Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Formát souřadnic


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
20 odpovědí na toto téma

#1 pajiixx

pajiixx

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2010 - 12:24

Ahoj, mám možná trochu blbý dotaz, nicméně si s tím nevím rady.. Chystáme se do UK a pro lepší orientaci bych si do GPS chtěla naházet nějaké souřadnice (např. výchozí bod pro procházku po Peak District). Když si na mapy.cz najdou třeba vesnici tak se mi objeví v tomto formátu 53°5'50.544"N, 1°48'21.65"W. Jenže v GPS mám nastavený formát souřadnic jiný a nenašla jsem nic co by odpovídalo formátu, který je na mapy.cz. Hlavně mě tam mate to W.. Mám Vistu HCx, nevíte někdo prosím, jestli jde v konkrétně této GPS přizpůsobit formát souřadnic tak, abych si tam mohla nahrát souřadnice z mapy.cz? A taky mi trochu vrtá hlavou.. pokud si v GPS změním formát souřadnic na nějaké jiné.. budu moci zadávat souřadnice co jsou na geocaching.com pro eventuální lov kešek? Lovit bych chtěla totiž taky :). Lze nějak skombinovat obojí dohromady? Předem moc díky za jakoukoliv odpověď.
  • 0

#2 BellaUH

BellaUH

    ***

  • Members
  • PipPipPip
  • 546 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2010 - 12:45

pajiixx napsal/a:
Lze nějak skombinovat obojí dohromady?

Abys nemusela nic přenastavovat, zapomeň na mapy.cz a zkus hledat pomocí Google Earth. Tam se dá nastavit stejný formát souřadnic jako pro GC. Potom stačí pohybovat kurzorem nad mapou a v dolním řádku číst dané souřadnice.
  • 0
Pro někoho to už není hra, ale soutěž. Ta ale nebude mít vítěze.

#3 StaKi

StaKi

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 25 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2010 - 12:47

přepočet je jednoduchý 53°5'50.544"N, 1°48'21.65"W 50.544/60=842 21.65/60=997 Výsledné souřadnice pro navigaci jsou 53°5,824N, 1°48,997W
  • 0

#4 Paullow

Paullow

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 331 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2010 - 12:48

pajiixx napsal/a:
....

Na převod souřadnic se dá dobře použít nástroj na geocaching.com
U jakékoliv keše hned vedle souřadnic je odkaz Other Conversions
  • 0
Pokud lovíš s partou přátel, pak i ta nejnudnější multina je jako procházka růžovou zahradou.

#5 Etigo

Etigo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 215 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2010 - 12:48

A není to jednoduší převést ty souřadnice z mapy.cz na formát, který používá geocaching? Zde máš odkaz na převodník http://www.geocachin...pt/default.aspx , si to převeď z DMS na MinDec. :) A toho W se neboj, to půjde určitě nějak snadno změnit, nejspíše pomoci joystick směrem nahoru, či dolů. Lépe ti neporadím, protože mám Oregon. :)
  • 0

#6 pajiixx

pajiixx

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2010 - 13:31

Díky moc za rady, jste zlatí :).
  • 0

#7 bochyn a Peťulka

bochyn a Peťulka

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2010 - 13:58

A nebude to W spíš o tom, že místo leží na západní polokouli a ne na východní E ...
  • 0
Garmin EDGE705, Czech ToPo V3 Suzuki Ignis 1,3ccm Peťulka na hledání

#8 pajiixx

pajiixx

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2010 - 14:05

bochyn napsal/a:
A nebude to W spíš o tom, že místo leží na západní polokouli a ne na východní E ...


Jo bude :), došlo mi to až po vznesení dotazu.
  • 0

#9 danhill81

danhill81

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 407 příspěvků(y)

Publikováno 16 říjen 2012 - 10:29

Ahoj,ještě otevřu tohle téma.Nevíte,jestli se nějak v GE dá nastavit,aby pracoval se stejným formátem souřadnic jako GC? Teda jako on ho zkousne,ale pokud si třeba ukládáte v GE vlastní místa,tak se uloží pod jiným formátem a já bych s těmi souřadnicemi potřeboval dál pracovat aniž bych je musel nějak po jedné převádět na souřadnice jako jsou v GC. Díky.
  • 0

GPSMAP 64s + Honor 9


#10 ladislavappl

ladislavappl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 886 příspěvků(y)

Publikováno 16 říjen 2012 - 10:56

Já si to občas přepočítám na kalkulačce, ale na Mapy.cz lze zvolit formát DD MM.MMM a po kliknutí na zvolené místo se tak zobrazí jeho souřadnice v tomto formátu (vhodné pro určení souřadnic uložení svých keší podle satelitní mapy). A naopak v Garminu lze nastavit DD MM SS.S. Přemýšlel jsem, jak využít "UTM, UPS apod." systémy. Hodí se občas na toulkách příhraničním Německem, kam už mapa v navigaci TOPO Czech nesahá, ale turistické mapy Krušných hor ano. Ta kilometrová síť se docela dobře hodí k orientaci, kde vlastně zrovna jsem, je to velmi přesné. Pozor ale na rozdíl číslování čtverců starších a novějších vydání map KČT (různé elipsoidy i číslování).
  • 0

#11 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 797 příspěvků(y)

Publikováno 16 říjen 2012 - 10:58

Pokud GE znamená GoogleEarth, tak to nastavit lze. Nástroje-možnosti-Zobrazit zeměpisnou šířku a délku. Umí to D, D.M, D.M.S a UTM. Jinak, uložit vlastní místa, trasy, atd. lze v KML nebo KMZ a tyto formáty lze převést i na GPX a pak s nimi pracovat dál, třeba je nahrát do navigace nebo na ArcGisOnline. Podívej se na GC3HXTB, ta trasa v ArcGisOnline je naklikaná v GoogleEarth a výsledné GPX upraveno v Mapsource.
  • 0

#12 zdeziz

zdeziz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 514 příspěvků(y)

Publikováno 16 říjen 2012 - 17:43

Využiju téma a trochu odbočím. Dotaz nejlépe přímo na mpik. Používám plugin ZaložNovyBodAEdit a dělá přesně to, co potřebuju. Jen mi nebere formát souřadnic, který bych potřeboval. Nezařadí je do okresů apod. Ten formát je z Turistických známek, vypadá takhle - 50°4'58.84"N 17°13'51.34"E, v typech se nevyznám. Prosba - je složité zapracovat do pluginu i tento typ podle případné rady svépomocí (nebo ještě lépe autorem :)) popřípadě poradíte nějaký jednoduchý převod? Díky
  • 0

#13 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 122 příspěvků(y)

Publikováno 16 říjen 2012 - 18:03

To neni nic sloziteho. GeoGet se umi poprat s mnoha formaty sam. Staci pouzit funkci ParseWgsStr(sCoord,WPlat,WPlon), ktera string se souradnicemi rozlozi na dve cisla a tato cisla patri do databaze. Zalezi na tom, jak se vlastne provadi import. Napriklad se pouziji do GPX, ...
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#14 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 797 příspěvků(y)

Publikováno 16 říjen 2012 - 18:08

Problém to není a nevím, proč tento typ tam není. Už to vidím, ty Seznamácké mají souřadnice odděleny čárkou. Dodělat by to tam pochopitelně šlo, je to jen parsování textu podle nějakých pravidel. A až pak jsem se od Gorda dověděl, že Geoget sám umí rozeznat asi 20 formátů souřadnic. Jsem překvapen že to moje jednoúčelově sepsaný udělátko někdo používá. Jenomže na Ararat nemám právo zápisu, asi bych to tam nechal jak to je - jako studijní materiál - a případnou úpravu prosím poslat mailovou adresu na SZ, aby se daly posílat přílohy, což přes SZ nejde.
  • 0

#15 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 122 příspěvků(y)

Publikováno 16 říjen 2012 - 18:19

Parsovat si sam sice neni problem, ale proc delat neco, co uz je hotovo ;-) Neni problem si rict o prava nebo mi poslat soubor a ja ho tam zase dam misto tebe.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#16 danhill81

danhill81

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 407 příspěvků(y)

Publikováno 16 říjen 2012 - 18:28

mpik napsal/a:
Pokud GE znamená GoogleEarth, tak to nastavit lze. Nástroje-možnosti-Zobrazit zeměpisnou šířku a délku. .......... .


Moc děkuji - tohle jsem hledal ... Jsem slepý,neviděl jsem to. :)
  • 0

GPSMAP 64s + Honor 9


#17 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 797 příspěvků(y)

Publikováno 16 říjen 2012 - 20:46

gord napsal/a:
Parsovat si sam sice neni problem, ale proc delat neco, co uz je hotovo ;-)
Neni problem si rict o prava nebo mi poslat soubor a ja ho tam zase dam misto tebe.

Proč? Protože v době kdy jsem to psal, jsem o tom nevěděl, že to GG umí. A taky proto, že netuším, jak bych ty souřadnice dostal do záznamu, ten parser GG funguje při editaci bodu přímo v GG.
O možnosti poslat to Tobě pochopitelně vím, přesně takto se ten můj plugin na Ararat dostal.
  • 0

#18 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 797 příspěvků(y)

Publikováno 16 říjen 2012 - 21:26

Tak pokud ta turistická znímka o daných souřadnicích je na Pradědu, tak to mám upravené. Té funkce ParseWGSstr jsem si nevšiml a elegantně řeší to, co jsem rozepisoval na spoustu řádek. Ještě to doučešu a nechám na Ararat uložit novou verzi.
  • 0

#19 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 797 příspěvků(y)

Publikováno 16 říjen 2012 - 22:15

Nová verze poslána Gordovi, pokud jsem nezvoral vytvoření GIPu, snad ji na Ararat dá.
  • 0

#20 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 122 příspěvků(y)

Publikováno 17 říjen 2012 - 6:33

Je tam.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 





1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama