Přejít na obsah


Fotka

GPX Garmin - Export pro Garmin GPS (Colorado, Oregon, Dakota, GPSMap 62)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
440 odpovědí na toto téma

#221 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 14 říjen 2011 - 9:46

Jak presne jsi ty finalni souradnice ziskal a jak presne jsi je dostal do GG?

Pokud jsi mel na "starem stroji" geoget a ted na novem ho chtel nainstalovat znova, tak jsi mel spise zkopirovat cely datovy adresar nebo aspon databazi ze stareho pocitace do noveho.

Kdybys to precejen chtel udelat od piky, tak jsi mohl na export a import pouzit Geoget GPX v2. Ten je urceny na vymenu dat mezi dvema ruznymi geogety vcetne vsech doplnujicich informaci.


Kazdy waypoint v GG ma u sebe priznak, zda byl uzivatelem editovan nebo ne. Pokud tento priznak bod nema, GG u neho ulozeny final waypoint nepozna jako tvoji finalku a "opravene souradnice" ukazuji na vychozi misto. Proto se ti bod neprepsal pri exportu.

Jak to opravit co nejchytreji? Mam nejake tipy. Vyresim ti to na dalku pres teamviewer. Zkus se mi ozvat na icq nebo do soukrome zpravy a mrknem na to.

http://geoget.ararat...ript:teamviewer
Tohle staci nainstalovat a poslat mi jmeno a heslo.
  • 0

#222 motty.rt

motty.rt

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 216 příspěvků(y)

Publikováno 14 říjen 2011 - 15:38

Áha, já to blbě pochopil. Takhle si to můžu pořešit klidně sám, Na starým stroji to snad ještě smazaný není. Jen mě nenapadlo, že do jednoho exportu se některý informace zapíší a do jiného ne. Nikdy se mi nechtělo řešit co který dělá a všechno jsem exportoval přes Original PQ. Dík moc a kdyby mi to náhodou nešlapalo, tak už se kouknu na ten teamviewer.
  • 0

#223 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 524 příspěvků(y)

Publikováno 14 říjen 2011 - 17:30

OriginalPQ export tezko muze obsahovat informace, ktere v originalnim PQ vubec nejsou, treba tvoje poznamka, nebo Geogeti tagy. Ostatne, kdyz v okne exportu najedes na nejaky export, tak ti ti tam pod okenkem pise, k cemu je ten export dobry. ;)
  • 0

#224 Pajast

Pajast

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 622 příspěvků(y)

Publikováno 17 říjen 2011 - 20:32

Prosím o radu. Pořídil jsem si nový počítač a na něj od nuly nainstaloval Geoget. Zjistil jsem, že toto užitečné makro doznalo určitých změn, včetně změn v nastavení. Snažím se to vypilovat, na některé otázky jsem zde našel odpovědi, ale něco se mi nedaří. Proto mám ještě 2 dotazy:

1. Proč se mi v listingu keše zobrazují HTML entity? Jejich odstranění byl pro mě hlavní důvod, proč jsem v minulosti začal toto makro využívat.

2. Jak se zbavím písmena C před názvem keše? Zkusil jsem odstranit kus kódu v šabloně jako někde níže uvádíte způsob odstranění těch ostatních písmenek (to bylo úspěšné), ale v tomto případě jsem sice céčko odstranil, avšak místo toho mám název ve tvaru %REPLACEFULL(% Rondel u obce bylany. Které znaky teda mám z šablony smazat, aby to bylo správně? Bohužel té syntaxi moc nerozumím, takže mé zásahy do kódu metodou pokus-omyl jsou spíše ke škodě než k užitku. B)

Otázka číslo mě ani tolik netrápí. Písmenko sem, písmenko tam. Jde mi hlavně o ty entity.

(Používám navigaci Oregon 550.)

Mnohokrát děkuji za laskavou pomoc. :)
  • 0

#225 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 797 příspěvků(y)

Publikováno 17 říjen 2011 - 20:45

Ta písmenka před názvem se mi jeví jako hodně užitečná. Přečtu si velikost a obtížnost už na displeji v mapě, nemusím do listingu. HTML entity - to je jednoduché. Máš něco špatně:( To tam být nemá. Naopak, díky odstranění zbytečných tagů jsem měl čitelné listingy, které owner zbodal tak, že on sám je v navigaci nepřečetl.
  • 0

#226 Pajast

Pajast

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 622 příspěvků(y)

Publikováno 17 říjen 2011 - 20:52

Ještě upřesním dotaz ohledně těch entit. Zobrazují se mi ty, které tam strká Zeměmluv. To je ten typ š apod.

Zkusil jsem ještě nahrát pomocí tohoto makra listing svojí keše, kam jsem ručně vkládal entity s číselným kódem, např. č. Tam je zobrazení češtiny korektní.
  • 0

#227 Pajast

Pajast

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 622 příspěvků(y)

Publikováno 17 říjen 2011 - 21:01

mpik napsal/a:
Ta písmenka před názvem se mi jeví jako hodně užitečná. Přečtu si velikost a obtížnost už na displeji v mapě, nemusím do listingu.


To je otázka vkusu a názoru. Já osobně jsem se tyto kódy nenaučil používat, spíše mě tam ruší. Dávám přednost zobrazení co největší části názvu keše.
Navíc pokud už jsem si nainstaloval poslední aktualizaci firmwaru (která v jiném vlákně sklidila především kritiku), díky novému zobrazení těchto informací přímo pod názvem keše ztrácí připojování písmenek před název alespoň pro mě v tuto chvíli smysl.
  • 0

#228 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 797 příspěvků(y)

Publikováno 17 říjen 2011 - 21:11

Na upgrade jsem se chystal, ale počkám jak se to vyvrbí. Nechci čekat po každém zapnutí. Pokud to tam bude, tak budu taky řešit jak písmenka odstranit. Protože je to všechno vlastně program v Pascalu, tak na to určitě přijdu. Ze začátku mi tam ta písmenka vadila, ale brzy jsem přišel, že jsou výhodná. Jen jsem se podíval a možná nebude třeba ani hrabat do zdrojáků, v gpxgarmin.config.pas je položka EXPORT_NAMETAG = '1'; //1 - pridava do nazvu cache dodatecne informace (TM11 Jmeno kese) zkus ji nastavit na nulu. Ale já to nezkoušel, tak nevím, jestli je to ono. Entity v navigaci nemám, takže předpokládám, že je něco překódovává. Zatím jsem tohle řešit nemusel.
  • 0

#229 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2011 - 8:27

mpik: presne tim nastavenim na nulu se toho zbavis...navic uz se to davno nemusi resit primou editaci toho configu, staci jit do nastaveni pluginu ;)
  • 0

#230 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2011 - 10:16

No jenze nastaveni EXPORT_NAMETAG uz v aktualni verzi exportu (stare 9 mesicu) vubec neni. Pismenka se upravuji v sablonach.

V sablonach se upravuji i vyskyty tech ruznych C a F a A a D a O a podobne. Ale k cemu ti vadi, ze na prvni pohled vidis, ze keska je vylustena a presunuta na cilove souradnice? Ze uz jsi ji nasel? Ze je archivovana? Ze je disablovana? Ze jsi jeji vlastnik?

Pokud chces jen proste jmeno, tak klidne smaz cely obsah sablony a nechej v ni jen a pouze

%NAME%


Co se tyka entit - znamena to, ze mas v databazi problem. Nevim odkud a jak jsi importoval, ale pravdepodobne to bylo nekdy v dobe, kdy GG pri importu z HTML zapominal tyto entity odstranovat.
Proved novy import a melo by to byt v poradku.
  • 0

#231 Pajast

Pajast

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 622 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2011 - 19:27

medwyn_cz napsal/a:

Co se tyka entit - znamena to, ze mas v databazi problem. Nevim odkud a jak jsi importoval, ale pravdepodobne to bylo nekdy v dobe, kdy GG pri importu z HTML zapominal tyto entity odstranovat.
Proved novy import a melo by to byt v poradku.


Sice byl můj Geoget nainstalován zcela jako tabula rasa, žádné exporty databází ze starého počítače jsem neprováděl. Listingy zobrazované s entitami pocházely z nového PQ, tedy nešlo o starý import. Ale zkusil jsem to na Tvoji radu importovat znova. Pomohlo to. Pokud se nebude chyba opakovat, nebudu to už dál řešit. Díky za radu! :)


Ale k cemu ti vadi, ze na prvni pohled vidis, ze keska je vylustena a presunuta na cilove souradnice? Ze uz jsi ji nasel? Ze je archivovana? Ze je disablovana? Ze jsi jeji vlastnik?


Jak už jsem psal mpikovi níže, nenaučil jsem se je používat. B) Spíše mě ruší. Raději vidím co nejvíce z názvu. Pokud mám možnost volby, volím, aby se mi písmenka nezobrazovala. Akorát je to teď pro mě komplikovanější, protože moc nerozumím syntaxi šablon a nevím, co ty příkazy znamenají.

Když tak nad tím přemýšlím, obvykle do navigace filtruji a nahrávám pouze kešky, které jsou aktivní, jestě jsem je nenašel, nejsou moje, a mysterky obvykle již vyřešené. Tím pádem se pro mě písmenko před názvem stává nadbytečným. V 99,9 % případů jeho informační hodnotu prostě nevyužiju. :)
  • 0

#232 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2011 - 20:48

medwyn: sakra, na to jsem uplne zapomela...uz jsem tak dlouho s tim nic nedelala (ani pitomej export jak ted nestiham), ze mi v mozku utkvely jen ty stary informace :D
  • 0

#233 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 797 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2011 - 22:02

Jo, díval jsem se, že ten NAMETAG nemá na výsledek žádný vliv, a v nastavení pluginu se neobjevuje. V configu ho ale pořád mám, ten config je ze staré verze. Že to je v šablonách, jsem objevil taky. Prozatím mi to tak vyhovuje a až se umoudří nový FW, možná to ze šablon vymažu, protože to bude vidět rovnou. Spíš jsem měl problém se špatně staženou mysterkou, na které mi zamrzal export, ale to snad je díky Medwynovi nalezeno a vyřešeno. EDIT: Tak to tak jednoduché nebylo, ještě tam byla jedna špatně stažená. Takže pro příště, když havaruje POIloader, zkusit to GPX otevřít v Mapsource. A v prohlížeči. A pokud se najde, na které to havaruje, tak ji smáznout z geogetu a nahrát znovu. Ale už to tam mám a doufám, že všechno.
  • 0

#234 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 122 příspěvků(y)

Publikováno 19 říjen 2011 - 8:13

GG pri spusteni pluginu "spojuje" dohromady default.pas a config.pas. Prebytecne z config.pas vyhodi, chybejici doplni z default.pas. Proto to nevadi a nikde se nic nehlasi.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#235 LudaL

LudaL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 310 příspěvků(y)

Publikováno 04 červenec 2012 - 9:33

Ahoj, dělám si teď přípravu na 101 dalmatinů a narazil jsem na tento problém. U keší, kde jsem si finálky spočetl a importoval do geogetu, se mě správně provede přesun souřadnic na finálové. Ale u těch dvou, co je uvedena finálka rovnou v listingu, mě to nefunguje, keš zůstává na výchozích souřadnicích a finálový waypoint je uvedený zvlášť. Jde s tím něco udělat?
  • 0

#236 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 04 červenec 2012 - 9:42

LudaL napsal/a:
... finálový waypoint je uvedený zvlášť. Jde s tím něco udělat?


Zadat ručně FI waypoint
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#237 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 12 červenec 2012 - 9:00

V souvislosti se 101 dalmatiny jsem si chtěl stejně, tedy s truhličkou na finálních souřadnicích, vyexportovat i data pro 60CSx, ale nenašel jsem nic, co by to umělo :-( Jediná varianta, co mne napadá, je naimportovat tohle PQ do jiné databáze a nový export do simple GPX. Nebo máme nějaké makro, co to umí přehodit, i pro staré modely GPS ?
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#238 mates4

mates4

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 52 příspěvků(y)

Publikováno 12 červenec 2012 - 11:57

Co tohle?
http://geoget.ararat.cz/doku.php/user:skript:poigarmin
Musí se to sice ještě prohnat poiloaderem ale jinak to funguje podobně.
Ale nedělá to truhličky ;-)
  • 0

#239 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 524 příspěvků(y)

Publikováno 12 červenec 2012 - 12:03

No, do tehle stare GPSky stejne nenacpes PQ, takze je to tam nejlepsi dat jako POI. A v tu chvili je ti jedno, ze nemas presunutou truhlicku, muzes se uplne stejne navigovat na finalni waypoint, ne? Na export dat bych ja pouzil muj PoiEtrex. ;)
  • 0

#240 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 12 červenec 2012 - 22:52

HaLuMa napsal/a:
No, do tehle stare GPSky stejne nenacpes PQ, takze je to tam nejlepsi dat jako POI. A v tu chvili je ti jedno, ze nemas presunutou truhlicku, muzes se uplne stejne navigovat na finalni waypoint, ne?

Na export dat bych ja pouzil muj PoiEtrex. ;)


PoiEtrex používám na POI body.

Ale pokud jedu třeba na 101 dalmatinů, tak to chci mít zadané jako WP, je to daleko přehlednější. Pokud by byla finálka rovnou truhlička, tak je to polovina bodů a ještě rovnou označíš nález.

Pokud se na FI bod naviguje u pár keší, tak je to brnkačka, ale čím více keší, tím je to nepřehlednější. A truhličky se odmazávají, body tam jsou všechny stále, spíše jich příbývá ....
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz





1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama