Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Přihlášení na gc.com-špatné jméno nebo heslo - Snad vyřešeno


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
24 odpovědí na toto téma

#1 mlog

mlog

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 261 příspěvků(y)

Publikováno 15 červen 2012 - 18:13

Zdravím. Docela by mě zajímalo, jestli je problém jen u mě nebo i u jiných. Od pondělí se nemůžu z notebooku přihlásit na gc.com. Píše to tohle : Please correct the following issues: •Your username/password combination does not match. Make sure you entered your information correctly. Heslo i přezdívka nejde splést, navíc v době, kdy to nefungovalo na notebooku to na ty samý údaje jelo v prohlížeči v telefonu, na PC doma, jelo i C:geo a oficiální aplikce na Android. Pak to ale začalo postupně umírat. Nejdřív browser v telefonu, pak c:geo a nakonec mi volala před chvílí manželka, že když pustila doma počítač, najela na stránky gc.com a nepřihlásila se. Zatím to vypadá, že snad je ještě funkční oficiální aplikace v Androidu, před chvílí jsem zkoušel wap.geocaching a tam se taky přihlásím. Teď jsem zkoušel v GSAKu aktualizaci náhodně vybrané kešky a taky funguje. To by mě teda zajímalo, co tam s tím vyvádějí. Ještě podotýkám, že přes Ksichtoknihu se nepřihlašuju, protože to nepoužívám, mám k tomu odpor. Psal jsem ráno na Helpdesk, ale žádná odezva. Jen doufám, že to není předzvěst nějakého velkého kolapsu a že se topodaří spravit. Kdyby měl někdo konexe na Groundspeaku, jestli by mohl zjistit co se děje a jestli je nás postižených víc, byl bych vděčný. Stejně kdyby se podařilo mou záležitost nějak dostat k řešení. Díky. Pokud někdo máte nějaké nápady, sem s nimi, ale předem píšu, že cookies, historii a podobné jsem už zkoušel mazat. Dokonce jsem obnovoval počítač do data, kdy to podle mě ještě fungovalo, ale pořád nic. Jo a nepomáhá ani jiný prohlížeč.
  • 0

#2 Guest__*

Guest__*
  • Guests

Publikováno 15 červen 2012 - 18:22

Tohle se mi stalo začátkem května, když jsem chystal 9 keší a dva eventy. Maslel jsem, že mě vezmou všichni čerti a tak jsem se zeptal Aqualunga jestli zase za vodou něco neupravovali. A že né a ty mé rozdělané keše že vidí. Trápil jsem se s tím a myslel, že mi někdo změnil heslo ale nic. Druhý den vše fungovalo na všech počítačích jakoby se nechumelilo. Tak nevím. Něco mezi nebem a zemí stejně jako mizení keší z mapy, když se chci přes nick dostat do profilu. Nedostanu jen mi zmizí ty keše. Tak si jednu nedej. Wetu
  • 0

#3 piposek

piposek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 100 příspěvků(y)

Publikováno 15 červen 2012 - 20:26

Taky jsem si toho všiml. Dneska z mobilu (opera) se přes login stránku ne a ne lognout. Prostě ne. Ale zjistil jsem, že když se loguju přímo přes login stránku, tak to nejde, ale když se loguju v tom šedém malém login políčku vpravo nahoře, tak to na mobilu funguje... To jsou zase ty změny k "lepšímu," že na WM už nefunguje korektně žaden program :-(
  • 0

#4 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 524 příspěvků(y)

Publikováno 15 červen 2012 - 20:30

Me teda na WM chodi PocketDrake bez problemu.
  • 0

#5 piposek

piposek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 100 příspěvků(y)

Publikováno 15 červen 2012 - 20:46

Tak asi jak komu no. Extra jsem instalil PocketDrake a nejde se lognout - "Either your session has expired or your authorization credentials have failed" ... přesně jako ze nejde lognout z mobilní Opery přes logovací stránku - "Your username/password combination does not match"... Stejně jako GateCacher v poslední verzi, který projistotu při přihlašování na GC padne úplně... :-( Naštěstí ještě aspoň funguje přihlášení z mobilu (opera) přes to šedé přihlašovátko vpravo nahoře... Na velkém PC, ani notebooku neni žaden problem (Firefox).
  • 0

#6 mlog

mlog

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 261 příspěvků(y)

Publikováno 15 červen 2012 - 21:33

Tak jsem se pokusil stáhnout Firefox, ale ani přes ten se nepřihlásím. Zajímavý, že PQ se generují a chodí na ně upozornění. Maily na kešky ve Watchlistu taky. Prostě na gc.com pořád existuju, jen se na něj nemůžu přihlásit. Helpdesk stále bez odezvy.
  • 0

#7 mlog

mlog

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 261 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2012 - 4:42

Hmm, tak přišla odpověď z Helpdesku. Zatím jen obecné rady. Mám se prý odhlásit (jak asi, když se nemůžu ani přihlásit?!), vypnout prohlížeč, restartovat PC, vymazat cookie, historii a podobné, zkusit jiné prohlížeče. Jako kdybych to už všechno nedělal...
  • 0

#8 miki6

miki6

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 772 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2012 - 11:48

posun ^..
  • 0

#9 cufik_team

cufik_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 240 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2012 - 16:39

Mrkni, jestli na notebooku nemáš omylem zapnuto num lock. Pak by mohl být problém se správným zapsáním hesla. Případně jestli ti nevisí zapnutý caps lock.
  • 0

#10 mlog

mlog

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 261 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2012 - 20:40

Ne, to opravdu není tím, že bych měl zaplý num lock ani CAPS LOCK. Těžko by se to stalo na dvou počítačích i na c:geo. Nepřihlásím se přes browser v telefonu. Navíc heslo mám tak jednoduchý, že nejde splést a nick je ze čtyř písmen. Prostě nefunguje nic, co jede přes jejich hlavní stránky. Tím pádem ani c:geo. GSAK a Android Geocaching a wap.geocaching berou data asi přímo z databází a zatím to přes tyhle aplikace jede. Nejhorší je, že nemůžu logovat například Earthky, nedostanu se na profil autora, takže nemám jak poslat mail s odpovědí. Kdyby do toho nesrali to přihlašování přes Facebook, tak věřím, že by to fungovalo.
  • 0

#11 Smogeo

Smogeo

    Pozorr, troll!

  • Members
  • PipPipPip
  • 500 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2012 - 21:02

a záměna Z-Y kvůli jinému namapování klávesnice?
  • 0
> Body nesmrdí <
Nepřijímám notifikace.Nebudu lítat jak Groundspeak pískne.

#12 mlog

mlog

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 261 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2012 - 21:04

Nemám ani jedno z nich.
  • 0

#13 Norbert_G

Norbert_G

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 430 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2012 - 21:21

Zkus si nechat heslo resetovat, třeba to pomůže:
https://www.geocachi...n/password.aspx
  • 0

#14 mlog

mlog

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 261 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2012 - 21:49

Zresetování hesla by možná bylo řešení, ale já se bojím, že by pak už nefungovalo logování přes API v GSAKu. Každopádně to zkusím, až se vrátím příští sobotu domů, pokud se to do té doby nespraví.
  • 0

#15 mlog

mlog

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 261 příspěvků(y)

Publikováno 17 červen 2012 - 5:33

Tak to vypadá, že situace je vyřešená. Pomohlo zresetování hesla. Já to už zkoušel hned v pondělí, ale jako nové heslo jsem tam dával zpět to staré a systém to nevzal. Asi se mu nelíbilo, jak bylo moje heslo dlouhé (nebo spíš krátké). Měl jsem ho jen jedno písmenko, kvůli občasnému zadávání v mobilu, když mě systém odhlásil. Pokud jim to jedno písmenko vadilo, nechápu, proč nenapsali mail s požadavkem na změnu hesla. No, nechci nic zakřiknout, ale snad už to bude dobrý. Díky všem. Zítra nebo pozítří vlákno zamknu.
  • 0

#16 piposek

piposek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 100 příspěvků(y)

Publikováno 17 červen 2012 - 6:34

U mě změna hesla nepomohla - všechno se chová stejně :-( To je jedno, život na tom nezávisí, akorát si všechno musím připřavit vždycky předem a lovit offline :-)
  • 0

#17 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 17 červen 2012 - 7:37

mlog napsal/a:
Tak to vypadá, že situace je vyřešená.
Pomohlo zresetování hesla. Já to už zkoušel hned v pondělí, ale jako nové heslo jsem tam dával zpět to staré a systém to nevzal. Asi se mu nelíbilo, jak bylo moje heslo dlouhé (nebo spíš krátké). Měl jsem ho jen jedno písmenko, kvůli občasnému zadávání v mobilu, když mě systém odhlásil. Pokud jim to jedno písmenko vadilo, nechápu, proč nenapsali mail s požadavkem na změnu hesla.
No, nechci nic zakřiknout, ale snad už to bude dobrý.
Díky všem.
Zítra nebo pozítří vlákno zamknu.


Heslo dlouhé jedno písmenko není heslo. To je klidně možné, že Ti to někdo hacknul a to heslo si změnil.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#18 mlog

mlog

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 261 příspěvků(y)

Publikováno 17 červen 2012 - 7:47

Jenže c:geo jelo ještě tři dny potom, co jsem se nepřihlásil na strankach. Takže tahle teorie padá.
  • 0

#19 Valicek1

Valicek1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 595 příspěvků(y)

Publikováno 17 červen 2012 - 8:07

Stejnej problém řešil Honza Šafařík nedávno.
  • 0
Abych nebyl kačer teoretik, mám si raděj zajet na nějaký PT??

#20 ajne

ajne

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 399 příspěvků(y)

Publikováno 17 červen 2012 - 8:56

mlog: Teda od někoho kdo má takových nálezů bych čekal, že si bude svého účtu hledět více, než na jednopísmenné heslo. :) Já se taky občas přihlašuju z mobilu, a rozhodně bych jen kvůli tomu nebyl takto neopatrný. Jinak možná pravda je, že v GS zavedli nutnou délku hesla (většinou je minimum 6 písmen/čísel) a to Tvoje propadlo. Třeba to i chvíli fungovalo, ale jak probíhaly různé updaty systému tak to prostě padlo a ani Ti nedošlo upozornění na změnu hesla ;)
  • 0
eTrex Vista HCx, Honor 6X

Geocaching je pro nás zábava, pěkný cíl výletu, žádná honička za body...




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama