Přejít na obsah


Fotka

Album na mince Numis


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
15 odpovědí na toto téma

#1 geoquino

geoquino

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 345 příspěvků(y)

Publikováno 23 listopad 2010 - 20:04

Po dlouhém váhání jsem si na svou sbírku pořídil listy od firmy Numis, které pasují do stejnojmenného alba (to ještě nemám). Chtěl bych se zeptat, kolik listů se vejde do jednoho alba. Mince však mají různou tloušťku, a tak bude asi lepší, pokud by případný majitel zmínil tloušťku alba Numis Classic. Díky za pomoc.
  • 0

#2 nununka

nununka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 66 příspěvků(y)

Publikováno 23 listopad 2010 - 20:23

Nemám přímo classic ale http://www.numismati...mis-zelene.html
Ale myslím, že by v tomhle rozdíl být neměl, přece jen jsou tam stejné listy a i kroužky.
Vnitřní "tloušťka" je 4 cm tak aby se album dalo zasunout do kazety.

EDIT: ale na coiny to nepoužívám, jen na klasické mince
  • 0

#3 geoquino

geoquino

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 345 příspěvků(y)

Publikováno 23 listopad 2010 - 20:33

Čtyři centimetry jsem trochu tušil, a tak díky za potvrzení domněnky.
  • 0

#4 Bo.T.L.

Bo.T.L.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 042 příspěvků(y)

Publikováno 23 listopad 2010 - 20:39

Ahoj,

na svou sbírku používám trochu jiné řešení a to plastové boxy pro numizmatiky od firmy Leuchtturm (ekvivalent Lindner) řady MB http://www.leuchttur...ries/DE/DE_2265 a pro exkluzivní sbírku eventových geocoinů pak kovový kufr http://www.leuchttur...Products/309030 na zmíněné boxy od téže firmy.

Ale to je samozřejmě cenově někde jinde než zmíněné desky.

Bo.T.L.
Czech Geocacher and Geocoins Collector
  • 0

#5 geoquino

geoquino

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 345 příspěvků(y)

Publikováno 23 listopad 2010 - 20:46

Musí to vypadat úžasně ;) O těch boxech jsem taky přemýšlel, ale mám dost mincí po jedné, a tak jsem hledal něco, kde obě strany budou viditelné bez nutnosti vyjímání. A další problém byl s rozměrem. Mám jen dvoupalcovky (cca 51 mm), na které bylo těžké sehnat vhodný "úkryt". Nakonec to vyhrály právě listy Numis pro mince do průměru 55 mm. Zatím spokojenost.
  • 0

#6 Bo.T.L.

Bo.T.L.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 042 příspěvků(y)

Publikováno 23 listopad 2010 - 20:57

No pravda je tak, že na libovolný rozměr bohužel neexistují plata s přesnými rozměry. Pro 2palcové geocoiny je to box MB12 na mince do průměru 64mm. Nevýhoda MB boxů je v tom, že do nich lze vložit pouze mince tloušťky do 8mm. Pro větší geocoiny (například navigační) je nutné zvolit box XL, který má ale ještě méně variant plat. Zde používám pouze ty plata bez přihrádek a vkládám geocoiny volně.
  • 0

#7 geoquino

geoquino

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 345 příspěvků(y)

Publikováno 23 listopad 2010 - 21:00

Do alba je to s tloušťkou mincí ještě horší. Několik mi jich zůstalo bokem. A ten průměr 64 mm, který zmiňuješ, už se mi zdál příliš velký. Na druhou stranu je docela výhoda sbírat jen jeden rozměr. Stačí najít jeden vhodný produkt a všechny (většina) mince jsou uloženy.
  • 0

#8 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 23 listopad 2010 - 21:06

Lidi, nechcete to radši pustit do keší? Když někdo najde váš coin, tak je ta radost přeci mnohem větší než když to máte doma ve skříni a jednou za půl roku někomu necháte opsat kódy.
  • 0

#9 mirotiro

mirotiro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 094 příspěvků(y)

Publikováno 23 listopad 2010 - 21:24

Smrk napsal/a:
Lidi, nechcete to radši pustit do keší? Když někdo najde váš coin, tak je ta radost přeci mnohem větší než když to máte doma ve skříni a jednou za půl roku někomu necháte opsat kódy.

Coiny v řádech mnoha stakorun a i více asi do oběhu jen tak někdo nepustí...

Jinak k původní otázce: vejde se ti přesně těch 5 listů po kolika se prodávají...
  • 0

#10 rsc_cz

rsc_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 877 příspěvků(y)

Publikováno 23 listopad 2010 - 21:32

Smrk napsal/a:
Lidi, nechcete to radši pustit do keší? Když někdo najde váš coin, tak je ta radost přeci mnohem větší než když to máte doma ve skříni a jednou za půl roku někomu necháte opsat kódy.


No nevím, rozházet po okolí pár desítek tisíc (v případě Bo.T.L.a bych hádal spíš na pár set tisíc) by se mi moc nechtělo. Já coiny skladuji v krabicích od bot, i když o nějakém albu jsem už taky uvažoval...
  • 0

#11 geoquino

geoquino

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 345 příspěvků(y)

Publikováno 23 listopad 2010 - 21:33

mirotiro napsal/a:
Jinak k původní otázce: vejde se ti přesně těch 5 listů po kolika se prodávají...


Toho jsem se bál, ale nechce se mi tomu moc věřit. Vycházelo by to pak na maximální tloušťku alba kolem dvou centimetrů. To je podle mne málo, na fotkách to opravdu spíše vypadá na ty čtyři centimetry.
  • 0

#12 geoquino

geoquino

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 345 příspěvků(y)

Publikováno 23 listopad 2010 - 21:37

Smrk napsal/a:
Lidi, nechcete to radši pustit do keší? Když někdo najde váš coin, tak je ta radost přeci mnohem větší než když to máte doma ve skříni a jednou za půl roku někomu necháte opsat kódy.


Už se to tu řešilo mockrát. Já to chápu tak, jako bys filatelistovi radil, ať svoji sbírku nalepí na vánoční pohledy.
  • 0

#13 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 24 listopad 2010 - 6:37

geoquino napsal/a:

Smrk napsal/a:
Lidi, nechcete to radši pustit do keší? Když někdo najde váš coin, tak je ta radost přeci mnohem větší než když to máte doma ve skříni a jednou za půl roku někomu necháte opsat kódy.


Už se to tu řešilo mockrát. Já to chápu tak, jako bys filatelistovi radil, ať svoji sbírku nalepí na vánoční pohledy.


Já tomuhle rozumím jen z části. Když mám známky, tak se s nimi kromě sbírání nic víc dělat nedá. Ale když mám coiny, tak jejich nález někým je pro mě mnohonásobně větší, než když to někomu jen ukážu. Jinak už jsem v keši narazil na sextant a je pravda, že většina logů u něj byla podobných: nic takového bych nepustil.
  • 0

#14 mirotiro

mirotiro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 094 příspěvků(y)

Publikováno 24 listopad 2010 - 7:26

Smrk napsal/a:

geoquino napsal/a:

Smrk napsal/a:
Lidi, nechcete to radši pustit do keší? Když někdo najde váš coin, tak je ta radost přeci mnohem větší než když to máte doma ve skříni a jednou za půl roku někomu necháte opsat kódy.


Už se to tu řešilo mockrát. Já to chápu tak, jako bys filatelistovi radil, ať svoji sbírku nalepí na vánoční pohledy.


Já tomuhle rozumím jen z části. Když mám známky, tak se s nimi kromě sbírání nic víc dělat nedá. Ale když mám coiny, tak jejich nález někým je pro mě mnohonásobně větší, než když to někomu jen ukážu. Jinak už jsem v keši narazil na sextant a je pravda, že většina logů u něj byla podobných: nic takového bych nepustil.


Ale můžeš... platné můžeš vylepit na dopisnici a poslat... stejně tak jako coiny... jinak Bořek má v coinek opravdu jistě šestimístné číslo...
  • 0

#15 mirotiro

mirotiro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 094 příspěvků(y)

Publikováno 24 listopad 2010 - 7:28

geoquino napsal/a:

mirotiro napsal/a:
Jinak k původní otázce: vejde se ti přesně těch 5 listů po kolika se prodávají...


Toho jsem se bál, ale nechce se mi tomu moc věřit. Vycházelo by to pak na maximální tloušťku alba kolem dvou centimetrů. To je podle mne málo, na fotkách to opravdu spíše vypadá na ty čtyři centimetry.


Aha, takže jestli to dobře chápu, tak chceš znát rozměr alba? To ti mohu změřit zítra až budu u sebe doma... ono má poměrně masivní desky a k tomu ten vnější obal... ale myslím, že ty 4 cm jsou docela pčesný odhad venkovního rozměru...
  • 0

#16 geoquino

geoquino

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 345 příspěvků(y)

Publikováno 24 listopad 2010 - 8:36

Smrk napsal/a:
Já tomuhle rozumím jen z části. Když mám známky, tak se s nimi kromě sbírání nic víc dělat nedá. Ale když mám coiny, tak jejich nález někým je pro mě mnohonásobně větší, než když to někomu jen ukážu. Jinak už jsem v keši narazil na sextant a je pravda, že většina logů u něj byla podobných: nic takového bych nepustil.


Pár kousků jsem do světa pustil. Některé cestují, ale některé dělají velikou radost pravděpodobně někomu jinému:

Název - Poslední log nebo místo
TB1WWH0 - 08/25/2010
TB2FH0M - 04/24/2010
TB1D9HA - Unknown Location
TB20HY8 - In Cemetery TB
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka