
geoquack - offline klient pro android s využitím databáze GeoGetu
#41
Publikováno 14 květen 2011 - 13:00
#42
Publikováno 14 květen 2011 - 13:41
Citace
kaprici napsal/a:
naceste: ok, jdu na to:-)
Zajimalo by me, co musim vse nahrat do telefonu, aby mi aplikace behala tak jak ma. Tzn. mapy? mam Google...databazi? Kesek? Z GC.com? Co dal?
Asi pred dvema lety jsem se prokousal pro me trnitou cestou k ziskani trocha statistik do profilu na GC a tudiz tu nekde mam i GG, ale priznam se, ze i po tech 2 letech si pamatuju, ze pro me nebyla veskera prace s tim spojena zrovna uzivatelsky prijemna:-)
Vzhledem k vyse zminenemu se povazuju za lamku a tudiz by se mi hodil takovej navod pro lamky :-)
Potřebuješ jen databázi geogetu, kterou si zkopíruješ do zařízení a v nastavení aplikace k ní nastavíš cestu (default je "/sdcard/_data/db.db3"). Za ty dva roky se GeoGet docela vyvinul, takže teď je tam hodně kdysi složitejch věcí na jedno tlačítko.
Mapy se zatím používají online od Googlu, takže v terénu je třeba připojení k netu, i když nějaké ty kachle si Google ukládá lokálně, ale nezjistil jsem, kdy a proč je zase odstraňuje.
Žádný import GPX zatím není, ale už na něm začínám pracovat. S nějakým načítáním keší online možná počkám na webovou službu groundspeaku.
#43
Publikováno 14 květen 2011 - 13:44
#44
Publikováno 14 květen 2011 - 17:10


#45
Publikováno 14 květen 2011 - 17:33
#46
Publikováno 14 květen 2011 - 19:58

#47
Publikováno 14 květen 2011 - 20:43
http://horas.savana....id/geoquack.apk
Změny:
- načtené kešky se ukládají do paměti a při dalším zobrazení detailu kešky se už nenačítají z databáze a zobrazují se rychle
- Poslední načtená keška je na mapě červeně zvýrazněná, to je připravený pro nastavení zobrazování pouze waypointů k vybrané kešce a zobrazování vzdálenosti a směru ke kešce na mapě
- Načítání kešek na mapě jsem předělal a teď je mnohem rychlejší.
Pokud je na mapě zobrazená velká oblast a počet bodů přesáhne maximum z nastavení, tak se zobrazí hláška, že nejsou zobrazeny všechny kešky (zobrazí se prvních x načtených bodů, kvůli rychlosti je netřídím, takže jsou tam náhodně, pravděpodobně v pořadí, jak byly vloženy do databáze)
bluetracer: Tak bohužel to databází nebude, u mě funguje. Stáhni si tuhle novou verzi, přidělal jsem tam chybový hlášky při těch dvou akcích. Postni, prosím, jakou hlášku to zobrazí, snad mi to pomůže ten bug najít. Díky.
#49
Publikováno 15 květen 2011 - 8:44
#50
Publikováno 15 květen 2011 - 9:31
Citace
naceste napsal/a:
Tak už jsem tomu na stopě, důvod bude asi neexistence elektronickýho kompasu v tom vodafone 845, opravím to.
Myslím si že VF845 Elektronický kompas má (čip AK8937).
#51
Publikováno 15 květen 2011 - 18:51
#52
Publikováno 18 květen 2011 - 7:46
http://horas.savana....id/geoquack.apk
Ve spolupráci s bluetracerem jsem opravili tu jeho chybu - na androidu 2.1 se špatně otevírala databáze, za dokopání k chybě blutracerovi díky před nastoupenou jednotkou

Navíc tam teď přibyla obrazovka s Open Street Mapou (používá cyklomapy). Zatím nefunguje klik na jednotlivé kešky, což je velká chyba, ale nějak teď nemám čas, v práci mám takový problém, že mě nutěj pracovat a po večerech už nemám tolik síly


offline soubory si OSM ukládá do /sdcard/osmdroid/
Takže nefunguje, má chyby, kešky zobrazuje podivně zvětšený, ale zato je offline

#53
Publikováno 18 květen 2011 - 8:13
Citace
naceste napsal/a:
za dokopání k chybě blutracerovi díky před nastoupenou jednotkou.
Teda ja mu vyslovuju dutku jeste nam nutit programatory do tvorby chyb:D
#54
Publikováno 18 květen 2011 - 9:41
Citace
Dobesch napsal/a:
Citace
naceste napsal/a:
za dokopání k chybě blutracerovi díky před nastoupenou jednotkou.
Teda ja mu vyslovuju dutku jeste nam nutit programatory do tvorby chyb:D
My programátoři vyrábíme chyby rádi a dobrovolně. Nikdo nás k tomu nemusí nutit

#55
Publikováno 18 květen 2011 - 19:13
#56
Publikováno 19 květen 2011 - 13:45
Citace
maaaca napsal/a:
Vyzkousel jsem to na HTC Touch Diamond 2 s Froyem a funguje to dobre. Je fajn, ze to muze vyuzivat stejnou databazi jako PocketDrake.
Akorat me zarazilo, ze nevidim nijak rozlisene typy logu (Found, DNF, write note)
Jsem rád, že to funguje. Co se týče funkcí, tak se snažím dodělávat to, co zrovna považuju za důležité, u logů budou ikonky, mám to v plánu co nejdříve.
Pokud vám teď obecně nějaká funkce chybí, tak tady o ni požádejte, já můžu předřadit priority, teď mám plán takovej, že chci rozchodit offline OSM mapu, zjistit, jak zobrazovat offline satelitní mapu, dodělat detail kešky i s těmy logy, tlačítko na zobrazení na WWW, a tlačítko na rychlý zobrazení nálezu a vylepšením kompasu, udělat seznam naposledy navštívených kešek, importy a exporty GPX a provázat jednotlivý obrazovky, aby se nemuselo mezi nimi nemuselo přecházet přes hlavní obrazovku. Je toho celkem dost, co ještě není hotový a venku je tak pěkně

#57
Publikováno 19 květen 2011 - 19:42
1. Vytvořil jsem databázi 147 keší, v poslední verzi geogetu se zobrazí všech 147, ale v aplikaci v mobilu (nejbližží kešky)se zobrazí jen 49 keší, to co je vzdálené více jak 22 km je pryč. V nastavení filtru je vše zaškrtáno. Nebo je to vlastnost programu zobrazit skutečně jen nejbližší?
2. u některých keší se při volbě detail zobrazí "webová stránka není dostupná...., a je to vždy i když je telefon na wifi/mobilní data/nebo je offline. Není to třeba nějakými nestandartními znaky v listingu?

3. Mohl by někdo vyzkoušet přiloženou zkušební databázi, případně si ji vytvořit, jedná se o 2 keše, GC1NHTB a GC20RYZ . V mobilu vidím jen jednu keš a ještě bez detailů. ( druhá je vzdálená 24 km, ta se nezobrazí) díky
#58
Publikováno 19 květen 2011 - 20:06
#59
Publikováno 19 květen 2011 - 20:54

#60
Publikováno 19 květen 2011 - 21:49
http://horas.savana....id/geoquack.apk
- Opraveno načítání nejbližších keší, teď načítá 50 keší nebo všechny, které odpovídají filtru, když je jich míň než 50.
- Opravena chyba v prohlížeči HTML, takže teď by se měl detail zobrazovat víceméně korektně u všech kešek.
- Rozchozeno klikání na ukazatele v OSM mapách
- Na OSM se zobrazuje minimapa
- V nastavení se dá vypnout načítání OSM mapy z Internetu (pak používá jenom cache z sdcard)
U OSM mapy vím ještě o dvou chybách - pokud dobíhá animace, tak se při zoomu nastavuje severní šířka někam k rovníku a při zoomu dvouma prstama se někdy pustí klik na kešce. Dneska to už neopravím, jdu spát

lentom - Snad by to neměl bejt velkej problém, popřemýšlím o tom, nejlepší by bylo, kdybych tu databázi s Locusem sdílel pro všechny typy map.
Přemýšlím i o funkci automatického stahování kachlí, že bych si nastavil rozsah mapy, zadal maximální zoom a program by mi celou oblast nakešoval.
1 uživatel(ů) prochází toto téma
0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů