Přejít na obsah


Fotka

Stromolezecke vlakno - tipy a triky, otazky


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1937 odpovědí na toto téma

#861 Petman02

Petman02

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 681 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2012 - 9:42

S474N napsal/a:
fremen.cz: ja samozrejme znam rozdil mezi jednickou (10-11mm) a dvojkou (8,9-11mm). A prave proto se ptam, jestli ma dotycny nejaky konkretni duvod, proc chce jit do jednicky.

.. jen cena :-) O víkendu jsem lezl na jedničce a taky fungovala :-)
Ok, mám desítku lano, půjdu do tý dvojky.
  • 0

#862 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2012 - 9:53

Petman02: rozdil cen pocitej v %, rekl bych, ze je to naprosto zanedbatelne.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#863 clexpert

clexpert

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 104 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2012 - 10:30

Určitě vem dvojku. Myslím, že je i lehčí. My máme dvojku, jedničku jsem jen viděl z metrové vzdálenosti, v ruce jsem ji neměl. Jinak my používáme lana dynamiku 10 mm a dynamiku 9,8 mm, na obou funguje v pohodě. Vyznačený střed lana z továrny, který je takový pevný, tím trochu hůř prolejzá, stejně jako kyblíkem. Plánujeme ještě statiku a rozhodli jsme se pro 10,5 mm, která podle zkušeností prý bude v grigri2 také hladce procházet.
  • 0

#864 olmiq

olmiq

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 19 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2012 - 11:26

Osobně používám GriGri2 a dynamiku i statiku obojí 10,0mm. Nedávno jsem zkoušel i 11,0mm statiku, při stoupání přes kladku a GG už trochu táhla, ale taky v pohodě. Důležité je, že ve visu to všechno drží jak přikované.
  • 0

#865 ssva

ssva

    jak malej jarda

  • Members
  • PipPipPip
  • 851 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2012 - 18:07

S Grigri2 lezu i na Static 12 Tendon a nemůžu si stěžovat.
  • 0
Věřme v to lepší, počítejme s tím horším...
Nic není nikdy tak, jak se to zdá.

#866 ja05

ja05

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 624 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2012 - 18:22

ssva napsal/a:
S Grigri2 lezu i na Static 12 Tendon a nemůžu si stěžovat.


priznavam, ze jsem taky vahal - ale ty jsi to rozstipl...
  • 0

#867 Balin50

Balin50

    Balin50

  • Members
  • PipPipPip
  • 580 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2012 - 12:41

ahojky. som neznalý v danej problematike ale aj napriek tomu sa xem pustiť do zdolávania stromov, konštrukcií a poprípade keď sa bude dať tak aj ferrat. Stačí na začiatok táto výbava?
http://www.hudy.cz/l...dynastopem.html
Zaujalo ma to ako set a pomerne výhodná cena.
  • 0

#868 ja05

ja05

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 624 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2012 - 12:51

Balin50 napsal/a:
ahojky. som neznalý v danej problematike ale aj napriek tomu sa xem pustiť do zdolávania stromov, konštrukcií a poprípade keď sa bude dať tak aj ferrat. Stačí na začiatok táto výbava?
http://www.hudy.cz/l...dynastopem.html
Zaujalo ma to ako set a pomerne výhodná cena.


na feraty jo...ale co se tyce stromovek atd. si opravdu s timhle nevystacis - ani nahodou...
a rozhodne nepocitej s tim, ze vybaveni vyresi 2.000,-

ALE HLAVNE - pokud chces zacit davat stromovky a dalsi, sezen si nekoho kdo te to nauci...to je zaklad...jinak ses dost blizko pruseru
  • 0

#869 Balin50

Balin50

    Balin50

  • Members
  • PipPipPip
  • 580 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2012 - 13:00

tož to není problém, kúsok od domu máme lanové centrum a výcvik robia. Predpokladal som, že ako základ treba lezecký set a potom ďalšiu výbavu ako laná, karabiny a pod.Doteraz stromy zdolávam bežným lezením(na medveďa) ale bez istenia
  • 0

#870 bender-king

bender-king

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 285 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2012 - 13:22

Balin50 napsal/a:
Stačí na začiatok táto výbava?
http://www.hudy.cz/l...dynastopem.html

Tak na ferraty jiste staci, tedy chtelo by to jeste prilbu a rukavice... ale na stromy vyuzijes z toho tak akorat prsni uvaz a tu smycku. Ten sedak bude pri viseni extremne nepohodlny...
Tech veci bude ale potreba o dost vic... Asi zacit teoreticky tady: http://www.horolezec.../vystup-po-lane a tady http://www.horolezec...ovani/slanovani. Pak si to nekde vyzkouset prakticky pod dohledem nekoho zkuseneho, pripadne nejaky kurz... napr. neco takoveho: http://www.worksafet...geocaching.html a pak teprve nakupovat podle toho co bude vyhovovat...
  • 0

#871 ssva

ssva

    jak malej jarda

  • Members
  • PipPipPip
  • 851 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2012 - 13:26

S feratovým setem by se možná dalo jistit na stromech s hustejma větvema..nezkoušel jsem to, ale raději bych bral klasickej Y-set než s tou trhací brzdou (pád to zachytí sice líp, ale jenom na jedno použití). bender-king: nepopletl sis to náhodou? No jen s prsním úvazkem bych teda rozhodně nelezl...
  • 0
Věřme v to lepší, počítejme s tím horším...
Nic není nikdy tak, jak se to zdá.

#872 Balin50

Balin50

    Balin50

  • Members
  • PipPipPip
  • 580 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2012 - 13:42

Ok o tom, že poleziem na strom pomocou lana pochybuje, mám 50ku za sebou a veľké výšky nehrozia aj keď čo nie je teraz môže ešte byť. Momentálne ak potrebujem na strom tak použijem elektrikárske mačky, konštrukcie vynechávam lebo bez istenia nejdem. Takže nákup teraz vynechám a nechám si poradiť aj keď do veľkej investície sa mi nexe keď viem, že výbavu využijem iba pár krát do roka
  • 0

#873 bender-king

bender-king

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 285 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2012 - 13:44

ssva napsal/a:

No jen s prsním úvazkem bych teda rozhodně nelezl...

Ne, psal jsem, ze ten sedak, co je v tom setu, je dobry jen na ty ferraty, na stromy - vystup po lane, potrebuje lepsi, protoze s timto je to dost nepohodlne ( coz vim z vlastni zkusenosti :) ).
  • 0

#874 ssva

ssva

    jak malej jarda

  • Members
  • PipPipPip
  • 851 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2012 - 13:49

bender-king: tak sorry,to jsem blbě pochopil... samozřejmě že polstrovanej horolezeckej sedák je na vis o něčem jinym než jen ty holý popruhy.
  • 0
Věřme v to lepší, počítejme s tím horším...
Nic není nikdy tak, jak se to zdá.

#875 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2012 - 13:52

S tou trhaci brzdou bych nemel problem, jednu takovou mam, ma to vyhody i nevyhody. Ona by se udajne po pady mela vyhodit i ta klasicka s lanem protahovanym tim hlinikovym segnemtem. Ale kdo by to delal, ze ? :-) Spis je nepouzitelnej ten sedak. Nejen ze je nepohodlnej, ale taky ma jen jedno oko na material, coz staci tak na ty ferraty na odlozeni karabin ze ferratovyho setu kdyz se zrovna neleze. Na jakoukoliv jnou akci potrebujes tech veci s sbou tolik, ze s timhle sedakem neporidis. Podle me tohle jsou vyhozeny penize.
  • 0

#876 Samaell

Samaell

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 560 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2012 - 15:45

Balin50 napsal/a:
Momentálne ak potrebujem na strom tak použijem elektrikárske mačky, konštrukcie vynechávam lebo bez istenia nejdem.


Jestli opravdu lezes na stromy s el. mackama, tak to potes klobas (doufam, ze je to vtip).
  • 0

#877 ja05

ja05

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 624 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2012 - 16:14

Samaell napsal/a:

Balin50 napsal/a:
Momentálne ak potrebujem na strom tak použijem elektrikárske mačky, konštrukcie vynechávam lebo bez istenia nejdem.


Jestli opravdu lezes na stromy s el. mackama, tak to potes klobas (doufam, ze je to vtip).


mam zly tuseni ze to vtip neni...
  • 0

#878 bender-king

bender-king

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 285 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2012 - 16:18

Balin50 napsal/a:
Takže nákup teraz vynechám...

Ty macky na zive stromy to opravdu neni dobry napad, ten strom je tim lezenim zatezovan dost i tak...

Existuje zpusob zvany tusim smycovani - na tenci, ne moc vysoke stromy, kde neni moc vetvi. Na to potrebujes jen ten sedak, karabinu a 2, respektive 3 smyce. Dve smyce kolem kmene na lisci uzel - do horni se cvakne s karabinou sedak, spodni je na nohy a postupne se postavis do te spodni, posunes horni, sednes do horni, posunes spodni, kdyz dojdes k vetvi, pouzijes tu 3. smyci - tu das nad vetev do karabiny misto te horni atd...
  • 0

#879 pikoklika

pikoklika

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 16 září 2012 - 12:14

ahojte, prosím vás našel by se někdo ze vsetína a okolí kdo by mi poradil co koupit a ukázal jak používat výbavu při lezení na stromy? dneska jsem byl na jednu 4,5 a vylezl jsem na strom bez jištění ale bylo to o hubu. líbilo se mi to a chtěl bych do toho prokouknut. je mi 34 let a rád bych do toho aspoň trošku nahlédl. díky moc pikoklika1
  • 0

#880 stonefish.cz

stonefish.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 128 příspěvků(y)

Publikováno 16 září 2012 - 14:15

pikoklika napsal/a:
ahojte, prosím vás našel by se někdo ze vsetína a okolí kdo by mi poradil co koupit a ukázal jak používat výbavu při lezení na stromy? dneska jsem byl na jednu 4,5 a vylezl jsem na strom bez jištění ale bylo to o hubu. líbilo se mi to a chtěl bych do toho prokouknut. je mi 34 let a rád bych do toho aspoň trošku nahlédl. díky moc pikoklika1


Poslal jsem ti SZ ;)
  • 0

Base in Iceland

LehkoVážně - I cesta je cíl

     





6 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 6 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama