Přejít na obsah


Fotka

Stromolezecke vlakno - tipy a triky, otazky


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1937 odpovědí na toto téma

#1041 Slanecek

Slanecek

    lekla ryba

  • Members
  • PipPipPip
  • 463 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2013 - 12:16

Jacka_dominikanka napsal/a:

Dain & Olik napsal/a:
jestli on biskup nebude malo, musite vejs :)).

Tak od kardinála ho požehnanej mam a vejš to momentálně nejde :D!

Jinak dík všem za rady a péči o zachování mého života :D, nějak si s tím už poradím. Ale stejně bych ráda slyšela názor někoho, kdo takový věci opravdu umí dělat a nejen používat ;).


Zacina mi to bejt jasny - chces se pustit do podnikani. Jen si nejsem jista, jak se to slucuje s tvym soucasnym zamestnanim. I kdyz posveceny smyce by mohly jit na dracku.
I ja pro tebe mam darek, nechce se mi te nechat padat ani z metru a pul.
  • 0

#1042 poohDA

poohDA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2013 - 12:51

Jacka_dominikanka napsal/a:

Dain & Olik napsal/a:
jestli on biskup nebude malo, musite vejs :)).

Tak od kardinála ho požehnanej mam a vejš to momentálně nejde :D!

Jinak dík všem za rady a péči o zachování mého života :D, nějak si s tím už poradím. Ale stejně bych ráda slyšela názor někoho, kdo takový věci opravdu umí dělat a nejen používat ;).

já být tebou, tak bych se o život nebál:
"vždyť je psáno ‚andělům svým dá o tobě příkaz, aby tě ochránili‘ a ‚na ruce tě vezmou, abys nenarazil nohou svou na kámen‘.“ "
:-)
  • 0
.

#1043 ssva

ssva

    jak malej jarda

  • Members
  • PipPipPip
  • 851 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2013 - 13:00

Slanecek napsal/a:
... I kdyz posveceny smyce by mohly jit na dracku.

Nevím jak moc na dračku, mě osobně stačí když jsou posvěcený EN 566 ;)
  • 0
Věřme v to lepší, počítejme s tím horším...
Nic není nikdy tak, jak se to zdá.

#1044 burg

burg

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 277 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2013 - 14:44

Jak si to tak pročítám, tak jsem si vzpomněl na názor jednoho kačera: Horolezecký vybavení má dvě výhody: je levný a vydrží do konce života :D
  • 0
Lovte tak, aby vás to bavilo a zakládejte tak, aby to bavilo ty ostatní.

#1045 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2013 - 15:54

Slanecek napsal/a:
Zacina mi to bejt jasny - chces se pustit do podnikani. Jen si nejsem jista, jak se to slucuje s tvym soucasnym zamestnanim. I kdyz posveceny smyce by mohly jit na dracku.
I ja pro tebe mam darek, nechce se mi te nechat padat ani z metru a pul.


:D :D :D Prohlašuji adminům tohoto webu, že jsem ten dotaz OPRAVDU nepokládala s úmyslem uspořádat charitativní sbírku sama na sebe :D! Jsme sice žebravej řád, ale ještě jsem neslyšela, že by za celou 800letou historii našeho řádu kdokoliv žebral o lana a karabiny :D
Jinak - proč by se neslučovalo, i mnišky si musí něčím vydělávat na živobytí. Tak bych prostě jen rozšířila sortiment - mohla bych ti pak třeba ty smyce i ručně utkat a měly by speciální, tebou vybraný vzoreček!http://moniales.prah...cniprace_c.html

poohDA napsal/a:
já být tebou, tak bych se o život nebál:
"vždyť je psáno ‚andělům svým dá o tobě příkaz, aby tě ochránili‘ a ‚na ruce tě vezmou, abys nenarazil nohou svou na kámen‘.“ "
:-)

Zamýšlím se nad tím, jestli by vlastně i pro ty anděly nebylo míň namáhavý se naučit mi nosit dolu logbook, než bejt takhle v jednom kuse ve střehu při těch blbinách, co furt vymejšlim :D


Před chvílí jsem se po cestě z nákupu stavila v HUDYsportu. Prodává tam lezeckej materiál takovej postarší pán, kterej pořád ještě aktivně leze a dělá výškový práce. Ochotně mi vysvětlil, jak se správně šijou smyce, a ukázal mi to na těch, který tam prodává. Říkal, že zamlada si to všechno dělali sami z pásů do auta. Podrobnosti sem ale radši psát nebudu, nebo mě ukamenujete :D!
  • 0

#1046 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2013 - 16:29

Tak s zebravejma radama je ted konec. Ted budou ty cirkevni restituce, to se nakapsujes tak, ze bude vercajku na expedici do Himalaji vcetne serpy kterej te vynese kam ukazes prstem, pripadne logbook donese :D Si to poradne spocitej kolik je tvuj podil a hlavne se nenech osidit az si tu hromadu penez budete v kostele delit. Mozna bys za to mohla poridit i svoji osobni helikopteru, to by na ty T5 bylo vubec nejpohodlnejsi a odsejpalo by to nejrychlejc. To pak budes jeste rychlejsi, nez pani Kapsova s motorovou pilou. Zejmena dojezdovy casy na FTF budes mit minimalni. Nez se Benjo vubec jen priblizi ke stromu, budes mit ze zavesu pod helikopterou davno odloveno. Zadny strileni prakem, zadny pretrhany vlasce, ztraceny matky, zadny reepky zasmodrchany do vetvicek, neuspinis si habit od slizkyho zelenyho kmene, za par minut je hotovo. A me se ulevi, zrusim si notifikace a budu v klidu :D
  • 0

#1047 MiTi1

MiTi1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 198 příspěvků(y)

Publikováno 08 březen 2013 - 0:20

Jacka_dominikanka napsal/a:
Prosím, je tu někdo, kdo by si šil sám smyce? Mohli byste se v tom případě podělit o zkušenosti, čím a jak to šijete, aby to zaručeně drželo?

Jacko,
klasicka ukazka toho, ze jsi polozila dotaz ve spatnem foru nebo vlaknu. Tady je prilis mnoho chytrych a zkusenych radcu. Jeden tu dokonce kdysi radil, ze se ma spinave lano vyprat v benzinu. Priste se zeptej rovnou v tom Hudy. Nebo popruh prosij krizem krazem sem a tam, pak do toho nech stoupnout tezsi sestru a je to. Kazdymu normalnimu cloveku je jasny, ze kdyz je to smycka na naslapnuti, tak asi nenaslapnes vic nez 3/4m. Ja bych ale radeji volil uzel.
Jinak ja na to pouzivam prave ten zebricek z jineho fora. Mam kratsi, nez tam uvadi autor a pro mistni obecenstvo uvadim, ze bez jineho jisteni jsem na nem nebyl vys nez 1,5m.
  • 0

#1048 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 08 březen 2013 - 7:16

Modrak napsal/a:
Ted budou ty cirkevni restituce, to se nakapsujes tak, ze bude vercajku na expedici do Himalaji vcetne serpy kterej te vynese kam ukazes prstem, pripadne logbook donese :D.........
...Mozna bys za to mohla poridit i svoji osobni helikopteru, to by na ty T5 bylo vubec nejpohodlnejsi a odsejpalo by to nejrychlejc.

No já právě uvažuju, že bych si to nechala na raketu, abych mohla konečně odlovit tu keš na orbitální stanici. Akorát furt nemůžu najít, kde je zaměřená, abych se mrka, jestli tam už je FTF. Tak jsem uvažovala, že kdybysme ty restituce dali dohromady s kolegou Nosferatu (jestli jim v tý jejich církvi taky něco vyplatěj a nevyplácaj to neuváženě všechno na jakousi charitu nebo co), tak by to na nějakej takovej menší sputnik pro dva mohlo hodit, co myslíš? Tedy právě musim šetřit do prasátka a nemůžu si dovolit nějaký neuvážený výdaje za hlouposti.

MiTi1 napsal/a:
Nebo popruh prosij krizem krazem sem a tam, pak do toho nech stoupnout tezsi sestru a je to.

Jinak ja na to pouzivam prave ten zebricek z jineho fora. Mam kratsi, nez tam uvadi auto

Nějaká těžší sestra jsem tady přece já :D! Na žebříčku taky pracuju, tuhle akci s popruhem jsem chtěla vyzkoušet jako nouzovku, pomůcku, která by byla nastálo v brašně na kole pro nepředvídané situace typu "nepředvídané množství třešní u cesty". :D
Co se týče "odborníků", tak já považuju za lepší si vyslechnout víc názorů a pak si vybrat, než se nezeptat vůbec. Že ne všechny názory budou rozumné, s tím se musí počítat. Od toho máme i vlastní rozum, že :D. Ale když mi člověk, o kterým vim, že se lezením po vejškách živí, řekne, že na ten svuj geniální výrobek fakt nikdy nemám tak úplně spoléhat, tak si to, myslím, budu pamatovat. Taky si můžu pomoct papírovou krabicií, abych si sundala marmeládu z horní poličky, ale při mytí oken v osmým patře paneláku se na ní na parapet nepostavím, že jo :D.
  • 0

#1049 espik

espik

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 08 březen 2013 - 7:40

Jacko, určitě je ten dotaz ve správném vláknu, ledaže by se dal do Georadostného koutku, přinesl mi spoustu radosti při pročítání. :) Pokud bys měla zájem, mám ve skříni 3 roky starý sedák Singing Rock, je skoro nepoužitý. Když jsem ho navlíkla, zjistila jsem, že se mi zařezává do špeků a tak jsem si pořídila vypolstrovaný.
  • 0

#1050 Mirdule22

Mirdule22

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 220 příspěvků(y)

Publikováno 08 březen 2013 - 9:52

Jacka_dominikanka napsal/a:
Prosím, je tu někdo, kdo by si šil sám smyce? Mohli byste se v tom případě podělit o zkušenosti, čím a jak to šijete, aby to zaručeně drželo?

Smyce jsem si sám doposud nešil, ale uvažoval jsem o tom v případě, že bych potřeboval nějakou atypickou délku. V tom případě bych zašel s metráží a origo kusem za svym známym čalouníkem a ten by věděl čím to šít. V ruce bych to sám nešil.
  • 0

#1051 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 08 březen 2013 - 10:31

fakt je to nejlepší svázat, asi protisměrnejma osmama. Dělal jsem si tak dlouhou smyci na nohu. ještě lepší je použít duté smyce a tzv. ztracenej uzel, to se volně uváže osma na jednom konci, konce se asi 30 cm zastrčí do sebe a ten uzel se posune na střed a utáhne. nepřekáží a vypadá to fakt spolehlivě.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#1052 LooperCZ

LooperCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 291 příspěvků(y)

Publikováno 08 březen 2013 - 11:31

Ztracenej uzel - nejčastější chyba. Naprosto nemáš kontrolu, v jakém stavu jsou konce popruhu.

Použij tenhle http://horolezeni.wz...protismerny.htm.

Tvůj "červený instruktor" z Velké Bystřice :D
  • 0

#1053 ssva

ssva

    jak malej jarda

  • Members
  • PipPipPip
  • 851 příspěvků(y)

Publikováno 08 březen 2013 - 16:47

LooperCZ napsal/a:
Ztracenej uzel - nejčastější chyba. Naprosto nemáš kontrolu, v jakém stavu jsou konce popruhu.

Použij tenhle http://horolezeni.wz...protismerny.htm.

Tvůj "červený instruktor" z Velké Bystřice :D

Není problém si zastrčenej konec smyce po zasunutí označit fixem a při používání hned vidíš jestli nemá tendenci se povytahovat.
  • 0
Věřme v to lepší, počítejme s tím horším...
Nic není nikdy tak, jak se to zdá.

#1054 LooperCZ

LooperCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 291 příspěvků(y)

Publikováno 08 březen 2013 - 18:57

To jistě lze. Jacko, poslechni prosím moudrou radu Miti1 :)
  • 0

#1055 ja05

ja05

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 624 příspěvků(y)

Publikováno 11 březen 2013 - 10:07

Chtel bych poprosit stromolezce, kteri pouzivaji (nebo alespon zkouseli) DRT o mensi radu. Rad bych DRT vyzkousel (samo v min. vysce atd.), par technik jsem nastudoval, nakoukal. Mam dotaz k lanu. V soucasnosti pouzivam na SRT klasickou statiku 10,5mm od Tendonu. Chci se zeptat, jestli je mozny vyuzit tohle lano i na DRT, nebo jestli je nutny mit treba vetsi prumer, jinej (mekci, oteruvzdornejsi ??) oplet. Jde mi predevsim o techniku, kdy z nosnyho lana delam prusik. Je jasny, ze muzu vytkouset a uvidim, ale nerad bych zkousel neco s necim o cem je predem jasny, ze to nebude fungovat...Diky vsem za rady
  • 0

#1056 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 11 březen 2013 - 12:27

ssva napsal/a:

LooperCZ napsal/a:
Ztracenej uzel - nejčastější chyba. Naprosto nemáš kontrolu, v jakém stavu jsou konce popruhu.

Použij tenhle http://horolezeni.wz...protismerny.htm.

Tvůj "červený instruktor" z Velké Bystřice :D

Není problém si zastrčenej konec smyce po zasunutí označit fixem a při používání hned vidíš jestli nemá tendenci se povytahovat.


A ještě menší je oba konce prostehovat nití.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#1057 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 11 březen 2013 - 13:38

Citecka napsal/a:

ssva napsal/a:
Není problém si zastrčenej konec smyce po zasunutí označit fixem a při používání hned vidíš jestli nemá tendenci se povytahovat.

A ještě menší je oba konce prostehovat nití.

:D :D :D No, hlavně že je podle vás děěěěěěěěěěěěěěsně nebezpečný to sešít, ikdyž si před tím člověk přesně zjistí, jak to sešít správně.
  • 0

#1058 pripluv

pripluv

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 82 příspěvků(y)

Publikováno 11 březen 2013 - 14:57

Jenže tady ta nit de facto nic nedrží, tady to drží na uzlu ;)
  • 0

#1059 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 11 březen 2013 - 15:52

Ta niť jen drží koneček a pokud se vytahá či trhne, víš, že je něco blbě. ;)
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#1060 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 11 březen 2013 - 16:45

Jo, na uzlu, o kterým profík řekne, že je na to naprosto nevhodnej. Inu...
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama