Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Přihlášení na gc.com-špatné jméno nebo heslo - Snad vyřešeno


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
24 odpovědí na toto téma

#21 Valicek1

Valicek1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 595 příspěvků(y)

Publikováno 17 červen 2012 - 9:06

No, to, jaký heslo máš by GS vůbec vidět neměl! Hesla se do DB většinou ukládají zahashovaná nebo zašifrovaná tak, aby nešlo je jednoduše (nebo vůbec) dešifrovat.. Leda by měli v DB sloupeček délka hesla, ale tím by zase hackerovi docela usnadnili cestu k datům...
  • 0
Abych nebyl kačer teoretik, mám si raděj zajet na nějaký PT??

#22 ajne

ajne

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 399 příspěvků(y)

Publikováno 17 červen 2012 - 11:07

Nepotřebují ho vidět. Prostě by systém nastavený na určitou minimální délku hesla mohl přestat na tak krátké reagovat.
  • 0
eTrex Vista HCx, Honor 6X

Geocaching je pro nás zábava, pěkný cíl výletu, žádná honička za body...

#23 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 17 červen 2012 - 13:11

ajne napsal/a:
Nepotřebují ho vidět. Prostě by systém nastavený na určitou minimální délku hesla mohl přestat na tak krátké reagovat.


Jenže hesla se ukládají buď v jejich textové formě a nebo jako matematické vyjádření hesla (hash). Pak se ale zpětně nedá dopočítat délka hesla.

Jedině, že by mechanismus kontroly hesla, při přihlašování, přestal brát velmi krátká hesla.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#24 ajne

ajne

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 399 příspěvků(y)

Publikováno 17 červen 2012 - 16:56

Ale vždyť to přesně píšu. Že by taková hesla přestal prostě brát v potaz, prostě je jednoduše ignoroval. Nepsal jsem při přihlašování, to je snad jasné. A že vůbec nejde o to, co můžou (nebo spíš nemůžou) ajťáci z GS vidět. Prostě to heslo v systému bylo, ale login uživatele nepustil přes proces přihlašování. A proto i nebyl uživatel upozorněn, protože jak píšeš, systém (správci) délku zřejmě nevědí.
  • 0
eTrex Vista HCx, Honor 6X

Geocaching je pro nás zábava, pěkný cíl výletu, žádná honička za body...

#25 mlog

mlog

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 261 příspěvků(y)

Publikováno 17 červen 2012 - 17:40

Takže já udělám závěrečný shrnutí, protože někteří už stejně nevědí, co jsem psal na začátku tématu a pak téma zamknu. Problém byl od pondělí, od kdy se nešlo přihlásit v notebooku na gc.com. Doma to v tu chvíli ještě šlo, stejně tak fungovalo c:geo. Tím padají konspirativní teorie o nabourání do účtu a změně hesla. Za dva dny přestalo fungovat c:geo, ale PC doma stále bez problémů, stejně jako API v GSAKu, Android aplikace a wap.geocaching. Další den odešlo přihlášení i doma. Pomohla změna hesla, původní jak už jsem psal bylo z jednoho znaku. To, proč to tak bylo, je čistě moje věc, není to internetové bankovnictví abych se bál o peníze a pokud chce někdo louskat hesla, tak ho nějaká délka nezajímá. Já osobně tvrdím, že délka jednoho znaku je lepší než obecná slova i když mají víc písmen. Ale abych se vrátil k tématu. Podle všeho byl problém s přihlášením POUZE TAM, kde se přihlašovalo přes stránky www.geocaching.com. Proto přestalo fungovat c:geo, ale Android Geocaching a wap jely dál. Já tvrdím, že se tak stalo poté, co se gc.com snaží lézt do zadku Facebooku a tím pádem zřejmě převzalo jeho politiku (nebo pravidla) logování. Nevím, kolik písmen je nutné pro heslo na Facebook a ani to nikdy nezjistím. Ale Groundspeaku nikdy nevadilo heslo o délce jednoho znaku, protože i v době, kdy jsem se nemohl přihlásit na gc.com, na wherigo.com jsem se dostal bez problémů. Protože do Wheriga se Facebook nehrne! Waymarking jakbysmet, žádný Facebook->přihlášení bez problémů. Jen doufám, že přiblblý Facebook nemá nějaké omezení i na minimální délku uživatelského jména. To pak bude ta správná zábava, až všichni 2-4 písmenkoví kačeři budou muset měnit jména... Díky všem za rady, zamykám.
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka