Přejít na obsah


Fotka
* * * * - 2 Hlasů

a:Drake - vše pro geocaching na Android pro uživatele GeoGetu


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
1303 odpovědí na toto téma

#1061 Mudlodcera

Mudlodcera

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 391 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2013 - 8:36

HaLuMa napsal/a:
Ohledne synchronizace - GeoGet ma prostredky, jak se bavit i s novymi Androidy, aniz by bylo potreba FTP. Problem je jen ten, a to ze autor toho synchronizacniho doplnku nema momentalne cas. A popravde, ja ten doplnek vubec nepouzivam, staci mi jednosmerna synchronizace pouhym prekopirovanim souboru s databazi.


No ja sice jednosmernou synchronizaci kopirovanim databaze pouzivam taky, ale preci jen se stane, ze v terenu doplnim nejakou stage/final/informaci, kterou bys rad prehral i do gg takze je nejaka nadeje, ze by se pripadne a:DrakeSync naucil komunikovat s Androidem 4.0 (a vyssim)?
  • 0

#1062 zzstan

zzstan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 39 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2013 - 9:04

LudekV napsal/a:
Uvolněna verze 4.00

Nikde se nezminujes o nove super funkci kopirovani vychozich souradnic :-) To je proste bomba. Prepinani map a rychle hledani take supr. Diky!
  • 0

#1063 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 527 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2013 - 21:33

mudlodcera napsal/a:
je nejaka nadeje, ze by se pripadne a:DrakeSync naucil komunikovat s Androidem 4.0 (a vyssim)?


Neni to zalezitost Andoridu 4! Ja sam mam verzi 4.0.3 a mass-storage tam mam. Nicmene geoget uz par verzi ma funkci, pomoci ktere se daji kopirvat soubory i tim druhym MTP protokolem. Takze je to jen o tom, jestli se najde nekdo, kdo to tam doplni a opravi zname chyby v tom synchronizacnim pluginu. takze sance je. Premluv nekoho, at to udela.
  • 0

#1064 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 454 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2013 - 21:46

mudlodcera napsal/a:

HaLuMa napsal/a:
Ohledne synchronizace - GeoGet ma prostredky, jak se bavit i s novymi Androidy, aniz by bylo potreba FTP. Problem je jen ten, a to ze autor toho synchronizacniho doplnku nema momentalne cas. A popravde, ja ten doplnek vubec nepouzivam, staci mi jednosmerna synchronizace pouhym prekopirovanim souboru s databazi.


No ja sice jednosmernou synchronizaci kopirovanim databaze pouzivam taky, ale preci jen se stane, ze v terenu doplnim nejakou stage/final/informaci, kterou bys rad prehral i do gg takze je nejaka nadeje, ze by se pripadne a:DrakeSync naucil komunikovat s Androidem 4.0 (a vyssim)?

není to stejná příčina? http://www.geocachin...828#post_411828
  • 0

#1065 JPKZteam

JPKZteam

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 30 červen 2013 - 10:03

Zdravím vespolek, snažím se zprovoznit synchronizaci mobilního telefonu Samsung Galaxy S Duos (GT-S7562), Android 4.0.4 s nainstalovaným Arake s PC + Geoget. Návody jsem si přečetl několikrát, ale přesto nejsem úspěšný. :-( Protože telefon nepodporuje USB Mass Storage, tak jsem zkoušel kartu připojit přes USB adapter jako další disk. Nepovedlo se. :-( Zkusil jsem nyní i připojení přes FTP. Ale také neúspěšně. Vypadá to, že pro komunikaci a stažení info ze souboru adrake.ini to jede, ale pokud se udělá další krok, tj. synchronizace databáze, tak se to kousne. :-( Cestu přes FTP mám nastavenu: mnt/extSdCard/adrake, v FTP aplikaci je zrušeno zatržítko "restrict access...", všechny IP adresy, porty také OK Předem díky za Vaše rady Jirka
  • 0

#1066 Petman02

Petman02

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 681 příspěvků(y)

Publikováno 04 červenec 2013 - 6:25

Petman02 napsal/a:
Mám Xperii Ray s 4.0.4 ICS a v menu telefonu mám možnost si nastavit režim připojení USB - MTP nabo MSC. Synchronizační plugin pro aDrake funguje pouze v režimu MSC.

Tak jsem Xperii Ray vymenil za Xperia V a také mám problém s funkčností aDrake sync pluginu. V režimu MPT plugin nefunguje, v režimu MSC vidím pouze externí SD kartu. Samozřejmě se aDrake nainstaloval do interní paměti. Tak jsem alespon data přesunul na SD kartu, ale plugin mi stále tvrdí, že tam nemám tu geogetí databázi. Pročítal jsem příspěvky, pomůže asi jen editace ini souboru? Obousměrnou synchronizaci používám často. Samotným překopírováním databáze bych přišel o data s terénu.
  • 0

#1067 petegeo

petegeo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 005 příspěvků(y)

Publikováno 04 červenec 2013 - 6:39

Mozna je to blba rada, ale zkuste softik MyPhoneExplorer portable a zapnout v telefonu USB do rezimu ladeni. Me tento soft na rozdil od ostatnich pristupuje v jedne ze zalozek k telefonu jako k USB Mass Storage. Takze si s nim prez USB muzu kopirovat a nahravat soubory jak chci (a kam chci). Tedy mimo polozky na ktere je potreba rootly telefon. To nemam....
  • 0

#1068 Petman02

Petman02

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 681 příspěvků(y)

Publikováno 04 červenec 2013 - 6:55

S kopírováním není problém. Nakopíruji si kam chci co chci. Ale potřebuji aby fungoval ten synchronizační plugin mezi Geogetem a aDrake. Prostým překopírováním si přepíšu získaná data v terénu a nebo naopak ty vyluštěný v PC (pokud od posledního připojení telefonu něco vyluštím a uložím v Geogetu.
  • 0

#1069 skurakai

skurakai

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 513 příspěvků(y)

Publikováno 04 červenec 2013 - 6:56

Petman02: nastavit v PC po připojení karty zvolení konkrétního písmene (např A:) a tuto cestu pak zadat do *.ini souboru. Databáze pochopitelně musí být na kartě nikoliv v interní paměti. Překopírovávat celý A:Drake na kartu je zbytečnost, stačí jen *.ini a databáze.

A protože je A:Drake šikovný a lze v jeho nastavení nastavit přístupovou cestu databáze, tak se s tím pak již člověk otravovat nemusí.

Jinak to nejde.

Popř. kolegové překopírovávají celou databázi z GeoGet do A:Drake.
  • 0
Garmin Oregon 550
Sony Xperia Tipo ST21i - aDrake Plus

#1070 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 04 červenec 2013 - 6:57

Obávám se, že není jiná šance, než se se najde nějaký dobrovolník, který se ujme aDrakeSync a upraví/doplní ho tak, aby si s tím dokázal poradit. Já se k tomu z časových důvodů nehlásím a mám dojem, že původní autor Šubi je na tom podobně.
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#1071 Petman02

Petman02

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 681 příspěvků(y)

Publikováno 04 červenec 2013 - 7:13

skurakai: Koukal jsem do ini souboru. To mám přepsat všechny cesty na absolutní? Take jsem se všiml, že tam jsou obrácený lomítka, než se používá pro zápis "cesty". S nastavením cesty k databázi v aDrake nebyl problém.
  • 0

#1072 zz-som

zz-som

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 70 příspěvků(y)

Publikováno 04 červenec 2013 - 22:38

na SD kartě mám v adresáři adrake datový soubor atd. konfigurační INI vypadá takto: [Options] DbFile=\adrake\geoget.db3 CardFolder=/storage/sdcard0DataFolder=\adrake MapFolder=\adrake\maps\ TrackFolder=\adrake\tracks\ FNFile=\adrake\fieldnotes\fieldnotes.txt FNTemplate=[T] #[N]\x0d\x0a[L] Nickname=zz-som Language=cs [CurrentVersion] Version=4.00 [Status] Running=No V adrake na PC mám nastaveno jako externí disk (nastavil jsem ho ve Win na A: a to tak, že v tom malém okýnku vlevo je A:\ a v tom delším je adrake\adrake.ini No a v nastavení (tlačítko dole mezi Log a Zavčít) mám v SD cestě napsáno jen A: Funguje OK všechny synchra.
  • 0

#1073 Rozic

Rozic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 259 příspěvků(y)

Publikováno 06 červenec 2013 - 19:17

Měl bych návrh na menší vylepšení..... Nešlo by v nějaké další verzi přidělat do čekajících logů pořadí čekajícího logu? Tzn. u prvního logu bude 1, u druhého 2 atd.? Díky za odpověď.
  • 0

#1074 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 06 červenec 2013 - 20:25

Rozic napsal/a:
Měl bych návrh na menší vylepšení.....
Nešlo by v nějaké další verzi přidělat do čekajících logů pořadí čekajícího logu? Tzn. u prvního logu bude 1, u druhého 2 atd.?
Díky za odpověď.


K čemu by to mělo být dobré?
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#1075 Rozic

Rozic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 259 příspěvků(y)

Publikováno 06 červenec 2013 - 22:29

Pokud za den ulovím více keší, často koukám, kolikátá byla ta a která keš. S oním číslem bych nemusel ručně posouvat a počítat, ale rovnou by mi svítilo pořadí logů.... Ale jen návrh. ;)
  • 0

#1076 Malej_viktor

Malej_viktor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 82 příspěvků(y)

Publikováno 06 červenec 2013 - 22:31

Pokud si to dobře uvědomuji, tak pořadí v seznamu je dáno pořadím odlovů.
  • 0

#1077 skurakai

skurakai

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 513 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2013 - 7:02

Rozic: V šabloně logu lze nastavit celkové pořadí odlovené keše, ovšem aby to šlo za jediný den ... to určitě ne. To jich lovíš tolik a je to pro tebe tak důležité, že se nechceš zdržovat samotným počítáním řádků v čekajících zápisech?
  • 0
Garmin Oregon 550
Sony Xperia Tipo ST21i - aDrake Plus

#1078 Rozic

Rozic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 259 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2013 - 16:56

Pokud dáš za den několik desítek keší a do logů pak napíšeš, že to byla tvá Xtá z Y keší, tak se mi nechce vrtat seznamem a ručně počítat řádky, kolikátá, že to byla. Jedná se pouze o návrh, pokud je to blbost, nevadí. Ale kamenovat mne nemusíte. :D
  • 0

#1079 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 527 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2013 - 14:03

Zkusil jsem trosku sahnout do adrakesync a zkusil naslepo upravit:

- neprovadi se lowercase na Androidi adresarove cesty, takze by mely fungovat, i kdyz maji v nazvu velka pismenka.

- pouziva se takove kopirovani souboru mezi PDA a PC, ze by to melo fungovat i pro zarizeni pripojena MTP protokolem.

Nicmene nepouzivam to, takze nezarucuji, ze to bude fungovat. Takze potrebuji, abyste to vyzkouseli. Proto je to zatim ke stahnuti jen tady: http://geoget.ararat...sync-1.0.10.gip
  • 0

#1080 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2013 - 10:22

Nedalo by se prosím nějak udělat, aby aDrake pracoval s více databázema naráz? Mám standardně 3 databáze a když stojím na místě, tak se přepínat, v nastavení, abych se podíval, kde co je je trochu nepraktické... Ano, asi by se dala sloučená databáze vyrobit i v GG, ale každou aktualizuji různě často atd. P.S. Při tom jsem narazil asi na drobný bug. Mám zvolenou databázi WM a prohlížím si listing nějakého WM. Pak v nastavení změním databázi na keše a zobrazí se mi na mapě správně keše, ale zůstane tam i ten jeden WM včetně nastavení "navigovat na...". Funguje samozřejmě i obráceně :)
  • 0




4 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 4 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama