posledních pár měsíců jsme s Gordem pracovali na knihovně pro GeoGet, která by se mohla stát malou revolucí exportních skriptů z GeoGetu. Nyní je snad již v takovém stavu, že bychom ji mohli začít testovat na kešerské komunitě.
Celá její dokumentace je k dispozici na webové stránce VarSubst, kde je knihovna též ke stažení.
V brzkých dnech vyjdou i aktualizace mých skriptů POI Garmin a GPX Garmin, které budou knihovnu používat. Koho problematika zajímá, nechť je napjatě sleduje.
Proč knihovna vznikla
Knihovna je odpovědí na poptávku po úžasně konfigurovatelných exportech. Každý by chtěl ve své navigaci vidět něco jiného, jinak seřazeného, jinak nadepsaného, jinak obarveného... (a to nejčastěji v závislosti na lunární fázi měsíce a velikosti bot autora keše :-) ).
Programátoři exportních skriptů však nemohou tyto požadavky vyslyšet a vyhovět každému.
Posláním knihovny je umožnit maximální možnou konfiguraci s minimálním množstvím práce na obou frontách. Každý uživatel si nakonfiguruje výstup sám. A autor exportního skriptů má (relativní) klid.
Co knihovna umí
Knihovna dokáže prohledat text, najít v něm nějaké vzory a přetransformovat je do vzorů jiných. V podstatě jde o nahrazování proměnných (Variables Substitution, VarSubst).
Vysvětlíme si to raději na příkladu.
Chtěli bychom do popisu bodu v navigaci generovat text "Bod typu Traditional Cache od autora Novoročník založen dne 1.1.2001".
Knihovně tedy předáme přibližně takto formátovaný text, říkejme mu šablona:
Bod typu <b>%TYPE%</b> od autora <b>%AUTHOR%</b> založen dne <b>%HIDDEN%</b>
Kromě textu je knihovně předán i GC kód keše, ale o to se uživatel většinou nemusí starat.
Knihovna vrátí text upravený do tvaru:
Bod typu <b>Traditional Cache</b> od autora <b>Novoročník</b> založen dne <b>1.1.2001</b>
Příklad je samozřejmě triviální, ale poskytuje snad představu o tom, jak celá věc funguje. Pro fajnšmekry přídávám i zajímavější příklad šablony.
Více informací o knihovně najdete na stránce VarSubst.