Přejít na obsah


Fotka

Stromolezecke vlakno - tipy a triky, otazky


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1937 odpovědí na toto téma

#1141 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 04 září 2013 - 18:37

Pytlík je fajn, o tom se nepřu, jen se to musí umět. Jistě se taky nemusí kupovat originál za půl tácu. Ale sorry, 4 pokusy, to už jsem s prakem nasranej, že mi to nejde a co jsem to za lempla :) PS: a ve Všenorech, to určitě nebyl Tas B)
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#1142 lukabike.com

lukabike.com

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 207 příspěvků(y)

Publikováno 04 září 2013 - 19:13

Prak jsme zkouseli, ale meli jsme problem ne v tom se trefit, ale obvykle byla matka moc lehka a nechtelo se ji dolu. A vetsi se nam zase blbe strilela. Pravda, oluvko jsme nikdy nezkouseli :D A pytlik mam z lanexu, nejakych 250,- a doma asi pul kila olovenych broku z patron a na dalsi "homemade" kousky :)
  • 0

Garmin 60csx, MacBook Air M1 + Geoget 2.8.X


#1143 zemekoulani

zemekoulani

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 248 příspěvků(y)

Publikováno 17 září 2013 - 5:58

Už několik let používám nahazovací pytlík, ale je pravda, že tuhle, když tlačil čas a ani počtvrtý jsem netrefil, nechal jsem hodit Tase, který to tam prutem dal na první pokus... Kdo umí, umí.
  • 0
zeměkoulani zdraví zbytek světa!
---
www.zemekoulan.com
Většina řidičů se dělí na ty, kteří objevili SUBARU a na ty, které to teprve čeká! ;-)

#1144 Mufa

Mufa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 410 příspěvků(y)

Publikováno 28 září 2013 - 16:56

Tak jsme v Indii okoukli nový způsob lezení na stromy, pan Muf vyrobil a dneska jsem konečně pokořila smycovací kotoučovku. Jde to s tím parádně, vůbec jsem se neunavila :D Mám i video, kdyby ho někdo chtěl vidět, někam ho uložím.

Přiložené miniatury

  • p1020255u.jpg

  • 0

#1145 ssva

ssva

    jak malej jarda

  • Members
  • PipPipPip
  • 851 příspěvků(y)

Publikováno 28 září 2013 - 17:33

Mufa napsal/a:
Tak jsme v Indii okoukli nový způsob lezení na stromy, pan Muf vyrobil a dneska jsem konečně pokořila smycovací kotoučovku. Jde to s tím parádně, vůbec jsem se neunavila :D
Mám i video, kdyby ho někdo chtěl vidět, někam ho uložím.

To vypadá zajímavěB). Ukaž video...
  • 0
Věřme v to lepší, počítejme s tím horším...
Nic není nikdy tak, jak se to zdá.

#1146 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 28 září 2013 - 17:36

Mufa: Ty jo, co to je? Nemohla bys to, simtě, trochu popsat nebo ukázat fotku samotnýho toho instrumentu?
  • 0

#1147 Mufa

Mufa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 410 příspěvků(y)

Publikováno 28 září 2013 - 18:26

Tak fotka instrumentu (bohužel i se mnou) : V původním okopírovaným videu byly ty bazmeky dva, jeden na nohy, jeden na ruce a seděli při tom. Tohle je zjednodušený, ale funguje to ;) Video je uložený na: http://ulozto.cz/xLJjYnNX/p1020245-mov

Přiložené miniatury

  • p1020268u.jpg

  • 0

#1148 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 912 příspěvků(y)

Publikováno 28 září 2013 - 19:25

Zajímavý udělátko, ale příliš jednoúčelové na zařazení do lezeckého baťůžku :) Každopádně pěkný nápad.
  • 0

#1149 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 28 září 2013 - 19:54

Koukam na to video, ale furt z toho nevidim, jak ten krám přesně vypadá a jak funguje, nebyl by, prosím, někde nějakej nákres s rozměrama a tak? Zajímá mi: jak to dostat kolem toho stromu, jak to nastavit na tloušťku stromu, jak to drží, aby to neklouzalo. To je jen samotný dřevo nebo je na tom i nějakej špagát nebo popruh?
  • 0

#1150 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 28 září 2013 - 20:07

kolem stromu to dostanes odsroubovanim horni pricky. na tloustku stromu nastavis opet ten horni ram - ma tam predpriravene otvory na posun. na strome to drzi samo :)
  • 0

#1151 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 28 září 2013 - 20:14

A o kolik je to míň fyzicky náročný než kdyby člověk měl dole normální smyci?
  • 0

#1152 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 912 příspěvků(y)

Publikováno 28 září 2013 - 20:25

líp se to asi popotahuje (jen pozvedneš nohy) a lepší bude i stabilita při posouvání horní smyce
  • 0

#1153 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 28 září 2013 - 21:27

videl bych to uplne stejne. nemusis povolovat stahlou smyci a asi vubec na to moc sahat rukama. a kdyz si do toho stoupnes, tak se ti to nehybe a nepritlacuje to spicku nohy na strom.
  • 0

#1154 Mufa

Mufa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 410 příspěvků(y)

Publikováno 28 září 2013 - 21:31

Přesně jak píše Dain. Zadní strana je šroubovací a jsou tam předvrtaný díry na různý tloušťky. Na stromě to drží samo v okamžiku, kdy si na to stoupneš a zatížíš to. Popotahuje se to nohama.. smyci hodíš nad sebe, pověsíš se do ní a tohle celý udělátko zvedneš nohama o kus výš. Odpadá popotahování spodní smyce, líp se na tom stojí (než ve smyci) a máš volný obě ruce, protože je to celkem stabilní. Při klasickým smycování mám vždycky volnou jen jednu ruku, tou druhou se musím přidržovat. Takže pro mě to má samý výhody, je to jednodušší. A tahám to vzadu přidělaný na batohu a jen, když vím, že jdu na smycovací strom. Jinak se to válí v autě a tam to ničemu nepřekáží :D Edit: výrobce to tahá přidělaný na batohu :D

Přiložené miniatury

  • p1020245u.jpg

  • 0

#1155 Mufa

Mufa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 410 příspěvků(y)

Publikováno 28 září 2013 - 21:40

Kdyby měl někdo zájem si to vyzkoušet, můžeme se domluvit. Mám ještě spoustu neodlovených stromů, některý z toho budou určitě smycovací ;)
  • 0

#1156 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 28 září 2013 - 21:46

A co to dělá se stromem? Nemá pak odřenej kmen?
  • 0

#1157 Mufa

Mufa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 410 příspěvků(y)

Publikováno 28 září 2013 - 22:09

Ne. Koukali jsme na to. Má to gumovou ochranu, nejde to dřevo na dřevo
  • 0

#1158 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 29 září 2013 - 4:57

Já bych si to někdy zkusila moc ráda, vypadá to jako vhodná a hlavně finančně nenáročná pomůcka pro usedlé dámy ve středních letech :D! Jen doufám, že to pak pod člověkem nepraskne někde v 10 metrech nebo neodjede dolů a nezůstane tam pak člověk viset jen na tý horní smyci :D! Dalo by se to využít i samotně třeba jako "schůdek" při lezení na strom, kterej má první větve někde na dvouapůl metrech?
  • 0

#1159 Mufa

Mufa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 410 příspěvků(y)

Publikováno 29 září 2013 - 8:58

Zkoušela jsem to poprvý, proto jsem taky měla 2 smyce, kdyby se s tím něco stalo. Aby to nesjelo, tak jsem to měla lankem přivázaný k pasu. Jak schůdek by se to klidně použít taky dalo, jen když z toho pak vyhupneš na ty větve, tak by to spadlo (anebo by se to muselo přivázat). Jen to není na "tlustý" stromy, tohle je dělaný na průměr cca 30 cm. Kdybys chtěla širší, muselo by to být celý větší. Jinak konstruktér říká, že je to dělaný z buku 3x3cm a vydrží to cca 85 kg (jeho). Lezla jsem s tím poprvé a nikde se žádný zádrhel neobjevil. Samotnou mě to překvapilo, většinou bývám na používání techniky dost levá a přestává mi to fungovat v těch nejmíň vhodných okamžicích:D
  • 0

#1160 SikoCZ

SikoCZ

    SikoCZ

  • Members
  • PipPipPip
  • 244 příspěvků(y)

Publikováno 29 září 2013 - 14:46

Mufa napsal/a:
Kdyby měl někdo zájem si to vyzkoušet, můžeme se domluvit. Mám ještě spoustu neodlovených stromů, některý z toho budou určitě smycovací ;)


To vypadá zajímavě...Fungovalo by to i na betonovych sloupech ??Nevím tedy z jakeho materialu je "guma" , ale pokud ano , tak bych mel navrh na test..Koukám ze jsi jako ja ze Zahradniho mesta.Mam v supliku vylustenou ( odchycenou ) http://coord.info/GC26TQ7 :):)
  • 0

Garmin Oregon 600+450 + iPhone 5S  32GB + GSAK 8.7.0.0





1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama