Přejít na obsah


Fotka

GPX Garmin - Export pro Garmin GPS (Colorado, Oregon, Dakota, GPSMap 62)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
440 odpovědí na toto téma

#261 rsc_cz

rsc_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 878 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2013 - 6:55

Pokud vím, tak v ggz je i indexový soubor, takže gpx nestačí zazipovat a přejmenovat. A i vnitřek je jiný, minimálně velikosti keší jsou dány číselně a tak. Z toho co vím z GSAKu, tak struktura tohohle formátu není nikde oficiálně zveřejněna (Garmin ho má hlavně pro svůj OpenCaching) a všechno tak vychází z analýzy existujících ggz souborů
  • 0

#262 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 527 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2013 - 7:58

Tak format GGZ mi je znam. Pochopitelne pro skript, ktery generuje GPX, je docela malo prace zaroven generovat i ten index. V tom problem neni! Jen ta motivace, pro to neco napsat, je zatim nulova. Ale pokud mi nekdo koupi toho noveho Oregona, tak se premuzu a jako odmenu mu to naprogramuji. :D
  • 0

#263 pozorjed

pozorjed

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 670 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2013 - 8:57

A šlo by všechny existující exporty do GPX zapouzdřit a teprve z nich tvořit GGZ? Ptám se proto, že existuje několik druhů exportů do GPX (různé modifikace) a zda by se musely všechny upravit, nebo by šlo nad to udělat "nadstavbu".
  • 0

#264 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 527 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2013 - 9:18

Nadstavba mozna je. Viz. napriklad: https://github.com/rsaxvc/ggz-tools

Nicmene je mnohem jednodussi to generovat rovnou jako GGZ nez to pak prekopavat. Navic to vypada, ze GPX uvnitr GGZ by nemel byt moc velky, je lepsi to rozdrobit do vice mensich GPX. Atd.
  • 0

#265 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 527 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2013 - 14:34

Tak zkousim spichnout takovy obecny prevodnik mnoziny PQ GPX souboru na GGZ. Viz. http://www.geocachin...thread_id=26405
  • 0

#266 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 982 příspěvků(y)

Publikováno 22 prosinec 2013 - 0:58

Nevím jestli to mohu dát do tohoto vlákna, není-li to vhodné, omlouvám se. Rád bych se zeptal zdali někdo nemá nějakou exportní šablonu, kdy by se keška exportovala ve formátu klasického waypointu v gpx s tím, že v názvu by byl kód a název kešky a v popisu waypointu by byl hint a terén/obtížnost. Koukal jsem na stávající šablony v gpxgarmin exportním pluginu a přiznám se, moudrý z toho nejsem.


  • 0

Outdoor: Oregon 700, Colorado 300, fenix5x

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Telefon jako uložiště tras pro GarminOdolný Xcover 3 VE

 

"The Universe is made of protons, neutrons, electrons and morons"


#267 mikrom

mikrom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 968 příspěvků(y)

Publikováno 22 prosinec 2013 - 1:38

nemam, ale vzdyt se to da naklikat..


  • 0

#268 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2014 - 16:33

Diskuze na tema problemu s kodovnaim presunuta do vlastniho tematu. Souvislost byla nasledkem zjisteni jen okrajova.


  • 0

#269 Niraj

Niraj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 167 příspěvků(y)
  • Locationkousíček vod Myšle

Publikováno 03 březen 2014 - 14:06

Chtěl bych vás požádat o radu s exportem Waymarků

- používám exportní script Poi Garmin - GPX pro PoiLoader, který mi ale vyexportuje jen jeden gpx soubor se všemy WM a k tomu jednu obecnou ikonu

- já bych rád měl zvlášť gpx soubory a ikony pro každou katergorii, nebo alespoň pro některé kategorie.

- určo to můžu děla ručně tak, že budu exportovat postupně po jednotlivých kategorií a ikony si k tomu donahraju. Ale nejde to nějak automaticky?

-navíc se mi v GG v seznamu stažených WM neukazují ikony u všech kategorií. Aktuálně mi chybí ikony u "Tourist Stamps Photo" a "Millstones" (mám staženo jen pár WM, takže předpokládám, že u té hromady kategorií co jich je, toho bude postupně chybět více). Není problém chybějící ikonu uložit přímo z Waymarking.com, ale kam ji mám nahrát, aby se mi párovala s názvem kategorie v seznamu GG?

 

Děkuji za tipy.


  • 0

#270 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 135 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2014 - 14:24

GG a export jsou 2 ruzne veci. Ikonky pro WM jsou dle meho zaklete ve visualizavnim scriptu script\vis\waymark.vis.pas. Ten si muzes upravit sam.

 

Export je trochu jiny level. Pokud to chces po kategoriich, budes si muset asi napsat exportni script sam. Inspirovat se muzes prave tim POIGarmin, ale uplne primitivni to neni.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#271 Niraj

Niraj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 167 příspěvků(y)
  • Locationkousíček vod Myšle

Publikováno 03 březen 2014 - 15:00

Někde tu tuším Sobík psal, že používá nějaký svůj script a exportuje zvlášť triangulační body a zvlášť vše  ostatní. Dokonce tu byl i odkaz na ten script (gpxpoiwaymark.gge.pas), ale ten mi GG nechce jako script naimportovat/nainstalvoat. Manuální překopírování tohoto souboru mezi jiné *.pas taky nefunguje.

 

No nic, ruční zpracování na dva-třikrát bude jednodušší, než se peklit se scriptem. Vyexportuju taky TB a přidám ikonu a zbytek bude další kategorie, případně je  ještě rozdělím na další 2. Nebude to tolik práce.

 

Na ty ikony WM mrknu, díky za nasměrování.


  • 0

#272 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 527 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2014 - 15:31

gge.pas soupnu do /script/export a objevi se ti mezi exportnimi skripty - pokud je skript vubec funkcni.


  • 0

#273 PatPlusMat

PatPlusMat

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 310 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2014 - 7:19

Prosím o nakopnutí jak vyexportovat GPX bez waypointů ale s přesunutými souřadnicemi na finální souřadky. Klasickým exportem do OriginalPocketQuery? Díky


Tento příspěvek byl upraven od PatPlusMat: 03 duben 2014 - 7:53

  • 0

#274 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2014 - 8:31

Ale houbelec. Normalne s GPXGarmin. V jeho nastaveni (pluginy - spravce pluginu - konfigurace pluginu) akorat zmenis par veci (Export waypoint das na 0 a export final as starting na 1). Staci se divat a precist si, co ti pisou popisky pod tabulkou.


  • 0

#275 PatPlusMat

PatPlusMat

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 310 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2014 - 8:47

Jj, to už jsi mne poučila i za to děkuji, ale ptal jsme se schválně na OriginalPocketQuery, protože ten má rozdělené soubory na kešky a waypointy. Možná je úvaha zcestaná, ale domníval jsem se, že by to mohlo zrychlit načítání a "uspořit" místo.


  • 0

#276 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2014 - 8:51

Obavam se, ze v tomhle pripade se domnivas zcela zcestne. Nic ti to neuspori. Leda bys ty WP exportoval do GPSky POIloaderem.

 

A pokud se ptas na jinej export, tak to v tomhle tematu nema co delat. ;)


  • 0

#277 PatPlusMat

PatPlusMat

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 310 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2014 - 9:02

Ano, přesně tak WP přes POIloader. Sorry za špatné umístění, založím tedy nové téma O650 GGZ, GPX a POI z GG :)


  • 1

#278 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2014 - 9:05

Pro POILOader je taky export. A svete div se, jde to v nem nastavit - exportuje jenom WP!


  • 0

#279 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 681 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2014 - 20:36

Dají se někde nastavit typy zobrazované ikony pro WP v navigaci ?

 

Mám zapnutý export dodatečných WP a v GPS mají ikonu kolečka, místo mé oblíbené vlaječky :-(


  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#280 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 681 příspěvků(y)

Publikováno 30 květen 2014 - 14:24

Koukám, že stále nikdo nereaguje, tak sem přidám odkaz na příspěvek s obrázkem, jak se to chová.

 

http://www.geocachin...a-poi/?p=471623


  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz





1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama