Přejít na obsah


Fotka

Offline (turistická) mapa pro Android


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1244 odpovědí na toto téma

#261 Sentinel

Sentinel

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 23 duben 2013 - 11:27

Zastavky MHD tam jsou ...

Vložený obrázek

Edit: aha tak rec je o mapach na http://osm.paws.cz/ ...
ja teda psal o mapovych podkladech v Osmand+
  • 0

#262 Speirs

Speirs

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 370 příspěvků(y)

Publikováno 23 duben 2013 - 15:05

HaLuMa napsal/a:
ta mne napada, zastavky MHD v OSM nejsou?


V mapě mám určitě autobusové a tramvajové zastávky v Plzni, jinde a jiný typ (pokud existuje) jsem nekontroloval. Kde ti chybí, kouknu se na to.

Edit: http://www.öpnvkarte...04&layers=TBTTT
  • 0

https://osm.paws.cz -- Offline vektorová mapa.


#263 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 527 příspěvků(y)

Publikováno 23 duben 2013 - 15:47

Aha. Jde mi o Prahu. Na tom odkazu koukam, ze snad zastavky jsou. I kdyz jsem hned pri prvnim pohledu dokazal najit par chyb, zvlaste v pripadech, kdy zastavky pro ruzny smer jizdy jsou daleko od sebe. Trasy linek jsou nekompletni a stare. To je ale zjevne problem OSM dat.

Ja jsem tuhle koukal do te offline mapy, a mel jsem pocit, ze jsem zastavku nevidel, ackoliv by tam byt mela. A nasel jsem priklad. Podivej se sem: http://www.öpnvkarte...73&layers=TBTTT a uprostred je zastavka Klikovka.

A tu ja v mobilu nevidim. Okolni zastavky ano, ale tuhle zrovna ne. (krom toho, ze ve smeru z Podoli na Prazskeho povstani je ta zastavka o vetsi kus jinde!) Take je skoda, ze se zastavky objevuji az pri docela velkem priblizeni, vyhovovalo by mi uz o jeden krok driv.

Chova se mi to stejne jak v Locusu, tak i v Adrake. Ale je pravda, ze mapu mam stazenou 11.4.2013, takze je to mozna uz opravene.

  • 0

#264 Speirs

Speirs

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 370 příspěvků(y)

Publikováno 23 duben 2013 - 16:21

Já tam Klikovku vidím, měřítko tam mám 20 m, ale to nemusí být směrodatné. Vidím, že hned vedle jsou koše na třídění a jedna z těch značek musí pryč, pokud se překrývají, takhle to vzniká. Že se zobrazují až při větším přiblížení, to tam bylo vždy nastavené. Můžu vyzkoušet vykreslování dříve, ale ve městech už to může být nepřehledné. Co se týče kvality mapových podkladů, tak platí, že samo se nic neudělá, a pokud si dobře pamatuji, tak v Praze byla jakási reorganizace dopravy, není to tím?
  • 0

https://osm.paws.cz -- Offline vektorová mapa.


#265 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 527 příspěvků(y)

Publikováno 23 duben 2013 - 17:17

K tomu prekryvani - neni to dano take tim, ze ta znacka s obrazkem autobusu je zbytecne velika? U tramvaji tam vidim jen maly cerveny puntik, a staci to! A s tou nutnosti hodne prizoomovat - Kdyz pak hledas, kam je nejlepsi jit na zastavku, kdyz jsou od tebe vzdalene pul kilometru (nebo i vice), tak je ti soucasny stav k nicemu. Jinak mas pravdu, prizoomoval jsem jeste bliz, a zastavka se objevila. K tem podkladum - zmeny jinym linkovym vedenim jsem ani nezminoval. Trasy linek jsou ted zastarale a nekde uplne chybi. (i v mistech, kde jezdily uz pred dvaceti lety...) Navic to se, pravdepodobne, brzo zase prekope. :/ Slo spise o spatne umistene zastavky, ktere tak byly co ja si pamatuji, a tak. Skoda, ze to neumim nejak jednoduse opravovat.
  • 0

#266 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 135 příspěvků(y)

Publikováno 23 duben 2013 - 18:39

Pokud by se dal vzti ten muj GPX a nejak automatizovane to tam nacpat, bylo by to dobre. Ale rucne zadavat poloho 5400 zastavek se mi vazne nechce. Neznate nekdo metodu jak to tam dodat?
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#267 Speirs

Speirs

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 370 příspěvků(y)

Publikováno 23 duben 2013 - 18:55

Upravovat lze velice jednoduše: spustím program stáhnu data, posunu špatně umístěné body, okomentuji úpravu a nahraju zpátky. Horší je to s relacemi, do kterých se vkládají trasy MHD, tam už to chce opatrnost a pečlivou práci, a když se mě do relace přimotá špatná cesta, tak znovu jdu a opravím to, svět se hned nezboří. A jak vypadá to GPX, jsou to jen body, to by možná problém nebyl, i když jsem to ještě nezkoumal. To by byla zajímavá aplikace. Jde pak také o to, kde jste ty informace sebral a jaká je na ně licence. EDIT: Jsou ještě rozdíly mezi zastávkou a řekněme nástupištěm, zastávka se vkládá jako bod do silnice, to by mohl být problém, ale ty se dají většinou překonat.
  • 0

https://osm.paws.cz -- Offline vektorová mapa.


#268 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 23 duben 2013 - 18:58

No do Locusu to GPX naimportovat jiste pujde, tak nejak nevidim duvod, proc to cpat primo do mapy. Zvlast kdyz se to tak casto meni.
  • 0

#269 Speirs

Speirs

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 370 příspěvků(y)

Publikováno 25 duben 2013 - 14:56

Nahrál jsem upravené téma, zastávky jsou zelené tečky od 15. levelu, takže se dají hezky vyhledat s přehledem přes několik ulic, od 17. levelu přibydou i názvy zastávek, s nimi to bylo dost přeplácané.
  • 0

https://osm.paws.cz -- Offline vektorová mapa.


#270 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 27 duben 2013 - 17:48

Dotaz: ta témata mapy se mají do mobilu nahrát rozbalená nebo jako ZIP? Protože pokud rozbalená tak se mi všecky ty značky načtou do alba obrázků v mobilu a nejsem pak schopen najít v tom albu fotky :D
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#271 puczmeloun

puczmeloun

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 353 příspěvků(y)

Publikováno 27 duben 2013 - 19:08

fremen.cz napsal/a:
Dotaz: ta témata mapy se mají do mobilu nahrát rozbalená nebo jako ZIP?

Protože pokud rozbalená tak se mi všecky ty značky načtou do alba obrázků v mobilu a nejsem pak schopen najít v tom albu fotky :D


Odpověď: Ano (někde na stránkách s tím rendererem je i odkaz na návod jak a kam instalovat)

Ad. album - nemáš nějaký divný prohlížeč obrázků? ten můj "pidiobrázky" a tedy i obrázky rendereru ignoruje...
  • 0
Užívej života...

#272 VasaM

VasaM

    VasaM

  • Members
  • PipPipPip
  • 855 příspěvků(y)

Publikováno 27 duben 2013 - 19:12

Nebo stačí do složky s obrázky, které nechceš zobrazit vložit soubor ".nodata" (bez uvozovek) a android tu složku pak ignoruje pro jakékoli mediální soubory (hudba, zvuk, ...). Možná to umí i ten prohlížeč...
  • 0
Mapy pro přístroje Garmin: http://www.garmin.vasam.cz (GitHub)

#273 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 27 duben 2013 - 19:28

puczmeloun napsal/a:
Ad. album - nemáš nějaký divný prohlížeč obrázků? ten můj "pidiobrázky" a tedy i obrázky rendereru ignoruje...


Prohlížeč je implicitní v Xperia GO
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#274 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 27 duben 2013 - 19:32

puczmeloun napsal/a:
Odpověď: Ano (někde na stránkách s tím rendererem je i odkaz na návod jak a kam instalovat)


Tak Locus to "sežral" ovšem aDrake ne...
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#275 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 27 duben 2013 - 19:51

fremen.cz napsal/a:

puczmeloun napsal/a:
Odpověď: Ano (někde na stránkách s tím rendererem je i odkaz na návod jak a kam instalovat)


Tak Locus to "sežral" ovšem aDrake ne...


To je pořád dokola :(
http://adrake.cz/dok...:vektorove_mapy
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#276 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 27 duben 2013 - 19:53

Mno chyba byla v tom, že jsem to tam nacpak napodruhé jako ZIP, protože puczmeloun odpověděl na otázku zda rozbalené nebo ZIP, pouze ANO :D
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#277 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 27 duben 2013 - 20:00

Tak mapa a témata fungují, ovšem prudí mne to zobrazování všech obrázkových dat v prohlížeči fotek v mobilu...
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#278 VasaM

VasaM

    VasaM

  • Members
  • PipPipPip
  • 855 příspěvků(y)

Publikováno 27 duben 2013 - 20:08

Zkus do složky vložit prázdný soubor s názvem ".nodata" (bez uvozovek)
  • 0
Mapy pro přístroje Garmin: http://www.garmin.vasam.cz (GitHub)

#279 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 27 duben 2013 - 20:14

VasaM napsal/a:
Zkus do složky vložit prázdný soubor s názvem ".nodata" (bez uvozovek)


To jsem prvně udělal, ovšem to nic neudělalo...
Zkusil jsem to podruhé, nacpat přímo do _themes a restartovat mobil, což již pomohlo.
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#280 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2013 - 5:37

Pokud by to nebyl problém, uvítal bych v mapě myslivecké posedy. Jsou to dobré nouzové úkryty např. při náhle průtrži mračen apod. Díky, parametr: amenity=hunting_stand.
  • 0




5 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 5 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama