Přejít na obsah


Fotka

RE: Poraďte - TB, GC, CWG


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
20 odpovědí na toto téma

#1 Ralph 12

Ralph 12

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 23 únor 2011 - 21:36

Nevíte někdo jestli se dá vzít dva geocoin a jeden travelbug z jedné keše???Prosím poraďte
  • 0

#2 Mudlodcera

Mudlodcera

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 391 příspěvků(y)

Publikováno 23 únor 2011 - 21:45

GC a TB si muzes z kese vzit a premistit je dal kolik chces, ale je obcas dobre nechat nejaky pro dalsi nalezce a jen si opsat jejich cisla at muzes TB/GC alespon discovered
  • 0

#3 Ralph 12

Ralph 12

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 23 únor 2011 - 21:48

mudlodcera napsal/a:
GC a TB si muzes z kese vzit a premistit je dal kolik chces, ale je obcas dobre nechat nejaky pro dalsi nalezce a jen si opsat jejich cisla at muzes TB/GC alespon discovered


děkuju za radu
  • 0

#4 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 23 únor 2011 - 22:12

Já si naopak myslím, že GC a TB mají CESTOVAT - ownera jistě nepotěší log "nechal jsem to tam pro dalšího". Pokud máš chuť ho poponýst a nehrozí, že u tebe zamrzne, ber všechno. Pokud to tak budeš dělat, stejně budeš mít v kapse asi nějakej jinej, tak ho prostě vyměň... a pro dalšího nálezce? No pro toho to necháš v tý další keši, ne? jakej je rozdíl?
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#5 Crazy Dancers Praha

Crazy Dancers Praha

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 49 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2011 - 0:12

My bereme z jedné keše maximálně dva putovní předměty (pokud nemáme jiné na výměnu). Z ostatních si jen opíšeme čísla a vyfotíme si je. Skutečně někdo další může mít k dané keši namířeno právě kvůli těm cestovatelům, a pak je zklamaný, že tam před ním byl nějaký sobec...
  • 0

#6 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2011 - 6:27

Já mám v oběhu šest coinů a logy discovered it mě rozčilují. Pípne mi mail, tak se hned běžím podívat, kdo ho vyzvednul nebo kam se posunul, prohlížím si na googlu fotky místa... Ale když ho někdo jen zaloguje, tak z toho nic nemám. Navíc mu nenabíhají kilometry. A že se neplní cíl? To mi ani nijak moc nevadí, neplní ho ani jeden coin. Místo do Norska odjel do Rakouska, místo do Tater odjel do Plzně... Takže ber všechno a posunuj.
  • 0

#7 Alf Gang

Alf Gang

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 865 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2011 - 8:52

Smrk napsal/a:
Já mám v oběhu šest coinů a logy discovered it mě rozčilují. Pípne mi mail, tak se hned běžím podívat, kdo ho vyzvednul nebo kam se posunul, prohlížím si na googlu fotky místa... Ale když ho někdo jen zaloguje, tak z toho nic nemám.

Někteří kačeři jsou ale za discovered rádi, protože je to ujistí o tom, že coin je na místě a neztratil se. Každému vyhovuje něco a pokud na coinu není vyloženě vyznačeno, že si nepřeje být discovered, tak tomu těžko zabráníš. Podle mně je lepší dát takto majiteli zprávu, že jsem v kešce coin potkala, když si nejsem jistá, jestli mu můžu pomoct v další cestě (např. když vím, že v nejbližší době se k žádné kešce nedostanu). ;)
  • 0
Sony Xperia Z3 Compact - mobil, na který se při lovu kešek můžu spolehnout :-)<p>

#8 Guest_Ištván_*

Guest_Ištván_*
  • Guests

Publikováno 24 únor 2011 - 8:55

Smrk napsal/a:
Já mám v oběhu šest coinů a logy discovered it mě rozčilují. (...) A že se neplní cíl? To mi ani nijak moc nevadí, (...) Takže ber všechno a posunuj.

Jinýmu neplnění mise vadit může a zase se třeba nevzrušuje discovered logy - což je třeba můj případB)
Dělej, jak uznáš za vhodné, všem se rozhodně nezavděčíš ;)
  • 0

#9 Bahno_6

Bahno_6

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 19 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2011 - 9:51

neplneni cile GC/TB je dost casto dano i pristupem jejich majitele :) kdyz najdu v kesi cestovatele ktery nema cil svoji cesty prilozeny, tak casto az doma zjistim, ze ho posunuju proti smeru jeho cesty.. a jinak taky neberem vic jak dva, at tam zustane neco pro ostatni..
  • 0

#10 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2011 - 11:29

Tak znovu: děte někam s tím argumentem "nechám to tam pro ostatní". To je ŠPATNÝ argument. Když to tam necháš z toho důvodu, že to nemáš kam dát, tak TO je solidní. Jinak je to nesmysl!!! podepsán majitel více než 20 cestovatelů...
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#11 SCHW

SCHW

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 107 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2011 - 11:37

Na tohle prostě není žádná šablona, jde čistě o osobní pocit a konkrétní situaci. Pokud najdeme těžkou mysterku, kterou dá někdo jednou za půl roku, a v ní jsou 2 GC, vezmeme je ven, aby opět mohly vyrazit na cestu. Na druhou stranu v nové lehké keši, kde prorotuje 10 lidí denně, není úplně ideální log typu "Out : 3 TB a 2 GC / In : nic". Každý ať si tohle zhodnotí sám pro sebe. To hlavní by ale mělo zůstat - coin (coiny) nekrást, nedržet u sebe sto let bez důvodu a nezapomenout zalogovat, aby majitel zbytečně nepanikařil ...
  • 0
M+M+m+a SCHW

#12 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2011 - 17:23

Takže výsledek diskuze je jasný: dělej, jak chceš, hlavně se nesmí ztratit.
  • 0

#13 TORES62

TORES62

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 82 příspěvků(y)

Publikováno 26 duben 2011 - 8:33

Mám problém s TB ZACK s číslem XF1YA5....vytáhnul jsem jej z Tb hotel Jeseník a nemohu jej zalogovat! Při zadání trackovacího čísla se objevuje červená hláška,že track.číslo nesouhlasí...při zadání čísla do vyhledavače se objeví úplně jiný TB...a přitom štítek je čitelný na 100 % a čísla jsem zkoumal i pod lupou. Poraďte,co s tím dělat!!! Ještě jsem se s takovou situaci nesetkal. Děkuji!
  • 0

#14 TORES62

TORES62

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 82 příspěvků(y)

Publikováno 26 duben 2011 - 8:34

Mám problém s TB ZACK s číslem XF1YA5....vytáhnul jsem jej z Tb hotel Jeseník a nemohu jej zalogovat! Při zadání trackovacího čísla se objevuje červená hláška,že track.číslo nesouhlasí...při zadání čísla do vyhledavače se objeví úplně jiný TB...a přitom štítek je čitelný na 100 % a čísla jsem zkoumal i pod lupou. Poraďte,co s tím dělat!!! Ještě jsem se s takovou situaci nesetkal. Děkuji!
  • 0

#15 Hedgehog_Family

Hedgehog_Family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 046 příspěvků(y)

Publikováno 26 duben 2011 - 9:15

Nezveřejňuj tu kód TB. Na jeho stránce máš řádek:

Use TB14ZTZ to reference this item.

Respektive "TB1F06A" pro ten "ZACK"!
Tak se toho drž!
  • 0

#16 Hedgehog_Family

Hedgehog_Family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 046 příspěvků(y)

Publikováno 26 duben 2011 - 9:18

Nicméně, teď na to koukám a je to fakt zajímavé... :-) Napadá mě, že někdo možná prohodil štítky, nebo že se ref. kód shoduje s kódem jiného TB... EDIT: Tak ref. kód maj jinej, tudíž to nechápu vůbec :-D
  • 0

#17 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 292 příspěvků(y)

Publikováno 26 duben 2011 - 9:35

Koukni se do listingu, jaké trackovatelné předměty jsou v keši, a nalezneš-li tam ten co jsi z keše vzal, popros ownera o zaslání kódu TB a dosvědči mu třeba fotkou, že jeho TB vskutku máš a že si nevymýšlíš. Také zkontroluj, zda je opravdu trackovatelný na geocaching.com - někteří šetřílci využívají i jiné služby.
  • 0

#18 tomi-h

tomi-h

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 52 příspěvků(y)

Publikováno 26 duben 2011 - 11:13

Mám takový začátečnický dotaz....Našli jsme GC, o víkendu jsme ho nechali v kešce u Klatov,ale na pc a net jsem se dostal až včera večer. Tak jsem ho normálně zapsal do tý keše,ale pak se mi na stránce toho GC objevil log od někoho, že ho našel v tý keši,ale dal to jen jako Discovered....Takže jsem to pochopil tak, že si ho vzal... Ale na stránce GC je furt vložen v tý kešce....Mám to nějak řešit, nebo je to ted věc toho, kdo si ten GC vzal,aby ho zapsal, že ho má u sebe?:o
  • 0
Sakra, někde to tu musí být...

#19 Vsara

Vsara

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 288 příspěvků(y)

Publikováno 26 duben 2011 - 11:17

Nu, když objevím v keší TB a neberu si jej k sobě - dávám Discovered - jako že jsem jej objevila, viděla.. a jako ujištění majiteli TB i keše, že tam skutečně je. Takže to co popisuješ, je nejspíše v pořádku. Nech svůj log normálně jako vložený do keše .-)
  • 0

#20 TORES62

TORES62

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 82 příspěvků(y)

Publikováno 26 duben 2011 - 11:55

No,jo..udělal jsem chybu..je to jiný kousek a je jinde,než by měl být..zmátlo mě to...je to odst začátečnická chyba!!
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka