Přejít na obsah


Fotka
* * * * - 2 Hlasů

a:Drake - vše pro geocaching na Android pro uživatele GeoGetu


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
1303 odpovědí na toto téma

#1101 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 18 červenec 2013 - 14:02

Vzhledem k tomu, že mi dost ostře zakázali stahování kachlí nepočítám, že by mi zdarma poskytli knihovnu pro použití offline map. Prosit můžeš, ale budeš se muset spokojit s OSM nebo to u Seznamu vyjednat ;)
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#1102 skurakai

skurakai

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 513 příspěvků(y)

Publikováno 18 červenec 2013 - 14:05

Zajímal by mne ten mapový podklad. Může to někdo otestovat? Jsem vcelku skeptický k tomu, že by celá ČR v rastru měla jen 350 MB (včetně turistických map). Tolik má vektorová mapa.
  • 0
Garmin Oregon 550
Sony Xperia Tipo ST21i - aDrake Plus

#1103 RenierX

RenierX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 192 příspěvků(y)

Publikováno 18 červenec 2013 - 14:06

Není v rastru, je vektorová.
  • 0

#1104 Adow

Adow

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 52 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2013 - 11:59

Mám takový dotaz, který mě trápí už delší dobu.. 1. čas od času se mi stane, že po načtení keše přes Live se program sekne (španý zápis do DB?) a po znovuspuštění napíše, že nejde najít DB. Pak už pomůže jen čekat a zkoušet znovu a znovu nebo zrestartovat telefon (někdy ani to nepomůže). Stejně tak mi to padá při přidávání keší z GPX (vygenerovaného přímo z GC přes PQ - třeba 10 keší). To pak otevřít databázi sice můžu, ale celý import musím do zblbnutí opakovat dokud to neprojde (spadne to většinou v různých fázích). 2. Z toho důvodu jsem si před dovolenou založil novou DB a do ní nasypal PQ z oblasti pobytu. Jenže po čase při hledání keše na mě opět vykoukla ta otravná hláška s nemožností otevřít DB :-( Takže dotaz - jde nějakým způsobem opravit/zkomprimovat nebo vůbec udělat údržbu DB aby byla svěží? Když mám v DB víc keší, tím pomalejší je zápis nových a ukládání dat.. Keší mám v DB rozumné množství - něco přes 2000. A čím by mohly být ty chyby se čtením DB?
  • 0

#1105 lnavrat

lnavrat

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 273 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2013 - 5:39

Takze jsem se podival co leze z toho OpenDlg() a je to bohuzel jen nazev aDrake :( ktery se hodi do policka pro IniFile => tudy se ke spravne ceste nedostanem a ten jednoduchy fix proste nebude fungovat. => Je potreba dodelat nejak to MTP. @Haluma,@LudekV jak to bylo mysleno s tou podporou pro MTP v GeoGetu? Jako ze to je to co bylo pres ActiveSync v PocketDrakeSync?
  • 0

#1106 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 527 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2013 - 16:10

Tou podporou pro MTP je mysleno to, ze na samotne kopirovani souboru odnekud nekam je pouzit takovy prikaz, ktery by teoreticky mel fungovat i s MTP cestou.
  • 0

#1107 geoborg

geoborg

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 85 příspěvků(y)

Publikováno 21 červenec 2013 - 8:52

Ahoj. Chci se zeptat, jestli náhodou někdo ze znalých nemá napsaný zdroj ofline map utm33 pro základní vrstvu. V dokumentaci a:drake je napsaná jen vrstva turistických map. Dík
  • 0

#1108 zzstan

zzstan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 39 příspěvků(y)

Publikováno 21 červenec 2013 - 13:21

Mam problem pri pouziti Corrected Coordinates, pouzivam to obcas pri zkouseni reseni, ze zadavam nekolik souradnic po sobe, ale potom se mi stava ze ADrake pri aktualizaci z webu zobrazi starsi (zrejme prvni pouzite) souradnice. Mam teorii, ze pres API lze (bohuzel) vsechny tyto zmeny souradnic vycist, protoze napr. Locus me stahne klidne 3 ruzne verze souradnic, kdezto ADrake stahne pouze nejstarsi zmenene souradnice, tedy ty spatne. Jedine co mi funguje spravne je c:geo, zrejme proto, ze API nepouziva? Mohl by toto chovani nekdo overit/potvrdit? Diky.
  • 0

#1109 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 21 červenec 2013 - 20:48

geoborg napsal/a:
Ahoj. Chci se zeptat, jestli náhodou někdo ze znalých nemá napsaný zdroj ofline map utm33 pro základní vrstvu. V dokumentaci a:drake je napsaná jen vrstva turistických map. Dík


Aha, ani jsem si nevšiml. Doplněno, nicméně stahování si musíš pořešit sám...
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#1110 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 21 červenec 2013 - 21:14

zuzastan napsal/a:
Mam problem pri pouziti Corrected Coordinates ...


Já CC nepoužívám, přijde mi to poněkud zmatené. Ani ve snu mě nenapadlo, že přestože vidím na webu jen jedny souřadnice, API pošle celou historii, takže jsem to neřešil. Aspoň že tam mají značku, který CC platí.
Opravím to, dík za upozornění.
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#1111 zzstan

zzstan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 39 příspěvků(y)

Publikováno 21 červenec 2013 - 22:21

LudekV napsal/a:
Já CC nepoužívám, přijde mi to poněkud zmatené. Ani ve snu mě nenapadlo, že přestože vidím na webu jen jedny souřadnice, API pošle celou historii, takže jsem to neřešil. Aspoň že tam mají značku, který CC platí.
Opravím to, dík za upozornění.

Super, diky.
CC ma krasne vyuziti se scriptem Geocaching Map Enhancements, kdy na mape v listingu kese vidis prehledne puvodni souradnice i posun na nove, a to cele treba na turisticke mape.
  • 0

#1112 mikeant

mikeant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 688 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2013 - 8:41

LudekV napsal/a:
Vzhledem k tomu, že mi dost ostře zakázali stahování kachlí nepočítám, že by mi zdarma poskytli knihovnu pro použití offline map. Prosit můžeš, ale budeš se muset spokojit s OSM nebo to u Seznamu vyjednat ;)

No já spíš myslel jestli se nedá nějak využít přímo aplikace mapy.cz, tj. zavolat je s parametrem a předat jim souradnice bodu, podobne jako je volan Sygic nebo Google navigace. Vim ze neumi navigovat, mnze bys tacilo zobrazeni bodu. V tech ne-turistickych mapach je mi zobrazeni bodu v zelenem fleku celkem k nicemu, kdyz tam nevidim cesticky a vrstevnice.
  • 0

#1113 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2013 - 8:50

Aha, tak to jde už teď - v detailu keše menu - Sdílet souřadnice. V nabídce aplikací jsou i mapy.cz, ty vybereš a otevře se ti mapa centrovaná na požadovaný bod. Jen tam není žádná značka, ale to je už věc mapy.cz, ne moje.
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#1114 mikeant

mikeant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 688 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2013 - 12:06

LudekV napsal/a:
Aha, tak to jde už teď - v detailu keše menu - Sdílet souřadnice. V nabídce aplikací jsou i mapy.cz, ty vybereš a otevře se ti mapa centrovaná na požadovaný bod. Jen tam není žádná značka, ale to je už věc mapy.cz, ne moje.

No prave, ta znacka je celkem citelny problem. Netusil jsem ze je to problem volane aplikace (ona totiz neni ani v google maps). Muzes mi prosim nejak polopaticky popsat, s jakymi parametry se ta aplikace vola? Diky.
  • 0

#1115 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2013 - 12:22

Nevím, jestli ti to k něčemu pomůže:
Intent intent = new Intent(Intent.ACTION_VIEW, Uri.parse("geo:<lat>,<long>"));
startActivity(intent);

Možná, když tam přidám název bodu, značka se objeví. Prý to funguje pro Google, nevím, co na to seznam. Večer to zkusím.
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#1116 mikeant

mikeant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 688 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2013 - 13:14

LudekV napsal/a:
Nevím, jestli ti to k něčemu pomůže:

Intent intent = new Intent(Intent.ACTION_VIEW, Uri.parse("geo:<lat>,<long>"));
startActivity(intent);

Možná, když tam přidám název bodu, značka se objeví. Prý to funguje pro Google, nevím, co na to seznam. Večer to zkusím.

Díky moc, to bylo super...
  • 0

#1117 geoborg

geoborg

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 85 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2013 - 15:55

LudekV napsal/a:

geoborg napsal/a:
Ahoj. Chci se zeptat, jestli náhodou někdo ze znalých nemá napsaný zdroj ofline map utm33 pro základní vrstvu. V dokumentaci a:drake je napsaná jen vrstva turistických map. Dík


Aha, ani jsem si nevšiml. Doplněno, nicméně stahování si musíš pořešit sám...


Zdroj map jsem si zkopíroval do .xml souboru, v a:drake se utm3 mapy našly, soubor s mapou jsem přejmenoval na mapy_cz.sqlitedb a zkopíroval do /adrake/maps, ale po spuštění a:drake se mapa neobjevila, teprve když jsem přejel prstem přes display objevila se, ale jak jsem prst odendal zas zmizla.V mapě nebyly zobrazeny kešky,ty se objevily, až mapa zmizla. Nevíte někdo prosím co s tím?
  • 0

#1118 RenierX

RenierX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 192 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2013 - 15:58

Zrus v nastaveni map zatrzitko u turistickych tras a cyklotras.
  • 0

#1119 geoborg

geoborg

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 85 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2013 - 17:08

RenierX napsal/a:
Zrus v nastaveni map zatrzitko u turistickych tras a cyklotras.


Bingo!!!!! Všechno funguje jak má :) až na ty turistické trasy :) Moc dík
  • 0

#1120 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2013 - 17:31

geoborg napsal/a:

RenierX napsal/a:
Zrus v nastaveni map zatrzitko u turistickych tras a cyklotras.


Bingo!!!!! Všechno funguje jak má :) až na ty turistické trasy :) Moc dík


Tak to asi budou nějak špatně stažené a neprůhledné, takže překryjí celý podklad.
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41





4 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 4 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama