Přejít na obsah


Fotka

Jak vytvořit z mince Geocoin?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
12 odpovědí na toto téma

#1 godspeed78

godspeed78

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 31 příspěvků(y)

Publikováno 20 září 2009 - 17:18

Ahoj, rád bych se zeptat, zda má někdo zkušenosti s tím, zda se dá získat Tracking number na libovolné mince. Koupil jsem si o víkendu pro radost docela pěkné kopie historických mincí (např. Dukát Karla IV., Valdštejn) a protože nemám sběratelské sklony, rád bych je zaopatřil číslem a nechal cestovat po krabičkách. B) Jde to? Ví někdo jak na to? Předem díky za rady a nasměrování. ;)
  • 0
My favorite thing about eating gummy bears is knowing that they can not fight back when you bite their heads off.

#2 A+T

A+T

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 525 příspěvků(y)

Publikováno 20 září 2009 - 17:21

Obávám se, že jedinou možností je použít číslo z nějakého TB,travel slugu a podobných hybridů - vyrazit ho na minci a šup s ní do keše Nezískáš tak sice unikátní ikonu, ale jiný postup asi není.
  • 0

#3 Dpman

Dpman

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 407 příspěvků(y)

Publikováno 20 září 2009 - 17:30

Udělěj do ní dírku a přidej TB. Nevím jak by si na minci razil číslo. To bude potom opravdu pěkná
  • 0

#4 godspeed78

godspeed78

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 31 příspěvků(y)

Publikováno 20 září 2009 - 17:36

Aha, díky za rychlé odezvy. ;) Jestli to dobře chápu, tak pokaždé budu potřebovat číslo z jiného oficiálně groundspeakem uvolněného TB nebo jiného cestovního předmětu. Je tak? Jsem si naivně myslel, že "někam" napíšu a za manipulační poplatek mi přidělí čísílko.
  • 0
My favorite thing about eating gummy bears is knowing that they can not fight back when you bite their heads off.

#5 venca68

venca68

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 467 příspěvků(y)

Publikováno 20 září 2009 - 17:43

Jsem si naivně myslel, že "někam" napíšu a za manipulační poplatek mi přidělí čísílko.


I tak to funguje. :) Ale minimálně přidělený počet čísílek je 100 ks a pokud bys k nim chtěl vlastní ikonku, tak těch čísel musíš koupit 250 ks. Pro jednotlivé případy je skutečně jedinou cestou použít číslo z existujícího TB/coinu, který má nějakou neutrální ikonku.
  • 0

#6 godspeed78

godspeed78

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 31 příspěvků(y)

Publikováno 20 září 2009 - 17:57

Mno, tak díky. To vypadá vcelku jasně. Akorát se musím rozhodnout, jestli budu do mince číslo nějak "rýpat" nebo dělat dírku a věšet na řetízek k TB. Má někdo zkušenosti? Aktuálně mi přijde, že citlivější vůči minci bude malá dírka a pak řetízek.
  • 0
My favorite thing about eating gummy bears is knowing that they can not fight back when you bite their heads off.

#7 ty,ty,ty & familly

ty,ty,ty & familly

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 298 příspěvků(y)

Publikováno 20 září 2009 - 18:14

číslo si tam můžeš nechat vygravírovat... (třeba ze strany, nebo vyleštit plošku a na plošku to číslo vygravírovat
  • 0
ty,ty,ty a golfy

#8 venca68

venca68

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 467 příspěvků(y)

Publikováno 20 září 2009 - 18:42

Tak se k mně dostala informace, že od dubna 2009 platí limit minimum 50 ks trackovacích čísel, a to včetně ikonky. To už by člověk fakt mohl uvažovat o osobním trackovatelném geocoinu. :) Že by? ;)
  • 0

#9 godspeed78

godspeed78

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 31 příspěvků(y)

Publikováno 20 září 2009 - 18:53

Gravírování zní dobře. Dokonce jsem zjistil, že mám jednu firmu co tuhle službu nabízí pár stovek metrů od domu. Zítra je skočím potrápit. B) Jen se trochu obávám ceny. Zatím parádní info. Díky!
  • 0
My favorite thing about eating gummy bears is knowing that they can not fight back when you bite their heads off.

#10 trotak

trotak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 455 příspěvků(y)

Publikováno 20 září 2009 - 18:54

A co jako napriklad : [tb]TB22WZ3[/tb]

http://trotak.cz/dk/mince1.jpg
http://trotak.cz/dk/mince2.jpg
  • 0

#11 pepega

pepega

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 253 příspěvků(y)

Publikováno 20 září 2009 - 18:55

[b]I tak to funguje. :) Ale minimálně přidělený počet čísílek je 100 ks a pokud bys k nim chtěl vlastní ikonku, tak těch čísel musíš koupit 250 ks. Pro jednotlivé případy je skutečně jedinou cestou použít číslo z existujícího TB/coinu, který má nějakou neutrální ikonku.

jo a co to stojí? možná by se to vyplatilo..kde se o to žádá???
  • 0
Geocaching je můj nový život obohacovaný dalšími a dalšími keškami
náš team: Petr,Olča,Ája,Petřík,Gábinka
+ geopsi Jork a Nela/yorkshire/ Lip a Popelka/čínský chocholatý pes/

Geovozy dlouhá Felda, Mercedes Actros 440HP+autopřepravník, Fiat Bravo
Garmin Etrex Legend, Mio C250, N9500,SE K700i,Handy Geocaching,Skrýšotlač

#12 venca68

venca68

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 467 příspěvků(y)

Publikováno 20 září 2009 - 18:58

Jedno číslo stojí 1,50 USD, vlastní ikonka 150 USD. Předpokládám, že tyto ceny se změnou minimálního limitu nezměnily. Čísla a registraci ikonek prodává samozřejmě firma Groundspeak.
  • 0

#13 godspeed78

godspeed78

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 31 příspěvků(y)

Publikováno 20 září 2009 - 19:12

trotakcz napsal/a:
A co jako napriklad : [tb]TB22WZ3[/tb]

http://trotak.cz/dk/mince1.jpg
http://trotak.cz/dk/mince2.jpg



to taky nevypadá špatně. :P slušnej brainstorming. :D
  • 0
My favorite thing about eating gummy bears is knowing that they can not fight back when you bite their heads off.




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama