Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Kalibrace kompasu


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
7 odpovědí na toto téma

#1 DogVader

DogVader

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 854 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2012 - 18:50

Ahoj, potreboval bych pomoct s kalibraci kompasu. Mam htc evo 3d a donedavna, nez jsme upgradoval na ICS tak me kompas fungoval krasne. Ted kdyz si v locusu (mam koupeno pro) zapnu rotaci mapy, tak me sipka ukazuje sikmo, kdyz jdu (jedu) rovne (jako bych sel bokem). Zkousel jsem to kalibrovat - pri zkustenem kompasu v locusu jsem delal lezatou osmicku na vsechny moze zpusoby. Zkousel jsem to i venku na prostranstvi. Taky podle nejakych navodu na youtube. Uz jsem fakt zoufaly. Zacalo to asi po upgradu na offiko ICS a dela mi to i ted, kdyz jsem udelal root a pouzivam CoolIcsV10. Kdyztak dekuji za kazdou radu.
  • 0

#2 agas7

agas7

    agas7

  • Members
  • PipPip
  • 22 příspěvků(y)

Publikováno 26 červenec 2012 - 16:19

Já mám tytéž problémy na SE Xperia Active s Androidem 4.1...
  • 0

#3 ajne

ajne

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 399 příspěvků(y)

Publikováno 26 červenec 2012 - 16:41

Udělej mobilem tzv. osmičku.Tj., že kreslíš telefonem ve vzduchu nekonečno a zároveň s tím otáčíš display nahoru a dolů. Podobně jako na videu s iPhone:

http://www.youtube.com/watch?v=sP3d00Hr14o

Já vždycky těch osmiček udělám pro jistotu několik a mám zkalibrováno. :-)

agas7: Android 4.1 máš těžko. Jelly Bean zatím dostaly pouze Nexusy. Pro ostatní jsou napůl nefunkční porty, a pro Xperii není zatím nejspíš žádný.
  • 0
eTrex Vista HCx, Honor 6X

Geocaching je pro nás zábava, pěkný cíl výletu, žádná honička za body...

#4 DreamR

DreamR

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 113 příspěvků(y)

Publikováno 26 červenec 2012 - 18:37

Taky mi kompas po upgradu na ICS ukazuje nepresne ale treba kdyz jsem hledal pomoci Neongea tak jsem si ani zadnych vykyvu v podstate nevsiml. Aktualne jsem presedlal na eTrexe a tam je to krapet o necem jinym:-)
  • 0

Garmin eTrex 30 TOPO Pro 2015 + Tempe senzor + Premium Heart Rate monitor; Lenovo P70; Nikon D5100; geobike Kelly's Scarpe


#5 agas7

agas7

    agas7

  • Members
  • PipPip
  • 22 příspěvků(y)

Publikováno 26 červenec 2012 - 18:44

Nekonečno, zdá se, pomohlo. Dík. ajne: Sorry, mám verzi 4.0.4
  • 0

#6 ajne

ajne

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 399 příspěvků(y)

Publikováno 26 červenec 2012 - 18:51

agas7: Já si to myslel ;) Jinak pro kalibraci i lepší provoz GPS doporučuji aplikaci GPS Status, je zdarma na Play Store, ta sama ukazuje možnost kalibrace kompasu na osmičkový způsob. Zároveň dokáže stahnout lepší data pro A-GPS, takže fixace signálu bývá o něco rychlejší.
  • 0
eTrex Vista HCx, Honor 6X

Geocaching je pro nás zábava, pěkný cíl výletu, žádná honička za body...

#7 agas7

agas7

    agas7

  • Members
  • PipPip
  • 22 příspěvků(y)

Publikováno 26 červenec 2012 - 19:29

ajne: Ten GPS Status v telefonu už mám, také se mi líbil, ale nevím, jak jej propojit s naváděním na souřadnice kešky. Pro GC používám SmartMaps.
  • 0

#8 mufin01

mufin01

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 22 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2014 - 12:20

Mám občas taky problémy s kompasem v c:geo. Kalibruju jak o život, ale kompas sice ukazuje vzdálenost, ale jiným směrem. Tak používám GPS Status a mám klid

 

https://play.google....psstatus2&hl=cs

 

agas7: v menu c:geo jde nastavit, který kompas chceš používat jako výchozí.


  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama