Geocaching se v zahraničí bez cestovního pojištění nevyplatí
doporučení
Přemýšlíte nad cestou do zahraničí, již jste si vyhlídli zajímavou destinaci, koupili letenky a zabalili všechny věci. Na co však velké množství geocacherů zapomíná, je právě vhodně vybrané cestovní pojištění se kterým se vyhnete zbytečným finančním nákladům.
Evropský průkaz zdravotního pojištění versus cestovní pojištění
Většina cestovatelů na cestovní pojištění zanevře z důvodu, že spoléhá na svůj Evropský průkaz zdravotního pojištění neboli EHIC. Tento průkaz držiteli zajišťuje shodnou zdravotní péči, na jakou mají nárok občané v dané členské zemi. Problémem však je, že ne ve všech zdravotnických zařízeních je průkaz přijímán, přičemž pokud již přijat je, platí ve většině členských zemích spoluúčast pacienta. Lze tedy předpokládat, že část nákladů na zdravotní péči bude pojištěná osoba hradit ze svého, což může činit i několika tisícové částky.
Proč si sjednat cestovní pojištění
Oproti Evropskému průkazu zdravotního pojištění, hradí cestovní pojištění léčebné výlohy nezávisle na tom, v jakém zdravotnickém zařízení je uplatněno. Hrazena je standardní péče, na kterou má pojištěná osoba v rámci sjednaného balíčku nárok. Kromě léčebných výloh lze do cestovního pojištění zahrnout i celou řadu dalších pojistných nebezpečí.
Pojištění zavazadel
S pomocí cestovního pojištění lze pojistit ztrátu, zničení či krádež zavazadel, přičemž by pojištění zavazadel mělo být sjednáno na tu částku, která odpovídá přibližně hodnotě převážených věcí.
Úrazové pojištění
Úrazové pojištění k cestovnímu pojištění pokrývá zdravotní obtíže a trvalé tělesné následky způsobené úrazem. Stejně tak je pokryta smrt pojištěné osoby úrazem, přičemž je pojistné plnění v tomto případě vypláceno obmyšlené osobě.
Rozšířené asistenční služby
Každé cestovní pojištění v sobě automaticky zahrnuje standardní telefonickou asistenci, na které se lze informovat o zdravotnických zařízeních v zahraničí, nahlásit pojistnou událost, popřípadě je asistencí poskytnuta telefonická pomoc v nouzi. K této základní asistenci je možné připojistit i nadstandardní služby, které vám zajistí tlumočení, ubytování, nebo například právnickou pomoc při spáchání přestupku v dané zemi.
Já si myslím, že takoví troubové snad u nás už nejsou. Celoroční pojištění k platební kartě stojí cca 40 korun měsíčně. Funguje na běžné sporty vč. lyžování na sjezdovkách. Zavazadla a úrazovka jsou podle mého na hov..... Za zavazadlo stejně nic nedostaneš a kolega dostal za úraz (zlomenina holeně) 800 korun!!!! Co je ale klíčové je zodpovědnost za škody na zdraví i majetku. Zdraví je jasné někomu uděláš na sjezdovce škrábaneček na noze a on si nechá udělat novou zubní protézu za půl mega. Ale stačí, že se v Německu nabouráš a je to tvoje vina, soudruh němec ti vyluxuje povinné ručení a místní obec tě vykostí za dvě rozbité popelnice a místní turistickou nástěnku, kolegovi z práce přišel účet na 3 tisíce eur. Protože mám barák nějaký tři kiláky od hranic a běžně tam chodím na procházky a na motorce mám akční rádius tak těch 200 kiláků, což zasahuje krom Německa i Polsko vůbec neuvažuju o tom jezdit bez pojistky.