Přejít na obsah


Fotka

Krádeže GC a TB ve Stockholmu a nejbl. okolí!!!


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
20 odpovědí na toto téma

#1 Faya&Freya

Faya&Freya

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 72 příspěvků(y)

Publikováno 09 březen 2010 - 21:41

Ahoj chtěla jsem jen zmínit upozornění na velice aktivního zloděje GC,TB a celých keší ve Stockholmu a jeho nejbl. okolí-pokud se někdo chystáte do Sthlm. prosím nevozte s sebou žádné Tb a GC-nebo je tady takový ha..l-který už ukradl kolem 250 GC -50TB a 50 celých keší...tedy respektive asi 51 neboť tu naši zcela novou keš ukradlnul dnes i z TB/GC a dokonce si dal i tu námahu že odstarnil všechny odrazkové body vedou ke keši(noční keš). Takže do Sthlm nic nevozte-nestojí to za to! Hodně šteší a pevné nervy.:(
  • 0
Faya&Freya

#2 juraf369

juraf369

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 181 příspěvků(y)

Publikováno 09 březen 2010 - 21:55

Právě jsem tam dneska stratil TB. Myslel jsem si ,že TB mají delší životnost. Už je to 2 TB co se statil. Má cenu vůbec nějaké TB a GC do světa vypouštět?? Akorád nevím jak jste to tak přesně spočítali. Je to trochu divné. Budiš jim geocacherské nebe lehké. Juraf369
  • 0

#3 lukabike.com

lukabike.com

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 207 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2010 - 6:40

juraf369 napsal/a:
Právě jsem tam dneska stratil TB. Myslel jsem si ,že TB mají delší životnost. Už je to 2 TB co se statil. Má cenu vůbec nějaké TB a GC do světa vypouštět?? Akorád nevím jak jste to tak přesně spočítali. Je to trochu divné.
Budiš jim geocacherské nebe lehké.

Juraf369

Nas TB zmizel v Upsale...a celkove z 6 gc a tb zijou 4 kousky, toz tak :)
  • 0

Garmin 60csx, MacBook Air M1 + Geoget 2.8.X


#4 Mau Loftin

Mau Loftin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 901 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2010 - 8:33

Úplně jsem nepochopil, proč někdo GC plánovitě krade. Chápu, když někdo náhodou někde najde a vidí to, tak to ukradne protože je to hezké, ale plánovitě to krást ve velkém? Co s tím pak dělá?? Vždyť je to k ničemu! Prodat to nemůže a někomu ukázat a pochlubit se taky ne. Tak co s tím?

Ale třeba jednou, až ten dotyčný zemře, tak v rámci dědictví někdo bude zjišťovat co to je a třeba to zase vrátí do světa GC.....

Nebo co si myslíte, že se stane se ztraceným GC? Pokud nebyl vyloženě fyzicky zničen, tak musí existovat a někde být, ležet a nebo tak, tak jaká je pravděpodobnost, že ho už nikdy žádný kačer neuvidí a nevrátí do geocachingu? I kdyby to mělo trvat 100 - 200 let :), nějaký kačer ho přeci musí potkat!
  • 0

#5 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2010 - 9:35

Slyšel jsem už o rodinné autohavárii, kdy TB zůstal v troskách auta a byl nalezen až po několika měsících. Tady na fóru? Osudům ztracených a nalezených TB se tady už nějaká vlákna věnovala a bylo to napínavé čtení.
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#6 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2010 - 9:38

Můj lišák odpočívá už půl roku na ostrově Bornholm v málo navštěvované PM keši a doufám, že se neztratil!
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#7 marekd

marekd

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 232 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2010 - 9:47

Trhac napsal/a:
Můj lišák odpočívá už půl roku na ostrově Bornholm v málo navštěvované PM keši a doufám, že se neztratil!

Myslím, že jak začne jaro a léto, tak se pohne. Na Bornholmu ještě leží sníh a ani u nás se v lesích pod sněhem moc nekešuje. Uvažoval jsem o návštěvě Bornholmu letos, ale protože už jsem tam byl před třemi lety (to jsem bohužel ještě o GC nevěděl), tak jsem si letos vybral jiný ostrov, švédský Oland. Jinak bych TB mohl vyzvednout;)
  • 0

#8 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2010 - 10:29

marekd napsal/a:
Na Bornholmu ještě leží sníh a ani u nás se v lesích pod sněhem moc nekešuje. Uvažoval jsem o návštěvě Bornholmu letos, ale protože už jsem tam byl před třemi lety (to jsem bohužel ještě o GC nevěděl), tak jsem si letos vybral jiný ostrov, švédský Oland. Jinak bych TB mohl vyzvednout;)


Jé, to bys byl hodnej! Bornholm - aspoň podle mapy - vypadá jako kačerský ráj :D Můj TB tam už je podruhé. Má za sebou 18 kkm, jednou jsem ho i měl na jeden den doma, aby se chudák vykoupal, najedl a vyspal.
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#9 Hickos

Hickos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 482 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2010 - 11:13

Pustil jsem do světa nějakých 6 TB a GC, dnes jsou už 2 100% v čudu a další dva tak na 90-100%, takže už nic nepouštím a syslím to doma (kolem 10 krásných kousků). Myslím si, že takto to dělá spousta kačerů (znám jednoho, co má min.30 GC a vozí je jen na čumendu na eventy a docela ho chápu, že je nepouští, jak řekl jeden můj kolega - hezký GC z keše zmizí ještě než přijdeš z keše domů) a je to škoda, ale pokud člověk nechce být naštvanej, tak mu asi nic jiného nezbude :(
  • 0
Don't panic!

#10 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2010 - 11:15

Je pravda, že coinů ubývá, nehledám až tak dlouho, ale krásné mince (Templar GC) jsem nějak dřív nacházel častěji.
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#11 stanny_Tigo

stanny_Tigo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 308 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2010 - 11:49

My máme 24 kousků, z toho 18 vypuštěno. 5 vypustíme brzy. Z těch 18ti jsou dva ukradené.
  • 0

#12 Faya&Freya

Faya&Freya

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 72 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2010 - 14:20

Trhac napsal/a:

marekd napsal/a:
Na Bornholmu ještě leží sníh a ani u nás se v lesích pod sněhem moc nekešuje. Uvažoval jsem o návštěvě Bornholmu letos, ale protože už jsem tam byl před třemi lety (to jsem bohužel ještě o GC nevěděl), tak jsem si letos vybral jiný ostrov, švédský Oland. Jinak bych TB mohl vyzvednout;)


Jé, to bys byl hodnej! Bornholm - aspoň podle mapy - vypadá jako kačerský ráj :D Můj TB tam už je podruhé. Má za sebou 18 kkm, jednou jsem ho i měl na jeden den doma, aby se chudák vykoupal, najedl a vyspal.


Ted jsem zkoukla kde Bornholm je...a máme to trochu z ruky-sice se cchystáme v léte po švédsku,ale spíše směrem k norsku...škoda
  • 0
Faya&Freya

#13 Faya&Freya

Faya&Freya

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 72 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2010 - 14:24

Nejhorší je , že on ty keše sleduje(a ani nevíme jestli není PM) a pak si jde jen vyzvednout odmněnu:@-přisli jsme na místo kde keš byla a skrýš vybraná-dokonce po sobě zametl stopy ve sněhu....a to že posundával všechny světelné body to už je vrchol-to je nějaký hajzl! Ale už se po něm intenzivně pátrá- i se tuší odkud je, ale v rámci toho že se po něm pátrá tajně tak nemůžu říci odkud....ale jestli jej chytnou? co s ním udělají? švédi?ti nejsou moc konfliktní já buch mu dala pár facek!hajzl jeden:@:@:@
  • 0
Faya&Freya

#14 Faya&Freya

Faya&Freya

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 72 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2010 - 14:31

juraf369 napsal/a:
Právě jsem tam dneska stratil TB. Myslel jsem si ,že TB mají delší životnost. Už je to 2 TB co se statil. Má cenu vůbec nějaké TB a GC do světa vypouštět?? Akorád nevím jak jste to tak přesně spočítali. Je to trochu divné.
Budiš jim geocacherské nebe lehké.

Juraf369



Ahoj
Oni ho sledují již delší dobu...akorát mně štve že jsme to nevěděli dříve!nic bychod tady nevozili...a to mně s..e:(
Mu je asi jedno jestli tb ,nebo gc-nám vzal celou keš i z razítkem-byla to Letterboxhybrid--naštěstí jsme tam dali dětské razítko za 20.-ale i tak jsem byla vytočená...kdybych ho načapala u té keše tak bych mu ruce zpřelámala...
  • 0
Faya&Freya

#15 Ladvanice

Ladvanice

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 413 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2010 - 15:40

to je prosté ,založit keš dát blízko kameru ,do keše jen jako 5xGC a je to . Pak jen sukovicí po palici ...2x minimálně : ))).
  • 0

#16 kelisovka

kelisovka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 281 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2010 - 15:45

Jenom dvakrát??? ;)
  • 0
Jo, a jsem chlap, ne žena, zdání klame.

#17 Saman

Saman

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 941 příspěvků(y)

Publikováno 11 březen 2010 - 14:40

diky za info, za mesiac a pol sa tam chystam, takze no TB :)
  • 0
Vložený obrázek

Chceš-li jít rychle, jdi sám.
Chceš-li dojít daleko, jdi s přáteli.

#18 PLAJ family

PLAJ family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 104 příspěvků(y)

Publikováno 12 březen 2010 - 9:04

Sakra. A to každou chvíli čtu o tom, jací jsou Češi zloději a třeba v takovém Švédsku se skoro nekrade. Holt svině jsou všude. :@ Nicméně by mě zajímalo, jak se s tím tamní komunita vypořádá a zda vůbec nějak uspěje.
  • 0

#19 marekl

marekl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 883 příspěvků(y)

Publikováno 13 březen 2010 - 10:54

Na Bornholm se zřejmě v květnu chystáme. Tak mi když tak pošli SZ, co to je za TB a kde přesně leží.
  • 0

#20 Faya&Freya

Faya&Freya

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 72 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2010 - 13:31

PLAJ family napsal/a:
Sakra. A to každou chvíli čtu o tom, jací jsou Češi zloději a třeba v takovém Švédsku se skoro nekrade. Holt svině jsou všude. :@

Nicméně by mě zajímalo, jak se s tím tamní komunita vypořádá a zda vůbec nějak uspěje.




No s těmi krádežemi...upřímně kdysi to tak asi bylo, ale od té doby co si tady švédi pustili lidi kteří pocházejí z méně kultivovaných oblastí(somálci,arabi,pakistánci,turci,siriánci....)se nemůžeme divit jak moc kriminalita vzrostla...bohužel!!!:(Ale s tím se už nedá nic dělat...tyhle lidi nepředěláš a i když v podstatě švédi nekradou a většinou nejsou "agresivní" pak tyto nároidy žili v něčem jiném po dlouhé staletí...a jen tak z nich neuděláš švédy...i když si tak z oblibou říkají, ale jak já říkám..to být švéd neznamená získat občanství-ale abych to shrnula tak to co jsem viděla tady(vypálené zapálené auta-bordel v lese...okolo měst)myslím jsem nezažila ani v čr.je to smutné protože švédi směřovali v ekologii...témeř k dokonalosti-někteří jim to holt kazí.
bavili jsme se s místnímao tom zloději- co s tím...říkají mu HS(Hillary step¨)nebot ze začátku nechával v keších místo TB/Gc lístek že jede na expedici do Himalájí a tam vezme ten TB/GC-poslední dobou už nedělá ani to-vezme keš celou.Je to prostě hajlz a mi s tím nic neuděláme...švédi jsou tak trochu nekonfliktní...jediné co zatím dělají je to že když se někde objeví více coinů tak tam někoho pošlou aby to vybral aby tam HS nešel...ale tohle není řešení...tak nevím.uvidíme co s tím-upřímně jsem tak znechucená že se mi ta keš nechce zakládat znova-aby chodilka pořád kontrolovat jestli tam je..a nebo jestli zase nesundal všechny světelné body?uvidíme.Jinak nechci nikomu švédsko znechutit je to nádherná země...ale Stockholm a větší švédské města mají jistou pověst...Jinak to tady miluju!:D
  • 0
Faya&Freya




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama