Přejít na obsah


Fotka

Stromolezecke vlakno - tipy a triky, otazky


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1937 odpovědí na toto téma

#1361 Slanecek

Slanecek

    lekla ryba

  • Members
  • PipPipPip
  • 463 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2013 - 11:54

Zajimavy cteni. Bezte ven. Zalezte si, pouzivejte pri tom hlavu a pred tim si vygooglete otcenas.


  • 0

#1362 Ludvajs64

Ludvajs64

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 136 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2013 - 20:38

Venku už je zima, pojďme se ohřát a něco přiučit sem http://coord.info/GC4TNB6

Vše bude pod dohledem odborníků od fochu. 


  • 0

#1363 hoblik

hoblik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 456 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2013 - 21:55

Venku už je zima, pojďme se ohřát a něco přiučit sem http://coord.info/GC4TNB6

Vše bude pod dohledem odborníků od fochu. 

 

Tam bych rád dorazil, ale termín se bohužel nehodí :(


  • 0

Hoblíkovo geocoiny, nevelký geocaching blog a T5 geocaching


#1364 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 912 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2013 - 22:10

Tam bych rád dorazil, ale termín se bohužel nehodí :(

Taky tak. Snad bude někdy opakování :)


  • 0

#1365 see.bee

see.bee

    XXX

  • Members
  • PipPipPip
  • 855 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2013 - 14:51

Hmm, tak to jen tiše závidím. Škoda jen, že ten polygon nestojí někde v našem akčním rádiu a navíc, že zrovna 14. spolupořádám geošipky. Pokud to povedou profíci, tak to možná bude pro některý lezce na Grigri těžký procitnutí...

Tezke procitnuti? Promin, ze to tak musim rict, ale asi Tvoje zkusenosti nejsou prilis na vysoke urovni, vcetne znalkosti manualu. ke gri-gri. Vyuzij je ji mozno vystupy po lane. Narazis zrejme na samojisteni, ale to je uplne neco jineho


  • 0

#1366 standarevnice

standarevnice

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 45 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2013 - 20:26

Rád se  přiučím. Díky za pozvání. Zahřeju a zajedu svůj nový RIG.


  • 0

#1367 Ludvajs64

Ludvajs64

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 136 příspěvků(y)

Publikováno 07 prosinec 2013 - 11:08

Video je ze stěny, ale na stromech ho lze taky uplatnit  ;)  Mimochodem ta holčina má neuvěřitelnou výdrž  :D

http://vimeo.com/80489871


  • 3

#1368 J@VO

J@VO

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 222 příspěvků(y)

Publikováno 07 prosinec 2013 - 15:44

To video je perfektní koukal jsem na to a moc mě to zaujalo, zahrané je to tedy perfektně. :D


  • 0

#1369 LALA.eu

LALA.eu

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 175 příspěvků(y)

Publikováno 07 prosinec 2013 - 18:47

Video je ze stěny, ale na stromech ho lze taky uplatnit  ;)  Mimochodem ta holčina má neuvěřitelnou výdrž  :D

http://vimeo.com/80489871

 

Moc hezké video - díky za sdíení.


  • 0

#1370 LALA.eu

LALA.eu

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 175 příspěvků(y)

Publikováno 07 prosinec 2013 - 18:50

Chlapi, nehádejte se tady prosím. Ludvajs je pan lezec - potvrzuji z vlastní zkušenosti.


  • 0

#1371 J@VO

J@VO

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 222 příspěvků(y)

Publikováno 07 prosinec 2013 - 21:21

O Ludvajsovi nepochybuju  a video je super! Akorát to bohužel neřeší problém cca. 80% lezců s GRIGRI u nás.

 Tak nevím já  jsem asi něco nepochopil. Vlastním grigri a nevím o žádném problému. Mohl by mi to někdo osvětlit? Třeba sz, aby zase nebylo veselo.


  • 0

#1372 GeoRichard_team

GeoRichard_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 41 příspěvků(y)

Publikováno 07 prosinec 2013 - 21:24

SZ ne, taky mě to zajímá :-)
  • 0

Montana 600 + TOPO Czech PRO 2013

iPhone 5 + Geocaching (GS), Geosphere, GCBuddy


#1373 Mufa

Mufa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 410 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2013 - 8:38

Zjednodušeně řečeno: jsou lidi, kteří tvrdí, že grigri není určená na jištění (tj. lezení po stromech), ale pouze na slaňování a pak jsou lidi, kteří s ní lezou úplně všude a po všem nahoru i dolů. A každý má v manuálu o grigrině napsaný něco jiného. A tyhle party  se tu pořád mezi sebou dohadují, co je správně. Pochopila jsem to správně?  ;)


  • 1

#1374 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2013 - 9:20

No, mě osobně hlavně fakt baví to, jak tu všichni hlasitě jásají nad eventem, který povedou "skuteční profesionálové" a když jim tu něco napíše skutečný profesionál Ludvajs, který se prací ve výškách živí (jinak v osobním kontaktu velmi skromný člověk a neskutečně trpělivý instruktor), tak někteří skáčou pět metrů vysoko, neb jejich způsob lezení se s tím, co ten profesionál říká, jaksi neshoduje. Holt když mi něco vysvětluje někdo, kdo věc zná podstatně líp než já, tak už sám fakt, že to ví líp, je drzost, to by si neměl dovolit :D!


  • 0

#1375 Slanecek

Slanecek

    lekla ryba

  • Members
  • PipPipPip
  • 463 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2013 - 15:20

Profesional je clovek, ktery ma urcitou vec jako svou profesi, coz znamena, ze ho ta vec zivi. Neznamena to automaticky, ze to z nej zaroven dela odbornika a experta. I profesional muze svou profesi mit na salamu. A z fora se tezko pozna, kdo je borec a muze radit a ci rady za neco stoji. Urcite je dobre si nacist. A nasledovat. Ale zkusit si to a osahat pod dohledem nekoho, kdo vi a umi, je k nezaplaceni. 

Cim dal vic si pohravam s myslenkou usporadat event, tezko rict, jestli pod dohledem profesionalu, spis se mi libi myslenka, ze si tam rovnou pri dohadovani muzem vzajemne rozbit tlamy. Kdo by do toho sel?


  • 1

#1376 ReVIZ

ReVIZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 576 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2013 - 18:46

Už mě to nebaví. Smazal jsem svoje příspěvky ohledně GRIGRI, aby se do mě nemusel nikdo bezdůvodně navážet, protože neumí číst nebo nečte to, co jsem já napsal, respektive čte co já jsem nenapsal, ale co chce číst. Zcela záměrně se ani jedna moje poznámka netýkala způsobu použití téhle hračky, takže veškerý reakce v tomto smyslu byly naprosto zbytečný a nesmyslný. Poukazoval jsem pouze na fakt, že plno uživatelů používá GRIGRI v rozporu s rozsahem použití, který je uveden v návodu. Všechny moje příspěvky lze dohledat v citacích uživatelů, kteří na ně reagovali. Dál se k tomu asi nemá cenu vyjadřovat. 


  • 0

#1377 TARATARATA

TARATARATA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 264 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2013 - 20:57

Prohlédla jsem si ten návod, na který dal odkaz hoblik a není mi pořád jasné, o jakém rozsahu použití se tu diskutuje, když výstup tam uveden je. Zajímalo by mě to.


  • 0

#1378 ssva

ssva

    jak malej jarda

  • Members
  • PipPipPip
  • 851 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2013 - 21:21

Prohlédla jsem si ten návod, na který dal odkaz hoblik a není mi pořád jasné, o jakém rozsahu použití se tu diskutuje, když výstup tam uveden je. Zajímalo by mě to.

Grigri nemá certifikaci pro práci, jako třeba RIG. Je to sportovní vercajk. Při visu a potřebě mít obě ruce volné by se měl volný konec lana ještě zajistit. Přiznám se že to osobně nedělám a tímto třeba já vybočuju z oficiálního rozsahu použití. Když ale visím bez držení v Grigri a mám potřebu se moc vyklánět, jistím se ještě Jumarem nebo Tiblocem, tak mě tento přestupek proti Petzl metodice netíží...


  • 0
Věřme v to lepší, počítejme s tím horším...
Nic není nikdy tak, jak se to zdá.

#1379 TARATARATA

TARATARATA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 264 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2013 - 23:00

To jsem si říkala, kolik lidí tam ten uzlík asi dělá, když pouštěj lano z ruky :-)


  • 0

#1380 ThomasPV

ThomasPV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 95 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2013 - 1:31

To jsem si říkala, kolik lidí tam ten uzlík asi dělá, když pouštěj lano z ruky :-)

 

Ono nejde jen o to, jestli lezec lano pusti. Nehoda se muze stat i pri slaneni v pripade, kdy konec lana drzis.

Ja treba vazu uzel na konci lana VZDY. Pri slaneni je vetsinou nekdo dole a zeptas se, jestli je konec lana dole. Jsou momenty, kdy ale nevis, jak dlouhe lano potrebujes (napriklad nejake studny, propasti, skala pri pristupu shora) a nemas nikoho, kdo by ti zkontroloval dosah lana az na zem nebo chces mit jistotu.

Pokud uzel na konci lana neudelas a lano ti nedosahne az na zem, muze se ti lehce stat, ze z lana na konci vyjedes a najdou te az dole.

U kybliku, osmy musis drzet spodni konec lana. A kdyz nemas co drzet...

 

Vzpominam si na slanovani vysokeho kominu u kese El Diablo. Meli jsme 50m lano a komin jsme slanovali minimalne na 5 delek po ca 20 metrech. Slanovali jsme na dvojito a bylo nutne si hlidat konec lana. Bylo mnohem bezpecnejsi, kdyz jsem pri slanovani v prave ruce ucitil uzel a tim padem upozorneni, ze jsem na konci lana, nez zjistit, ze jsem projel pres konec. To bych uz asi tento prispevek nepsal.


  • 1




2 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 2 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama