Přejít na obsah


Fotka

Log


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
119 odpovědí na toto téma

#81 Pajast

Pajast

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 622 příspěvků(y)

Publikováno 23 October 2009 - 11:03

Zegga napsal/a:

Svoboda jednoho končí tam, kde začíná svoboda druhého. Pokud je někomu místo finálky prozrazeno, nebo loví BF můžeme se vztekat. V zásadě však nikomu neublížil, nic nepoškodil, jen ošidil sám sebe o část cesty. Cesty terénem nebo logikou. Jestli však keš při získávání jakkoli poničí, mělo by mu být nakopáno....


Naprosto s tebou souhlasím. :)
  • 0

#82 HuntBehind

HuntBehind

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 526 příspěvků(y)

Publikováno 23 October 2009 - 11:20

MaFa napsal/a:To že si to pořád vykládáš v rozporu s reviewerem je docela komický, protože oni jako jediní mají de facto i de jure právo ty pravidla vykládat. Horší je, když se potom na výkladu neschodnou.


Děkuju za výklad o problematice překladu ;) Přečti si prosím všechna shrnutí problému challenged keší, co tu napsal DarkLord, přečti si ještě jednou to, co jsem napsal já a pak mi napiš, v čem konkrétně si pravidla vykládám jinak... řekl bych, že se naopak s DarkLordem naprosto shoduju a souhlasím s tím, co napsal on (jako nikoliv nutně neomylný, ale mající právo konat) ... což neznamená. že to musím mít napsáno stejnými slovy...Prostě jsem si jen na základě Alkesova upozornění (díky) našel pravidlo v originále a přeložil ho, abych věděl, na základě čeho DarkLord píše to co píše a s čím si není jistý. Lepší dvakrát si přečíst český text a snažit se přijít na to, co chce básník říct, než slovíčkařit nad textem anglickým...zvlášť když podstata zůstává stejná.

Jediné, v čem se neshoduju s DarkLordem, alespoň podle toho co napsal, je to, že podle něj podmínka (související s GC), kterou si autor stanoví, nesmí být nesmyslná.

Já tvrdím, že v pravidlech, kerými by se měli především revieweři řídit (a ne je nějak vykládat), je napsáno, že podmínka by měla být rozumná (logická, přiměřená), ale hlavně je tam jasně napsáno: Jestli chcete vytvořit challange keš, napište reviewrovi do poznámky, že jste sami byli schopni takovou podmínku splnit nebo (!) že značná část kačerů takovou podmínku bude schopná splnit.

To je opravdu to jediné, v čem se s DarkLordem "neshoduju" a není to můj výklad, ale maximálně můj překlad toho, co je v pravidlech ... :)
  • 0

#83 HuntBehind

HuntBehind

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 526 příspěvků(y)

Publikováno 23 October 2009 - 11:32

hplus napsal/a:Ale my Te tady radi vidime, zase nekdy si prijd "HonitZezadu" (pozn. pro neanglicky mluvici - to je presny a doslovny preklad HuntBehind, zrejme prezdivka z pionyrskeho tabora) B)


OT: Vy? :D Kdo vy? Vy, "nerozumprdové" zdejšího fóra? Vy kteří si myslí, že všechnu moudrost už dávno sežrali, všechno je jim jasné a proto o ničem není potřeba debatovat? Vy, kterým zdejší fórum slouží z 90% na dětinské půbertální příspěvky nepřesahující několik vět, aby se to dobře četlo? Vy kteří se tak rádi oháníte pravidly a přitom nerespektujete ani ty zdejší? Vy kteří neváháte urážet a popichovat "na potkání"?

Háplusi, jak se do fóra volá, tak se z fóra ozývá, tak si radši zvykej a nedělej vlny ... přít se ještě o to, kdo tu diskutuje o větších h****ch postrádá význam. Pravděpodobně to vyjde úplně na stejno. Ty jen prostě ve vláknech, kam často a rád přispíváš, používáš menší slovní zásobu, to je celé B)

ps: sám bych to líp nepřeložil ;) ... na tom je nejlepší, že ty se dokážeš ztrapňovat sám. Nejlepší dárek k narozeninám ... :D
  • 0

#84 Halstead

Halstead

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 54 příspěvků(y)

Publikováno 23 October 2009 - 12:23

DarkLord Reviewer napsal/a:
... a nebude se to snažit přečecháčkovat :D.
... K FTF před publikací:
Opět čecháčkování :)

§ 198 Hanobení národa, etnické skupiny, rasy a přesvědčení

(1) Kdo veřejně hanobí
a) některý národ, jeho jazyk, některou etnickou skupinu nebo rasu, ... bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta.


  • 0

#85 Betax

Betax

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 100 příspěvků(y)
  • LocationBrno, Vysočina

Publikováno 23 October 2009 - 12:38

A kdo verejne hanobi Reviewra, bude potrestan odnetim dvou multin a tri mysterek ze statistik. :D
  • 0

#86 hplus

hplus

    H+

  • Members
  • PipPipPip
  • 1483 příspěvků(y)

Publikováno 23 October 2009 - 13:10

HuntBehind napsal/a:
OT: Vy? :D Kdo vy?

My, kteri si o Tobe povidame na eventech, co musis bejt za debila... B)

P.S. Ten preklad byl nadsazka, ale jsem rad, ze Ti udelal takovou radost. Se ztrapnovanim tady problem nemam - a Ty?
  • 0
Davejte si pozor na ty, kteri maji zde na foru vic prispevku nez nalezenych kesi - jsou to geocacheri teoretici! :D

Delal jsem to pro prachy a pro body - ted uz mam obojiho dost! ;)
(Ale toho mrtvyho kotatka za kazdych 1000 bodu mi je lito a ne ze ne!)

#87 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3176 příspěvků(y)

Publikováno 23 October 2009 - 13:14

H+, HuntBehind

Že máte tohle zapotřebí...:|
  • 0

#88 hplus

hplus

    H+

  • Members
  • PipPipPip
  • 1483 příspěvků(y)

Publikováno 23 October 2009 - 13:17

Kdyz my se mame tak radi... ;)
  • 0
Davejte si pozor na ty, kteri maji zde na foru vic prispevku nez nalezenych kesi - jsou to geocacheri teoretici! :D

Delal jsem to pro prachy a pro body - ted uz mam obojiho dost! ;)
(Ale toho mrtvyho kotatka za kazdych 1000 bodu mi je lito a ne ze ne!)

#89 Mimon_team

Mimon_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 417 příspěvků(y)

Publikováno 23 October 2009 - 13:47

Dain a Olik napsal/a:

docile napsal/a:
Z toho je jasně vidět, že luštění (o kterém ta keš je) vynechali.


ne nevynechali. z toho je jen videt, ze kes je prastene umistena - v pripade bordelu, bezdomovcu atd... a s tim bych se teda jako autor moc nechlubil. :p

BTW: můj typickej případ u složitějších mysterek: dva-tři měsíce občas po večerech něco luštím nebo hledám, a i když mám pak souřadnice finálky, tak se k ní taky třeba dostanu až za měsíc. Ve chvíli kdy tu krabičku najdu, tak už si moc živě nevybavuju zážitky z luštění (leda tak ve smyslu "ta mi dala zabrat!"), ale největší dojem na mě v tu chvíli udělá cesta ke krabičce a místo kde se nachází. A pokud vím že jsem si s luštěním dal práce jak na kostele, tak mě pak blbě schovaná krabička na hnusným místě ještě víc nakrkne, a těžko se pak ubránit tomu abych to nepsal do logu.
  • 0

#90 HuntBehind

HuntBehind

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 526 příspěvků(y)

Publikováno 23 October 2009 - 13:56

hplus napsal/a:

HuntBehind napsal/a:
OT: Vy? :D Kdo vy?

My, kteri si o Tobe povidame na eventech, co musis bejt za debila... B)

P.S. Ten preklad byl nadsazka, ale jsem rad, ze Ti udelal takovou radost. Se ztrapnovanim tady problem nemam - a Ty?


OT: Háplusi, připadá mi to nebo ztrácíš nervy, jelikož sis naběh na něco, co sám nemáš rád a došly ti argumenty? Prostě nemáš styl ... ale aspoň jsi originální a o to ti asi jde ... i když kam se hrabeš na mitaka (ach jo, kde je mu konec...) :D

Naštěstí ty, ani tvoji kamarádíčkové z eventů pro mě, na rozdíl od tohohle fóra, netvoří jakoukoliv součást geocachingu ... takže tyhle tvoje kecy ala "mám (někde) víc kamarádů, mám víc bodů, atd." jsou mi naprosto ukradený. To vážně nemáte nic lepšího na práci, než se bavit o mě? To je mi vás líto... :D ...můžete se přijet podívat, co jsem to za debila ;) Nebo mi dokonce sám přijedeš nafackovat za to, že se ti nelíbí, že tu mám delší příspěvky? :D

Pro lidi, i odlišných názorů, kteří jsou ochotní a schopní diskutovat k tématu, jsem k dispozici. Nerozumprdové a "komici", kteří tu nedělají v podstatě nic jiného, než že (se) "baví" nebo prudí (aby v zápětí poslali v SZ "vysvětlení", že je tu provokovat vyloženě baví a dělají to záměrně) jsou mi k smíchu... B)

ps: Ten překlad nebyla nadsázka ale ubohost. Nicméně ti přeju hodně mrtvých koťátek, spoustu kamarádů ... a už si mě prosím nevšímejte a nebavte se o mně ... fakt. Lidem kteří opravdu dělají gokešing geokešingem za to přece nestojím. Ušetříte čas a víc toho vypijete ... ;)

- jo a ty pravidla fakt neporušuj, není to od tebe ale vůbec pěkné ... ani rozumné...
  • 0

#91 HuntBehind

HuntBehind

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 526 příspěvků(y)

Publikováno 23 October 2009 - 13:58

hplus napsal/a:
Kdyz my se mame tak radi... ;)


A lhát se taky nemá ... ani se smajlíkem :D
  • 0

#92 Zegga

Zegga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1411 příspěvků(y)

Publikováno 23 October 2009 - 14:13

HuntBehind napsal/a:Prostě nemáš styl ... ale aspoň jsi originální a o to ti asi jde ... i když kam se hrabeš na mitaka (ach jo, kde je mu konec...) :D

Naštěstí ty, ani tvoji kamarádíčkové z eventů pro mě, na rozdíl od tohohle fóra, netvoří jakoukoliv součást geocachingu ... takže tyhle tvoje kecy ala "mám (někde) víc kamarádů, mám víc bodů, atd." jsou mi naprosto ukradený. To vážně nemáte nic lepšího na práci, než se bavit o mě? To je mi vás líto... :D ...můžete se přijet podívat, co jsem to za debila ;) Nebo mi dokonce sám přijedeš nafackovat za to, že se ti nelíbí, že tu mám delší příspěvky? :D

Pro lidi, i odlišných názorů, kteří jsou ochotní a schopní diskutovat k tématu, jsem k dispozici. Nerozumprdové a "komici", kteří tu nedělají v podstatě nic jiného, než že (se) "baví" nebo prudí (aby v zápětí poslali v SZ "vysvětlení", že je tu provokovat vyloženě baví a dělají to záměrně) jsou mi k smíchu... B)


Moc pěkně jsi se popsal, jen ses na konci zapomněl poslat do tmy...
  • 0
Závist a zloba pramení z chudoby finanční či duševní, katastrofa nastane, když se obě spojí.

#93 Zegga

Zegga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1411 příspěvků(y)

Publikováno 23 October 2009 - 14:16

hplus napsal/a:
Kdyz my se mame tak radi... ;)


Přemýšlím, jestli by se před oslavou Tvojí třetí tisícovky nemohl "HonitZezadu" :D naučit mňoukat....

PS: Chce to pořádnej kombajn, nebo si budu muset překousat kabel od klávesnice...
  • 0
Závist a zloba pramení z chudoby finanční či duševní, katastrofa nastane, když se obě spojí.

#94 hplus

hplus

    H+

  • Members
  • PipPipPip
  • 1483 příspěvků(y)

Publikováno 23 October 2009 - 14:20

Je hezke, ze sis vsimla, ale oslava probehla 8/8 tohoto roku. (Ja vim, jsem odpudivy pripad) B)
  • 0
Davejte si pozor na ty, kteri maji zde na foru vic prispevku nez nalezenych kesi - jsou to geocacheri teoretici! :D

Delal jsem to pro prachy a pro body - ted uz mam obojiho dost! ;)
(Ale toho mrtvyho kotatka za kazdych 1000 bodu mi je lito a ne ze ne!)

#95 HuntBehind

HuntBehind

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 526 příspěvků(y)

Publikováno 23 October 2009 - 14:24

Zegga napsal/a:Moc pěkně jsi se popsal, jen ses na konci zapomněl poslat do tmy...

¨Přemýšlím, jestli by se před oslavou Tvojí třetí tisícovky nemohl "HonitZezadu" smiley naučit mňoukat....

PS: Chce to pořádnej kombajn, nebo si budu muset překousat kabel od klávesnice...


S Háplusem je jistého druhu zvrácená "radost" pohádat se ... ale z tebe prostě ta zapšklost čiší každým coulem ... a tvoje "zlé příspěvky" fakt nemají sebemenší nadhled ...

Tím svým ostrovtipem chceš jako říct, že člověk (H+), se kterým ses nedávno tak pěkně pohádala, by mě měl nálezem třítisícé keše (prostřednictvím boha) nejradši zabít? Jsi vůbec normální? Tohle už je fakt trochu moc a nejen z tvojí fotky, ale i z toho co tu píšeš se mi chce opravdu zvracet ... Zeggubaba jak se patří...

ps: sloveso honit je anglicky to hunt nikoliv hunt, což je jméno podstatné, behind znamená především za ... to co ty máš na mysli se řekne například to wank. Moje challenge podmínka pro zveřejňování tvých příspěvků je, abys před jejich odesláním přemýšlela ... chci tak moc?

- přidá se dnes ještě někdo další? Ring volný ... :|

Nebo raději zamknout?? ;)
  • 0

#96 Beranci

Beranci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 115 příspěvků(y)

Publikováno 23 October 2009 - 14:56

Tuhle diskusi jsem sledoval kvuli tomu, ze mi nebylo jasné, jak je to s tema povinnýma fotkama. Pripojil jsem se o den pozdeji a jen zírám, jak si kolegové nadávají:(
  • 0

#97 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2078 příspěvků(y)

Publikováno 23 October 2009 - 17:51

Dorcadion napsal/a:


PS: pohled odjinud - při letním popíjení flekovské 13° s jedním s koryfejů (13300 found) US geocahingu Dgrenem si on posteskl nad vytištěnou mapou Prahy s kešemi - "only shitty blue question marks, you are strange country..."


Tak musim s Michalem jen souhlasit. Stejnou vec jsem probiral s Grand High Pobahem (pro ty, kteri nevi o koho jde, tak je zodpovedny za mezinarodni statistiky geocachingu) a taky si podivil nad mnozstvim mysterek a multin, a to nejen v Praze. Mysterky rostou jak houby po desti a bohuzel roste i tech, kde si sifru vymysli autor podle sveho klice. at uz je to nesmyslna sifra nebo neco sloziteho z neci profese. Pak se ale autor nemuze divit, ze plno kaceru bude psat do logu, ze odloveno BF nebo me nakopl kamarad nebo ze vylustil jeden a deset slo s nim.
  • 0

#98 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2078 příspěvků(y)

Publikováno 23 October 2009 - 18:10

Betax napsal/a:
Medomysak ma asi pravdu. Neni nahodou Challange cache virtualni? Tedy bez fyzicke krabicky? Protoze to by vysvetlovalo hodne. A taky by to znamenalo, ze od ted zakladam jen Challange cache, protoze jsou lidi, ktery zamerne nerespektuji pravidla dana owenerem, ale ten bod proste musi mit (kdo je v tomto foru potrefen, ten vi...). Skoda, ze jsme Reviewra odradili a uz nam k tomu nic nerekne.. :(


Challenge kese opravdu nejsou virtualni, ale normalni fyzicke krabicky. ;);)
  • 0

#99 bluetracer

bluetracer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 300 příspěvků(y)

Publikováno 23 October 2009 - 22:52

docile napsal/a:
U mysterek by rozhodně autor měl mít právo smazat log těm, co neluští a souřadnice získají nepoctivě.


Vtip je v tom, že žádné získání souřadnic nepoctivě neexistuje. Pravidla nestanovují žádný závazný postup pro odlovení mutliny nebo mysterky. U zvlášť záludných šifrovacích mysterek kolikrát není vůbec žádný návod, jak tu šifru luštit. Občas tam není ani ta šifra. V několika případech v tom listingu není (zdánlivě) vůbec nic. Ber kde ber, hledej jak umíš.

Já jsem založil takovou železniční multinku, která spočívá v tom, že v České Třebové sednete do vlaku, o 4 minuty později si pohledem z okna na místě obtížně přístupném jinou dopravou zjistíte jednu indícii, dosadíte do jednoduchého vzorečku, o minutu později vystoupíte a do 3 minut odlovíte. Tento návod je v listingu, jednodušší to snad být nemůže. Ani by mě nenapadlo, že by to někdo mohl lovit jinak.
Přesto se většina kačerů (z těch co se o metodě odlovu trochu rozpovídali) dobralo té indície jiným způsobem. Ačkoli je k ní mizerný přístup velkou oklikou po prachbídné polňačce, někteří si pro ni přišli pěšky, na kole nebo autem. A někteří samozřejmě dotazem u kamaráda.
Nikomu z nich jsem log nesmazal a neudělal bych to ani kdybych na to měl právo. Já totiž dělám keše pro ně a ne pro sebe. Každý ať si zvolí svou cestu a svůj způsob, který mu bude nejvíc vyhovovat a který mu přinese nejvíc radosti. A když si vybere špatně - jeho problém a jeho chyba. Mně tím nic neukradne a ostatním kačerům taky ne, jenom sebe ochudí o zážitek.
  • 0

#100 pavels

pavels

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 282 příspěvků(y)

Publikováno 24 October 2009 - 16:48

bluetracer napsal/a:

docile napsal/a:
U mysterek by rozhodně autor měl mít právo smazat log těm, co neluští a souřadnice získají nepoctivě.


Vtip je v tom, že žádné získání souřadnic nepoctivě neexistuje. Pravidla nestanovují žádný závazný postup pro odlovení mutliny nebo mysterky. U zvlášť záludných šifrovacích mysterek kolikrát není vůbec žádný návod, jak tu šifru luštit. Občas tam není ani ta šifra. V několika případech v tom listingu není (zdánlivě) vůbec nic. Ber kde ber, hledej jak umíš.

Nehledě na to, že vymyslet a uskutečnit alternativní způsob může být často větší zábava, než postupovat pouze podle předem nalinkované autorovy představy.
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama