Přejít na obsah


Fotka

Bookmark cachi s finalkou daleko od ikonky


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
28 odpovědí na toto téma

#21 DanaOber

DanaOber

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 14 příspěvků(y)

Publikováno 16 únor 2012 - 18:57

http://coord.info/GC1AP0Y Cesko - Rakouska dalnicni favorit do bookmarkeru
  • 0

#22 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 194 příspěvků(y)

Publikováno 16 únor 2012 - 19:27

kolombo napsal/a:
Když dnes je problém v tom, že smyslem geocachingu je pro mnoho lidí přibývání bodů a zrovna tyhle keše se pak moc nehodí do krámu.


Já osobně hledám kešky proto, abych našel cíle svých cest, ale i pro zpestření třeba při cestách... A zároveň i pro to hledání krabiček - tj. i pro ty body - taková kombinace. Je to špatné? Vždy doufám, že mě keška zavede na nějaké zajímavé místo (což bohužel poslední dobou hodně upadá, některé mysterky jsou opravdu na hrozných místech).
Např. když jedu někam třeba s oddílem, dívám se kam jedu, jestli tam není nějaká keška pro zpestření výpravy a případně si tam udělám ve chvílích volna i třeba výlet po okolí (např. ráno vstanu o 2 hodinky dřív před budíčkem atp.). Přitom se většinou dívám po blízkých keškách - i mysterkách. A pak se nediv, že když po několikahodinovém luštění zjistím, že je víc jak 3-km od výchozích souřadnic, tak v duchu nadávám nad ztrátou času... Bohužel podobných vyluštěných keší mi leží "v šuplíku" už několik desítek...

Tak se pak nediv, že se některým z nás nelíbí, když je finálka mysterky daleko od výchozích souřadnic...
Krom BF lovu nechápu, proč musí být keška dál, než 1 km od výchozích souřadnic, pokud se jedná čistě o výpočet a není to nějak svázané s místem...
  • 0

#23 Sedmitecka

Sedmitecka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 934 příspěvků(y)

Publikováno 16 únor 2012 - 21:02

Roman_Jaromer - souhlas, hezky jsi to napsal. Nemám problém si projít multinu nebo i mysteru, která má 10 km, když to vím a naplánuji si to. Ale když je člověk časově omezený a po vyluštění zjistí, že daná keš je pro něj "pasé", tak ho to naštve. Jako ale jinak proti "dlouhýn" keším nic nemám;) Ba naopak, třeba taková Českotřebovská stopa (multina), ta nemá chybu.. jeden z mých nejlepších zážitků:D Ale to už je vlastně všechno OT...
  • 0

#24 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 681 příspěvků(y)

Publikováno 16 únor 2012 - 22:59

Roman_Jaromer napsal/a:
Krom BF lovu nechápu, proč musí být keška dál, než 1 km od výchozích souřadnic, pokud se jedná čistě o výpočet a není to nějak svázané s místem...


No, většinou to je proto, že finálka je nějak svázaná s místem, alespoň u mojich keší to platí. Máš pravdu, že někteří autoři mají finálku divně daleko od výchozích souřadnic. Ale u mysterky snad není žádná povinnost ty výchozí souřadnice navštívit. Já alespoň chodím rovnou na vypočtenou finálku.


Sedmitecka napsal/a:
Roman_Jaromer - souhlas, hezky jsi to napsal. Nemám problém si projít multinu nebo i mysteru, která má 10 km, když to vím a naplánuji si to. Ale když je člověk časově omezený a po vyluštění zjistí, že daná keš je pro něj "pasé", tak ho to naštve.


Tomu prostě nerozumím :-(

Kouknu na mysterku, řeknu si že mne luštění zajímá a spočítám to. A pak koukám, kam to vyšlo. A když se mi to hodí, tak to někdy dojdu najít.

Momentálně mám v GG 201 vyluštěných a neodlovených finálek a nejvzdálenější je 299 km daleko.

Mimochodem, zářný příklad opravdu dlouhé mysterky je tahle dvojice keší: GC2WQBZ, GC2XCQV.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#25 LudaL

LudaL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 310 příspěvků(y)

Publikováno 16 únor 2012 - 23:47

Abych nebyl úplně OT GC2W57V, GC2W5EW Jinak jak se tady o tom bavíte - to nejde nikdy uspokojivě vyřešit- prostě když vyřeším mysterku moc dalekou finálkou můžu jen pokrčit rameny a luštit další. Většinou to má nějaký význam.
  • 0

#26 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 194 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2012 - 0:21

kolombo napsal/a:
No, většinou to je proto, že finálka je nějak svázaná s místem, alespoň u mojich keší to platí. Máš pravdu, že někteří autoři mají finálku divně daleko od výchozích souřadnic. Ale u mysterky snad není žádná povinnost ty výchozí souřadnice navštívit. Já alespoň chodím rovnou na vypočtenou finálku.


Nevím jak ty, ale řekl bych, že tak ve 3/4 mysterek (a pokud ne ve 3/4 tak minimálně v polovině případů) mi přijde, že umístění finálky není vůbec nijak spjaté s tématem.

kolombo napsal/a:

Tomu prostě nerozumím :-(

Kouknu na mysterku, řeknu si že mne luštění zajímá a spočítám to. A pak koukám, kam to vyšlo. A když se mi to hodí, tak to někdy dojdu najít.


Jenže občas se naskytne příležitost, že třeba víš, že někde budeš. Víš, že tam budeš mít chvíli čas, tak si chceš zkrátit čekání a pobavit se hledáním kešek... Přitom se koukneš - a ona tam leda mysterka... Zkusíš si ji vyluštit - a ona je bůh ví jak daleko od výchozích souřadnic, aniž by o tom bylo v listingu jediné slovíčko. To potom mrzí ten čas luštění, kdy člověk vůbec neví, jestli se do těch míst ještě někdy dostane, než bude keška archivovaná...

Tak se pak nediv, že mi to vadí...
  • 0

#27 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 681 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2012 - 9:23

Roman_Jaromer napsal/a:
Jenže občas se naskytne příležitost, že třeba víš, že někde budeš. Víš, že tam budeš mít chvíli čas, tak si chceš zkrátit čekání a pobavit se hledáním kešek... Přitom se koukneš - a ona tam leda mysterka... Zkusíš si ji vyluštit - a ona je bůh ví jak daleko od výchozích souřadnic, aniž by o tom bylo v listingu jediné slovíčko. To potom mrzí ten čas luštění, kdy člověk vůbec neví, jestli se do těch míst ještě někdy dostane, než bude keška archivovaná...

Tak se pak nediv, že mi to vadí...


Radost z toho, že jsi to vyluštil, tu jsi už měl, když to máš vyluštěné.

Teď ještě ten bod do statistiky, ale o ty spoustě lidí vlastně ani nejde, jak tu většina tvrdí. Takže naprosté většině by mělo stačit, že to vyluštili.

Je pravda, že pár keší, kde moc nechápu myšlení autora, když ikonka keše je ve městě a finálka na hezkém místě v nedalekých horách, ale budiž.

Jenže, pokud sedím před radnicí a luštím v mobilu okolní mysterky, tak to asi vadí. Pokud se ale doma chystám na několikadenní kešování v oblasti, tak stejně půjdu na několik výprav a pak se to snad dá naplánovat do některé z nich.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#28 ALLiK team

ALLiK team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 98 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2012 - 14:36

Roman_Jaromer napsal/a:
Jenže občas se naskytne příležitost, že třeba víš, že někde budeš. Víš, že tam budeš mít chvíli čas, tak si chceš zkrátit čekání a pobavit se hledáním kešek... Přitom se koukneš - a ona tam leda mysterka... Zkusíš si ji vyluštit - a ona je bůh ví jak daleko od výchozích souřadnic, aniž by o tom bylo v listingu jediné slovíčko. To potom mrzí ten čas luštění, kdy člověk vůbec neví, jestli se do těch míst ještě někdy dostane, než bude keška archivovaná...

Tak se pak nediv, že mi to vadí...

Možná ještě víc mi vadí opačný případ. Vrátím se z místa, kam nejezdím úplně každý den, a teprve dodatečně zjistím, že jsem stál 10 m od finále mysterky, kterou bych bez problémů vyluštil, kdybych o ní vůbec věděl.:D
Příklad třeba tady GC18BVE
Pro tyto případy by snad ten bookmark smysl mít mohl, ale muselo by v něm být aspoň rámcově to místo finálky uvedeno (třeba Plzeň / Karlovy Vary - to snad není přehnaný spoiler):P
  • 0

#29 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 681 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2012 - 18:43

ALLiK team napsal/a:
Možná ještě víc mi vadí opačný případ. Vrátím se z místa, kam nejezdím úplně každý den, a teprve dodatečně zjistím, že jsem stál 10 m od finále mysterky, kterou bych bez problémů vyluštil, kdybych o ní vůbec věděl.:D


A nechtělo by to také řešit situace, kdy někde kešuješ a večer tam publikují novou tradičku ?

To je obzvláště tragická situace, ne nějaká mysterka, se kterou se musíš luštit.

Navrhuji, že by se publikace keší musela povinně vyhlašovat 3 dny předem :-D
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz





2 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 2 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama