Přejít na obsah


Fotka

Stromolezecke vlakno - tipy a triky, otazky


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1937 odpovědí na toto téma

#1121 Mufa

Mufa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 410 příspěvků(y)

Publikováno 15 May 2013 - 7:58

Ahoj lidi, chci koupit další lano a mám na výběr 3 kandidáty, co byste mi radili? http://www.hudy.cz/p...ontra-10-5.html http://www.mall.cz/s...am1=50#text-box http://www.hudy.cz/p...-mm-static.html Díky;)
  • 0

#1122 see.bee

see.bee

    XXX

  • Members
  • PipPipPip
  • 855 příspěvků(y)

Publikováno 15 May 2013 - 10:33

Mufa napsal/a:
Ahoj lidi, chci koupit další lano a mám na výběr 3 kandidáty, co byste mi radili?
http://www.hudy.cz/p...ontra-10-5.html
http://www.mall.cz/s...am1=50#text-box
http://www.hudy.cz/p...-mm-static.html
Díky;)


osobne mam prvni, jak uvadis a spokojenost.... osobne bych, pokud budu jeste nejake porizovat, tak statiku 10mm
  • 0

#1123 zemekoulani

zemekoulani

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 248 příspěvků(y)

Publikováno 29 May 2013 - 11:37

Na 22. 6. chystáme pod nickem geojih.cz poblíž ČB event zaměřený na stromolezení. Kdo byste měli zájem se zúčastnit, sledujte notifikace. Zatím nepředpokládáme stopstav, ale možná i na něj dojde.
  • 0
zeměkoulani zdraví zbytek světa!
---
www.zemekoulan.com
Většina řidičů se dělí na ty, kteří objevili SUBARU a na ty, které to teprve čeká! ;-)

#1124 ja05

ja05

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 624 příspěvků(y)

Publikováno 29 May 2013 - 11:56

Event uz je venku...docela zvazuju ucast, i kdyz to mam prece jen trochu z ruky a navic mne docela odrazuje posledni veta listingu...nerad bych jel 2 hodiny nekam, kde bude akce na 5 minut... a jeste se poptam i tady - budou na eventu i informace pro lidi co se uz nekam nekdy vyskrabali?? treba by mne zajimal "horizontalni" pohyb v korune...diky
  • 0

#1125 Petman02

Petman02

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 681 příspěvků(y)

Publikováno 29 May 2013 - 18:12

Škoda, termín se mi kříží s jinými aktivitami. Ale měl jsem nedávno výcvik na Duhové kuličce pod dozorem Zemekoulana, to mi musí stačit.
  • 0

#1126 zemekoulani

zemekoulani

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 248 příspěvků(y)

Publikováno 30 May 2013 - 0:52

ja05 napsal/a:
a jeste se poptam i tady - budou na eventu i informace pro lidi co se uz nekam nekdy vyskrabali?? treba by mne zajimal "horizontalni" pohyb v korune...diky

Necítím se kompetentní toto někoho učit, nicméně informace jistě budou.
  • 0
zeměkoulani zdraví zbytek světa!
---
www.zemekoulan.com
Většina řidičů se dělí na ty, kteří objevili SUBARU a na ty, které to teprve čeká! ;-)

#1127 burg

burg

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 277 příspěvků(y)

Publikováno 28 July 2013 - 18:57

Tak mě nedávno napadlo - je nějaký markantní rozdíl mezi lany používanými horolezci a těmi, co se používají při jachtingu? Pokud vezmu dvě lana o stejných parametrech, budou se v něčem lišit? Ne, že bych se v blízké době chystal kupovat nějakou novou "prádelku", jen mě to zajímá :)
  • 0
Lovte tak, aby vás to bavilo a zakládejte tak, aby to bavilo ty ostatní.

#1128 ssva

ssva

    jak malej jarda

  • Members
  • PipPipPip
  • 851 příspěvků(y)

Publikováno 28 July 2013 - 20:27

Řekl bych že jachtařská lana se svými vlastnostmi budou blížit lanům používaným ve speleo a canyonyngu, tj. zvýšená odolnost proti otěru, malá nasákavost, nízká průtažnost, plus zvýšená odolnost proti UV. Prostě statika s lepšími vlastnosmi než je obvyklé.
  • 0
Věřme v to lepší, počítejme s tím horším...
Nic není nikdy tak, jak se to zdá.

#1129 zemekoulani

zemekoulani

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 248 příspěvků(y)

Publikováno 01 August 2013 - 13:43

Zbyňku, když vezmeš lana stejných parametrů, tak budou mít stejné parametry, tedy se lišit nebudou :D Jinak obecně jachtařská lana jsou typicky statická, ale daleko víc se tam hledí na průtažnost, uzlovatelnost, pevnostní charakteristky, nasákavost (s množstvím vody v laně se mění vše). Jachtaři taky hodně řeší to, jak se s tím lanem pracuje, tedy jestli se dobře drží v ruce. Jen pro zajímavost, kamarád, který staví katamarány používá na některá místa lano s deklarovanou nosností 8t a nulovou průtažností. Když budeš hodnej, může Tě k němu někdy vzít, nebo Ti dám kontakt na jeho dodavatele a ten o tom umí mluvit hodiny a hodiny :)
  • 0
zeměkoulani zdraví zbytek světa!
---
www.zemekoulan.com
Většina řidičů se dělí na ty, kteří objevili SUBARU a na ty, které to teprve čeká! ;-)

#1130 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3704 příspěvků(y)

Publikováno 01 August 2013 - 19:53

zemekoulani napsal/a:

Když budeš hodnej, může Tě k němu někdy vzít, nebo Ti dám kontakt na jeho dodavatele a ten o tom umí mluvit hodiny a hodiny :)


Lana ... lana ... lana .... lana.
a prosim vas, to jsem se chtel zeptat, co je to tady za ty provazky?
Lana ....
:)
  • 0

#1131 MiBji

MiBji

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 19 příspěvků(y)

Publikováno 04 September 2013 - 9:48

Ajoh všichni, nepoužíváte nekdo na tento účel prak Barnett Diablo nebo Kobra http://www.alfatacti...hp?detail=20191 a jak jste s ním spokojeni? Nahazování flaškou se mi nějak neosvědčilo (asi to není pro mě) a tak hledám něco spolehlivějšího :-)
  • 0

#1132 KaMo_cz

KaMo_cz

    starej member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1103 příspěvků(y)

Publikováno 04 September 2013 - 10:09

do 20m dostřelím tímto italem za 2 kila. Guma mě vydrží sezónu, po dlouhém laborování v terénu a 3D mám soustružené závaží s požadovanou gramáží.
od 20m beru prakostříl by TPK, ale to je už jiná liga ;)
  • 0

#1133 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1912 příspěvků(y)

Publikováno 04 September 2013 - 11:02

MiBji napsal/a:
Ajoh všichni, nepoužíváte nekdo na tento účel prak Barnett Diablo nebo Kobra http://www.alfatacti...hp?detail=20191
a jak jste s ním spokojeni? Nahazování flaškou se mi nějak neosvědčilo (asi to není pro mě) a tak hledám něco spolehlivějšího :-)

Mám něco podobného, byť trochu jiné konstrukce s podvěšeným navijákem a v pohodě 14tkou matkou nastřelím do 25m. Víc jsem zatím nepotřeboval, páč bych stejně měl krátký lano :)
  • 0

#1134 Mirdule22

Mirdule22

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 220 příspěvků(y)

Publikováno 04 September 2013 - 11:03

KaMo_cz napsal/a:
do 20m dostřelím tímto italem za 2 kila. Guma mě vydrží sezónu, po dlouhém laborování v terénu a 3D mám soustružené závaží s požadovanou gramáží.
od 20m beru prakostříl by TPK, ale to je už jiná liga ;)


Ten prak je opravdu do 20m, jinak guma nevydrží ani tu sezonu http://coord.info/GC3QDJW .Pak musíš zajít do prodejny a koupit leteckou gumu. Když si pořídíš i pořádnou vidli, tak snad prakostříl ani nepotřebuješ.
  • 0

#1135 ReVIZ

ReVIZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 576 příspěvků(y)

Publikováno 04 September 2013 - 13:41

MiBji napsal/a:Nahazování flaškou se mi nějak neosvědčilo (asi to není pro mě) a tak hledám něco spolehlivějšího :-)


A nebylo by lepší to zkusit třeba s nahazovacím pytlíkem? Cena je oproti tomu praku poloviční. Navíc to má tu výhodu, že nemusíš navazovat na silon reepku a na tu pak lano.

Mirdule22 napsal/a:
Pak musíš zajít do prodejny a koupit leteckou gumu.


Nóó ja teda nevím, ale doba kvalitních modelářských gum jako třeba růžová Pirelli nebo TAN je asi minulostí. Ta, co teď prodávají má sice sílu, ale je moc pomalá, tudíž na prak dost nevhodná. Daleko lepší, je asi ta z rybářských potřeb.

BTW. Guma vydrží roky, akorát je potřeba se o ni starat - skladovat, čistit a mazat tak, jak se to má...
  • 0

#1136 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3250 příspěvků(y)

Publikováno 04 September 2013 - 14:48

Ten prak vůbec nemusí stát tolik. Stačí ta Čína, a tu na Aukru koupíš za 70,- , ne za 250 jako je v obchodech. Podle mne je důležitá na praku na střílení do větví akorát ta opěrka. Jen tak, jak ten prak je, se dostávám s olůvkem 40 nebo 60 g kolem 20 m (lehčí samosebou výš). Vše jde zpevnit (rukojeť, navázání gumy) solidní izolepou, pak to drží. A poměrně snadno přidáš druhou nebo dokonce třetí gumu... což chci právě vyzkoušet, neb jsem o víkendu poprvý nedostřelil kam jsem chtěl a musel nadvakrát... a to mi chybělo já nevím 3-5 metrů.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#1137 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2345 příspěvků(y)

Publikováno 04 September 2013 - 14:54

Jsou veci co se pytlikem hazej pekne blbe, pokud to s nim opravdu poradne neumis. Kdyz to potrebujes poslat zaroven hodne vysoko a pritom presne malou dirou ve vetvich, je prak obvykle lepsi. Na jednodussi veci je zas lepsi pytlik, presne z duvodu co zminujes. Tedy je dobre mit oboji. Nakonec i kdyz strilis prakem, pytlik a reepku stejne potrebujes na pretahovani a polohovani. No a k zivotnosti gumy - vydrzi do ty doby nez si do ni treba strelis tou matkou. Pak je po ni a je jedno jestli je namazana a jestli je stara tejden nebo 5 let :)
  • 0

#1138 Slanecek

Slanecek

    lekla ryba

  • Members
  • PipPipPip
  • 463 příspěvků(y)

Publikováno 04 September 2013 - 15:13

COKOLIV je lepsi nez lahev. Ale nejvic mi funguje poridit si na to cloveka. Nekteri jsou pak sami prijemne prekvapeni, kdyz v sobe objevi skryty talent. Mluvim o nahazovani pytlikem, coz se teda taky musim naucit, pro pripad, ze lidi dojdou. Ale uz jsem rozmazlena, jak servisem pramenicim z externiho nahazovace, tak prave zminenym faktem, ze s pytlikem nahoru dostanes rovnou provazek a odpada mazani se s vlascem.
  • 0

#1139 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3250 příspěvků(y)

Publikováno 04 September 2013 - 15:25

A kdo kdy viděl nahazovat Tase rybářským prutem, už nikdy nebude chtít něco lepšího... blbý je, že Tas velmi často chybí :)
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#1140 lukabike.com

lukabike.com

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1207 příspěvků(y)

Publikováno 04 September 2013 - 18:34

Investice do nahazovaciho pytliku byla nejlepsi co jsem mohl udelat. Obvykle staci tak 4 pokusy a je to tam :) A kacera s rybarskym prutem jsme potkali pod bukem ve Vsenorech...vypadal s nim uprostred lesa jak eskymak na sahare, ale pry se mu to nakonec povedlo...nevim, my uz jsme meli zapakovano a opousteli jsme bojiste :)
  • 0

Garmin 60csx, MacBook Air M1 + Geoget 2.8.X





3 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 3 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama