Přejít na obsah


Fotka

Ztracené TB / GC co straší v keších...


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
20 odpovědí na toto téma

#1 LALA.eu

LALA.eu

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 175 příspěvků(y)

Publikováno 16 srpen 2010 - 13:31

V poslední době nějak více registruji, že trackovatelné předměty zůstávají virtuálně v keších měsíce i roky poté, co byly ztraceny. Vlastník keše může takové předměty přesunout do neznámé lokace, ale mám pocit že se tak moc neděje. Vadí Vám, že jsou u keše uvedeny TB / GC, které tam ve skutečnosti nejsou a co navrhujete? Mně by se líbilo, pokud by měl autor keše po třech neúspěšných záznamech povinnost TB /GC přesunout z keše do neznámé lokace. Předem díky za podněty.
  • 0

#2 sadmanwholikesblues

sadmanwholikesblues

    Copak jmelí, ale jmelí!

  • Members
  • PipPipPip
  • 423 příspěvků(y)

Publikováno 16 srpen 2010 - 13:39

No ja to tak delam (resp presouvam ztracene predmety na GC/TB hrbitov) - prijde mi nesmysl aby TB a GC strasily v kesich kde fyzicky nejsou...
  • 0

#3 Pajast

Pajast

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 622 příspěvků(y)

Publikováno 16 srpen 2010 - 13:59

LALA.eu napsal/a:
Mně by se líbilo, pokud by měl autor keše po třech neúspěšných záznamech povinnost TB /GC přesunout z keše do neznámé lokace. Předem díky za podněty.


Myšlenka zajímavá, ale neumím si představit, jak by fungovala v praxi. Jak chceš takovou povinnost vymáhat? Zajisté by se našly další technické komplikace, které by hovořily proti takové povinnosti. Můžeš se pokusit kontaktovat vlastníka keše nebo TB s výzvou, aby to udělal.

Já osobně – věda, že avizovaný TB/GC často z různých důvodů v keši nebývá – na soupis inventáře vůbec nekoukám. Nalezení těchto věciček v keškách beru jako příjemné překvapení přímo na místě.

Jako majitel keší už jsem pár virtuálně zapomenutých TB z kešek do neznáma vyhodil. Bohužel jsem tak musel učinit i u několika svých putovních předmětů. Pouze jeden se po půl roce náhle zjevil. Musím říct, že počáteční nadšení z vysílání TB a GC do světa mě velice rychle přešlo. Mám doma ještě jeden neaktivovaný GC. A nějak se mi už po zkušenostech nechce posílat ho do světa.
  • 0

#4 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 17 srpen 2010 - 6:08

Já vždycky napíšu ke každému itemu, že v keši není. Likvidovat by se po nějaké době měly, jsou keše, kde jich je i deset a nic tam. Pak je hra nepřehledná. Vlastní keš mám jen jednu, jeden item se ztratil a majitel ho zlikvidoval. Vysílání itemů mě baví, i když vím, že ho někdo brzy ukradne (i provrtanou lžíci). Radost z toho, že ho někdo má, je velká.
  • 0

#5 Autacek

Autacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 744 příspěvků(y)

Publikováno 17 srpen 2010 - 7:00

WitkoAWendy napsal/a:
Jak chces takovou vec provest bez trakovaciho čisla?


Jako owner keše na vyřazení z inventáře vůbec trakovací číslo znát nemusíš, u itemu ti přibude volba "move to unknown location".
  • 0

#6 myspsb

myspsb

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 174 příspěvků(y)

Publikováno 17 srpen 2010 - 7:31

Takže prosím ještě jednou... v mé kešuli visí delší dobu GC, který tam opravdu fyzicky není. Kontaktovala jsem jeho majitele již několikrát a bohužel, žádná odezva.. Co s tím?
  • 0

#7 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 17 srpen 2010 - 7:57

myspsb napsal/a:
Takže prosím ještě jednou... v mé kešuli visí delší dobu GC, který tam opravdu fyzicky není. Kontaktovala jsem jeho majitele již několikrát a bohužel, žádná odezva.. Co s tím?

Pokud majitel nereaguje, pak jdi na stránku GC a využij možnost logu "Mark Item Missing".
  • 0

#8 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 17 srpen 2010 - 8:00

Dyk ti to píše Auťáček - na stránce toho coinu, co ho "jako" máš v keši, ti přibyla volby "Mark Item Missing" (v té roletě pod menu s logováním a tak, tam, co se přepočítávaj kilometry).
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#9 LALA.eu

LALA.eu

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 175 příspěvků(y)

Publikováno 17 srpen 2010 - 10:21

Jako nejlepší řešení mi přijde psát do logů chybějících TB / GC záznam o tom, že v keši nejsou. To je fér vůči vlastníkovi trackovatelného předmětu. Owner keše by měl svoje keše monitorovat a pokud je trackovatelný předmět nezvěstný delší dobu (závisí na návštěvnosti keše) resp. existuje více záznamů o tom, že předmět v keši není, tak by měl konat a přesunout předmět do neznámé lokace. Kešeři by měli upozorňovat autory keší, že GC / TB, co jsou podle listingu v keši mnoho týdnů, měsíců nebo let, tam ve skutečnosti nejsou. Současný stav je bohužel takový, že na informaci o výskytu TB / GC v keších není spoleh. Je rovněž velmi pravděpodobné, že trackovatelné předměty kradou i někteří kačeři - bohužel.
  • 0

#10 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 17 srpen 2010 - 11:14

Označení TB za "missing" není nezvratné - nedívno se mi "objevil" deset měsíců ztracený coin TB27ZPM a cestuje dál - aha, tak necestuje :( asi je zakletej...
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#11 hrabenka73

hrabenka73

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 190 příspěvků(y)

Publikováno 19 srpen 2010 - 19:29

Určitě by se hodilo někde evidovat,kolik se v keši ztratilo TB nebo GC,člověk by poznal jak moc je bezpečná,aspon podle něčeho se chytit.
  • 0

#12 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2010 - 13:21

Můj první nalezený GC se ztratil v keši, kam jsem ho uložil (přitom to byla plastová kopie). V jedné keši bylo pět TB a nic tam, tak jsem si řekl, že není bezpečná a dal ji do keše vedle. A výsledek byl stejný. Nějaké počítadlo ztracených itemů u keší by ale bylo dobré.
  • 0

#13 Ostravacek

Ostravacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 401 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2010 - 14:32

Do jedné mojí kešky (už archivované GC1ZA4V) si jeden ňouma "schoval" na zimu asi 11 TBček a coinů. Psal jsem mu nesčetněkrát, co to má znamenat, proč ty trackables necestují a neozval se.
Tak jsem je všechny označil jako ztracené a vyhodil z keše.
Jejda, ten se pak rozčiloval, jak jsem si to dovolil, že je tam na zimu schoval. Nepochopil to. Chudáci owneři.
On je pak z toho neznáma vytáhl a poslal milostivě dál, až se mu zachtělo kešovat. To zas pak asi byli owneři dost rádi 'teď koukám, že některé má stále u sebe :o !!!)!
Ach jo.
  • 0
Tuž tak:

#14 PK500

PK500

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 96 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2010 - 16:24

Rovnou owner kesky ten cestovni predmet umrtvi. Treba je na to nejaka obrazovka. Pokud se presune na hrbitov tak se uz nikdo nedozvi ze ta keska je děrava.
  • 0

#15 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 798 příspěvků(y)

Publikováno 22 březen 2011 - 10:14

Chtěl bych se zeptat, jak jako owner keše označím coin za ztracený. Vím, že je tam volba Označit jako ztracený, u ní je tlačítko Hledat. Asi chyba překladu, protože v angličtině je na tlačítku Go. Ale nic to nedělá, coin pořád straší v keši, kde byl max. 4 dny a už dva měsíce tam není. Zkoušel jsem kontaktovat těch pár lidí, co ho mohli vidět, ale bez výsledku. Pokud někdo krade, tak asi neloguje.
  • 0

#16 PRESEKA

PRESEKA

    PŘESEKA

  • Members
  • PipPipPip
  • 677 příspěvků(y)

Publikováno 22 březen 2011 - 14:09

mpik napsal/a:
Chtěl bych se zeptat, jak jako owner keše označím coin za ztracený. Vím, že je tam volba Označit jako ztracený, u ní je tlačítko Hledat. Asi chyba překladu, protože v angličtině je na tlačítku Go. Ale nic to nedělá, coin pořád straší v keši, kde byl max. 4 dny a už dva měsíce tam není. Zkoušel jsem kontaktovat těch pár lidí, co ho mohli vidět, ale bez výsledku. Pokud někdo krade, tak asi neloguje.


Pokud máš na GC.com nastavenou češtinu tak tohle tlačítko nefunguje - abys poslal TB/GC mezi ztracené musíš si nastavit Aj. Pak to běží bez problémů.
  • 0
Děláme to pro zážitky a když je hezky tak nikam nechvátáme...
Naše keše zakládáme bez dotací a i jejich provoz si sponzorujeme sami.
Berte na to při jejich návštěvách ohled !

#17 Hedgehog_Family

Hedgehog_Family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 046 příspěvků(y)

Publikováno 22 březen 2011 - 18:47

Nějaké počítadlo ztracených itemů u keší by ale bylo dobré.


Nevím jak to přesně funguje (jestli i pro BM apod.), ale všiml jsem si, že když si otevřu keš v Oregonu (staženo pomocí PQ z PM účtu), tak tam vidím (hned za hodnocením D/T) položku "vyhledávání ztracených věcí: X". A X představuje počet TB/GC ztracených v oné keši...
  • 0

#18 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 798 příspěvků(y)

Publikováno 22 březen 2011 - 19:32

Tak to mě nenapadlo, že musím přepnout do angličtiny. Ale opravdu to funguje. Co to je za ... chybu? Já myslel, že se jen texty z jednoho jazyka přepisují do jiného a funkčnost zůstává.
  • 0

#19 Chryseis

Chryseis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 396 příspěvků(y)

Publikováno 22 březen 2011 - 19:42

Hedgehog_Family napsal/a:

Nějaké počítadlo ztracených itemů u keší by ale bylo dobré.


Nevím jak to přesně funguje (jestli i pro BM apod.), ale všiml jsem si, že když si otevřu keš v Oregonu (staženo pomocí PQ z PM účtu), tak tam vidím (hned za hodnocením D/T) položku "vyhledávání ztracených věcí: X". A X představuje počet TB/GC ztracených v oné keši...


Zas tak chytré ty Oregony nejsou :) "Ztracené věci" je do garminočeštiny vtipně přeložený termín "trackable items", tedy nikoli ztracené, ale právě naopak v keši přítomné. On si to člověk občas musí ještě dopřeložit, stejně jako "náplně do tiskárny" u wheriga.
  • 0
You can't get lost if you don't know where you're going.

#20 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 798 příspěvků(y)

Publikováno 22 březen 2011 - 22:01

Asi jako překlad Go -> Hledat u volby Označit jako ztracený na log. stránce trackablů? Opravdu, toho nápisu Hledání ztracených věcí jsem si všiml a nevěděl, co to znamená. Už to vím.
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama