Přejít na obsah


Fotka

Kam se ztratily všechny GC


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
18 odpovědí na toto téma

#1 Animuk

Animuk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 192 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2010 - 10:11

Jaká je vaše zkušenost s výskytem GC v pokladech v tomto roce?
Já mám poslední dobou pocit, že z kešek mizí. Dříve jsem průměrně v každé desáte krabičce alespoň jeden našel . Teď dlouho nic. Ptal jsem se geokamarádů a mají stejný dojem jako já.

I u velkých mutlinek nebo obtížných mysterek nic. Přitom na eventech má jich každý plnou krabici.
  • 0
Nepropadejte panice!

#2 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 912 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2010 - 10:14

Vzhledem ke ztrátovosti se jich možná méně vypouští do světa a víc nosí po eventech. Nemám ale pocit že bych jich v keších potkával nějak výrazně méně.
  • 0

#3 Czekelici

Czekelici

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 174 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2010 - 10:23

Téma, které se vrací s pravidelností rovnající se ročním obdobím ;)
  • 0
Geocaching is highly addictive, don´t start !!!

#4 Unkas

Unkas

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 121 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2010 - 10:25

Hlavní důvod bych viděl ve velkém přírůstku pixliček a malém přírůstku GC.
  • 0

#5 Animuk

Animuk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 192 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2010 - 10:29

Unkas napsal/a:
Hlavní důvod bych viděl ve velkém přírůstku pixliček a malém přírůstku GC.


Díky za tvuj optimismus. Už jsem propadal panice.
  • 0
Nepropadejte panice!

#6 Hedgehog_Family

Hedgehog_Family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 046 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2010 - 11:01

Taky bych nepropadal panice. S narůstajícím počtem "kačerů" (záměrně v uvozovkách) asi narůstá i počet krádeží, ale nebudou to asi nějaká velká čísla. Během podzimních prázdnin a následného týdne mi rukama prošlo asi 9 trackable předmětů (6 GC a 3 TB) - takže to zas tak hrozné není. U frekventovaných keší (např. v Praze) se s trackables skoro nesetkávám, ale to přikládám tomu, že: a) spousta keší je taková, že bych tam nic takového nedával kvůli nevhodnému místu a vysokému riziku vymudlení B) předmět v keši vydrží nanejvýš pár hodin, než se přesune k dalšímu držiteli U venkovních keší se ale občas najít dají.
  • 0

#7 hoblik

hoblik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 456 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2010 - 16:16

Je možné, že coiny odlétají na zimu do teplých krajin ;)
  • 0

#8 lukabike.com

lukabike.com

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 207 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2010 - 16:27

V poslednich 6 kesich byly 2 GC a 1 TB, takze i v Praze se semtam neco urodi :D
  • 0

Garmin 60csx, MacBook Air M1 + Geoget 2.8.X


#9 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2010 - 17:35

Já jsem vypustil dva coiny, jeden putuje, druhý je zatím pořád zalogovaný na startu, i když tam už kačeři byli. Snažím se každý měsíc pustit jeden item, dvě stovky mě nezabijou. Z posledních 50 keší mám tři TB. Je fakt, že po eventech toho lidi nosí krabice, minule se mi stalo, že se někdo urazil, když jsem si sice mince prohlédnul, ale pak jsem od něj nechtěl předem vytištěné kódy na trackování. A když jsem mu řekl, že si eviduju jen ty, co jsem našel v keši, měl mě za magora. Mě víc udělá radost deset nálezců, kteří si pak cestou domů coin prohlížejí, než stovka kačerů na eventu, kteří si jen opisují kódy. Takže si myslím, že coinů se ztrácí pořád stejně, jen se nevypouštějí jiné, protože si je lidi jen ukazují. Trochu to pak postrádá smysl.
  • 0

#10 Otmi

Otmi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 56 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2010 - 17:38

Tuhle otázku jsem si před pár měsíci taky kladl. Pak jsem si řekl - "jestli v příštích deseti keších nebude žádný trackovatelný předmět, tak s tím seknu". V následující keši byly asi dva a od té doby každou chvíli nějaký najdu. :-) Musíš zastrašit toho kačerského šotka, který ty TB a GC schovává. ;-)
  • 0

#11 geoquino

geoquino

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 345 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2010 - 18:19

Neviděl bych to tak černě. Mince a brouky nacházím v krabičkách pravidelně a se stejnou pravidelností je přesunuji. Momentálně mám ztracenou asi jen jednu vlastní minci (kromě již pohřbených), ale větší část z mých vypuštěných mincí se jiným lovcům válí v šuplíku nebo na poličce už několik měsíců. Ale smutný z toho nejsem. Mám dost mincí doma, které mi dělají radost stále. A teď se do mě klidně pusťte.
  • 0

#12 Nosferatu XIII.

Nosferatu XIII.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 158 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2010 - 18:29

Kdyz jsem nedavno nasel svuj prvni GC (lovim teprve od srpna), byl jsem prekvapen, ze to nekdo neukradl. Od te doby se na GC tesim, pro mne jsou to jedny z nejhezcich veci. Uvazuji o porizeni vlastniho GC, ale priznavam, dam ho pak do cache jen virtualne a original si necham doma. Je mi tak krasnou vec lito vypustit a riskovat jeji ztratu. O nejakem TB a jeho vypusteni uvazuji, ale GC ne (napr. kdyz jsem videl "Rad Bileho lva", ne ne). Jsem si vedom urcite nerovnovahy (sam se na ne tesim, ale vlastni poslat nechci), ale neverim tomu, ze by se vratil. Coz mne privadi k otazce, jake jsou vase zkusenosti s navratem TB a zejmena GC zpet domu?
  • 0
Smrt je to nejkrasnejsi, protoze prichazi az nakonec
Vložený obrázek
Vložený obrázek

#13 pepedami team

pepedami team

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 28 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2010 - 18:46

Máme vypuštěn jeden GC a jednoho brouka. Brouk TB3E6BW je zatím měsíc držen u kačera. GC TB2XCFZ je asi dle posledních logů ztracen. GC jsme dali určitý úkol a to, aby objel kolem dokola ČR po hraniční čáře. Chvilku se sice po hranici pohyboval, ale pak byl odvezen úplně na opačnou stranu hranic (někam k Jablonci) a odtud zpět na jih. Kde zmizel. Asi bych to viděl tak, že do světa vypustím leda něco ze zadní části těla. To je naše zkušenost.
  • 0

#14 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2010 - 22:02

nosferatu XIII. napsal/a:
Kdyz jsem nedavno nasel svuj prvni GC (lovim teprve od srpna), byl jsem prekvapen, ze to nekdo neukradl. Od te doby se na GC tesim, pro mne jsou to jedny z nejhezcich veci. Uvazuji o porizeni vlastniho GC, ale priznavam, dam ho pak do cache jen virtualne a original si necham doma. Je mi tak krasnou vec lito vypustit a riskovat jeji ztratu. O nejakem TB a jeho vypusteni uvazuji, ale GC ne (napr. kdyz jsem videl "Rad Bileho lva", ne ne). Jsem si vedom urcite nerovnovahy (sam se na ne tesim, ale vlastni poslat nechci), ale neverim tomu, ze by se vratil. Coz mne privadi k otazce, jake jsou vase zkusenosti s navratem TB a zejmena GC zpet domu?



Věř tomu, že když někdo najde tvůj coin, budeš z něj mít mnohem větší radost, než když ho budeš leštit ve vitríně. A než pouštět zalaminovanou papírovou kopii, to radši nic.
  • 0

#15 Animuk

Animuk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 192 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2010 - 22:07

nosferatu XIII. napsal/a:
.....Coz mne privadi k otazce, jake jsou vase zkusenosti s navratem TB a zejmena GC zpet domu?


Já vypustil TB během putování po norské rezervaci. Goal má: vrátit se ke mě zpátky domů. Pomalu, ale celkem pravidelně se posouvá do čech. Je to príma pocit.
  • 0
Nepropadejte panice!

#16 Nosferatu XIII.

Nosferatu XIII.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 158 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2010 - 15:08

To Smogeo: teda to jsou pekelny stranky, na ktery si tam nechal odkaz. Jejich znalost geocachingu se opravdu rovna jejich schopnosti lecit detsky prujem :P Jinak nechapu proc se ty stranky jmenuji neplodnost a pritom se tam vsichni bavi o detech a maj tam s nima fotky?!B) A navic je to tezce genderove diskriminacni, prosim vsimnete si nahore vlevo napisu "nejste prihlasena!" jasna diskriminace muzu, volam do Bruselu B):D:@
  • 0
Smrt je to nejkrasnejsi, protoze prichazi az nakonec
Vložený obrázek
Vložený obrázek

#17 Nosferatu XIII.

Nosferatu XIII.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 158 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2010 - 15:22

Tak tohle je taky sila. V prvnim logu jsou nadseny ze zelvicky, pote co jsem jim napsal, ze ta zelvicka byla asi TB a at ji pusti na svobodu se asi po mesici (22/9 jsem psal a 17/10 ji pustili, objevil log druhy :oB) http://www.geocachin...00-a61d3cc157dc http://www.geocachin...87-b23d90f5a3f3 Co dodat, aspon ze je zelva free :)
  • 0
Smrt je to nejkrasnejsi, protoze prichazi az nakonec
Vložený obrázek
Vložený obrázek

#18 Lanc

Lanc

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 709 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2010 - 15:34

kruci,vyjste tu www.neplodnost shodili :)) to tam nemuzete jit vsichni najednou,ten jejich server to neda
  • 0
Xperia TIPO,oregon 450

#19 Nosferatu XIII.

Nosferatu XIII.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 158 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2010 - 15:47

Lanc napsal/a:
kruci,vyjste tu www.neplodnost shodili :))
to tam nemuzete jit vsichni najednou,ten jejich server to neda


Vzdyt to chodi, jen se to dlouho nacita, to vis, obrazky s tlustejma detma jsou velky :P
  • 0
Smrt je to nejkrasnejsi, protoze prichazi az nakonec
Vložený obrázek
Vložený obrázek




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama