Přejít na obsah


Fotka

Garmin eTrex Legend (modrá) - Nechytá satelity


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
15 odpovědí na toto téma

#1 Peggy.Bk

Peggy.Bk

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 01 listopad 2010 - 18:27

Zdravím, Moje GPS Garmin eTrex Legend, z ničeho nic přestala chystat družice :( Prostě pár minut dělá že hledá ( Vůbec tam ale nenabíhají ty sloupky ani žádná jiná známka aktivity ) a pak napíše že není signál GPS... Je to chyba čipu, nebo by pomohlo přehrát nějak jen firmware? P.S.: zastak z ničeho nic to asi není .. poslední dolbou ten signál chytala pěkne mizerně :( P.S.2: Nemáte někdo stejnej typ třebas s rozbitým displejem? že bych za drobný peníz odkoupil ? :D
  • 0

#2 Bobr_

Bobr_

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 455 příspěvků(y)

Publikováno 01 listopad 2010 - 18:50

stačí kousnutá od psa? funguje, ale není vodotěsná a nemá kontakty ( tam se prokousnul dovnitř)
  • 0

#3 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 01 listopad 2010 - 18:50

zkus poklepat z boku, rukou, jestli se v GPSce něco nepovolilo, esli to nezabere, tak je to na rozebrání a mrknout kde je co popř špatně (třeba do ní natekla voda a zoxidovala)
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#4 Bobr_

Bobr_

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 455 příspěvků(y)

Publikováno 01 listopad 2010 - 18:50

ale to je na reklamaci, ne?
  • 0

#5 Mufa

Mufa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 410 příspěvků(y)

Publikováno 01 listopad 2010 - 18:52

Mě se to taky stalo a pomohlo, že jsem jí zvenku vyčistila hadříkem, hlavně kolem toho přijímače :-) Zní to sice blbě, ale fakt se to pak rozchodilo :-)
  • 0

#6 barny1

barny1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 66 příspěvků(y)

Publikováno 01 listopad 2010 - 19:07

Mufa napsal/a:
Mě se to taky stalo a pomohlo, že jsem jí zvenku vyčistila hadříkem, hlavně kolem toho přijímače :-) Zní to sice blbě, ale fakt se to pak rozchodilo :-)


fakt zvenku??:)
  • 0

#7 Mufa

Mufa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 410 příspěvků(y)

Publikováno 01 listopad 2010 - 19:33

Vážně :-) Byli jsme zrovna venku, dala jsem jí příteli na paragliding a on mě přišel sprdnout, že mu to nefunguje. Tak jak jsem nevěděla co by, aby neměl zkažený let, tak jsem to přečistila tričkem. A od tý doby to funguje :-) :-) Opravdu!
  • 0

#8 Peggy.Bk

Peggy.Bk

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 01 listopad 2010 - 20:43

Tu od toho psa bych bral ;-) ,.. Žádný poklepání nepomohlo .. rozloženou sme ji měl, voda v tom nebyla,.. oxidovaný nikde taky ne ... všechny kontakty vapadají v poho, tak nevim :(
  • 0

#9 barny1

barny1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 66 příspěvků(y)

Publikováno 01 listopad 2010 - 20:51

Tak to je teda zajímavý.....:)
  • 0

#10 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 01 listopad 2010 - 20:57

Mufa napsal/a:
Vážně...tak jsem to přečistila tričkem. A od tý doby to funguje :-) :-) Opravdu!


Bylo to JEN tričkem? :D
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#11 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 01 listopad 2010 - 21:24

Předpokládám, že následující rady budou zbytečné, ale přeci jenom pro jistotu... Občas může chycení družic trvat docela dlouho, zvlášť s Legendem, takže bych vyzkoušel vylézt na nějaké místo s pořádný výhledem na oblohu a GPSku tam nechal tak 20minut bez pohybu. Pak taky zkontroluj, jaký má GPSka čas a polohu, kde byla naposledy zapnutá (místo, kde je kurzor na mapě). Pokud se nějak výrazně liší, zkus je nejdřív nastavit manuálně.Když GPSka ví, jaké družice má nad hlavou, hledají se jí snáz.
  • 0

#12 Bobr_

Bobr_

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 455 příspěvků(y)

Publikováno 02 listopad 2010 - 16:48

od psa - stačí se dohodnout. Já na Legenda jsem naprdnutej. Mám eště jednoho, ale toho si nechám v záloze. Stačí se ozvat, jak a kdy a kde. Nebudu posílat, radši osobní předání, či přes někoho. Bobr_ P.S.: já si ji původně nechal na díly, ale k tomu už nedojde. Pracovala cca 2měsíce.
  • 0

#13 vlcice.pavlina

vlcice.pavlina

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 196 příspěvků(y)

Publikováno 02 listopad 2010 - 16:51

Me takle blbla take ... stacilo ji pripojit ke kompiku a prehrat software. Od te doby slape jak hodinky
  • 0
Na Geocaching jsem narazila náhodou a byla to ta nejkrásnější náhoda, která mne kdy potkala Garmin Oregon 300, Vodafone 845 + GeOrg

#14 Sagapo

Sagapo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 92 příspěvků(y)

Publikováno 02 listopad 2010 - 18:03

U mě zabýrá, když dlouho nic nechce chytnout, v tom menu, kde se chytají ty družice, dát vlevo ten list a tam vybrat Nová pozice ...
  • 0

#15 petrfoto

petrfoto

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 12 příspěvků(y)

Publikováno 02 listopad 2010 - 20:39

Moje taky před rokem přestala z ničeho nic chytat družice a nepovedlo se mi ji už nijak rozchodit :( Tak jsem měl alespoň důvod si koupit novou s dotykovým displejem :) Naštěstí jsem tu rozbitou nezahodil - odečetli mi za ni šrotovný (pravidelná akce v GPS centru).
  • 0

#16 Bobr_

Bobr_

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 455 příspěvků(y)

Publikováno 02 listopad 2010 - 22:16

souhlas, já to řešil přechodem k mobilu. eště nevím, zda to byla šťastná volba, ale 3500,- není moc!
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama