Přejít na obsah


Fotka

Stromolezecke vlakno - tipy a triky, otazky


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1937 odpovědí na toto téma

#1161 Mufa

Mufa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 410 příspěvků(y)

Publikováno 29 září 2013 - 18:14

Na sloupu by to fungovat mělo. Tohle drží vlastní vahou a smyce na sloupu taky drží. GC26TQ7 ještě nemám, jsem líná jí honit, tak se domluvit určitě můžeme ;-) Můžu ale až o víkendu, mám to teď v práci nějaký náročný.
  • 0

#1162 o_three

o_three

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 78 příspěvků(y)

Publikováno 29 září 2013 - 18:16

Siko32 napsal/a:

Mufa napsal/a:
Kdyby měl někdo zájem si to vyzkoušet, můžeme se domluvit. Mám ještě spoustu neodlovených stromů, některý z toho budou určitě smycovací ;)


To vypadá zajímavě...Fungovalo by to i na betonovych sloupech ??Nevím tedy z jakeho materialu je "guma" , ale pokud ano , tak bych mel navrh na test..Koukám ze jsi jako ja ze Zahradniho mesta.Mam v supliku vylustenou ( odchycenou ) http://coord.info/GC26TQ7 :):)


Tak to bych se taky pridal, taky ze Zahradaku a taky vylustena v supliku :-)
  • 0

#1163 lukabike.com

lukabike.com

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 207 příspěvků(y)

Publikováno 29 září 2013 - 20:37

Uz mam odloveno, ale mozna bych se na ten "bazmek" prisel podivat :)
  • 0

Garmin 60csx, MacBook Air M1 + Geoget 2.8.X


#1164 Slanecek

Slanecek

    lekla ryba

  • Members
  • PipPipPip
  • 463 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2013 - 0:12

Vypada to na peknej lokalni minieventik. Hodte termin, tohle musim videt. :D
  • 0

#1165 Hojší

Hojší

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 286 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2013 - 7:23

Nejen toto "udělátko", ale i další podobné v praxi na youtube...




...tak doufám že až si někdo vyrobí nějakou "vychytávku", že se podělí o vlastní videa ;)
  • 0

#1166 Ludvajs64

Ludvajs64

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 136 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2013 - 7:42

To udělátko bude těžko překonávat suky nebo větvičky. Věci z odkazů mají jedno společné - monstrum, které těžko srolujete do batohu. Při lezení na zdravý strom, pokud ho nelezete pokácet, nesmí dojit k poškození kůry ostrým hrotem. Zlatý smyce...
  • 0

#1167 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2013 - 8:05

Hojší napsal/a:
Nejen toto "udělátko", ale i další podobné v praxi na youtube...




...tak doufám že až si někdo vyrobí nějakou "vychytávku", že se podělí o vlastní videa ;)

Až mě přestěhujou do kláštera, kterej bude mít na zahradě kokosovej háj, a všechny T5 v okolí budou na palmách, tak si něco takovýho taky pořídim :D . Ale to Mufí udělátko mi zas tak nepoužitelný nepřijde, to se dá přivázat na nosič kola a pohoda. Jen mám pochybnosti, jestli třeba nevadí, když se kmen nahoru zužuje.
  • 0

#1168 Slanecek

Slanecek

    lekla ryba

  • Members
  • PipPipPip
  • 463 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2013 - 8:23

Hojší napsal/a:
Nejen toto "udělátko", ale i další podobné v praxi na youtube...




...tak doufám že až si někdo vyrobí nějakou "vychytávku", že se podělí o vlastní videa ;)


Tak jsem zkoukla namatkou dve videa a rikala jsem si, kde je ta doba, kdy kokosolezcum stacily bosy nohy a provazek. Ale doba pokrocila, lide se dozivaji vyssiho veku a kdo jsem, abych duchodcum branila v lezeni na palmy, ze? At se kdo chce taha s cim chce, pokud mu to funguje a pokud to neposkodi ten strom.
Citace z § 7, zákona č.114/1992 Sb.:
1) Dřeviny jsou chráněny podle tohoto ustanovení před poškozováním a ničením, pokud se na ně nevztahuje ochrana přísnější (§ 46 a 48) nebo ochrana podle zvláštních předpisů.
Osobne mi porad prijdou sympatictejsi ty dve smyce v kapse.
  • 0

#1169 ssva

ssva

    jak malej jarda

  • Members
  • PipPipPip
  • 851 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2013 - 9:08

Hojší napsal/a:
Nejen toto "udělátko", ale i další podobné v praxi na youtube...

Maj to ti opičáci vychytaný...to je pro ně jako u nás lízt na štaflích ve spižírně na polici pro marmeládu...:D
  • 0
Věřme v to lepší, počítejme s tím horším...
Nic není nikdy tak, jak se to zdá.

#1170 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2013 - 9:23

Pokud jde o ty větvičky, stačilo by, kdyby jedna strana zadní byla na pevném čepu a druhá zajištěná třeba karabinou. Po odsedu do horní smyce by se to dalo poměrně snadno přesunout nad větev.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#1171 Mufa

Mufa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 410 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2013 - 12:09

Tak samozřejmě na strom s větvema to nepotáhnu, ale je jich spousta jiných :D Suky to překoná, na tom stromě, co je z něj to video, taky nějaký byly. Strom to neodírá, jsou tam natažený gumy.. takže nevidím rozdíl mezi tímhle a smycí (např.) Pro mě osobně to lezení bylo jednodušší než se smycí na nohou.. nenadřela jsem se u toho tolik, měla jsem volný ruce a připadala jsem si jistější (stála jsem na pevným a neřezalo mě to do nohou). Jinak ukázkovou hodinu u sloupu můžeme udělat někdy o víkendu, podle počasí. Pokud na sloupu drží smyce, tak tohle taky :D
  • 0

#1172 Mufa

Mufa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 410 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2013 - 12:18

Jacka_dominikanka napsal/a:
Ale to Mufí udělátko mi zas tak nepoužitelný nepřijde, to se dá přivázat na nosič kola a pohoda. Jen mám pochybnosti, jestli třeba nevadí, když se kmen nahoru zužuje.


My to nesli vzadu připnutý na batohu, takže nám to zas až tak nepřekáželo. Jinak se to válí stabilně v autě, bereme to jen když je to třeba.
Nějaký drastický zúžení stromu by možná vadilo, ale jinak ne, každý strom se směrem nahoru zužuje.. nastaví se to na šířku dole a smerem nahoru se to o ten strom opírá pod stále větším úhlem (nevím, jak jinak to popsat). Zkoušeli jsme zatím jen jednou, je to novinka, třeba nějaký zrady objevíme. Ale překvapilo mě hned na začátku, jak lehce to šlo ;)
  • 0

#1173 SikoCZ

SikoCZ

    SikoCZ

  • Members
  • PipPipPip
  • 244 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2013 - 15:57

Mufa napsal/a:
Na sloupu by to fungovat mělo. Tohle drží vlastní vahou a smyce na sloupu taky drží. GC26TQ7 ještě nemám, jsem líná jí honit, tak se domluvit určitě můžeme ;-) Můžu ale až o víkendu, mám to teď v práci nějaký náročný.

o_three napsal/a:
Tak to bych se taky pridal, taky ze Zahradaku a taky vylustena v supliku :-)

lukabike.com napsal/a:
Uz mam odloveno, ale mozna bych se na ten "bazmek" prisel podivat :)

Slanecek napsal/a:
Vypada to na peknej lokalni minieventik. Hodte termin, tohle musim videt. :D



Tak co tento vikend dopoledne ??
  • 0

Garmin Oregon 600+450 + iPhone 5S  32GB + GSAK 8.7.0.0


#1174 Slanecek

Slanecek

    lekla ryba

  • Members
  • PipPipPip
  • 463 příspěvků(y)

Publikováno 02 říjen 2013 - 8:47

Siko32 napsal/a:
Tak co tento vikend dopoledne ??


Za mne klidne. Jestli vstanu.
  • 0

#1175 o_three

o_three

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 78 příspěvků(y)

Publikováno 02 říjen 2013 - 10:01

ja jeste vubec nevim, ale jedno dopoledne bych si snad cas udelal. Radsi drive nez pozdeji.
  • 0

#1176 Mufa

Mufa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 410 příspěvků(y)

Publikováno 02 říjen 2013 - 10:59

Tenhle víkend by to šlo, ten příští za sebe neručím. Ale nevím, kde ten sloup je :D
  • 0

#1177 SikoCZ

SikoCZ

    SikoCZ

  • Members
  • PipPipPip
  • 244 příspěvků(y)

Publikováno 02 říjen 2013 - 11:02

Mufa napsal/a:
Tenhle víkend by to šlo, ten příští za sebe neručím. Ale nevím, kde ten sloup je :D


Sloup je na Depo Hostivar..
  • 0

Garmin Oregon 600+450 + iPhone 5S  32GB + GSAK 8.7.0.0


#1178 KaMo_cz

KaMo_cz

    starej member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 103 příspěvků(y)

Publikováno 02 říjen 2013 - 11:23

Mohli byste prosím vaše domlouvání společných odlovů a tréninků přesunout do Hledám společnost. Tady to je o technice.

To samé debata s Mufolezem. Jako zmínka to je zajímavé, ale je to již trochu někde jinde. Není to myšleno nijak osobně, ale řešit zde triviální smycování, respektive jeho alternativu mi příjde nadbytečné. Zde očekávám řešení technik jako např. Kotoučovky č. 3 a 4.

Díky.
  • 0

#1179 Slanecek

Slanecek

    lekla ryba

  • Members
  • PipPipPip
  • 463 příspěvků(y)

Publikováno 02 říjen 2013 - 12:48

KaMo_cz napsal/a:
Mohli byste prosím vaše domlouvání společných odlovů a tréninků přesunout do Hledám společnost. Tady to je o technice.

To samé debata s Mufolezem. Jako zmínka to je zajímavé, ale je to již trochu někde jinde. Není to myšleno nijak osobně, ale řešit zde triviální smycování, respektive jeho alternativu mi příjde nadbytečné. Zde očekávám řešení technik jako např. Kotoučovky č. 3 a 4.

Díky.


No vidis, o tom mi treba prijde zbytecny teoretizovat. Skoro si myslim, ze na lanovky je lepsi se podivat v praxi. Je to lekce, co vyda za tisic slov.
  • 0

#1180 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 02 říjen 2013 - 13:54

KaMo_cz napsal/a:
To samé debata s Mufolezem. Jako zmínka to je zajímavé, ale je to již trochu někde jinde. Není to myšleno nijak osobně, ale řešit zde triviální smycování, respektive jeho alternativu mi příjde nadbytečné. Zde očekávám řešení technik jako např. Kotoučovky č. 3 a 4.

Díky.


No vyborne. Smycovat uz umis, takze zdejsi vlakno se nema pouzivat k debate o smycovani a jeho alternativach, prestoze je to evidentne stromolezecka technika a Mufolez spoustu lidi zajima. Zato lanovku neumis, tak se tu maj resit lanovky.

Jak by se asi tvaril kdyby nekdo kdo lanovky uz umi te s takovou banalitou poslal do haje a dozadoval se misto toho diskuze o smycovani (nebo necem jinem) co jeste neumi? Asi by ses dost divil, co?
  • 0




3 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 3 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama