Přejít na obsah


Fotka

Georadostný koutek:)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
3630 odpovědí na toto téma

#281 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 190 příspěvků(y)

Publikováno 07 květen 2013 - 17:03

Bubbu napsal/a:
Taky jsem dnes měla radost. :)
1. března jsem na Jizerce u finálky Orle Granicznik ztratila Oregona 450 , vypadl mi z kapsy a zapadl do závěje, už jsem ho nenašla. Před 14 dny jsem tam byla hledat, ale bez sněhu všechno vypadá docela jinak, strávila jsem tam dvě vysilující hodiny prolézáním chroští. A dnes v noci mi přišel mail, že čelovkáři včera mou gps našli a zítra si pro ni jedu do Harrachova. To fakt potěší. :):):)


Tak to je opravdu dobrý!
Skoro jako kdysi, když jsem nechal u jedné kešky během eventu Česká Amazonka GPSku. Ale ta se mi vrátila ještě večer... Bohužel jsme tenkrát jeli na lodi a neměli šanci se několik hodin vrátit, protože je to tam absolutní džungle :-) Naštěstí tenkrát přijela do cíle za mnou na jedné z dalších lodí...

PS.: na Orle Granicznik jsme byli v dubnu, ale v těch horách sněhu se nedivím, že jsme GPSku nenašli... V tom dubnu jsme se tam bořili po pás :-).
  • 0

#282 ladislavappl

ladislavappl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 886 příspěvků(y)

Publikováno 07 květen 2013 - 21:42

Stále 6 vajíček. Kosice na nich trpělivě sedí a občas je pod sebou přerovnává. Někdy na chvíli odletí a pak kousek od hnízda hlídá kos-tatínek. Ale ten je moc plachý, ani přes sklo dveří ho nemůžu fotit, okamžitě odletí, když vidí nějaký pohyb.

Přiložené miniatury

  • schranka01.jpg

  • 0

#283 ladislavappl

ladislavappl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 886 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2013 - 10:05

Tak už to vypuklo!!!
Už se líhnou. Zatím tři, ale do večera snad budou na světě všichni.

Přiložené miniatury

  • kosi-3.jpg

  • 0

#284 ladislavappl

ladislavappl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 886 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2013 - 10:17

Pyšný tatínek (ale když si ho teď - v 19:45 - prohlížím, tak je z toho nějaký přepadlý...) Ale už se nebojí a střídavě se samičkou nosí mladým nějaký hmyz.
Upozornění: Jestli si samospráva kosího hnízda demokraticky odhlasuje, že v zájmu přežití ostatních vyhodí jedno nebo dva mladé z hnízda, tak jim to vetovat nebudu. A nepište mi, že na fotce třeba vypadá jedno mládě nemocné nebo zraněné a že jsem povinen je odnést k veterináři! (To se prý skutečně stalo v rámci jistého online přenosu z čapího hnízda. Pozorovatel podlehl nátlaku samozvaných "ochránců přírody" a poslechl je; mládě pochopitelně nepřežilo...). Ale přece jen jim trochu pomáháme - na balkoně mají misku s vodou a v jiné ovesné vločky (ale ty ptákům ani v zimě moc nechutnaly a teď je nechtějí), malé kousky jablek a nějaká semena.

Přiložené miniatury

  • kosi-4.jpg

  • 0

#285 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2013 - 12:03

Láďo, nádherný holátka. A to chmýří na zádech... Koukej se o ně pěkně starat a posílej další fotky.:)
  • 0

#286 bazilisek

bazilisek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 75 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2013 - 13:44

Tak já se také pochlubím, co jsem vychoval :) Snad jsem to prolinkoval správně, kdyžtak mě upozorněte, kdyby to nešlo.

U každé fotky je i datum pořízení. Za kvalitu se omlouvám, ale pořizoval jsem to horko těžko s nataženýma rukama.

https://plus.google....243883312404481
  • 0
Garmin GPSMAP 62s + GG

#287 Sedek

Sedek

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 23 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2013 - 17:44

No, nádherní kosáčci. :) Ale ovesné vločky? Kosáci mají rádi maso. Našemu kocourovi pořád kradou kousky z konzervy, určitě by je to potěšilo víc... :)
  • 0

#288 ladislavappl

ladislavappl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 886 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2013 - 18:18

19:15 Už jsou čtyři! A otvírají zobáčky doširoka. Staří jim nosí hmyz. Bohužel můj LUMIX už v šeru nezaostří (ani s bleskem, nemá IR dálkoměr).
  • 0

#289 Mukina

Mukina

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 158 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2013 - 18:39

ladislavappl - úžasný ty mimina, těším se na další fotku ... lepší jak telka, co? ;)
  • 0

Garmin Dakota 10  :ph34r: 

C:geo - Huawei P8 Lite

 

#290 ladislavappl

ladislavappl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 886 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2013 - 18:54

Navrhuji přerušit diskuse, zapnout ve 20.00 TV (nebo radio - ČRO3 Vltavu) a poslouchat Smetanovu Mou vlast (zahajovací koncert letošního ročníku Pražského jara). Hraje francouzský orchestr, diriguje francouzský dirigent - a tak připíjím všem na zdraví červeným vínem z oblasti Bordeaux.
  • 0

#291 ladislavappl

ladislavappl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 886 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2013 - 21:21

Tak co, jak se vám Má vlast líbila? Je poučné slyšet, jak tuto hudbu cítí jiní, v jiném kulturním prostředí. Takto výsostně lyrické pojetí se hned tak neslyší. Jak si dirigent pohrával s orchestrálními barvami (výrazně znějící dřevěné dechové nástroje zjemňující zvuk orchestru proti u nás obvyklému pojetí tohoto Smetanova díla), jak vystavěl a gradoval některé plochy v Šárce - až brahmsovsky... Škoda jen toho přehnaného tempa ve střední části Blaníku, bylo to už trochu za hranicí srozumitelnosti i hratelnosti. Podle nepříliš bouřlivého potlesku asi čekalo festivalové obecenstvo něco jiného, asi víc konvenčního, víc monumentálního (jak jsme zvyklí u Bělohlávka). Za sebe si ale myslím, že nastoupená cesta byla správná a že letošní důraz na francouzskou hudbu i francouzské interprety vzájemně obohatí všechny aspoň trochu vnímavé posluchače.
  • 0

#292 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2013 - 21:32

ladislavappl napsal/a:
Tak co, jak se vám Má vlast líbila? Je poučné slyšet, jak tuto hudbu cítí jiní, v jiném kulturním prostředí. Takto výsostně lyrické pojetí se hned tak neslyší. Jak si dirigent pohrával s orchestrálními barvami (výrazně znějící dřevěné dechové nástroje zjemňující zvuk orchestru proti u nás obvyklému pojetí tohoto Smetanova díla), jak vystavěl a gradoval některé plochy v Šárce - až brahmsovsky... Škoda jen toho přehnaného tempa ve střední části Blaníku, bylo to už trochu za hranicí srozumitelnosti i hratelnosti. Podle nepříliš bouřlivého potlesku asi čekalo festivalové obecenstvo něco jiného, asi víc konvenčního, víc monumentálního (jak jsme zvyklí u Bělohlávka). Za sebe si ale myslím, že nastoupená cesta byla správná a že letošní důraz na francouzskou hudbu i francouzské interprety vzájemně obohatí všechny aspoň trochu vnímavé posluchače.


Já v tom neslyšel vůbec žádný rozdíl. Ale poznal jsem, že je to Má vlast.
  • 0

#293 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2013 - 21:40

Osvěta je sice pěkná věc ( asi hodinu před upozorněním na MV jsem o festivalu dělala minipřednášku naší juniorce ;)), ale ne každý máme hudební sluch a řada z nás není na takové úrovni jako LA, popřípadě dává přednost něčemu jinému. Berme to jako reaitu a buďme k sobě tolerantní. Kosům držím palce a těším se na další fotky.:)
  • 0

#294 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2013 - 6:28

Sedek napsal/a:
No, nádherní kosáčci. :) Ale ovesné vločky? Kosáci mají rádi maso. Našemu kocourovi pořád kradou kousky z konzervy, určitě by je to potěšilo víc... :)

Já jsem celou loňskou zimu sypala vločky na okno a naučil se ke mně na ně chodit kos, kterého jsem pojmenovala Franta. Když jsem někdy zapomněla dosypat, posadil se na parapet a vztekle klepal zobákem, kde že jako je večeře. Na jaře lítal dál i při dokořán otevřeném okně, pak klidně žral i z misky na vnitřním parapetu a nakonec mi lezl až na stůl. Nevětší legrace byla, když začal lítat s juniorem, ten vždycky přistál uprostřed misky a Franta ho z ní krmil do zobáku.
  • 0

#295 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 190 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2013 - 7:29

Kousek Mé vlasti jsem si taky poslechl, ale popravdě řečeno přišla mi jako každá jiná interpretace. Asi nechápu ty rozdíly podle jednotlivých dirigentů, nebo bych musel slyšet ty skladby různých dirigentů hned po sobě. Ale musím uznat, že je to krásná monumentální skladba a že i vážnou hudbu si občas rád poslechnu, takže díky za upozornění:-). Bohužel jsem si tohle téma přečetl až trochu pozdě.
  • 0

#296 ladislavappl

ladislavappl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 886 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2013 - 7:54

Ranní krmení. Sameček přiletěl s něčím zeleným v zobáku, samička si to vzala a pak střídavě oba krmili mladé. Nezdá se vám taky, že se jí něco nelíbí a že něco samečkovi vyčítá?

Přiložené miniatury

  • kosi1a.jpg

  • 0

#297 ladislavappl

ladislavappl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 886 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2013 - 7:56

... a teď samička krmí mladé.

Přiložené miniatury

  • kosi1b.jpg

  • 0

#298 ladislavappl

ladislavappl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 886 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2013 - 8:22

Rodiče zrovna odletěli.

Přiložené miniatury

  • kosi1d.jpg

  • 0

#299 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2013 - 8:34

Takhle vraždí zelené housenky? A co na to ochránci přírody? :-) :-)
  • 0

#300 Raraku

Raraku

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 475 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2013 - 10:09

Smrk napsal/a:
Takhle vraždí zelené housenky? A co na to ochránci přírody? :-) :-)


Ti jsou samozřejmě spokojení. :-)
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama