Přejít na obsah


Fotka

Objednávka geocoinů z Ameriky


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
23 odpovědí na toto téma

#1 cacher123

cacher123

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 90 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2011 - 11:17

Někdy v polovině a na konci března jsem objednal nějaké geocoiny z Ameriky. Od jednoho balíčku mi teď přišlo, že je na celní poště a že mám dodat podklady pro vyřízení cla a (nebo) dát české poště plnou moc k vyřízení cla. Máte s tím někdo zkušenosti? Platí se něco poště za vyřízení cla? Byl někdo osobně na té celní poště? Občas mám cestu do Prahy, tak že bych tam zašel. O druhém balíčku zatím nic nevím. Dřív jsem měl balíčky tak za 14 dnů až tři týdny doma a nic jsem nemusel nikam posílat. Díky za info a zkušenosti.
  • 0

#2 Blexa

Blexa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 961 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2011 - 11:19

Dej to poste a usetri si starosti. Bude po tobe chtit plnou moc a 180,-Kc. V opacnem pripade ti stejne nauctuje 90,-Kc za skladovani (kdo se jim o to prosil, proste zlodejna).
  • 0

#3 cacher123

cacher123

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 90 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2011 - 11:29

180 Kč? To je skoro cena geocoinu :( To se mi ta objednávka tří geocoinů vyplatí. A ještě to vypadá na 20% DPH, co?
  • 0

#4 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2011 - 11:39

Jo kamarade, nesmis toho cpat moc do jednoho balicku. Kolik byla cena na balicku a byla uvnitr faktura? Kolik to realne stalo?
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#5 Blexa

Blexa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 961 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2011 - 11:52

Mensi mnozstvi se proste prodrazi. Jeden ze zamorskych obchodu pise na balik treba ze jsou to sberatelske odznacky a cenu 1$ za kus, ale to taky nemusi projit. Za to nesmyslne omezeni hodnosty muzeme podekovat EU... Vyplati se domluvit se ve vice lidech a objednat to spolecne, aby se neplatilo zbytecne poste.
  • 0

#6 cacher123

cacher123

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 90 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2011 - 11:55

2 August 2009 - GCC 4th Anniversary 20.00 1 Hummer Racers - White 6.49 1 Glow In The Dark Bring Your Own Pencil 7.00 a 9.32 poštovné, poslali mi kopii balíčku a tam je napsáno "4 geotokens 33 USD", jestli je uvnitř faktura netuším. Poštovný tam asi taky je, ale ten roh je na kopii nějaký tmavý, tak to nepřečtu.
  • 0

#7 Blexa

Blexa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 961 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2011 - 12:02

Tak ted jsi mne dostal, protoze od nich mi to zatim vzdy proslo bez problemu (7 minci naraz). Jen je mi divne, ze to u tebe oznacili jinak a s regulerni cenou. GCC fakturu dovnitr stoprocentne dava, takze stejne nezbude nez rict skutecnou cenu.
  • 0

#8 hrabosek

hrabosek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 360 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2011 - 12:08

ono to od 1.4. je snizene na hodnotu 22euro a pry po tom pujdou docela tvrde aby jim nic neuniklo... takze se to uz asi pomalu nevyplati neco objednavat...
  • 0
a to je (asi) vše přátelé... :D

#9 Blexa

Blexa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 961 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2011 - 12:20

No ja ale tu zasilku dostal az po vstoupeni zmeny v platnost, proto mne to prekvapuje. No jeste nam porad zbyva nemecka jistota, pripadne ceske obchody. Na rovinu ale rikam, ze priplacet si 20% ceskou prirazku se vyplati jen u 1-2 kusu. Ano, chapu, ze obchody z neceho chteji zit a klidne u nich za srovnatelnou cenu nakoupim, ale takhle se to degraduje na spotrebak a ceske mince. Ostatni radeji z nemecka i pres vyssi postovne, protoze to se vrati na cene minci.
  • 0

#10 cacher123

cacher123

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 90 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2011 - 13:10

Příště si radši připlatím v českém shopu a budu mít mince bez problémů a hned. Čekám dva měsíce a ještě budu platit další prachy poště a nakonec mi to vyjde dráž než z českýho shopu...
  • 0

#11 cacher123

cacher123

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 90 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2011 - 15:28

Kdyby se na tu celní poštu aspoň dalo dovolat, telefon buď zvoní a nikdo ho nebere nebo je obsazeno...
  • 0

#12 hoblik

hoblik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 456 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2011 - 15:45

Nechci nikoho strašit, ale s celní poštou mám od začátku dubna jen ty nejhorší zkušenosti. A i když se dovoláš stejně ti ty totálně vystresované osoby neřeknou o moc víc, než zjistíš na webu. Zkus email.
  • 0

#13 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2011 - 15:55

Presne tak, neni s nima zadna rec. Kdyz uz objednavat, tak v ramci EU, tzn. klidne z www.geocoinshop.de
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#14 cacher123

cacher123

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 90 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2011 - 15:57

Aha, na stránkách pošty jsem našel mobilní číslo (v těch papírech co posílají pro jistotu není), na to jsem se asi po hodině dovolal a řekli mi, že balík přišel (podle podacího čísla), ale podle skladového čísla už ho nenašli, takže vůbec neví kde je a co s ním je. A už vím proč se nedá dovolat na pevnou, ta tam neustále vyzvání na pozadí. Příště objednám na českém shopu, po téhle zkušenosti jim ty peníze navíc přeju. Teď jsem na to koukal a na tftc.eu mají tyhle coiny dokonce skladem... Email taky napíšu, ale už nějak nevěřím, že bych se dozvěděl něco dalšího.
  • 0

#15 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 002 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2011 - 19:11

Jenom dotazek - asi blbej, ale jen me tak napadl - pocita se do tech 22 euro i postovne?
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....


#16 Blexa

Blexa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 961 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2011 - 19:41

Tam je to pocitani tusim trosku divoke. Pokud to jde balikovou sluzbou, tak se tam postovne do limitu pocita a plati z nej DPH. Pokud to jde klasickou postou, tak se postovne tusim nepocita do limitu, ale po prekroceni se snad zase plati z postovneho DPH.
  • 0

#17 Arogant

Arogant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 636 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2011 - 19:42

polerok napsal/a:
Jenom dotazek - asi blbej, ale jen me tak napadl - pocita se do tech 22 euro i postovne?


Ano.
  • 0
Body, sláva, diplomy! používáno se souhlasem cbfousáče ;o)

Nositel Nobelovy ceny za mír.

#18 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 002 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2011 - 19:52

Diky za info. Peknej opruz rekl bych.... Od ted si to nechavam posilat normalne na kamaradovu adresu do USA a od tama bud privezt nebo poslat soukrome...
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....


#19 Blexa

Blexa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 961 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2011 - 20:10

Pokud tu moznost mas a muzes, tak je to vyhra no...
  • 0

#20 hrabosek

hrabosek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 360 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2011 - 20:23

http://www.celnispra...ky/default.aspx tady je to všechno hezky popsané. takže kdo má zájem a chce číst a nespolihat se na "JPP", tak to má ofiko :)
  • 0
a to je (asi) vše přátelé... :D




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama