Přejít na obsah


Fotka

TB a GC - taková zvlastnost v cestovani :)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
25 odpovědí na toto téma

#1 Mau Loftin

Mau Loftin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 901 příspěvků(y)

Publikováno 30 červenec 2009 - 7:21

Ahoj,

tak jsem si tak prohlížel TB a GC co jsem tak kdy "ulovil" a tak jsem koukal kde tak jsou. Nechal jsem si vždy jejich trasu vykreslit přes Google Earth - no a zarazila mě taková zvláštnost: Pokud pochází TB,GC z Ameriky, cestuje tam mezi cache rychle obrovské vzdálenosti a moc se nezdržuje v jednom kraji či dokonce státě, pár malých kroků a pak šup někam daleko. Ale jak se dostane co ČR, dlooouho tu je a cestuje po malých krůčcích sem a tam, po pár kilometrech či max desítkách km a pak když se dostane za hranice, tak pak se zase vrátí. Takže často jsou na zeměkouli dlouhé rovné čáry jak cestovali, jen v ČR (a přilehlých státech) je to velký chumel bodů, kde byl :)

A zdá se mi to, nebo to taky pozorujete ? :) Že by se jim u nás v ČR (či střední Evropě) tak moc líbilo, že se jim ven nechce ? :)

příklad: TB: [tb]TB152Z9[/tb] - GeoSmurf
  • 0

#2 LadyVader

LadyVader

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 53 příspěvků(y)

Publikováno 30 červenec 2009 - 7:49

Bych rekla, ze po USA je jednodussi cestovat jen tak, mezi statama. U nas v Evrope je to porad asi horsi, i pres schengen, takze kdyz se tady nejakej ten TB nebo GC zastavi, tak pro lidi je proste asi rychlejsi ho strcit do nejake kese ktera je k tomu vhodna. Teda aspon tak to vidim ja, mozna je v tom jen "lenost" nebo strach to vyvezt nekam za hranice :-). Ja osobne bych asi taky radsi posoupla o par kilaku dal, mela aspon trochu dobrej pocit, ze jsem mu pridala nejaky kilometry, nez abych se strachovala ze ho dam v zahranici do spatne kese, kde ho nekdo treba ukradne. Jen diky tomu, ze jsem treba byla kvuli jazykove bariere hur informovana. :)
  • 0

#3 Pistafista

Pistafista

    Pistafista

  • Members
  • PipPipPip
  • 164 příspěvků(y)

Publikováno 30 červenec 2009 - 7:54

Připadá mi, že na světě jsou tři černé díry na GC a TB. Holandsko, Česká republika a Opencaching fungující v okolních státech. Ještě uvažuji o Litvě, tam nám už delší dobu pendluje jedno GC.
  • 0

#4 Sauge

Sauge

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 23 příspěvků(y)

Publikováno 30 červenec 2009 - 8:21

osobne bych za tim nehledal nic extra sloziteho muj tip je ze proste cesi tak casto necestují daleko
  • 0

#5 PLAJ family

PLAJ family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 104 příspěvků(y)

Publikováno 30 červenec 2009 - 8:45

Je to prostě hustotou keší a kačerů. Spousta kačerů loví hlavně ve svém okolí, tak se i GC a TB pohybují dokola.
  • 0

#6 Mau Loftin

Mau Loftin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 901 příspěvků(y)

Publikováno 30 červenec 2009 - 10:13

Tak asi opravdu bude cestování po americe jiné, než v ČR, je velká a všude se domluví apod. Ono taky ta naše republika je dost prťavá, teď jsem byl na nejvyšší hoře Brd a v podstatě jsem viděl celou její šířku a tak polovinu délky z jednoho místa. Spíš jsem to chtěl uvést jako zajímavost, než řešit proč to tak je :)
  • 0

#7 pepega

pepega

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 253 příspěvků(y)

Publikováno 30 červenec 2009 - 14:40

já osobně tahám GC a TB mezi čechama a Beneluxem, podle toho kam se dostanu...ted jsem tam nechal jedno GC a přivezl jiný TB... stalo se mi už že jsem na jeden TB narazil dvakrát, jednou v HB- moje tuším 4.keš a pak na ten samý v KH...
  • 0
Geocaching je můj nový život obohacovaný dalšími a dalšími keškami
náš team: Petr,Olča,Ája,Petřík,Gábinka
+ geopsi Jork a Nela/yorkshire/ Lip a Popelka/čínský chocholatý pes/

Geovozy dlouhá Felda, Mercedes Actros 440HP+autopřepravník, Fiat Bravo
Garmin Etrex Legend, Mio C250, N9500,SE K700i,Handy Geocaching,Skrýšotlač

#8 Mau Loftin

Mau Loftin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 901 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2010 - 14:06

Tak jsem si vzpomněl, že jsem kdysi založil toto téma se zvláštností, jak TB a GC jakmile se dostanou do ČR, tak tu putujou jen po malých krůčcích... No zase se mi stalo, že jsem jeden TB měl o něco déle u sebe, abych ho mohl odvézt daleko, až do Francouzských alp..... jenže co se nestalo, pravděpodobně ho po uložení zase objevil Čech, který ho zřejmě co nevidět zase uloží někdy v ČR :)
  • 0

#9 Jitka_F

Jitka_F

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 309 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2010 - 14:41

To se vždycky geocoin pohybuje kolem Brna po spirálové dráze směrem do středu, a jak překročí horizont události (tzn. hranice Brna), už byl nenávratně vcucnut onou černou dírou.
  • 0

#10 Ostravacek

Ostravacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 401 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2010 - 19:36

To já mám s TB takovou zkušenost, že jakmile se mi nějaký dostane za hranice (jupíííí, povídám si...), hned jej tam objeví nějaký čech a šup s ním zpátky k nám (...sakra...). A to jsem si jeden TB ([tb]TB2YF5B[/tb]) nechal odvézt kamarádem schválně až na Island, že je to tam taková křižovatka národů, na pytlíku má jasně napsáno, že chce do USA a co myslíte? Neohřál se pořádně ani na tom Islandu a už ho drapnul nějaký ňouma a přivezl mi ho hned zpátky a teď se motá po ČR jak mucha v lampě. Ach jo.
  • 0

#11 Mau Loftin

Mau Loftin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 901 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2010 - 19:55

Ostravacek napsal/a:
...... nějaký ňouma a přivezl mi ho hned zpátky a teď se motá po ČR jak mucha v lampě.
Ach jo.


No já nevim, mám dojem, že ty češi jsou snad úplně všude :)

Chtělo by to nějakou osvětovou akci, ať se z ČR nestane brzo spirálová díra :)
  • 0

#12 Paja.V

Paja.V

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 516 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2010 - 20:03

Ostravacek napsal/a:
To já mám s TB takovou zkušenost, že jakmile se mi nějaký dostane za hranice (jupíííí, povídám si...), hned jej tam objeví nějaký čech a šup s ním zpátky k nám (...sakra...).
A to jsem si jeden TB ([tb]TB2YF5B[/tb]) nechal odvézt kamarádem schválně až na Island, že je to tam taková křižovatka národů, na pytlíku má jasně napsáno, že chce do USA a co myslíte? Neohřál se pořádně ani na tom Islandu a už ho drapnul nějaký ňouma a přivezl mi ho hned zpátky a teď se motá po ČR jak mucha v lampě.
Ach jo.


Tak tohle je vážně síla! Člověk by si řekl, že dál už ho na jeden zátah an odvézt nemůžeš...a vida, česká ruka šmejdivka ti ho přiveze zpátky. Akorát, ten kačer je podle počtu krabiček celkem zkušený, tak nevím, proč ho dovezl zpátky, když mířil úplně někam jinam.
  • 0
Oregon 450 + Topo Czech 2013 PRO

Má čeština pro Oregon x50 a aktuální FW 6.40

#13 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 28 leden 2010 - 0:18

Paja.V napsal/a:
Tak tohle je vážně síla! Člověk by si řekl, že dál už ho na jeden zátah an odvézt nemůžeš...a vida, česká ruka šmejdivka ti ho přiveze zpátky. Akorát, ten kačer je podle počtu krabiček celkem zkušený, tak nevím, proč ho dovezl zpátky, když mířil úplně někam jinam.


Zkuseny, nezkuseny, proste vetsinu kaceru plan putovani trackables nezajima. A nekdy proste i ignoruji to, co je na tom GC,TB napsano. Asi tim to bude. ;)
  • 0

#14 ptolemayos

ptolemayos

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 28 leden 2010 - 1:18

Well, there are many travelbugs in the Czech Republic :|
-- náhodný švýcarský kačer, listopad 2009
  • 0

#15 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 28 leden 2010 - 8:25

Asi něco nechápu - vám je líto, že je tu tolik TB a GC a že je lidi hodně nosej, byť i po Čechách, a že je nenechávaj ležet, když je najdou, PROTOŽE PRÁVĚ NEJEDOU NA BAHAMY??? Jste normální?
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#16 Mau Loftin

Mau Loftin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 901 příspěvků(y)

Publikováno 28 leden 2010 - 8:54

Citecka napsal/a:
Asi něco nechápu -
vám je líto, že je tu tolik TB a GC a že je lidi hodně nosej, byť i po Čechách, a že je nenechávaj ležet, když je najdou, PROTOŽE PRÁVĚ NEJEDOU NA BAHAMY???

Jste normální?


No to né, o to nejde, my jsme rádi, že ty TB a GC vidíme, ale mě jde spíš o pohled vlastníka (zejména teda cizince), jak ten se asi dívá na to, že poslal TB do světa a on se pořád jen dokola motá v ČR. Většina "vysílatelů" je asi ráda, když jejich předmět letí světem... - i když třeba majitel, co je z ČR, tak chápu, že tomu to třeba ani tak nepřijde.
A vlastně mi ani nejde o nějaké názor, že je něco špatně, nesprávně nebo tak, ale spíš jen, že je to taková zajímavost.
  • 0

#17 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 28 leden 2010 - 10:56

Citecka napsal/a:
...Jste normální?

Mau Loftin napsal/a:
No to né...

:D:D:D

Prostě je to tak, že u nás je vysoká relativní hustota kačen a kačerů, tradičně vysoký vlastní podíl na zábavě (což dle výzkumu studentských aktivit máme z celé Evropy společné právě s Holanďanama) a ochota něco udělat vlatníma tlapičkama a vlastnit něco (spousta TB ). No a k tomu poměrná chudoba a v určité skupině i obliba zůstávat o volnu doma, nejezdit za kopečky. Ergo: černá TB díra :D
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#18 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 435 příspěvků(y)

Publikováno 28 leden 2010 - 13:02

Citecka napsal/a:
No a k tomu poměrná chudoba a v určité skupině i obliba zůstávat o volnu doma, nejezdit za kopečky. Ergo: černá TB díra :D

Spíše jde o to, že místo delším cestám dávají Češi přednost častějším kratším výletům do blízkého okolí, tradičně je tady oblíbena pěší turistika. TB v USA dělají delší skoky ale méně často.
  • 0
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#19 Vea

Vea

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 42 příspěvků(y)

Publikováno 28 leden 2010 - 13:16

Tak ja bych byla naopak rada, kdyby konecne mu GC opustil vychozi krabicku a posunul se aspon o par kilometru. Zacinam mit pocit, ze zustane na miste cely letosni rok a bude tak prvni v zavodech, ovsem na opacnem konci ;) Jinak z nekerych prispevku mam az pocit, ze bych mozna radeji nemela zadne TB a GC vyzvedavat a posunovat o kousek dal, neb vetsinou pendluju po dvou mistech v nasi male zemicce... Navic ne vzdy narazim na TB, u ktereho sem si pred navstevou kese precetla jeho zamer a pokud ho nema u sebe napsany, tak se to dozvim az kdyz ho loguju, mobilni internet vazne nemam.
  • 0

#20 peca66

peca66

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 88 příspěvků(y)

Publikováno 28 leden 2010 - 16:42

Nejvtipnejsi je [tb]TB2J57G[/tb], ale to bude tim, že se asi dost blbe cpe do cache :-))
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama