Přejít na obsah


Fotka

Stromolezecke vlakno - tipy a triky, otazky


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1937 odpovědí na toto téma

#941 majkeld

majkeld

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 388 příspěvků(y)

Publikováno 25 listopad 2012 - 23:00



Tak kdo umi toto? :-D To by veci jako Pavoukuv Dedek byly tak max. za T3 :-)
  • 0

#942 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 26 listopad 2012 - 6:03

Eflyax napsal/a:
já bych spíš potřeboval poradit s tím, jak lano "navonit" :D Smrdí jak zmoklej čokl... a to už od té doby co jsem ho koupil. Ale to je asi normální :)

To není normální.
  • 0

#943 lukabike.com

lukabike.com

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 207 příspěvků(y)

Publikováno 26 listopad 2012 - 8:06

Nevite nekdo, jestli se neda nahazovaci pytlik koupit nekde v Praze nebo okoli v kamenem obchode? Vcera jsem se koukal na Lanex a postovne je skoro tak drahe jako samotny pytlik :)
  • 0

Garmin 60csx, MacBook Air M1 + Geoget 2.8.X


#944 dostik7

dostik7

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 320 příspěvků(y)

Publikováno 26 listopad 2012 - 8:51

majkeld napsal/a:


Tak kdo umi toto? :-D To by veci jako Pavoukuv Dedek byly tak max. za T3 :-)


Moc pekne. Skoda, ze tam neni cast, jak potom stahuje lano... :o
  • 0

#945 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 26 listopad 2012 - 8:56

lukabike.com napsal/a:
Nevite nekdo, jestli se neda nahazovaci pytlik koupit nekde v Praze nebo okoli v kamenem obchode? Vcera jsem se koukal na Lanex a postovne je skoro tak drahe jako samotny pytlik :)

Tyjo, několik stovek za takovou blbost :D. Nemůže si to člověk udělat sám? Vždyť je to kousek hadru, kroužek a zátěž, to může bejt práce tak nejvejš na hodinu nebo dvě. Je na tom něco speciálního, proč to musí bejt vyrobený profesionálně?
  • 0

#946 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 26 listopad 2012 - 8:59

Místo nahazovacího pytlíku používám dvě spojené matky M24, popř M30 a funguje to suprově. Náklady jsou minimální a práce také. Resp je dobré mít zátěž kolem 200g, aby to stáhlo dolů i dlouhé nahazovací lanko.
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#947 majkeld

majkeld

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 388 příspěvků(y)

Publikováno 26 listopad 2012 - 21:19

fremen.cz napsal/a:
Místo nahazovacího pytlíku používám dvě spojené matky M24, popř M30 a funguje to suprově. Náklady jsou minimální a práce také.
Resp je dobré mít zátěž kolem 200g, aby to stáhlo dolů i dlouhé nahazovací lanko.


No jo, ale dostat do hlavy vracející se matkou zkazí odpoledne, ale pytlíkem to možná ustojíš :-DDD (PS: Já používám zásadné M16 :D )
  • 0

#948 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 912 příspěvků(y)

Publikováno 26 listopad 2012 - 22:40

Jacka_dominikanka napsal/a:
Tyjo, několik stovek za takovou blbost :D. Nemůže si to člověk udělat sám? Vždyť je to kousek hadru, kroužek a zátěž, to může bejt práce tak nejvejš na hodinu nebo dvě. Je na tom něco speciálního, proč to musí bejt vyrobený profesionálně?

Pytlík má tu výhodu že je měkkej a tolik se neodráží od větví a tím zmenšuje šanci zašmodrchání se někde. Taky tolik nebolí když ti padne na hlavu ;) Taky mi bylo líto peněz a tak jsem si ho ušil, ale když si spočtu kolik mi to dalo práce (mám ho fakt pěkněj ušitej z jelenice, plněnej brokama ;), tak bych ho snad taky radši koupil ;)
  • 0

#949 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 27 listopad 2012 - 8:31

Parkis napsal/a:
Pytlík má tu výhodu že je měkkej a tolik se neodráží od větví a tím zmenšuje šanci zašmodrchání se někde. Taky tolik nebolí když ti padne na hlavu ;) Taky mi bylo líto peněz a tak jsem si ho ušil, ale když si spočtu kolik mi to dalo práce (mám ho fakt pěkněj ušitej z jelenice, plněnej brokama ;), tak bych ho snad taky radši koupil ;)

Asi si zařídím manufakturu na výrobu takovejch pytlíků a budu je rozdávat výměnou za asistenci + zapůjčení vybavení na nějaké vhodně vybrané stromovce nebo skalní T5ce :D.
  • 0

#950 lukabike.com

lukabike.com

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 207 příspěvků(y)

Publikováno 27 listopad 2012 - 11:43

Tak jsem cvicne napsal do Hudy, jestli pytlik nahodou nemaji skladem. Nemaji, ale neni problem ho objednat. Cena 200, 210 nebo 220 dle vahy. Tak pokud nekdo nechce objednavat primo z Tendonu, da se i takto :)
  • 0

Garmin 60csx, MacBook Air M1 + Geoget 2.8.X


#951 alfaBetaGamma

alfaBetaGamma

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 175 příspěvků(y)

Publikováno 27 listopad 2012 - 13:02

Ja pouzivam http://www.aktivni-p...tra-delka-65-cm Dostat tim do hlavy neboli, cena micku je cca 50 Kc a jsou tezke dost. Pri nepovedem prehozeni je radeji odvazuju/odrezavam misto pretahovani (jeden uz mi zustal viset v korune). Presnost zalezi na schopnostech daneho kacera, me osobne to moc nejde :-(
  • 0

#952 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 912 příspěvků(y)

Publikováno 27 listopad 2012 - 15:57

look_as napsal/a:
Ja pouzivam http://www.aktivni-p...tra-delka-65-cm
Dostat tim do hlavy neboli, cena micku je cca 50 Kc a jsou tezke dost. Pri nepovedem prehozeni je radeji odvazuju/odrezavam misto pretahovani (jeden uz mi zustal viset v korune).
Presnost zalezi na schopnostech daneho kacera, me osobne to moc nejde :-(

Kdyz koukam na tu cenu tak radsi ten pytlik ;)
  • 0

#953 alfaBetaGamma

alfaBetaGamma

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 175 příspěvků(y)

Publikováno 27 listopad 2012 - 16:01

No to si muzes koupit jenom ten micek - http://www.happyzoo....kou-6cm/d-8984/
  • 0

#954 olmiq

olmiq

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 19 příspěvků(y)

Publikováno 27 listopad 2012 - 16:04

Na házení se mi osvědčil provrtaný golfový míček, pěkně sedí do ruky. Ale moje zkušenost říká - než to házet desetkrát blbě rukou, raději střelit napoprvé prakem :) 30g kulaté rybářské olůvko. Pokud je to už vysoko (20+m), měním za 60g a to mi zatím přetáhlo 2mm provázek vždycky bez větších problémů.
  • 0

#955 burg

burg

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 277 příspěvků(y)

Publikováno 27 listopad 2012 - 16:05

Mno tohle házedlo jsem tuhle sehnal pro psa za padesátku ve výprodeji. Sice je tam jen obyč. tenisák (kterej vydrží pár minut žvejkání), ale za tu cenu - no nekupte to, když je to tak levný! :)
  • 0
Lovte tak, aby vás to bavilo a zakládejte tak, aby to bavilo ty ostatní.

#956 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 27 listopad 2012 - 18:06

olmiq napsal/a:
Na házení se mi osvědčil provrtaný golfový míček, pěkně sedí do ruky. Ale moje zkušenost říká - než to házet desetkrát blbě rukou, raději střelit napoprvé prakem :) 30g kulaté rybářské olůvko. Pokud je to už vysoko (20+m), měním za 60g a to mi zatím přetáhlo 2mm provázek vždycky bez větších problémů.


Lepší než provázek je stavební silon, hladký. Skvěle klouže, moc se necucká a unese 70 kg.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#957 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 27 listopad 2012 - 18:07

Proč se nenaučíte nahazovat takto?
http://youtu.be/PwHwb0xcPWY?t=1m25s

Pytlík i spojené matky tím jde vyhodit "libovolně" vysoko a relativně přesně.
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#958 lukabike.com

lukabike.com

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 207 příspěvků(y)

Publikováno 27 listopad 2012 - 18:16

Citecka: pouzival jsem zednickou zlutou silonou snuru a pretrhl jsem ji docela snadno. Ted mam 3mm snuru s jadrem a zatim dobry :) Fremen: takhle jsme ted nahazovali 18 metru a litalo to vys nez jsme potrebovali, takze muzu jen doporucit. Akorat misto pytliku tam byla karabina vylepsena matkou :)
  • 0

Garmin 60csx, MacBook Air M1 + Geoget 2.8.X


#959 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 27 listopad 2012 - 18:31

lukabike.com napsal/a:
Fremen: ...


Začal jsem tak nahazovat od doby, co jsem začal stromolezit. Chce to krapet praxe, ale je to lepší jak nastřelovat prakem a tahat silon, lanko a nakonec lano.

Každopádně to chce "kyblík" na tu šnůrku kterou se nahazuje a pak vychytat věci jako stání si na šnůrce, suky na ní atp B)
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#960 lukabike.com

lukabike.com

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 207 příspěvků(y)

Publikováno 27 listopad 2012 - 19:01

Misto "kybliku" jsme meli polozenou deku a na ni jsme snuru pekne poskladali. Suky se nekonaly, stani na snure taky ne :) Prak mam taky, problem jsme meli s prilis nizkou vahou zavazi. Kazdopadne nahazovani me prijde efektivnejsi. P.S. u Benja5 jsem videl v akci prakostril, to je uplne jina liga. Ale za ty prachy mam komplet "splhaci" vybavu :)
  • 0

Garmin 60csx, MacBook Air M1 + Geoget 2.8.X





1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama