Přejít na obsah


Fotka

Georadostný koutek:)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
3630 odpovědí na toto téma

#381 Slanecek

Slanecek

    lekla ryba

  • Members
  • PipPipPip
  • 463 příspěvků(y)

Publikováno 01 červenec 2013 - 15:51

Smrk napsal/a:

Slanecek napsal/a:
...premyslim, jestli mam byt smutna, ze nikoho nezajimam nebo pysna, ze me vzala vyvencit takova supernova. ;)


Tak jsme snad nějací nadkačeři, ne? Máme PMko, lovíme pětky, sbíráme i zaokapovky pro body, jedeme do Rakouska pro suvenýr :-D :-D


Dik, trenere.
  • 0

#382 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 01 červenec 2013 - 16:35

Slanecek napsal/a:

To ja jsem pak treba se Smrkem v lese, hledame jak vztekli na evidentne uplne blbym miste a pak se objevi kolega kacer, ktery kdyz zjisti, ze se tam poflakuje Smrk, chce se s nim desne moc seznamit. Ja tam pak funguju jako Smrkova sekretarka, stojim v pozadi, neco jako vaza ve vyblitym odstinu na konferencnim stolku u steny a premyslim, jestli mam byt smutna, ze nikoho nezajimam nebo pysna, ze me vzala vyvencit takova supernova. ;)


No, pořád jsi na tom asi líp než já - už jsem si párkrát říkala, jestli mě občas ten, kdo mě ke GC přivedl + kačeři z okolí, neberou sem tam sebou proto, že mají strach abych se někde neztratila a nemuseli mě pak hledat.:D Docela často slýchám, že potrhlá blondýna s navigací a řidičákem je nebezpečná kombinace a udělá zmatek všude kam vleze.:o Ale zase mi dělá radost ( když jsme v radostném koutku ), že se se mnou coby spolujezdci pánové nebojí a svěří se do mých rukou, i když se občas faaakt nepřezuju a řídím v pořádných podpatcích.;)
  • 0

#383 tarmara

tarmara

    Air-cooled

  • Members
  • PipPipPip
  • 973 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2013 - 13:40

Jedna opravdu radostna http://coord.info/TL6000TV - datum logu je sice 14.10.2012 - ale byl zalogovan az 5.7.2013 - uz jsem ten TB povazoval za ztraceny a malem ho soupnul na nas TB hrbituvek, ale Prodigy.cz nasel asi na dne batohu (take tam mam pekny ekosystem) a snad ho i posle dal
  • 0

#384 mirdis1

mirdis1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 118 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2013 - 15:39

Slanecek napsal/a:

To ja jsem pak treba se Smrkem v lese, hledame jak vztekli na evidentne uplne blbym miste a pak se objevi kolega kacer, ktery kdyz zjisti, ze se tam poflakuje Smrk, chce se s nim desne moc seznamit. Ja tam pak funguju jako Smrkova sekretarka, stojim v pozadi, neco jako vaza ve vyblitym odstinu na konferencnim stolku u steny a premyslim, jestli mam byt smutna, ze nikoho nezajimam nebo pysna, ze me vzala vyvencit takova supernova. ;)


Nebuď depresivní, to já když náhodou někoho u keše potkám a jde o evidentního kačera, tak se při snaze poradit na mne podívá jako na absolutního troubu a dělá že nikdy nelovil...
  • 0
Jdu na sever.... a už jdu na jih

#385 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2013 - 16:09

Sákriš, kde to lovíš? Mám zkušenost přesně opačnou, často je z toho minieventík a dozvím se něco o vzdálenějších místech, kde už jsem pěkných pár let nebyla a zajímá mě, jak se to tam změnilo. Že bych se měla přesunout do radostného koutku, protože mám štěstí na prima lidi? Stejně nejlepší jsou děti - ty jejich kukadla, když doporučují třeba noční upíří keš a co tam zažili a bez čeho tam radši ani nechodit.:P To se nezapomíná!
  • 0

#386 mirdis1

mirdis1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 118 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2013 - 16:37

Bo tu to je regijon razovity :) ale co, jsme v radostném koutku, netřeba mít chmury... Důležité je, co nám kešing dal, mi například potěšení z kolobrndy, množství nádherných kopců, cestovatelský deník, šplh po stromě ve tmě, jízdu na kole po poli se zalepením brzd blátem, jedno FTF jako BM, no prostě paráda
  • 0
Jdu na sever.... a už jdu na jih

#387 MK1977

MK1977

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 276 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2013 - 17:18

mirdis1 napsal/a:
Bo tu to je regijon razovity :) ale co, jsme v radostném koutku, netřeba mít chmury...
Důležité je, co nám kešing dal, mi například potěšení z kolobrndy, množství nádherných kopců, cestovatelský deník, šplh po stromě ve tmě, jízdu na kole po poli se zalepením brzd blátem, jedno FTF jako BM, no prostě paráda


Nebyl ty si lovit se mnou? Já na kole zalepil všechno včetně kol, která se odmítla točit a teprv až vymáchání v nedalekém potoku pomohlo aspoň k tomu aby se kola mohla začít točit. Při závěrečném sjezdu jsem ještě jako bonus dostal několika šutry, které se oddělily díky odstředivé síle od kol, do ksichtu. Šplh na strom mám s vyvrtnutým kotníkem a FTF jako BM díky nějakým vesmírným silám trochu víc. Myslím, že to taky není až tak špatný seznam. ;)
  • 0

#388 mirdis1

mirdis1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 118 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2013 - 17:37

Mi pomohla až wapka :) Kola se nevešla do vidlice, ale jak řekl klasik, na pokraji smrti hladem, na pokraji smrti mrazem, ale stálo to za to. Jak říkám, kešing je prostě radost.
  • 0
Jdu na sever.... a už jdu na jih

#389 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2013 - 19:37

Mirdis1, já si severní Moravu pamatuji jako kraj se spoustou srandy.:o Nebo jsem se netrefila a jsi od jinud? Mám u FM tak čtvrtinu příbuzenstva a vždycky mi tam lidi přišli přátelštější než kde jinde - že by kačeři byli vyjímka?:o U nás je to spíš samý recesista a rádi se potkáváme bez ohledu na věk.
  • 0

#390 mirdis1

mirdis1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 118 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2013 - 19:42

Ale tak sranda tu je, jen u tych keší se zatím nezadařilo :) ale já si nestěžuju. Ono to trvá než se najdou správní lidi :)
  • 0
Jdu na sever.... a už jdu na jih

#391 Mufa

Mufa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 410 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2013 - 21:37

Našla jsem coin, který rok visel někde úplně jinde a majitel ho asi nechce, tak si ho asi nechám :) Chtěl po dvou letech domů, teď je doma v Praze a nic.
  • 0

#392 haggaeus

haggaeus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 752 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2013 - 22:02

Dnes georadostny vylet spojeny s obnovou GCNGFZ a GC2F6ZW - puvodni krabicka nalezena pod nanosy bahna a pisku. Luzni les po povodni oziva, cache taky.
  • 0

#393 Xork42

Xork42

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 361 příspěvků(y)

Publikováno 15 červenec 2013 - 11:39

Uuuaaaaaaaaaaaaaaa po skoro 2 letech se mi nasel TB ve Finsku ! TB3EPA3
  • 0

#394 jakouback

jakouback

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 251 příspěvků(y)

Publikováno 16 červenec 2013 - 21:03

hehehe :-) tak po včerejší depce že mě bolí palec tak moc že nemůžu jít ani na keš... sem dnes rozhodl řídit se heslem tvrdý k sobě brutální k ostatním.. a pár keší si odlovil... a pak koukám večer na net a zjistil jsem že bratránek začal taky kešovat :-D což mi udělalo radost... jak je ten svět malý :-))
  • 0

#395 Bubo_CZ

Bubo_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 582 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2013 - 17:56

Tak se mi pohnul po 3.5 měsících TB, který setrvával někde u Basileje. Mezitím keš navštívilo 18 kačerů, kteří o něj očividně nejevili zájem (v ČR prakticky nemožné). Už jsem myslela, že si pro něj dojedu sama. :) Každopádně se dostal do keše, kde je od r. 2005 123 nálezů. :D Jestli Švýcaři posunují stejným tempem všechny TB, tak se snad do pár let posune někam jinam. :)
  • 0

#396 Evcice

Evcice

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2013 - 21:19

Xork42 napsal/a:
Uuuaaaaaaaaaaaaaaa po skoro 2 letech se mi nasel TB ve Finsku ! TB3EPA3


No paráda, gratuluju!:) Jen, pokud chce sobík Jirka do teplých krajů, to s tím Finskem zrovna moc nevychytal :-D
  • 0
Stále ještě geo elévka.

#397 Hojší

Hojší

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 286 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2013 - 12:47

... skoro více DNF než nálezů...
... poslední nález někde mezi tou spoustou DNF skoro před rokem...
Ale abych to neprotahoval... co myslíte? no jasně že tam GC2YX90 byla.;) Sice se asi hned tak mého logu (jestli někdy) nedočká..., ale radost veliká...:P
  • 0

#398 Toniczech

Toniczech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 900 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2013 - 19:37

Hojší napsal/a:
... skoro více DNF než nálezů...



Copak krabice, ale když se to číslo počítá na osobu, to je pak vydařený den. :) No abych byl konkrétnější: Minulý měsíc jsem si takhle vyjel na kole vyčistit "zanedbaný" sektor tak 15 km od HC. První keš, jednoduchá tradička na kraji lesa uprostřed polí, nalezeno. A pak se karta obrátila. Ke druhé keši už jsem se prošlapával džunglí a dohledával na brutál. No a jak tak mezitím vylezlo zpoza mraků sluníčko, zašátrám po brejlích proti němu, co jsem si předtím při "pit-stopu" ve městě schoval do náprsní kapsy. A tu ve mně pořádně hrklo, protože kapsa se ukázala být prázdná, prostě moje oblíbené brejličky B) se někde cestou ztratily. Ta představa - úsek zhruba desetikilometrový, z toho místy tak zarostlý, že by se v tom na dva metry ztratil i vzrostlý tygr, natož taková drobná věc. A co počít teď? Pod vyjasněnou oblohou jsem byl bez tmavých skel nemožný, pro myšlení na ně, kde jim chudinkám asi může být konec, se na hledání ani pořádně soustředit nemohl, no zkrátka druhou položku jsem odtroubil, spolu s tím i dalších šest položek dál na rozpisu. probojoval si cestu zpátky k bicyklu, odloženému na okraji civilizace, a zkusil se vrátit k předchozí keši. Přímé cesty v oněch místech není, tak i to samo o sobě byla zajížďka, jakou by normálně člověk nepodstupoval, nejít o potřebné spojnici mezi dvěma krabičkami. Prostě došlo na klasické "tonoucí se stébla chytá" a "hledání klíčů pod lucernou, protože je tam světlo". Vycházel jsem z předpokládu, že nejpravděpodobnějším způsobem ztráty bylo předklonění se, při kterém brejle vyklouzly z kapsičky. Takový moment se celkem logicky nabízel právě u keše, kde jsem několik minut trávil sběrem listí na maskování geodálnice atp - příležitost jasná. Ale jen v optimistické variantě by k vypadnutí na zem došlo přímo na místě; pesimistická úvaha dokázala vymalovat scénář mnohem beznadějnější, dvoufázový, kdy brejle nejprve vyklouzly z košile a teprve někdy později po trase propadly v pase mezi košilí a bundou. Tak jsem se s nimi v duchu rozloučil, přemýšlel, kde se zastavím pro nové, proklínal tu zajížďku/okliku, kterou kvůli téhle příhodě jedu ne dvakrát, ale čtyřikrát, zkrátka nálada v ten momen na stupni C-. Dorazím na místo té první keše, rozhlížím se, nikde nic. Skleslost se proadne ještě o další stupínek. Tak se otočím, že se vydám zpátky ke kolu, a v ten moment se na zemi několik kroků ode mě cosi slabě zalesklo. No co myslíte? Byly to ony! :) :) :) Té radosti ze shledání, člověk se vznáší stopu nad zemí, slova nestačí. Těch cca 150 m zpátky pro kolo jsem si vykračoval jako po FTF. A protože hlad po svačině a po keškách byl rázem zpátky (méně už chuť dávat si onen kus cesty během tří hodin popáté), přesměroval jsem se nejprve ke svačině na nedaleké odpočivadlo při cyklotrase a poté pro zbylý podvečer do vedlejšího sektoru, původně zamýšleného pro některý jiný den. A tam to tedy byl masakr - čtyři DNFka v řadě (i když dvě z toho na archiváliích, to ani pořádně nestojí za řeč, ostatní dvě přičtu na vrub špatně opsanému hintu a soumračné časové tísni). Celkově jsem tak ohledně keší zakončil půlden "úctyhodným" skóre 1:5. A teď otázka, zda ten příběh, který dává smysl jen vcelku, patří do vlákna geodepresivního či do georadostného. Ale protože z poloviny těch DNFek se pro jejich archivní stav nestříli a o druhé polovině nemám pochyb, že tam v pořádku do příště čekají, je konečná volba skrze ony sluneční brejle, kolem kterých se výlet jako na pantu otočil, snad jasná. Konečně jsem po více než dvou týdnech našel chvíli to sepsat a příspěvek výše tomu nahrál na smeč... Takže kolegové, přátelé, ať už se vám po cestách podaří ztratit cokolivěk, přeju, ať to zase zdárně najdete, aby raport mohl směřovat do rubriky téhle.

P.S. Tragikomické na tom všem je, že ani to FI ještě nemám v tuhle chvíli zalogované, hlavně že se rozepisuju o tom zážitku na fóru. Jak pak mají jednomu ty kotěcí rakvičky přibývat... ;) ;)
  • 0

#399 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 235 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2013 - 19:58

Toniczech napsal/a:

...zašátrám po brejlích proti němu, co jsem si předtím při "pit-stopu" ve městě schoval do náprsní kapsy. A tu ve mně pořádně hrklo, protože kapsa se ukázala být prázdná, prostě moje oblíbené brejličky B) se někde cestou ztratily...


Připomíná mi to trochu ztrátu víčka od mé milované propisky na logování a výpočty, co si s sebou vozím na kole. Šel jsem ke keši a u ní jsem zjistil, že víčko je pryč. Jeho ztrátu jsem skoro oplakal, s touhle propiskou loguji všude možně už nějaký ten pátek a je jediná, která mi na kole vydržela. Od kešky jsem zasmušeile odhcázel zpět do trní, směrem k silnici, když tu náhle - víčko leželo kousek pod kopřivou! Jakou já měl radost :):) Sice to nebylo takové dobrodružné pátrání, jako to tvoje, ale tak nějak jsem si na to vzpomněl. B)

P.S. Ten den jsem měl jen samé FI a žádný DNF ;)
  • 0

#400 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 06 srpen 2013 - 6:11

:)Radost mi udělal netový obchod GEOCITY z Hluboké nad Vltavou - včera někdy kolem páté jsem se rozhodla obnovit PM, předtím vyzpovídala kolegu odkud mi loni PM objednával a PM bylo obnoveno už někdy v noci + ráno na mě čekala v poště zpráva o obnovení.:P Tomu říkám rychlost ( no, možná pomohlo, že máme stejnou banku ), přidávám se ke spokojeným zákazníkům a zřejmě se panu Horovi za rok zase ozvu.;):P Nebyly žádné starosti s účtem, s eury nebo s dolary, pěkně 599,- v Kč! :D
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama