Přejít na obsah


Fotka

7. března (historicka vlozka)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
2 odpovědí na toto téma

#1 Do-bby

Do-bby

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 307 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2012 - 17:20

Tak a je tu po dlouhe odmlce dalsi historicka vlozka pro pripadne zajemce.

7. brezna, ma svatek Tomas. Tento den se narodil jeden z nejvyznamejsich z Čechu. A jelikoz slavil svatek prave Tomas, rodice mu dali prave toto jmeno.

narodil se 7. března 1850 v Hodonine - Tomáš Garrigue Masaryk

O jeho zivote bylo napsano opravdu spoustu, at uz hezkeho, nebo oskliveho. V ocich ceskych nacionalistu se stal vlastizradcem, kdyz se postavil za nepravost rukopisu Kralovedvorskeho a Zelenohorkseho.

Jeho nejvetsi ukol ovsem zacal behem uz rozbourene 1. svetove valky. Nelenil a zacal objizdet trojdohody a upevnovat postaveni Ceskeho statu. Na cestach ho doprovazel E. Benes a na francouzske fronte se k nim pridal Stefanik.

Masaryk objizdel fronty a volal ceske vojaky, aby se po valce vratili do Cech (po valce probihali celkem slozite transporty). Jeste pred tim, nez mel Masaryk svuj stat, mel uz svou armadu.

21.12. 1918 se stal T.G.Masaryk prvnim prezidentem Československe republiky
14.12.1935 Abdikoval a doporucil E. Benese za sveho nastupce
14.9.1937 zemrel

Tím se mu splnilo jeho přání neumírat na jaře či v plném létě. Na konci babího léta skončila Masarykova životní cesta, na které dokázal zahýbat světovými dějinami.

Opet nekolik odkazu:

celkem pekna stranka:
http://www.masaryk.nazory.cz/

video se zabery:



je mi moc lito, ale kdysi se mi podarilo najit hrozne pekne video, kde si Masaryk hral se svimi vnoucaty a neco doloval z jakesi trubky. Bylo to video situace, jake jsem o nem jeste nevidel, bohuzel ho nikde nemuzu najit :( :(

videa (1. a 2. cast) pohrbu Masaryka



Odkaz , ktery by mel byt vyvesen pred poslaneckou snemovnou: Nebát se a nekrást!
  • 0

#2 MK1977

MK1977

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 276 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2012 - 17:23

Máš na mysli toto?
http://www.geocachin...0792&pid=316664

odkaz přímo na video
  • 0

#3 Do-bby

Do-bby

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 307 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2012 - 19:35

To je presne ono!! :) ja vedel, ze to nekde bylo a i se mi to matlo s GC :) diky :)
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama