Přejít na obsah


Fotka

Georadostný koutek:)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
3630 odpovědí na toto téma

#761 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 982 příspěvků(y)

Publikováno 30 prosinec 2013 - 19:09

Dnes mě pobavila má mladší sestra. Někam jsme jeli a když vlezla do auta tak řekla jen "ty jo, ty tu máš ale bordel...". Tak jsem musel přiznat, ze jsme holt byli keškovat a to bahno po oschnuti bot proste opadalo v autě, no. Hned jsem si vzpomněl jak jsem tu onehdy v nějakém článku četl cosi o bahenním tuningu. :-)
  • 1

Outdoor: Oregon 700, Colorado 300, fenix5x

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Telefon jako uložiště tras pro GarminOdolný Xcover 3 VE

 

"The Universe is made of protons, neutrons, electrons and morons"


#762 hajpa

hajpa

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 01 leden 2014 - 13:19

Včera mě na závěr roku potěšil nečekaný návrat TB, který jsem už 2 měsíce považoval za ztracený. Vypustil jsem ho v Chorvatsku a po 162 dnech a po 1630 km se vrátil přes Německo do mé keše. Děkuji všem zúčastněným.
  • 5

#763 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 236 příspěvků(y)

Publikováno 01 leden 2014 - 13:31

Včera mě na závěr roku potěšil nečekaný návrat TB, který jsem už 2 měsíce považoval za ztracený. Vypustil jsem ho v Chorvatsku a po 162 dnech a po 1630 km se vrátil přes Německo do mé keše. Děkuji všem zúčastněným.

Odkaz na TB by nebyl? :)


  • 0

#764 hajpa

hajpa

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 01 leden 2014 - 13:41

Odkaz na TB by nebyl? :)

 

Odkaz je tady :) :

Hajpa's home runner


  • 1

#765 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 01 leden 2014 - 18:12

Odkaz je tady :) :

Hajpa's home runner

Tak to ti závidím a zároveň mi to dodává optimismu, že mám zase vypustit svou vánoční nadílku.


  • 0

#766 JiraciCZ

JiraciCZ

    JiraciCZ

  • Members
  • PipPipPip
  • 43 příspěvků(y)

Publikováno 01 leden 2014 - 18:38

Přidáme se.. po půl roce byl objeven náš poslední TB - http://www.geocachin...aspx?id=3923167


  • 0

#767 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 645 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2014 - 22:54

Dnes mne nesmírně potěšil německý kačer s dvaadvaceti nálezy. Včera večer lovil se ženou mojí keš Místa častých zjevení - Červená tma a kdo jste tam byl, víte, jaký je tam terén. Upadlo jim víčko od patrony a nemohli ho najít. Napsali mi mail, kde se omlouvali a jestli chci, aby koupili novou krabičku. Než jsem jim stačil odepsat, za světla se tam dnes vydali znova a víčko našli a vrátili. Smekám.


  • 13

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#768 dílna u mnicha

dílna u mnicha

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 346 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2014 - 0:19

Tak se taky připojím s jedním znovu objeveným geocoinem TB284MB 

ztracen byl někdy kolem 13.5.2009 a pak se objevil 4.1.2014 na jedné aukci , naštestí byl vidět i kod a podle toho jsem zjistil , že je to ztracenec , kupujícího jsem kontaktoval a vysvětlil jsem mu co to vlastně prodává. (je v tom patrně nevinně psal mi že to koupil jako krabici kde byli turistické známky,štítky na hůl,odznaky a taky tento geocoin) . S pánem byla dobrá domluva tak jsem mu nabídl úhradu poštovného a že ho pošlu zpět do oběhu. 

A včera mi geocoin dorazil , takže již brzy se může těšit na další snad již šťastnější cestu ..... 


  • 5

#769 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 236 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2014 - 23:24

Včera jsem si dopoledne přečetl dva příchozí logy na jedné mé adoptované keši. Shodou okolností jsem si předešlého dne před spánkem pohrával s myšlenkou poslat ji do věžných lovišť, avšak ty logy mi nějak dodali energie pro celý den a myšlenka archivu mě úplně opustila. :) Jak málo stačí ke georadosti


  • 5

#770 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2014 - 9:31

Užila jsem si první letošní víkend s gc ( minule byl sobotní event a pár keší okolo ) a překvapilo mě, kolik TB jsme přemísťovali + v jedné keši byl i GC. Dvě ownerky ihned zareagovaly na moje logy, že zvažuji TB buď umístit do motelu pro cestovatele nebo počkat a vzít je na eventy do ČB, super spolupráce. Ovšem nejlepší byla "záchrana" maličkého TB Mony chcíplá ryba! Kolega přijel na místo srazu a přiznal se, co se mu povedlo: někdy v srpnu vyzvedl TB, je to taková ta spíš kostra ryby, asi ji většina z vás už někde viděla. Pečlivě uschoval do tašky, kterou moc nepoužívá....a objevil TB zapadlý až po několika měsících ! Majitelům se omluvil a přidali jsme tomuhle mrňouskovi na cestu jako doprovod ještě ještěrku, aby se zase někomu někam neschoval. Takže kdo si myslíte, že se váš cestovatel ztratil, ještě nezoufejte, někdy je to jen nedopatření jinak zodpovědného kačera.
Další radost mi udělalo posbírání asi čtyř keší, které dřív nevyšly ať už pro zamudlenost nebo sníh. A do třetice vedle plánované návštěvy nové rozhledny a moc pěkně udělané keše kousek od ní mi radost udělal železniční most u Smržovic ( keš Smržovické oblouky ), ten jsem obdivovala dost dlouho. Plus bych za čtvrté mohla přidat neplánované použití žebříčku vyrobeného podle Solimova návodu - když jsem viděla, kde keš je, žádné sundavání bundy a zkoušení vylézt, pouhé nahození karabiny do cca 4m, zabezpečení dostatečně dlouhými šňůrami kolem vedlejšího stromu a výstup pro keš stylem "paní radová", bez zmazání a jediného škrábance. .-) To potěšilo.
  • 0

#771 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 293 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2014 - 9:35

...a pak se objevil 4.1.2014 na jedné aukci...

Už jsem o tom hodněkrát slyšel, ale nevěřil jsem, že je to takové velké kšeftování.
Po přečtení tvého příspěvku jsem do vyhledávače na Aukru napsal slovo "mince". A hle, hned na první stránce:
Pozlacená pamětní mince řádu templářských rytířů za 3kč.
Tak jsem do vyhledávání napsal "templarskych". A hle:
Mince řádu templářských rytířů za 799 (tady má chytře použitou fotku přímo od výrobce, bez kódu...možná že nebude ani aktivovaná ale nová, jen někdo našel nový způsob výdělku: nakoupit geocoiny a prodat je za víc než dvojnásobek sběratelům mincí :D).
To by mě teda zajímalo, kde vlastně skončily ty moje geocoiny...
  • 0

#772 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 707 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2014 - 9:41

Tak to je slušná prasárna.


  • 0

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
pepikov.cz
web o zajímavostech Prahy


#773 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 982 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2014 - 10:19

Tak to je slušná prasárna.

Co se dotycneho zeptat zdali opravdu obsahuje zlato a stribro jak uvadi v popisu te templarske mince? :D


  • 0

Outdoor: Oregon 700, Colorado 300, fenix5x

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Telefon jako uložiště tras pro GarminOdolný Xcover 3 VE

 

"The Universe is made of protons, neutrons, electrons and morons"


#774 Lilac VIRGIN

Lilac VIRGIN

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 104 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2014 - 11:22

Tak víte co, ono již to slovo " pamnětní " je samo o sobě docela síla. A jestli je ta fotka originál tak to vypadá, že to již jako ne-geocoin bylo vyrobeno. Prostě to nemá track číslo  ;)  Za bůra + poštovně bych si jí klidně pořídila. 


  • 0

#775 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 982 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2014 - 11:27

Bylo, potvrzeno. Geocoiny dle všeho vznikly až podle téhle pamětní mince


  • 0

Outdoor: Oregon 700, Colorado 300, fenix5x

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Telefon jako uložiště tras pro GarminOdolný Xcover 3 VE

 

"The Universe is made of protons, neutrons, electrons and morons"


#776 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 293 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2014 - 11:39

Tak víte co, ono již to slovo " pamnětní " je samo o sobě docela síla. A jestli je ta fotka originál tak to vypadá, že to již jako ne-geocoin bylo vyrobeno. Prostě to nemá track číslo  ;)  Za bůra + poštovně bych si jí klidně pořídila.

Foto té dražší bez kódu je bezesporu z t4tc.eu.
Ta levnější se slovem "pamnětní" o které pravděpodobně mluvíš kód má, viz. foto číslo 2.
  • 0

#777 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2014 - 11:52

Foto té dražší bez kódu je bezesporu z t4tc.eu.
Ta levnější se slovem "pamnětní" o které pravděpodobně mluvíš kód má, viz. foto číslo 2.

Před časem jsem si u Hoblíků prohlížela jejich krabici se vzorky a měli tam několik právě takovýchhle mincí, kde místo trackovacího kódu bylo nějaké xxxxxxx. Byly to prostě ty první vzorky, které dostali ke schválení po výrobě raznice, aby zkontrolovali, jestli je všechno OK, než se geocoin začal vyrábět sériově a s trackovaím číslem.. Klidně to může být i takovýhle první vzorek. Někteří výrobci geocoinů taky vyrábějí zároveň i pamětní medaile a u nějakého zvlášť povedeného kousku pak prodávají variantu s číslem i bez čísla.


  • 0

#778 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2014 - 12:00

Před časem jsem si u Hoblíků prohlížela jejich krabici se vzorky a měli tam několik právě takovýchhle mincí, kde místo trackovacího kódu bylo nějaké xxxxxxx. Byly to prostě ty první vzorky, které dostali ke schválení po výrobě raznice, aby zkontrolovali, jestli je všechno OK, než se geocoin začal vyrábět sériově a s trackovaím číslem.. Klidně to může být i takovýhle první vzorek. Někteří výrobci geocoinů taky vyrábějí zároveň i pamětní medaile a u nějakého zvlášť povedeného kousku pak prodávají variantu s číslem i bez čísla.

 

Přesně tak, na předvýrobních vzorcích bývá většinou buď PCXXXX nebo SAMPLE.

Jinak pokud se nepletu, tak třeba "Legionářský geocoin" se vyráběl i jako natrackovatelná pamětní medaile.

 

P.S. - Sakra, teď koukám, že zrovna ten v odkazu se ztratil, škoda - posunul jsem ho kdysi o pořádný kus. :(


  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#779 Lilac VIRGIN

Lilac VIRGIN

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 104 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2014 - 12:04

Foto té dražší bez kódu je bezesporu z t4tc.eu.
Ta levnější se slovem "pamnětní" o které pravděpodobně mluvíš kód má, viz. foto číslo 2.

 

Pokud dobře vidím je tam na ní pouze nějaké to PCxxxx - takže vyrobeno nejspíše jako medaile.


Tento příspěvek byl upraven od Lilac VIRGIN: 15 leden 2014 - 12:04

  • 0

#780 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 293 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2014 - 12:10

Hmm, vzorky ze svojí výroby mám doma taky (GS po mně chtěl na vzorcích jenž jsem posílal ke schválení jedině zablokované SAMPLE, jelikož PCXXXX je plnohodnotný kód), ovšem posílat je do světa, to by mě teda fakt nenapadlo...
Ale celkem to vysvětluje to co jsem četl někdy z kraje prosince, jak někdo na internetu našel levný geocoin, objednal si jej, a namísto papírku s aktivačním kódem a geocoinu mu přišla netrackovatelná mince s papírkem "made in china" - a ono to asi nebude nic neobvyklého :(.
No, možné tedy je, že se nejedná o geocoiny, ale pouze o chaos způsobený výrobci. I když je to celkém logické, nikdy jsem si nemyslel, že by to někdo dělal...
  • 0




11 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 11 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama