Přejít na obsah


Fotka

Stromolezecke vlakno - tipy a triky, otazky


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1937 odpovědí na toto téma

#1181 KaMo_cz

KaMo_cz

    starej member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 103 příspěvků(y)

Publikováno 02 říjen 2013 - 14:39

Slanecek + Modrak:
Tak aspoň že jsem stál u zrodu názvu Mufolez.
Ani lanovky mě nezajímají, to umím. Spíš předpokládám, že větší část lidí, co se pokouší o stromovky se vertikálně nahoru umí dostat jak po laně, tak po smycích. Slabší už to bude horizontálně. No a pak zde něco hledej :(
Sorry, ale mufolez mě spíš připadá na vlastní vlákno "začínám stromolezit a na smyci se bojím/nejde mi to" + hledám společnost.

Ale co, zaplevelíme všechny vlákna. Přizvěte ještě šamana a honzáka.

PS: k dokonalosti mě chybí asi jen to nahazování, na to jsem jaksi levej ;)
  • 0

#1182 Slanecek

Slanecek

    lekla ryba

  • Members
  • PipPipPip
  • 463 příspěvků(y)

Publikováno 02 říjen 2013 - 14:52

KaMo_cz napsal/a:
Slanecek + Modrak:
Tak aspoň že jsem stál u zrodu názvu Mufolez.
Ani lanovky mě nezajímají, to umím. Spíš předpokládám, že větší část lidí, co se pokouší o stromovky se vertikálně nahoru umí dostat jak po laně, tak po smycích. Slabší už to bude horizontálně. No a pak zde něco hledej :(
Sorry, ale mufolez mě spíš připadá na vlastní vlákno "začínám stromolezit a na smyci se bojím/nejde mi to" + hledám společnost.

Ale co, zaplevelíme všechny vlákna. Přizvěte ještě šamana a honzáka.

PS: k dokonalosti mě chybí asi jen to nahazování, na to jsem jaksi levej ;)


Mufolez je dost dobrej nazev. :)
Hele, za mne: dobre, ze se snazej. Kdokoliv, koho to bavi a nedava na kazdou novou stromovku NA log, at se pta na co chce. Mufolez zaujal, nenadelas. S domlouvanim ukazky to bylo OT, to je fakt, sorry za to.

A k tomu nahazovani - ani to se nevycte. Pozadala jsem nedavno jednoho, at me to nauci, ukazal a pak jsem jak magor hodinu hazela do stejny rozsochy (trefila jsem i jen jednou, takze porad malo). A trenink tu nevyctu, vid.

OK, prestavam spamovat a jdu neco delat. Pekny lezeni vsem.
  • 0

#1183 Mufa

Mufa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 410 příspěvků(y)

Publikováno 02 říjen 2013 - 15:00

[quote]KaMo_cz napsal/a:
Sorry, ale mufolez mě spíš připadá na vlastní vlákno "začínám stromolezit a na smyci se bojím/nejde mi to" + hledám společnost.
quote]

Ale já nehledám společnost, jen jsem si dovolila sem dát ukázku něčeho, co mi ulehčuje smycování (na stejném stromě jsem samozřejmě byla i se smycema). Do jakýho vlákna to mám tedy dát?

Jinak s tou domluvou u sloupu výtku beru..
  • 0

#1184 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 02 říjen 2013 - 15:35

stromolezeni-tipy, triky ... takze to sem patri ;). spise receno primo ukazkove to sem patri :D. smycovat umim a vim, ze cokoliv, co mi to ulehci, me zajima :).
  • 0

#1185 Mufa

Mufa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 410 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2013 - 12:01

Pro ty, co nesledují vedlejší vlákno.. navrhuju sraz zítra (5.10.) v 9.30 hod u sloupu. A sorry těm, co to nemůžou rozdýchat, že tu opět něco píšu ;)
  • 0

#1186 zemekoulani

zemekoulani

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 248 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2013 - 16:11

Moudra jsem tu hledal a občas rozdával, dosud je tu občas hledám a tu a tam i rozdávám.
"mufolez" je dobrej, je to zajímavej tip. Sice to nejspíš nikdy nepoužiju, ale vědět o tom je dobrý. Kdyby to bylo v jiným vlákně, tak se o tom nedozvím, protože kecy mě moc nebaví a tohle vlákno mám ve sledovaných.
To, že domlouvání se na nějakej konkrétní odlov je OT, to je jasná věc ;)

A když už jsme u toho, tak si dovolím pozvat ctěnou stromolezeckou veřejnost na akci "hurá na stromy II" http://www.geocachin...b2-1bcf2ac36801, na kterou bezprostředně navazuje ještě http://www.geocachin...9b-76b1eca31a71, kdy by mohly/měly být zužitkovány zkušenosti nabyté předchozí den.
Zároveň bych uvítal, kdyby přijel a do "instruktáže" (nebo třeba sdílení zkušeností, či jak to nazvat), se zapojil kdokoli opravdu zkušený. Ideálně profík arborista. Díky za pozornost a nashledanou ve větvích :)
  • 0
zeměkoulani zdraví zbytek světa!
---
www.zemekoulan.com
Většina řidičů se dělí na ty, kteří objevili SUBARU a na ty, které to teprve čeká! ;-)

#1187 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2013 - 18:44

Jojo, chystáme tam pár vychytávek, který se úplně často nedělaj. Žádná profi arbo, ale třeba někoho potěší.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#1188 raddino

raddino

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 243 příspěvků(y)

Publikováno 16 říjen 2013 - 17:45

Mám dotaz pro ty co lezou stylem jumar-grigri. Jistíte se taky ještě smycí od sedáku k jumaru? Doteď jsem lezl bez toho, ale při posledním lovu s mimozakon se denis divil, že to nemám. Jak to máte vy?


  • 0

#1189 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 912 příspěvků(y)

Publikováno 16 říjen 2013 - 18:13

Mám dotaz pro ty co lezou stylem jumar-grigri. Jistíte se taky ještě smycí od sedáku k jumaru? Doteď jsem lezl bez toho, ale při posledním lovu s mimozakon se denis divil, že to nemám. Jak to máte vy?

Já tam smyci mám ať už lezu jumar-grigri nebo jumar-croll. Dva body napojení na lano by měly bejt při jednolanovce základ a o prokluzu grigri na tenkým laně už se toho napsalo taky dost.


Tento příspěvek byl upraven od Parkis: 16 říjen 2013 - 18:14

  • 0

#1190 zemekoulani

zemekoulani

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 248 příspěvků(y)

Publikováno 16 říjen 2013 - 19:02

Až na výjimky mám smyci i do horního stoupadla. Dvojí jištění je víc než rozumné ;)


  • 0
zeměkoulani zdraví zbytek světa!
---
www.zemekoulan.com
Většina řidičů se dělí na ty, kteří objevili SUBARU a na ty, které to teprve čeká! ;-)

#1191 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 16 říjen 2013 - 19:09

Až na výjimky mám smyci i do horního stoupadla. Dvojí jištění je víc než rozumné ;)

...píše někdo, kdo se většinou nejistí ani na ferratě stupně D...

(sorry, ale nedalo mi to :lol: )


  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#1192 zemekoulani

zemekoulani

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 248 příspěvků(y)

Publikováno 16 říjen 2013 - 19:21

...píše někdo, kdo se většinou nejistí ani na ferratě stupně D...

(sorry, ale nedalo mi to :lol: )

tss tss... viděl to někdo?? :D


  • 0
zeměkoulani zdraví zbytek světa!
---
www.zemekoulan.com
Většina řidičů se dělí na ty, kteří objevili SUBARU a na ty, které to teprve čeká! ;-)

#1193 raddino

raddino

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 243 příspěvků(y)

Publikováno 17 říjen 2013 - 13:29

Díky za rady, jištění navíc určitě nebude na škodu. Když už budu nějakou smycy kupovat, rád bych si koupil smyce na smycování. Jakou délku a šírku máte? Díky


  • 0

#1194 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 912 příspěvků(y)

Publikováno 17 říjen 2013 - 13:34

Díky za rady, jištění navíc určitě nebude na škodu. Když už budu nějakou smycy kupovat, rád bych si koupil smyce na smycování. Jakou délku a šírku máte? Díky

Na bežné stromy a sloupy 120cm šířky 22mm. horní rovnou do sedáku, dolní pak nastavenou dalšími dvěma 60cm na obě nohy.


  • 0

#1195 ja05

ja05

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 624 příspěvků(y)

Publikováno 17 říjen 2013 - 14:21

Mám dotaz pro ty co lezou stylem jumar-grigri. Jistíte se taky ještě smycí od sedáku k jumaru? Doteď jsem lezl bez toho, ale při posledním lovu s mimozakon se denis divil, že to nemám. Jak to máte vy?

i ja to tak delam...zkratka dalsi spojeni s lanem, neni na skodu a urcite smycce nicemu neprekazi


  • 0

#1196 ssva

ssva

    jak malej jarda

  • Members
  • PipPipPip
  • 851 příspěvků(y)

Publikováno 17 říjen 2013 - 14:53

i ja to tak delam...zkratka dalsi spojeni s lanem, neni na skodu a urcite smycce nicemu neprekazi

Navíc je to praktický...pokud nahoře přendáváš lano, tak máš při přecvakávání vercajku vždycky aspoň jedno jištění.


  • 0
Věřme v to lepší, počítejme s tím horším...
Nic není nikdy tak, jak se to zdá.

#1197 see.bee

see.bee

    XXX

  • Members
  • PipPipPip
  • 855 příspěvků(y)

Publikováno 17 říjen 2013 - 14:58

Mám dotaz pro ty co lezou stylem jumar-grigri. Jistíte se taky ještě smycí od sedáku k jumaru? Doteď jsem lezl bez toho, ale při posledním lovu s mimozakon se denis divil, že to nemám. Jak to máte vy?

na nizsi a jednodussi kousky propoj nepouzivam. poridil jsem ale lanyard Y 1,0m/1,0m a je to fakt sikovna vec. stred mam chycen k sedaku, jeden konec na jumar. druhy konec, ktery mam volny si chytam na materialovku a pred pohybem v korune kotvim k vetvi (pred odepnutim jumaru, gri-gri atd.). a plete se to krapet mene nez smyce. lepe drzi na karbinach atd.....


  • 0

#1198 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 17 říjen 2013 - 15:06

Mám dotaz pro ty co lezou stylem jumar-grigri. Jistíte se taky ještě smycí od sedáku k jumaru? Doteď jsem lezl bez toho, ale při posledním lovu s mimozakon se denis divil, že to nemám. Jak to máte vy?

Jasne ze mam jumar pripojenej k sedaku. Bez toho by me tam nikdo nedostal. Krome uz zminovanejch dvou nezavislejch uchyceni na lano to ma i dalsi vyhody. Nemuze ti ten jumar spadnout. A jsi furt privazanej i pri vseljakejch kejklich jako treba pri prestupu z lana na jiny lano. To by jinak ani neslo. Nebo kdyz je potreba prestoupit z grigri na osmu, nebo kdyz z jinyho duvodu grigri potrebujes sundat (ruzny manipulace s lanem, prendavani na jinou vetev atd). Proste vim ze jakmile mam na lane jumar, tak na nem opravdu jsem. Mam tam dyneemovou smyci, tenkou, aby mi moc neprekazela.


  • 0

#1199 zemekoulani

zemekoulani

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 248 příspěvků(y)

Publikováno 17 říjen 2013 - 15:42

raddino, smycí není nikdy dost... mám od 20cm do 240cm a pak ještě celkem dost špagátů, abych si umotal co potřebuju ;) a nahoře stejně obvykle něco chybí :D


  • 1
zeměkoulani zdraví zbytek světa!
---
www.zemekoulan.com
Většina řidičů se dělí na ty, kteří objevili SUBARU a na ty, které to teprve čeká! ;-)

#1200 St&nda

St&nda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 331 příspěvků(y)

Publikováno 17 říjen 2013 - 16:35

Já tam smyci mám ať už lezu jumar-grigri nebo jumar-croll. Dva body napojení na lano by měly bejt při jednolanovce základ a o prokluzu grigri na tenkým laně už se toho napsalo taky dost.

 

Tenký lano sice nemám, ale říkal jsem si, že by nebylo od věci kromě visení pouze na grigri háknout se ještě k jumaru ^_^ děkuji za ujištění, zkušeností není nikdy dost... :D


  • 0




7 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 7 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama