Přejít na obsah


Fotka

Offline (turistická) mapa pro Android


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1244 odpovědí na toto téma

#281 Speirs

Speirs

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 370 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2013 - 16:31

Posedy přidám. Na dnešek mi v makovici docvaklo, proč někde najednou končí turistická značka a proč jinak spojitá cyklotrasa v mojí mapě není celá. Takže na dnešek něco přibylo něco barviček, příště se tam objeví i značky (ikonky) a tím to bude skoro hotovo pro Locusí turistický vzhled i když jsem ještě nějakou chybu našel a musím přemýšlet, čím to je.

EDIT: OSM má novou funkci přidání poznámek. Pokud znáte OpenStreetBugs, tak to má fungovat obdobně, ale přímo jako součást OSM, ne jako separátní služba. Ještě jsem to nezkoušel, ale krátké vysvětlení je na wiki http://wiki.openstre....org/wiki/Notes
  • 0

https://osm.paws.cz -- Offline vektorová mapa.


#282 JotT

JotT

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 53 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2013 - 17:03

VasaM napsal/a:
Zkus do složky vložit prázdný soubor s názvem ".nodata" (bez uvozovek)


dovolim si VasaM opravit, nikoli soubor ".nodata" ale spravne ".nomedia"
  • 0
-=JotT=-

#283 VasaM

VasaM

    VasaM

  • Members
  • PipPipPip
  • 855 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2013 - 15:56

Hmm, moje chyba. Používám jinou galerii, v které to nemusím řešit a tak jsem se přepsal...
  • 0
Mapy pro přístroje Garmin: http://www.garmin.vasam.cz (GitHub)

#284 Speirs

Speirs

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 370 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2013 - 10:56

Takže v mapě jsou tagy pro, která využívá turistický vzhled v Locusu, do svého vzhledu jsem zařadil nějaké drobnosti, jako ty posedy a názvy toků. Teď se peru s naprosto pitomým návrhem mapsforge, který jsem tu už zmiňoval, a to ten, že když má cesta červenou značku a je na ní i naučná stezka, tak si program řekne, jé vidím nějakou červenou a taky vidím naučnou a zkombinuje to dohromady, takže sem tam se na mapě objeví taková prasárna, jen v Locusu mají tohle opravené, v c:geo a možná dalších nikoli.
  • 0

https://osm.paws.cz -- Offline vektorová mapa.


#285 pmoravec

pmoravec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 41 příspěvků(y)

Publikováno 10 květen 2013 - 11:58

Jedna taková technická poznámka - nevím, jak to je teď řešené v předzpracovávacím skriptu/SW, ale je tam nějaká bota, co se týče čísel silnic (já jsem si chtěl udělat něco podobného pro Slovensko, ale skončil jsem výběrem relací s vhodnými atributy a jejich cest osmfilter a nemám čas teď dělat kopírovač parametrů tras k cestám). Napadají mě 2 varianty - buď jsou založeny kopie cest, kterými vede turistická trasa s novými čísly a zůstanou tam původní atributy (higway, tracktype, ...) a třeba s "layer" nastaveným o 1 vyšším + se tam dokopírují ty z relace, nebo se kopírují data z relace k těm původním cestám. V té první variantě to půjde spravit snadno, u té 2. asi ne. Ukázáno je to na obrázku - je tam silnice 1. třídy č. 56 (celý úsek od levého horního po pravý dolní), ale tam, kde jsou očíslované cyklotrasy nebo turistické trasy se její číslo mění na nesmysly (46,6007 dále 461). Vypadá to, že to ani není konzistetně mapované (1 cykoltrasa a 1 turistická trasa max?) EDIT: Ale je nutno dodat, že se to projevuje u jiných renderovacích stylů, osmarender_gccz s tím problém nemá.

Přiložené miniatury

  • cesty-cisla.jpg

  • 0

#286 Speirs

Speirs

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 370 příspěvků(y)

Publikováno 10 květen 2013 - 19:14

Já si myslím, že v Locusu zapisují jen jednu turistickou barvu, já to mám udělané tak, aby byly vidět všechny a nelze to udělat nijak univerzálně. Vytvořit druhou cestu je dobrý nápad, nemusím ani kopírovat tagy highway atd. protože přesně tak jsou udělané některé běžkařské stopy. Už jsem přemýšlel jak zkopírovat paralelní cesty, aby se barvičky vykreslily vedle fyzické cesty, tak jak je to na běžných mapách, ale přišlo mi to až moc náročné. Ten bordel v číslech tam je, protože mapsforge kopíruje jen tag ref (pokud vím), ale snad to není nepřekonatelný problém, když je tam čárka je to cyklotrasa(:)), zkusím vytvořit stínovou cestu a uvidím jak naroste velikost výsledného souboru, ale myslím, že se příliš nezvětší. EDIT: Takže mám upravený program tak, aby cesty duplikoval, v Locuím vzhledu to teď vypadá moc hezky, velikost souboru narostla o 7 MB a stížnosti na c:geo už neplatí, můžete stahovat.
  • 0

https://osm.paws.cz -- Offline vektorová mapa.


#287 Lugen

Lugen

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2013 - 10:21

Moc pěkné generované mapy. Jejich výhodou je kombinace několika důležitých faktorů jako častá aktualizace, zobrazení vrstevnic a hlavně generování turistických tras. Moc se mi líbí, Děkuji za ně. Mám jen jednu prosbičku, mohl by být prosím vygenerováván tag natural=grassland pro travnaté plochy? Díky;)
  • 0

#288 Speirs

Speirs

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 370 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2013 - 18:08

Ale proč ne, v Česku taky máme prérie? ;)
  • 0

https://osm.paws.cz -- Offline vektorová mapa.


#289 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2013 - 21:00

Na mapách v androidu (Speirsova mapa) jsem našel několik míst, kde nejsou vykresleny lesy. Jde např. o oblast západně od Prachatic (Volovice-Perlovice), jižně od Prachatic (cca Rohanov-Chroboly-Skříněřov), oblast mezi Stožcem a Novou pecí a jižně od Modravy / západně od Březníku (medvědí hora, u hranic s Německem). Zajímavé je, že v prvně uvedené oblasti je výpadek ve tvaru pravoúhelníku, zatímco v ostatních oblastech zřejmě vypadly celé multipolygony. Na žádné mapě na webu jsem tyto chyby neviděl, tam je vše v pořádku. Stejně, jako v mapách exportovaných pro Garmin. Jen ten android a Mapsforge zlobí. Nevíte někdo, kde by mohl být problém? Pokud je chyba v mapových datech OSM, jak chybu najít a opravit?

Přiložené miniatury

  • img_1_1.jpg

  • 0

#290 Lugen

Lugen

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 20 květen 2013 - 20:27

Speirs napsal/a:
Ale proč ne, v Česku taky máme prérie? ;)


...a ze sluchátka se ozvalo, ale prosím, beze všeho. :)
natural=grassland snad není přeci jen pro prérie. Využívám jej pro volná divoká travnatá prostranství bez údržby člověka. Tak jak jsem to už na mapě viděl. landuse=grass dle wiki se používá pro úplně jiné účely a hlavně jde o udržovanou plochu a louka je hospodářsky využívaná travnatá plocha.
  • 0

#291 Nemo02

Nemo02

    Nemo02

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2013 - 8:00

Ahoj, vyzkoušel jsem slovakia_gccz.map ze včerejška a od zoomu 12 mi to zobrazuje divnou mapu. Ani opětovné stažení nepomohlo. V příloze by měla být Žilina.

Přiložené miniatury

  • screenshot_2013-05-22-07-58-03.jpg

  • 0

#292 miki6

miki6

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 773 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2013 - 8:20

ProKesTom napsal/a:
Na mapách v androidu (Speirsova mapa) jsem našel několik míst, kde nejsou vykresleny lesy. Jde např. o oblast západně od Prachatic (Volovice-Perlovice), jižně od Prachatic (cca Rohanov-Chroboly-Skříněřov), oblast mezi Stožcem a Novou pecí a jižně od Modravy / západně od Březníku (medvědí hora, u hranic s Německem). Zajímavé je, že v prvně uvedené oblasti je výpadek ve tvaru pravoúhelníku, zatímco v ostatních oblastech zřejmě vypadly celé multipolygony.

Na žádné mapě na webu jsem tyto chyby neviděl, tam je vše v pořádku. Stejně, jako v mapách exportovaných pro Garmin. Jen ten android a Mapsforge zlobí.

Nevíte někdo, kde by mohl být problém? Pokud je chyba v mapových datech OSM, jak chybu najít a opravit?

android nezlobí, mapa pro Locus od Meniona je v pořádku, viz. můj příspěvek z 29.3.2013http://www.geocachin...144#post_408144
  • 0

#293 Speirs

Speirs

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 370 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2013 - 17:46

To je dost nemilé, předchozí verze byla v pohodě, teď jsem to ověřil. Mimochodem lesy u Prachatic jsou už opravené díky aktivitě pana Moravce, ostatní místa jsem nezkoumal, ale našel jsem ještě v Jižních Čechách. Tam je obrovský les, tak složitě udělaný, že na to mapsforge nemá. Tak s tím prosím počítejte při dalších připomínkách.
  • 0

https://osm.paws.cz -- Offline vektorová mapa.


#294 pmoravec

pmoravec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 41 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2013 - 18:44

Speirs napsal/a:
Tam je obrovský les, tak složitě udělaný, že na to mapsforge nemá. Tak s tím prosím počítejte při dalších připomínkách.


Na to jsem přišel také, navíc kolem hranic jsem napočítal 5 míst, kde polygony lesa chybí, ale to je dáno ořezem na vstupních datech. Ony ty multipolygony dělají mapsforge obecně problémy - občas si prostě splete vnitřek a vnějšek oblasti multipolygonu a výsledek je pak inverzně. Asi nezbude nic jiného, než takové multipolygony ručně rozdělit na menší, ale u jednoho u hranic CZ-SK to byla práce tak na 1h a zatím mi nikdo neporadil nástroj, který by to zjednodušil.
  • 0

#295 pmoravec

pmoravec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 41 příspěvků(y)

Publikováno 23 květen 2013 - 6:22

Nemo02 napsal/a:
Ahoj,
vyzkoušel jsem slovakia_gccz.map ze včerejška a od zoomu 12 mi to zobrazuje divnou mapu.
Ani opětovné stažení nepomohlo.
V příloze by měla být Žilina.


Jeste me napadalo (nestahl jsem si tuto spatnou verzi mapy), nez to smazete a prepisete novou mapou, nemuzete to vyzkouset mimo Locus treba v c:geo, OruxMaps, apod. aby se vyloucila chyba v Locusu?

Protoze ve verzi .11 byla chyba, ta je snad v 11.1 opravena, ale me to pripada, ze je rozpadly index dlazdic (a je otazka, kde).
  • 0

#296 Nemo02

Nemo02

    Nemo02

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 23 květen 2013 - 7:48

pmoravec napsal/a:
Jeste me napadalo (nestahl jsem si tuto spatnou verzi mapy), nez to smazete a prepisete novou mapou, nemuzete to vyzkouset mimo Locus treba v c:geo, OruxMaps, apod. aby se vyloucila chyba v Locusu?

Vyzkoušel jsem to v a:Drake, Locus PRO a c:geo a všude se stejným výsledkem.
  • 0

#297 Speirs

Speirs

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 370 příspěvků(y)

Publikováno 23 květen 2013 - 8:51

Bál jsem se, aby Čechy také nebyly rozsypané, ale vypadají dobře, pak ale nechápu, proč ze zcela totožných konfigurací vyjde toto, navíc jsem od předchozí sestavení mapy Slovenska nic neměnil, krom kompilace map-writeru, a to jen kvůli pokusům s xml. Včera jsem dělal mapu Slovenska dvakrát a beze změny, zkusím to ještě jednou, ale nemám čas se tím zabývat.
  • 0

https://osm.paws.cz -- Offline vektorová mapa.


#298 pmoravec

pmoravec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 41 příspěvků(y)

Publikováno 23 květen 2013 - 10:42

Speirs napsal/a:
Včera jsem dělal mapu Slovenska dvakrát a beze změny, zkusím to ještě jednou, ale nemám čas se tím zabývat.


Zkusim si Slovensko vygenerovat u sebe z aktualnich dat, jestli se to take rozsype. Jinak muzu zkusit generovat s Vasi verzi pluginu pro osmosis, pripadne muzeme porovnat parametry skriptu. Ten "zero polygon fix" to z nejakeho duvodu rozhodit nemohl?
  • 0

#299 pmoravec

pmoravec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 41 příspěvků(y)

Publikováno 23 květen 2013 - 13:05

odstraněna duplicita (editace po nuceném restartu se projevila jako vložení nového příspěvku)
  • 0

#300 pmoravec

pmoravec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 41 příspěvků(y)

Publikováno 23 květen 2013 - 13:07

Tak s mými skripty a nastavením pluginu se zdá být vygenerovaná mapa v oblasti Žiliny v pořádku (alespoň na mém telefonu), pokud to chcete vyzkoušet, lze ji stáhnout na adrese:

https://docs.google....dit?usp=sharing

Zdroj dat: Geofabrik (dnešní data)
Bounding Polygon: slovakia.poly z geofabrik
Bounding Box pro MapsForge: 47.726460,16.828400 : 49.618600,22.570510
Poslední verze tag-mapping.xml z webu osm.paws.cz
Má vlastní implementace mapování relací na cesty, výsledek se může lišit té od Speirse, ale měly by tam být tagy pro zobrazení v Locusu i jeho stylu.

Neplánuju to ale generovat nějak pravidelně periodicky, spíše jde o jednorázové nouzové řešení pro ty, kteří si špatnou mapou přepsali tu poslední funkční.
  • 0




6 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 6 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama