Přejít na obsah


Fotka

TB/GC jako prémie pro FTF


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
23 odpovědí na toto téma

#1 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 930 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2009 - 18:40

Při pročítání jiného vlákna http://www.geocachin...rt=&rowstart=20 jsem narazil na následující názor:

... Kdyz chci udělat hezkou krabičku a dám do ní například láhev fefrminsky pro FTF lovce a taky nějaký coiny aby to nebyla prázdná pixla ale aby tam lidi sli rádi a s chutí a na místě zjistily že jsou sice prvni ale někdo jim to Vychlastal,sežral a vyloupil GC tak to je pak na prd...

Baví mě posílat cestovatele do světa a přinášet tak radost jejich nálezcům. To se ale děje jen tehdy, když cestují. Jedním z překvapivě častých důvodů, proč TB a GC necestují, je to, že si je kačeři syslí jako lákadlo do svých nově připravovaných keší. Pokud je pak ještě naivně vloží do keše před její publikací, tak si o předčasný BF nález vysloveně říkají. Pokaždé, když dostanu notifikaci o tom, že můj TB/GC byl vložen do nepublikované keše, tak mám tisíc chutí vyrazit tam, podle mapy najít krabičku, na "posvátnou" první stránku logbooku otisknout vzorek obuvi a svůj GC vyzvednout. Neudělal jsem to zatím ne proto, že bych to považoval za "unfair", ale protože to bylo vždycky moc daleko.

Vzkaz pro zakladatele keší: Nepoužívejte cizí coiny jako bonus. Máte-li strach, že vaše keš není dostatečně atraktivní, vypusťte si vlastní GC nebo TB.

Vzkaz pro náruživé FTF a pre-FTF lovce: Pokud narazíte na můj coin uvězněný v keši před publikací, budu vám vděčný, když jej co nejdřív vysvobodíte. Já to za loupež rozhodně považovat nebudu. Můžu tohle úsilí podpořit tím, že na tomto fóru zveřejněním odkaz na každého svého cestovatele, o kterém zjistím, že je v keši před publikací.
  • 0

#2 hydrous

hydrous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 156 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2009 - 18:49

Tak se mi zdá že se začíná GC nějak radikalizovat :-(
  • 0

#3 MaFa

MaFa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 383 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2009 - 18:56

Vzkaz pro zakladatele keší: Nepoužívejte cizí coiny jako bonus. Máte-li strach, že vaše keš není dostatečně atraktivní, vypusťte si vlastní GC nebo TB.

Tak s tím plně souhlasím, taky mě to hodně vytočí. Nemluvě o tom, že je občas nějaká mysterka hned disabled, takže jsou cestovetelé u ledu na hodně dlouho.
Ještě bych přidal, že dlouhé čekání na event a pak desítky discovered logů taky velkou radost neudělaj.
  • 0
MaFa

#4 sakypaky

sakypaky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 171 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2009 - 18:57

Co je špatného na GC, popř. TB pro FTF lovce? Naopak to, myslím, podporuje v hledání a doopravdy, leč dočasně (každý GC a TB jednou někdo vezme), zvyšuje atraktivitu kešky ;) Pokud si beru GC a vím, že zítra budu kešku posílat k retrívrovi, rád ho tam dám. Pokud ale naopak vím, že se k jejímu založení dostanu až za více než 14 dní, coin raději posunu a " nesyslím " ho u sebe do této nové kešky a radši počkám, jestli na nějaký nenarazím těsně před publikací ;) Myslím, že i ostatním kačerům (ať už to jsou náruživí FTFkaři či občasní lovci vrchních příček) se více líbí už tak pěkná pixla obohacená ihned od začátku o nějakou tu pěknou minci či TB, nežli jen " suchá " krabka bez " odměny " ;)
  • 0
SAKYPAKY team = Garmin OREGON 300, PNA MIO H610+, OLYMPUS E-520, SAMSUNG S5230 Star ; VitoNavigator II 1.3, BeeLine GPS, TOPO Czech 3 PRO

#5 fanfulik

fanfulik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 646 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2009 - 19:01

asi nelze vyčerpat studnici nápadů co se má a co se nemá
  • 0
Je lepší být blázen a vědět o tom,než být normální a pochybovat.

#6 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2009 - 19:25

Dávat cizí GC/TB do dosud nepublikované cache se skutečně nebere jako moc dobrý nápad. a) To že cache zítra posílám reviewerovi, ještě neznamená, že ji zítra schválí. Když bude problém, nebo kolize, může to být klidně za mnohem déle. To byl asi hlavní důvod a teď ještě pár problémů, které sice nenastávají až tak často, ale nastat můžou. b) Občas se stává, že cache ještě před publikací zmizí, protože místo prostě není vhodné, i když se původně zdálo být. c) Pak je tu ještě ta věc s nálezem před zveřejněním, ale to je spíš málo pravděpodobné a je na autorovi cache, jestli mu to vadí nebo ne. Čistě subjektivně mi přijde víc fér dávat jako bonus nebo lákadlo pro ftf GC/TB vlastní, popřípadě neaktivovaný.
  • 0

#7 sakypaky

sakypaky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 171 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2009 - 19:37

alkes napsal/a:
a) To že cache zítra posílám reviewerovi, ještě neznamená, že ji zítra schválí. Když bude problém, nebo kolize, může to být klidně za mnohem déle.


Pak se zachovám tak, že vypadá-li to na dlouhodobější problém, GC/TB, popř. ostatní " odměny " z keše pro jistotu odnesu a až se bude chystat sjednání nápravy, dám je zpět (pokud nemám keš 100 km od domova).
Otázkou je, zda-li by se tak zachoval i naprostí začátečníci, jejichž keše se v poslední době množí jak po houby po dešti a který mnohdy nemá ani na to, aby kešku dal dopořádku při nutné opravě.

alkes napsal/a:
B) Občas se stává, že cache ještě před publikací zmizí, protože místo prostě není vhodné, i když se původně zdálo být.


No jo, hold kešky mizí a opět se obnovují a objevují :) To se přeci může stát i bez FTF u již " zaběhnuté " keše a úplně stejně nacpané GC či TB jako na začátku při FTF ;)

Ale jak říká kolega fanfulík - vždycky se něco najde, co se někomu nelíbí a studnice těchto věcí je opravdu nevyčerpatelná.
  • 0
SAKYPAKY team = Garmin OREGON 300, PNA MIO H610+, OLYMPUS E-520, SAMSUNG S5230 Star ; VitoNavigator II 1.3, BeeLine GPS, TOPO Czech 3 PRO

#8 fanfulik

fanfulik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 646 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2009 - 19:40

Ale jak říká kolega fanfulík - vždycky se něco najde, co se někomu nelíbí a studnice těchto věcí je opravdu nevyčerpatelná.

Kolegyně:D Ale to je jen detail,jen mám někde něco navíc a někde něco nemám:D
  • 0
Je lepší být blázen a vědět o tom,než být normální a pochybovat.

#9 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 930 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2009 - 19:41

hydrous napsal/a:
Tak se mi zdá že se začíná GC nějak radikalizovat :-(

Proč myslíš? To s tím zveřejňováním TB/GC v nepublikovaných keších jsem myslel jako nadsázku, i když při větším rozšíření tohoto zvyku by to mohl být nový zajímavý rozměr hry ;). Jinak nevidím nic radikálního na tom, když chci, aby se TB/GC v souladu s pravidly posunovaly dál namísto válení se u někoho v šuplíku - nebo v nepublikované keši, která navíc nemá jistotu, kdy a zda vůbec bude schválena.

sakypaky napsal/a:
... Pokud si beru GC a vím, že zítra budu kešku posílat k retrívrovi, rád ho tam dám. Pokud ale naopak vím, že se k jejímu založení dostanu až za více než 14 dní, coin raději posunu a " nesyslím " ho u sebe ...

S tím samozřejmě nemám problém, naopak - u nových keší je vysoká pravděpodobnost toho, že se cestovatel rychle posune dál. Zalogování do nové keše by ale i tak mělo proběhnout až po její publikaci. V případě problémů s publikací pak není problém zasáhnout a cestovatele dát jinam.
  • 0

#10 sakypaky

sakypaky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 171 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2009 - 19:42

fanfulik napsal/a:

Ale jak říká kolega fanfulík - vždycky se něco najde, co se někomu nelíbí a studnice těchto věcí je opravdu nevyčerpatelná.

Kolegyně:D Ale to je jen detail,jen mám někde něco navíc a někde něco nemám:D


Aj, omlouvám se :) Profil a fotky ihned nekontroluji :D Trocha humoru nikdy neuškodí :D
  • 0
SAKYPAKY team = Garmin OREGON 300, PNA MIO H610+, OLYMPUS E-520, SAMSUNG S5230 Star ; VitoNavigator II 1.3, BeeLine GPS, TOPO Czech 3 PRO

#11 fanfulik

fanfulik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 646 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2009 - 19:43

Aj, omlouvám se Profil a fotky ihned nekontroluji Trocha humoru nikdy neuškodí

já jsem tady nikdy nic jiného než humor či pokus o něj neviděla:D
  • 0
Je lepší být blázen a vědět o tom,než být normální a pochybovat.

#12 hydrous

hydrous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 156 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2009 - 20:06

[quote]kulhal napsal/a:
[quote]hydrous napsal/a:
Tak se mi zdá že se začíná GC nějak radikalizovat :-([/quote]
Proč myslíš?

Já jsem myslel ten otisk boty na první stránce... Popřípadě cpaní GC nebo TB někomu do tělesných otvorů (jiné vlákno)
  • 0

#13 AHA & team

AHA & team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 459 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2009 - 20:08

Ahoj, do svých nových kešek občas nějaké cestující předměty před publikací dávám. Mám proto i dle mého názoru rozumný důvod: na FTF či čerstvé kešky obvykle vyrážejí zkušenější kačeři, u kterých se GC/TB neztratí a také častěji ví, kam jej vložit. Samozřejmě je primárním cílem zvýšení atraktivity. Vlastní trekovací předměty občas také vypouštím, ale málokdy přes své kešky, neb se mi to obvykle nesejde v jeden čas. Pokud si nepřeješ vkládání do nepublikovaných kešek, asi by bylo nejvhodnější to připsat k samotnému cestujícímu předmětu, protože tak se ta informace dostane k lidem nejsnadněji. zdraví Adam
  • 0

#14 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 930 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2009 - 21:18

hydrous napsal/a:
Já jsem myslel ten otisk boty na první stránce... Popřípadě cpaní GC nebo TB někomu do tělesných otvorů (jiné vlákno)

Ve skutečnosti bych tam nejspíš otiskl razítko, jenže to bych pak byl FTF lovci obviněn z nesportovního chování. Tak nevím jestli je lepší být za podvodníka nebo radikála. To s těmi tělesnými otvory jsem snad nebyl já...

AHA & team napsal/a:
...Pokud si nepřeješ vkládání do nepublikovaných kešek, asi by bylo nejvhodnější to připsat k samotnému cestujícímu předmětu...

Díky za komentář. Nevadí mi vkládání TB/GC do nových keší jako takové (viz výše), jen to jejich nesmyslné zdržování a podřizování všeho představě, že prvonálezce musí být odměněn, a to právě mým coinem nebo travelbugem, kteří byli vypuštěni do světa s úplně jiným cílem. Připojit přání bych sice mohl, ale byl bych radši, kdyby se to stalo zažitou normou. Já vím, naivní...
  • 0

#15 hplus

hplus

    H+

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 483 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2009 - 21:22

Vyzva pro vsechny BF FTF lovce B)

http://www.geocachin...41-347e0204b989
  • 0
Davejte si pozor na ty, kteri maji zde na foru vic prispevku nez nalezenych kesi - jsou to geocacheri teoretici! :D

Delal jsem to pro prachy a pro body - ted uz mam obojiho dost! ;)
(Ale toho mrtvyho kotatka za kazdych 1000 bodu mi je lito a ne ze ne!)

#16 sakypaky

sakypaky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 171 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2009 - 21:31

hplus napsal/a:
Vyzva pro vsechny BF FTF lovce B)

http://www.geocachin...41-347e0204b989


:D:D:D:D:D
  • 0
SAKYPAKY team = Garmin OREGON 300, PNA MIO H610+, OLYMPUS E-520, SAMSUNG S5230 Star ; VitoNavigator II 1.3, BeeLine GPS, TOPO Czech 3 PRO

#17 Benjo5

Benjo5

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 147 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2009 - 21:35

Nejlepší jsou neaktivované coiny pro prvního nálezce. Takový coin jsem našel celkem třikrát (jednou zrovna v kulhalově keši) a pokaždé udělal velkou radost. Jinak na Hvězdičku tady HPlusi nikoho neutáhneš. Je mi jasný, že je jen nějaký šum na FTFkaře z Prahy. :-)
  • 0

#18 fanfulik

fanfulik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 646 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2009 - 21:36

tak se přiznejte kdo tam jel:D
  • 0
Je lepší být blázen a vědět o tom,než být normální a pochybovat.

#19 hydrous

hydrous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 156 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2009 - 22:09

hydrous napsal/a:
Já jsem myslel ten otisk boty na první stránce... Popřípadě cpaní GC nebo TB někomu do tělesných otvorů (jiné vlákno)

Ve skutečnosti bych tam nejspíš otiskl razítko, jenže to bych pak byl FTF lovci obviněn z nesportovního chování. Tak nevím jestli je lepší být za podvodníka nebo radikála. To s těmi tělesnými otvory jsem snad nebyl já...


Nebyl neboj :-) ale to uz je zapomenuto a navíc mimo mísu... nejlepší je najít krabku a ne to rozebírat na webu...
  • 0

#20 maaaca

maaaca

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 707 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2009 - 22:53

sakypaky napsal/a:

hplus napsal/a:
Vyzva pro vsechny BF FTF lovce B)

http://www.geocachin...41-347e0204b989


:D:D:D:D:D

Aby ste nakonec nebyli prekvapeny ;)
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama