Přejít na obsah


Fotka

Travelbug jako tachometr


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
22 odpovědí na toto téma

#1 eL_KeDaRoSs

eL_KeDaRoSs

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 295 příspěvků(y)

Publikováno 12 červen 2010 - 15:57

Chtěl bych jeden z nově zakoupených travelbugů udělat vlastní tachometr pro měření vzdáleností mezi mnou odlovenými keškami. Ještě, než ho aktivuji se raději poradím a rád bych předešel několika problémům. 1) Logování keší zpětně Samozřejmě bych rád, aby všechny mnou navštívené keše byly v travelbugu obsažené, tzn. i ty, které jsem odlovil před aktivací bugu. Je to možné? Jak? 2) Logování travelbugu v jeden den do více keší Nedávno jsem tu o tom četl vlákno a je v tom nějaký problém v podobě číslování a tak dále. Je možné tomu předejít? Všem, kdo používají takto nějaký trackovatelný předmět: Za každou užitečnou radu předem díky. :)
  • 0

#2 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 12 červen 2010 - 16:07

trasu mezi keškama ti spočítá GeoGet s pluginama....
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#3 eL_KeDaRoSs

eL_KeDaRoSs

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 295 příspěvků(y)

Publikováno 12 červen 2010 - 16:09

O tom se ale teď nebavíme. ;)
  • 0

#4 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 12 červen 2010 - 16:10

tachometr pro měření vzdáleností mezi mnou odlovenými keškami.


tak o čem?
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#5 eL_KeDaRoSs

eL_KeDaRoSs

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 295 příspěvků(y)

Publikováno 12 červen 2010 - 16:11

O počítání kilometrů travelbugem, né pluginem GeopGetu.
  • 0

#6 kamen

kamen

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 115 příspěvků(y)

Publikováno 12 červen 2010 - 16:36

1) ohledně logování keší zpětně: Jo, je možné logovat keše i před aktivací TB, klidně je můžeš logovat i s datem než vzniknul geocaching;) 2) Zatím jsem neměl problém s logováním víc keší k trackovatelnému předmětu v jeden den, kačeři co mají osobní trackables to tak dělají běžně. Jo a drobnost - tachometr měří rychlost, na to se TB moc nehodí, vzdálenost počítá odometr.
  • 0

Cache non verba


#7 eL_KeDaRoSs

eL_KeDaRoSs

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 295 příspěvků(y)

Publikováno 12 červen 2010 - 17:42

No a jak mám logovat zpětně? Přes Write note?
  • 0

#8 kamen

kamen

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 115 příspěvků(y)

Publikováno 12 červen 2010 - 17:52

Jo, zaloguj normálně přes WN. (Šlo by to sice i ostatními typy logů, ale to bych nezkoušel:D)
  • 0

Cache non verba


#9 akryx

akryx

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 994 příspěvků(y)

Publikováno 12 červen 2010 - 20:20

JJ, pouzivam, muj odometr. Postrehy. Webcam a Earthcache se neda vlozit TB predmet, tak s tim pocitej.
  • 0

Zanikle vesnice/obce
KML soubor pro zobrazeni v maps.google.com nebo Google Earth


http://


#10 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 12 červen 2010 - 21:44

kamen napsal/a:
1) ohledně logování keší zpětně: Jo, je možné logovat keše i před aktivací TB, klidně je můžeš logovat i s datem než vzniknul geocaching;)


Vsak si ho rovnou muze aktivovat s datumem, kdy zacal kesovat - ja sam to taky tak udelal - viz. muj cache counter.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#11 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 12 červen 2010 - 21:45

kamen napsal/a:
Jo, zaloguj normálně přes WN. (Šlo by to sice i ostatními typy logů, ale to bych nezkoušel:D)


Pokud to budes delat zpetne, tak tam napis omluvu ownerovi, poloz ho pres Write note do cache, vyzvedni ho na strance trackable a obratem smaz ten WN log.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#12 eL_KeDaRoSs

eL_KeDaRoSs

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 295 příspěvků(y)

Publikováno 13 červen 2010 - 10:30

Jak že ho mám vyzvednout a kde přesně?
  • 0

#13 weri

weri

    weri.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 532 příspěvků(y)

Publikováno 13 červen 2010 - 10:43

eL_KeDaRoSs napsal/a:
Jak že ho mám vyzvednout a kde přesně?


Pokud někdo nemá lepší grif, jak na to, tak návod je postupný.
1) přes write note vložíš coin do keše, nejlépe s datem, kdy jsi ji odlovil
2) pak minci vyzvedneš (nejlépe si najít stránku s vlastním coinem-třeba menu vlevo Trackables, a zapsat log "retrive from" název keše)-krom kopírování kodu mince to ještě obnásí nějaké to slovo či znak do logu
3) smazat log writenote u keše, aby tam zbytečně nestračil

Jak již psal první pisatel, na tuhle věc existují různé statistiky, které ti to vypočítají, třeba AutoStat pro Geoget. Já osobně jsem také přemýšlel o minci, které by se mnou putovala, ale po chvíli jsem si to rozmyslel, protože třeba po víkendovém kešování bys den nedělal nic jiného než vkládal a vyndal minci, abys měl přesnou trasu.

Takže pokud chceš ušetřit čas, vykašli se na minci a udělej to přes statistiky.

Třeba Autostat počítá "jen" vzdálenost od keše ke keši, tuším že GSAK ještě k tomu přidává přepočet na obvod zeměkoule, tudíž kolikrát si ji pomyslně obešel.
  • 0

Zážitky (nejen z geocachingu) nemusí být nutně dobré... hlavně když jsou intenzivní!


#14 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 13 červen 2010 - 15:14

začíná to být složité jak pumpa na saně... ještě nezapomenout na to, že pokud jde člověk víc kešek, tak vkládat postupně a parkovat až po návratu domů
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#15 Arogant

Arogant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 636 příspěvků(y)

Publikováno 13 červen 2010 - 15:50

Znám spoustu lidí, kteří si takhle značili trasu, počítali kilometry, už to nedělá žádný. Představa, že vložím coin, vyjmu coin a takhle pořád dokola, k tomu logovat keše, to bych se asi brzo zbláznil. Navíc počítej že to nebudeš mít přesně, musel bys mít domácí keš jak píše mikrupa, dál Ti vzdálenost bude rozhazovat skutečnost, že finálka může být o několik km úplně jinde... já bych na to trpělivost neměl.
  • 0
Body, sláva, diplomy! používáno se souhlasem cbfousáče ;o)

Nositel Nobelovy ceny za mír.

#16 hydrous

hydrous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 156 příspěvků(y)

Publikováno 13 červen 2010 - 16:25

Měřící mince je v něčem lepší než různé plug-iny, například si ke každé keši můžeš napsat nějakou poznámku, kterou bys do logu nenapsal nebo by mohla někomu napovědět. (měřící mince snad nikdo pro hledaní hintu nepoužívá) Navíc se Ti zobrazuje mapa, to pokud vím plug-iny online nepodporujou, a nálezy máš pěkně po řadě. Nevýhoda jsou ty webcam a earthky. Zalogovat zpětně přes WN (Weri popsal postup) 77 kešek taky není moc velký problém, potom logovat společně s found it už je otázka zvyku. Myslím že pro Basic membera je to idealní způsob
  • 0
Horší cesta nemusí být kratší...

#17 Snow.

Snow.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 410 příspěvků(y)

Publikováno 31 červenec 2010 - 22:14

hydrous napsal/a:Nevýhoda jsou ty webcam a earthky.

Tohle už neplatí! Hurá :o)
  • 0
| Garmin Dakota 20 + Topo Czech 2010 Pro | Sony Ericsson Xperia X10 mini + c:geo + WhereYouGo |

Snøw

#18 polas_CZ

polas_CZ

    polas_CZ

  • Members
  • PipPipPip
  • 589 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2010 - 8:06

Kilometry měřím od doby, kdy jsem si aktivoval coina. Logování se neskutečně protáhne, ale mám teď přehled, jak blbnu na mapce. GC neparkuju,ale často protahuju svou keší. Mám najeto něco přes 3000 kilometrů od prosince 2009.
  • 0
Cogito ergo sun ...

#19 jira_k

jira_k

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 40 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2010 - 8:39

moc tomu nerozumim, stejne je to vzdusnou carou a auto proste nejede za sipkou, ja vkladam nedbale obcas, kdyz jsem na vyprave dal od domova. Kdo to chce pinktlich, muze si prece zapnout Garmina uz doma a ma cele trasy i s bloudenim, krome tunelu, metra a tak. Ty pripadne doedituje. Pak to vsechno poscita, nebo pospojuje do jedine trasy a zalozi vlakno "Jak v Map Souce ulozit trasu, ktera ma pres milion bodu"
  • 0

#20 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2010 - 8:58

Ja kdyz si aktivoval coin, tak jsem si ho nastavil zpetne na dobu prvniho nalezu a zpetne jsem si dologoval uplne vsechno. Zkousel uz nekdo tu novou funkci VISITED? Jde mi o to, ze kdyz davam IN/OUT, tak v pripade OUT si davam jako poznamku poradove cislo nalezu. To bych byl asi v pripade VISITED ochuzen, ze?
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama