Navštívili jsme první Gigaevent
reportáž event
Groundspeak si pro letošní rok připravil překvapení v podobě nové ikony GigaEventu. MegaEventy v Německu už pár let mívají návštěvnost 2000 - 3000 nicků (napr. Geocoinfest 2011 - 2500 nicků, v roce 2012 Project: GeoGames - 3100 nicků, Project: Eck 2013 - 3200 nicků) a jsou nejnavštěvovanějšími eventy na světě. Není tedy žádným překvapením, že zrovna německý event dosáhl na status Giga. Daleko větším překvapením byl příchod nové ikony. Groundspeak si je vědom hodnoty ikon a jen tak ikony nepřidělává.
První GigaEvent na světě proběhl v Mnichově 16.8.2014 na mezinarodní den geocachingu. Pro českého kačera byl event vlastně hned za kopcem, což bylo znát na vysoké návštěvnosti českých geocacherů. Účast byla obecně nadprůměrná. Jen pár dnů po konání eventu je už zalogováno přes 6100 nicků. Neuvěřitelné!!! Akce přilákala kačerskou komunitu ze všech koutů světa. Nová ikona zapůsobila jak magnet a rázem vytvořila největší setkání geocacherů.
Den před konáním GigaEventu proběhl v Bavorsku státní svátek Nanebevzetí Panny Marie. Při této příležitosti se po celém Bavorsku konají různé festy, kde se místní scházejí v pravým bavorských krojích a jak jinak zapíjejí svátek pivem. Bavorské kroje bylo možné vidět i na Giga. Do kroje se neváhali obléci i představitelé Groundspeaku a tímto sympatickým gestem se na Giga prezentovat. Zejména Annie růžový dirndl slušel. Sladila ho i s růžovým coinem ve tvaru srdce zavěšeným na krk. V duchu festu se neslá celá zábava včetně logbooku v podobě pivních setů.
Po zakoupení vstupenky návštěvník obdržel balíček s mapou olympijského centra a Mnichova, s táckem pod pivo, samolepkou, brožurou a propagačními materiály. Brožura byla dobře připravená, plná informací k celé akci, ale bohužel pouze v němčině (angličtina se vyskytla pouze v jednom odstavci - citace gratulace z Geocaching HQ). Olympijský stadion přinesl ideální prostor pro konání GigaEventu, díky kterému se nemusel nikdo tlačit v davu.
Na své si přišli i T5káři, kteří se mohli registrovat do T5 sekce a vyzkoušet slaňování či lanovku ze střechy stadionu. Samozřejmě se nedostalo na každého a tyto aktivity byly už dávno před akcí obsazeny.
Program GigaEventu byl pro každého, kdo se chtěl aktivně zapojit, bohatý. Jediným nepřijemným prvkem akce byl déšť, který se s přestávkami vracel na stadion po celý den. S tím se rozhodně nedalo nic dělat, všichni jsme na tom byli úplně stejně. Mokré krysičky pobíhaly všude .
GigaEvent - jinými slovy větší MegaEvent (jiný rozdíl mezi Giga a Mega není) - se stal událostí léta 2014. Status Giga získávají eventy s navštěvností 5000 a více lidí (Groundspeak používá koeficient 1,8 člověka na nick pro orientační přepočet navštěvnosti). V Evropě lze každý rok očekávat minimálně jeden GigaEvent, takže komu se letos nepoštěstilo navštívit Giga, bude mít příští rok opět příležitost a zase v Německu. V součastnosti není jiná země na světě než Německo, kde by se podobná akce mohla příště konat.
No, podle mě naopak na tom stadionu v podstatě nebylo nic moc co dělat - byla to variace na takovou malou jetou prodejní výstavu.
a poslední věta je bombová: "V součastnosti není jiné země na světě než Německo, kde by se podobná akce mohla příště konat." - přístě si to sobě přečtěte.
Ale jinak, s tím nesouhlasím, určo USA a podle mě bez problémů i Rakousko (Salcburk se nabízí) a podle mě i ta Praha.