Přejít na obsah


Fotka

Offline (turistická) mapa pro Android


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1244 odpovědí na toto téma

#381 Speirs

Speirs

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 370 příspěvků(y)

Publikováno 10 listopad 2013 - 15:09

Editor existuje, třeba poznámkový blok :) Je to běžné xml, takže stačí něco, co zvýrazňuje syntaxi a pak už není těžké se v tom vyznat. Velikost písma je definována takto: font-size="10". Vím, že na lepších mobilech než mám já je všechno titěrné, ale dá se to přečíst, zatím jsem zvětšoval písmo jen u vodních toků, které se vážně nedalo přečíst.


  • 0

https://osm.paws.cz -- Offline vektorová mapa.


#382 mikeant

mikeant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 688 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2013 - 8:36

Editor existuje, třeba poznámkový blok :) Je to běžné xml, takže stačí něco, co zvýrazňuje syntaxi a pak už není těžké se v tom vyznat. Velikost písma je definována takto: font-size="10". Vím, že na lepších mobilech než mám já je všechno titěrné, ale dá se to přečíst, zatím jsem zvětšoval písmo jen u vodních toků, které se vážně nedalo přečíst.

 

No to jsem samozřejmě zkoušel, tag <font> znám, ale fakt se na mapě nevyznám - nevím co je co (který popis je která kategorie). Zkoušel jsem dokonce vyhledat a nahradit font-size="10" za 11 a 9 za 10, ale žádná velká změna. Těch kategorií je tam strašně moc. Navíc editace XML v mobilu je opruz (i přestože používám Juta text editor se zvýrazněním synaxe). Představoval jsem si nějaký prohlížeč pro Windows využívající mapsforge. Pak bych si jen editoval XML a dával reload.


  • 0

#383 RenierX

RenierX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 192 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2013 - 9:30

Včera večer jsem ten XML editoval v Notepadu. Všechny font-size hodnoty bez přemýšlení zvětšil o cca. 50% a vypadá to na mém Galaxy S3 použitelně. Nezabralo mi to více, než cca. 3 minuty.


Tento příspěvek byl upraven od RenierX: 11 listopad 2013 - 9:30

  • 0

#384 mikeant

mikeant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 688 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2013 - 12:00

Včera večer jsem ten XML editoval v Notepadu. Všechny font-size hodnoty bez přemýšlení zvětšil o cca. 50% a vypadá to na mém Galaxy S3 použitelně. Nezabralo mi to více, než cca. 3 minuty.

 

To jsem zkusil taky, ale neúměrně se mi zvětšily také názvy kešek :-(


  • 0

#385 RenierX

RenierX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 192 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2013 - 12:21

To je divné, s velikostí názvů kešek mi to nic neudělalo, schválně jsem to teď znovu zkontroloval.


Tento příspěvek byl upraven od RenierX: 11 listopad 2013 - 12:27

  • 0

#386 Speirs

Speirs

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 370 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2013 - 21:29

RenierX: 50% znamená z 10 na 15?

 

mikeant: To jste měnil asi přímo v Locusu?


  • 0

https://osm.paws.cz -- Offline vektorová mapa.


#387 RenierX

RenierX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 192 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2013 - 21:52

RenierX: 50% znamená z 10 na 15?


Ano, např. z 10 na 15, ale jsou tam i jiné hodnoty (liché jsem zaokrouhlil dolů). Používám a:Drake.
  • 0

#388 Speirs

Speirs

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 370 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2013 - 6:13

Dobře. Já to taky zkusím.


  • 0

https://osm.paws.cz -- Offline vektorová mapa.


#389 mikeant

mikeant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 688 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2013 - 7:59

mikeant: To jste měnil asi přímo v Locusu?

 

Ne, editoval jsem přímo ten XML soubor...


  • 0

#390 Speirs

Speirs

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 370 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2013 - 18:43

Ano, např. z 10 na 15, ale jsou tam i jiné hodnoty (liché jsem zaokrouhlil dolů). Používám a:Drake.

Vyzkoušeno, u mě na mobilu je to jak pro zrakově postižené, ale na asi 800x480 na 4" to už vypadá hezky. Ještě to zvážím ale nedělá mi problém případně vydávat dvě verze, stejně jako to dělám pro a:Drake.

 

Po tom co jsem vyzkoušel zobrazit keš, by mě zajímalo jaké názvy se zvětšily. Ikonka je normální a název vyjede až po najetí křížem, takže i když by byl nakrásně obrovský, ničemu to nevadí. Beztak je normální, zkusit ještě jednou.


Tento příspěvek byl upraven od Speirs: 12 listopad 2013 - 19:02

  • 0

https://osm.paws.cz -- Offline vektorová mapa.


#391 mikeant

mikeant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 688 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2013 - 15:29

Vyzkoušeno, u mě na mobilu je to jak pro zrakově postižené, ale na asi 800x480 na 4" to už vypadá hezky. Ještě to zvážím ale nedělá mi problém případně vydávat dvě verze, stejně jako to dělám pro a:Drake.

 

Po tom co jsem vyzkoušel zobrazit keš, by mě zajímalo jaké názvy se zvětšily. Ikonka je normální a název vyjede až po najetí křížem, takže i když by byl nakrásně obrovský, ničemu to nevadí. Beztak je normální, zkusit ještě jednou.

Vyzkoušel jsem ještě jednou, tak skutečně se názvy keší nezvětšily, asi to byl předtím nějaký omyl. Používám adrake, názvy keší mám zobrazené trvale.

 

Jinak jsem si na změnu napsal regulární výraz, který všechny hodnoty velikosti fontu zvětší o 5. Nutno použít editor Vim (ja použil win portaci gVim). Obyčejné editory (např. PSPad) neumí v regulárním výrazu použít matematiku:

 

Dávám k dispozici:

%s/font-size="\(\d*\)"/\="font-size\=\"".(submatch(1)+5)."\""

Tento příspěvek byl upraven od mikeant: 13 listopad 2013 - 15:30

  • 0

#392 Jindra435

Jindra435

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 30 prosinec 2013 - 12:35

Zdravím, jsem úplný začátečník, telefon s Androidem mám teprve 2 měsíce. Nainstaloval jsem aplikace c:geo a Locus a k nim několik vektorových map. U všech se potýkám se stejným problémem: Turistické trasy jsou často přerušeny. Ve všech mapách a v obou aplikacích. Dělám někde chybu, nebo je chyba v mapách? V aplikaci mapy.cz jsou stažené mapy v pořádku. Poradíte mi? Dík.


  • 0

#393 skurakai

skurakai

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 513 příspěvků(y)

Publikováno 30 prosinec 2013 - 13:47

Jindro: turistické mapy jsou bohužel neúplné a obsah je čistě závislý od práce dobrovolníků, kteří je do nich zakreslují. To, že nejsou úplné je ještě lepší stav :-) Ony totiž většinou nejsou zakresleny vůbec. (pozn. tyto free vektorové mapy jsou vytvořeny z dat Open Street map).

 

U komerčních "placených" map je to nejspíše lépe pokryto, např. SmartMaps, ShoCart apod.


Tento příspěvek byl upraven od skurakai: 30 prosinec 2013 - 14:48

  • 0
Garmin Oregon 550
Sony Xperia Tipo ST21i - aDrake Plus

#394 vjmacek

vjmacek

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 14 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2014 - 10:17

I já s jedním postřehem k mapám. Na mapy z osm.paws.cz nedám dopustit, ale teď se někomu něco nepovedlo. Zajímalo proč je přes celý vojenský prostor Brdy (Jince) natažen neprůhledný rastr pod kterým zmizely všechny značky, cesty, silnice a vrstevnice, které dřív byly vidět. Nevím jak se toho zbavit. Takže autorovi moc dík to se opravdu N E P O V E D L O !


Tento příspěvek byl upraven od vjmacek: 14 leden 2014 - 13:59

  • -3

#395 xheretic

xheretic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 59 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2014 - 1:19

To se stává, ale tak máš snad ještě starou dobrou verzi ne? Pokud nikoliv, nedávno jsem ji stahoval a mam ji tu na kartě.


  • 0

Samsung Galaxy S Relay 4G - nejlepší HW vysouvací qwertz telefon

HTC Kaiser, Samsung i8000 16GB + QStarz BT-Q1000X

 


#396 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 194 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2014 - 7:39

I já s jedním postřehem k mapám. Na mapy z osm.paws.cz nedám dopustit, ale teď se někomu něco nepovedlo. Zajímalo proč je přes celý vojenský prostor Brdy (Jince) natažen neprůhledný rastr pod kterým zmizely všechny značky, cesty, silnice a vrstevnice, které dřív byly vidět. Nevím jak se toho zbavit. Takže autorovi moc dík to se opravdu N E P O V E D L O !

 

Chyby se občas stávají, místo nadávání na autora bys mu měl poděkovat za to, že pro tebe dělá něco zadarmo a ve svém volném čase, a zdvořile ho poprosit o to, zda by to v příští verzi nemohl opravit. Řekl bych, že to je slušnost...

Při těch změnách, které stále na Open street mapách probíhají nemůže kontrolovat každou vrstvu na celé mapě, jak se zrovna vyrenderuje, je snad jasné...

(nebo druhá rada - kup si nějakou oficiální mapu, tam určitě takovéto chyby "nebudou" :-) )


  • 0

#397 vjmacek

vjmacek

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 14 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2014 - 9:10

Chyby se občas stávají, místo nadávání na autora bys mu měl poděkovat za to, že pro tebe dělá něco zadarmo a ve svém volném čase, a zdvořile ho poprosit o to, zda by to v příští verzi nemohl opravit. Řekl bych, že to je slušnost...

Při těch změnách, které stále na Open street mapách probíhají nemůže kontrolovat každou vrstvu na celé mapě, jak se zrovna vyrenderuje, je snad jasné...

(nebo druhá rada - kup si nějakou oficiální mapu, tam určitě takovéto chyby "nebudou" :-) )

Omlouvám se jestli můj příspěvek působil tak negativně, že musela přijít takováto reakce. Hned v první větě píšu, že na mapy z osm.paws.cz nedám dopustit. Jsou opravdu skvělé a doporučuji je i známým. Jsem "starší kus" a vyznat se ve spleti internetu je někdy problém. Kdybych věděl koho požádat o nápravu tak to opravdu udělám. Na osm.paws.cz není žádný odkaz na koho se obrátit. Věř tomu, že kdybych věděl jak, tak bych se i já rád do procesu úprav map zapojil. Co je jasné tobě, tak nemusí být ostatním. Jsem absolutní samouk pracující systémem pokus chyba takže mé znalosti nejsou takové a trvá to trošku déle než na všechno sám přijdu. Děkuji za "radu", ale nemyslím si, že u koupené mapy je záruka lepší kvality. Pro xheretic díky.


  • 0

#398 Speirs

Speirs

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 370 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2014 - 9:45

Zdravíčko, když si větu "Takže autorovi moc dík to se opravdu N E P O V E D L O !" přečte čech, tak na něj skutečně působí negativně. Ale takový je dneska internet. Teď k věci. Mapa se dělá automaticky, já nic nekontroluji, protože bych asi nic jiného nedělal. Vidím, že tanky zakrývají celý prostor ačkoliv bývaly úplně vespodu, což znamená, že někdo je v mapě dal na vyšší úroveň, nebo jsem něco změnil ve vzhledu. Podívám se na to hned.


  • 0

https://osm.paws.cz -- Offline vektorová mapa.


#399 Speirs

Speirs

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 370 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2014 - 10:24

Zřejmě někoho nenapadlo nic lepšího, než na Silvestra dát celý újezd do layeru 1, ale včera už to bylo opravené. Mapa je ale týden stará, takže to tam zůstalo, dneska by se měla sestavit nová, tak uvidíme, jestli to bude opravené nebo ne.


  • 0

https://osm.paws.cz -- Offline vektorová mapa.


#400 marram

marram

    marram.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 682 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2014 - 10:56

Já teda děkuji za tuto mapu, je to přesně to co potřebuji. Dokonce mě motivuje k občasným updatům samotné mapy na openstreetmap, takže ještě jednou, díky.


  • 1




9 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 9 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama