Přejít na obsah


Fotka

Mám je pustit?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
20 odpovědí na toto téma

#1 G E.Kon.

G E.Kon.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 48 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2009 - 19:02

Chystám se pustit do oběhu TB30PHW a TB2X836. Mám ale strach, že se ztratí. Máte někdo nějaké zkušenosti s GC? Jaká je možnost, že se něco stane? díky
  • 0

#2 Johule

Johule

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 167 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2009 - 19:11

já doporučuju pustit...jasně, je tam nebezpečí, že je někdo ukradne, ale všem co je najdou udělají radost a i sledovat cestu svých TB je supr...já zatím vypustila tři TB, další coiny půjdou do světa co nevidět. ještě se mi žádný neztratil a sledování jejich cesty určitě stojí za ten risk;)
  • 0

#3 LuLuk

LuLuk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 280 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2009 - 19:11

Jsou moc pekne a je to vzdycky risk. Urcite se chce vyvarovat kesi, ktere jsou zaroven i na opencachingu, ale otazka je, jak to udelat... Pokud to risknes a pustis je do sveta, tak k nim urcite napis nejake povidani pro zacinajici kacery nalezce, aby je nedavali do snadno odhalitelnych kesi. nedavno jsem nasel jen oskenovanej GC zalitej v plastu, coz je taky moznost, jak ho "pustit do sveta", ale osobne se mi to vubec nelibilo. Nechat si ho u sebe a ukazovat jen na eventech nebo pri nahodnem setkani je taky reseni, ale zase se pripravis o napeti ze sledovani jeho cesty. Osobne jsem pro to risknout i u vzacnych kousku, ale pripadna ztrata urcite zaboli :-( Je to loterie.
  • 0
GARMIN OREGON 300 (HTC HD2)
nejen GeoAlbum http://lukasludvik.rajce.net

#4 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2009 - 19:23

To máš jako s dětma :)
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#5 Crocky

Crocky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 477 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2009 - 19:25

Pravděpodobnost, že je někdo ukradne, rozhodně není malá. Nejsi-li na to připraven (=bude Tě to moc mrzet), tak si radši kup něco obyčejnějšího (TB, TL, TS nebo nějaké levné mince). Každopádně doporučuji je ponechat v plastové obálce a ještě k nim vložit papírek (vícejazyčný), že jde o trackovací předmět atd atd. Tím trochu snížíš pravděpodobnost logu jako: In:kamínek, Out:medajle :) Hodně štěstí.
  • 0

#6 Bo.T.L.

Bo.T.L.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 042 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2009 - 19:26

G E.Kon. napsal/a:
Chystám se pustit do oběhu TB30PHW a TB2X836. Mám ale strach, že se ztratí. Máte někdo nějaké zkušenosti s GC? Jaká je možnost, že se něco stane? díky


Velká že se ztratí oba je určitě. nevybral sis zrova obyčejné kousky a ani jeden už se nedá běžně koupit.
Já bych to tedy nedoporučoval.
  • 0

#7 Myškin

Myškin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 490 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2009 - 19:38

Zdravim Byl bych šťastný jako blecha kdybych je našel,ale raději si je nech doma.Někdy neudělají ani 1 km a jsou nenávratně pryč a sotva se jich dohledáš.Musíš si zodpovědět otázku jestli je hodláš obětovat.Někdy se ztratí těsně před cílem. Jsou třeba dost obtížné keše jak terénem tak na bednu,ale to vůbec nic nezaručuje.Stejnak je nakonec v těch keších boršus a nic než boršus. :D:o:( Myškin
  • 0

#8 jeffix

jeffix

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 20 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2009 - 19:49

Jsou moc pěkné... ja bych si to po své zkušenosti rozmyslel a aspoň jeden si nechal, zrati se tak rychle, že ani nemrkneš.
  • 0

#9 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2009 - 20:31

Chceš takové nacházet? Pokud ano, pošli je do světa... Když budou všichni své GC nosit na eventy a posílat zalaminátové fotky, tak to fakt bude za pár měsíců o ničem. Ano, to že je někdo ukradne (a je jedno, jestli to bude mudla nebo kačer) je hodně pravděpodobné. Nedávej jim zbytečně náročný úkol...
  • 0

#10 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2009 - 21:02

sobikovi napsal/a:
Když budou všichni své GC nosit na eventy a posílat zalaminátové fotky, tak to fakt bude za pár měsíců o ničem.


Myslim, ze tohle je naprosto presne. K cemu je dobry coin, ktery se vali nekde v supliku?
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#11 kubulak

kubulak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 96 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2009 - 21:06

kapsa napsal/a:

sobikovi napsal/a:
Když budou všichni své GC nosit na eventy a posílat zalaminátové fotky, tak to fakt bude za pár měsíců o ničem.


Myslim, ze tohle je naprosto presne. K cemu je dobry coin, ktery se vali nekde v supliku?


Otazka dobra. To se ale musis zeptat tech, co je kradou... :(
Ne, vazne. Hodne pomuze kdyz je u mince popis co ma za ukol, co si prejes aby delala a co ne. Nechci to zakriknout, mam venku tri mince, tu nejstarsi rok a pul, u vsech je cesky i anglicky ze prosim aby je lidi neodvezli ven z CR, a zatim se vsechny toulaji uspesne. Jeste aby jim to vydrzelo.
  • 0

#12 honza-pavla

honza-pavla

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 149 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2009 - 21:10

Nedávno jsem při hromadném nočním lovu narazil na podobně pěkné kousky a vůbec se nedivím, že je majitelé nepustí do světa. Já bych si je nechal a do světa poslal obyčejněnjší a tyto vozil na eventy apod. tam si je kačeři taky užijí. Za ztrátu to nestojí.
  • 0

#13 semik75

semik75

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2009 - 22:32

Chces-li v keskach nachazet pekne coiny tak musis do obehu poslat nejake sve. Pust aspon jeden znich. Mozna se ztrati mozna ne. Me se ztratil coin TB2MPN0 u kterého jsem to nečekal a krásný suncatcher TB2PBMG zatím spokojeně cestuje.
  • 0

#14 stanny_Tigo

stanny_Tigo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 308 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2009 - 22:44

Nechat si je u sebe a vozit na eventy... to je dokonalá nuda, to bych je snad raději vyhodil. Já bych doporučil vypustit, bohužel šance na krádež tu je. Ale tak je to se vším, když necháš auto někde zaparkované, tak ti ho taky někdo může šlohnout.
  • 0

#15 Rufuc

Rufuc

    Rufuc

  • Members
  • PipPipPip
  • 746 příspěvků(y)

Publikováno 04 srpen 2009 - 6:59

Ja vypustil svuj prvni Coin a hned další nálezce keše hlásil, že tam coin není. Keš je poněkud z ruky a tak sem po něm pátral pouze mailama, které sem posílal všem nálezcům po mě. No stejně o něm nikdo nevěděl. Stejně mě to neodradilo a poslal sem další coin :) No a světe div se, ten první se po dvou měsících objevil v TB Hotelu cca. 100 km od keše ve které sem ho nechal. No prostě nikdy nevíš. :)
  • 0
GeoWiki - Vše co jste chtěli vědět o Geocachingu
Garmin Oregon GPS Wiki - Vše co jste chtěli vědět o Garmin Oregonu
Geoget - Jak rozchodit Geoget, statistiky aj.
Instalace Topo czech do počítače

#16 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 04 srpen 2009 - 15:15

Máme v teamu tři TB a kupodivu už přes rok putují. Je pravda, že se moc nedrží původního úkolu, ale, i přes několikaměsíční odmlky, se neztratily. Mrzí mě kačerská opatrnost, neboť jsem trackovací předmět v keši nenašel ani nepamatuju (když pominu účelovou návštěvu v TB hotelu). Kinderšrot mě nezajímá a tak v poslední době je to NO TRADE.
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#17 G E.Kon.

G E.Kon.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 48 příspěvků(y)

Publikováno 04 srpen 2009 - 21:55

Tak je tedy přece jen pustím, vždyď kvůli tomu tu jsou, že?;) Dám je asi do nějaké 4-5. Snad vydrží a i ostatní znovu naplní oběh podobnými poklady. :)
  • 0

#18 Kendar05

Kendar05

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 93 příspěvků(y)

Publikováno 04 srpen 2009 - 22:11

Já jsem zatím vypustila 27 TB/GC a ztratily se zatím 4, to není až tak hrozná bilance. A už mám nachystaných na cestu dalších 5, takže já osobně coiny do světa pouštím, i když je fakt, že ty nejhezčí kousky zůstávají doma ve sbírce...
  • 0

#19 G E.Kon.

G E.Kon.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 48 příspěvků(y)

Publikováno 05 srpen 2009 - 21:55

Chystám se pustit do oběhu TB30PHW a TB2X836. Mám ale strach, že se ztratí. Máte někdo nějaké zkušenosti s GC? Jaká je možnost, že se něco stane? díky
  • 0

#20 Wickey & Tesix

Wickey & Tesix

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 48 příspěvků(y)

Publikováno 07 srpen 2009 - 16:21

Mince jsou opravdu krásné, byla by jich škoda, ale na druhou stranu bys jimi potěšil určitě všechny kačery. Já se vždy hrozně těším, jestli nějakou v keši objevím - přece by byla škoda připravit se o slova obdivu, kterými jistě nálezci tvé mince odmění;) Jestli se pro vypuštění do světa rozhodneš, tak hodně štěstí a spoustu ,,ujetých" kilometrů :)
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama