Přejít na obsah


Fotka

pozvánka na GCM


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1041 odpovědí na toto téma

#741 martinracek26

martinracek26

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 086 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2012 - 20:13

ve vedlejším vlákně které si zsaložil ti lukabike.com napsal co přesně tam máš dát a ani to si nebyl schopnej udělat
  • 0

#742 MALUBE

MALUBE

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 19 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2012 - 20:30

Hezký večer, můžu se jen zeptat jak gcm funguje na o2? Máme čerstvé PM a propojili jsme si mailovou schránku s mobilem (už to byl očistec, protože většina domén to chce ještě potvrdit, ale kod nám nikdy nepřišel celý, takže jsme to potvrdit nemohli). Předpokládám správně, že i kdyby se nám povedlo zaregistrovat na gcm, tak nám bude chodit do sms díky o2 jen něco lehce přes 100 znaků? Děkuju
  • 0

#743 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 842 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2012 - 21:01

mentalistik napsal/a:
ale mne to opravdu nejde ja to delam presne podle toho navodu


Neřekl byl - máš tam www.geocaching.com/profile - to se tobě může zdát správné, ale jiní uvidí jen svůj profil. Existuje stará známá pravda - selže-li vše, přečti si návod.

jak si pak chceš konfigurovat přeposílání a konverzi SMS na GCM.CZ ?
  • 0

#744 niximor

niximor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 583 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2012 - 21:50

MALUBE napsal/a:
Hezký večer,
můžu se jen zeptat jak gcm funguje na o2? Máme čerstvé PM a propojili jsme si mailovou schránku s mobilem (už to byl očistec, protože většina domén to chce ještě potvrdit, ale kod nám nikdy nepřišel celý, takže jsme to potvrdit nemohli).
Předpokládám správně, že i kdyby se nám povedlo zaregistrovat na gcm, tak nám bude chodit do sms díky o2 jen něco lehce přes 100 znaků?
Děkuju


predpokladas spatne, tech znaku je u O2 bohuzel jen 60 :(. Mas mit normalniho operatora a ne tady tu vyzirku :)
  • 0
Správce gcm.cz | cwg.gcm.cz

#745 MALUBE

MALUBE

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 19 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2012 - 21:54

Sakra.. já to tušila :D
  • 0

#746 Kmoda

Kmoda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 48 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2012 - 22:26

MALUBE napsal/a:
Hezký večer,
můžu se jen zeptat jak gcm funguje na o2? Máme čerstvé PM a propojili jsme si mailovou schránku s mobilem (už to byl očistec, protože většina domén to chce ještě potvrdit, ale kod nám nikdy nepřišel celý, takže jsme to potvrdit nemohli).
Předpokládám správně, že i kdyby se nám povedlo zaregistrovat na gcm, tak nám bude chodit do sms díky o2 jen něco lehce přes 100 znaků?
Děkuju


Taky mi chodili notifikace na o2 kartu. Měl jsem nastaveno aby v sms přišel kod keše,typ,vzdálenost a souřadnice a s tím jsem si vystačil. Když to byla tradička měl jsem souřadnice na které jsem vyrazil,věděl jsem hned jak je daleko a případně jsem měl i kod na rychlé dohledání na netu v mobilu. Teď mi notifikace chodí na gmail a jelikož mám android telefon s nativním klientem tak mě okamžitě upozorní jako sms a hned můžu kliknout na odkaz a mám listing,což je super...
  • 0

#747 MALUBE

MALUBE

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 19 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2012 - 10:31

A jak si udělal, že sis nastavil co do té sms chceš? To se asi nastavuje v mailové schránce, co? Nevím jestli by mi to šlo, protože nakonec jsme si museli udělat nový mail na atlasu. Seznam i google chce potvrzení o propojení a o to se mi na mobilu nikdy nezabrazilo. U atlasu jde, že si nastavíš, že chceš aby ti chodilo upozornění o nových mailech na mobil.
  • 0

#748 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 875 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2012 - 10:43

MALUBE napsal/a:
A jak si udělal, že sis nastavil co do té sms chceš? To se asi nastavuje v mailové schránce, co? Nevím jestli by mi to šlo, protože nakonec jsme si museli udělat nový mail na atlasu. Seznam i google chce potvrzení o propojení a o to se mi na mobilu nikdy nezabrazilo. U atlasu jde, že si nastavíš, že chceš aby ti chodilo upozornění o nových mailech na mobil.

GCM slouží k tomu, že si tam nastavíš, co a jak přesně chceš, aby ti přišlo v emailu. To je z důvodu toho, že notifikační emaily z gc.com o nových keších chodí v jaksi nepoužitelném formátu pro běžné přeposlání na SMS. Ten vytvořený email ti to pak samo pošle na bránu tvého operátora a ten ti to pošle v podobě SMS. Takže si v každém případě musíš nějak rozchodit to spojení email->o2->SMS. Cituji: "GEO Mail je služba pro všechny geocachery, kteří mají premium membership. Slouží k automatickému zpracování mailů a jejich úpravou pro formát snadno čitelný jako SMS na mobilu."
  • 0

Samsung Galaxy S5  (aDrake / WhereYouGo)
zpracováno programem GeoGet.
Systémy a programy se nechovají náhodně, chovají se zcela chaoticky. (Medvídek, 2006)
Pište prosím do svých logů čas, zajímá mě, s kým jsem se minul. Dík.


#749 VHteam

VHteam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 144 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2012 - 11:35

Ahoj.... pěkně prosím.... najde se někdo, kdo by poskytnul pozvánku na GCM? Děkuji.. :-)
  • 0

#750 MALUBE

MALUBE

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 19 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2012 - 11:49

zlicinaci napsal/a:
GCM slouží k tomu, že si tam nastavíš, co a jak přesně chceš, aby ti přišlo v emailu. To je z důvodu toho, že notifikační emaily z gc.com o nových keších chodí v jaksi nepoužitelném formátu pro běžné přeposlání na SMS. Ten vytvořený email ti to pak samo pošle na bránu tvého operátora a ten ti to pošle v podobě SMS. Takže si v každém případě musíš nějak rozchodit to spojení email->o2->SMS. Cituji: "GEO Mail je služba pro všechny geocachery, kteří mají premium membership. Slouží k automatickému zpracování mailů a jejich úpravou pro formát snadno čitelný jako SMS na mobilu."


Aha.. a když už mám mobil propojený s mailem, který mám na atlasu, tak by to fungovalo? Nebo gcm funguje jako samostatná mailová schránka, u které je nutné nastavit propojení s mobilem znova?
  • 0

#751 sambar439

sambar439

    Hulvát a vesnickej primitiv ;)

  • Members
  • PipPipPip
  • 462 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2012 - 12:01

MALUBE napsal/a:
Aha.. a když už mám mobil propojený s mailem, který mám na atlasu, tak by to fungovalo? Nebo gcm funguje jako samostatná mailová schránka, u které je nutné nastavit propojení s mobilem znova?


Je to přesně jak píšeš - je to samostatná mailová schránka - můžeš si tam nastavit v jakém tvaru ti budou chodit sms. Mě to chodí i s propojením na O2 - jen je tam omezený počet znaků, ale např u nových publikací mám nastaveno, že mi přijde typ keše, souřadnice, obtížnost a terén + vzdálenost a směr od mých HC. Myslím, že to takhle stačí ;-)
U ostatních operátorů to je tuším jinak, není to tak osekané, ale mám bohužel služební telefon a tak změna operátora nepřichází v úvahu :-) (na druhou stranu - za telefon neutratím ani kačku, tak se to dá přežít ;-) )
  • 0

#752 MALUBE

MALUBE

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 19 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2012 - 12:31

sambar439 napsal/a:
Je to přesně jak píšeš - je to samostatná mailová schránka - můžeš si tam nastavit v jakém tvaru ti budou chodit sms. Mě to chodí i s propojením na O2 - jen je tam omezený počet znaků, ale např u nových publikací mám nastaveno, že mi přijde typ keše, souřadnice, obtížnost a terén + vzdálenost a směr od mých HC. Myslím, že to takhle stačí ;-)
U ostatních operátorů to je tuším jinak, není to tak osekané, ale mám bohužel služební telefon a tak změna operátora nepřichází v úvahu :-) (na druhou stranu - za telefon neutratím ani kačku, tak se to dá přežít ;-) )


To zní dobře :-). Tak teď už jen najít někoho, kdo bude tak hodný a poslal mi pozvánku? Pěkně prosím :-)
  • 0

#753 pokorka

pokorka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 32 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2012 - 13:05

VHteam napsal/a:
Ahoj....
pěkně prosím.... najde se někdo, kdo by poskytnul pozvánku na GCM?
Děkuji.. :-)


Posílám SZ :)
  • 0

#754 VHteam

VHteam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 144 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2012 - 13:40

pokorka: díky moc (... poslána SZ) :)
  • 0

#755 evidlo

evidlo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 587 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2012 - 18:58

Mohu taky poprosit nějakou dobrou duši o pozvánku? Děkuji. :)
  • 0

#756 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 842 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2012 - 19:57

evidlo napsal/a:
Mohu taky poprosit nějakou dobrou duši o pozvánku? Děkuji. :)


A kdo jsi ? ... viz výše o pár příspěvků
  • 0

#757 Pipaci

Pipaci

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2012 - 20:01

Arne1 napsal/a:

evidlo napsal/a:
Mohu taky poprosit nějakou dobrou duši o pozvánku? Děkuji. :)


A kdo jsi ? ... viz výše o pár příspěvků

Tipla bych, že kačer :D:D:D
  • 0

#758 evidlo

evidlo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 587 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2012 - 20:26

Arne1 napsal/a:

evidlo napsal/a:
Mohu taky poprosit nějakou dobrou duši o pozvánku? Děkuji. :)


A kdo jsi ? ... viz výše o pár příspěvků


Normálně mám profil propojenej s GC.com, a jsem kačerka z Neratovic ;)
  • 0

#759 Pipaci

Pipaci

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2012 - 20:28

evidlo napsal/a:

... a jsem kačerka z Neratovic ;)


se omlouvám, jsem se netrefila :-D
  • 0

#760 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2012 - 20:31

evidlo napsal/a: Normálně mám profil propojenej s GC.com, a jsem kačerka z Neratovic ;)

Máš ho ale propojenej špatně .... B)
Ten odkaz má mít úplně jiný tvar.
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama