Přejít na obsah


Fotka

Offline (turistická) mapa pro Android


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1244 odpovědí na toto téma

#401 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 527 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2014 - 11:12

Jo, taky zakresluji hromady cest, ktere pak na mape u kesi zahadne konci, protoze dal jsem nedosel. :D


  • 3

#402 vjmacek

vjmacek

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 14 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2014 - 10:44

Ještě jednou se moc omlouvám a díky.


  • 0

#403 Speirs

Speirs

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 370 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2014 - 12:15

Dneska jsem udělal první mapu s opravenými vrstevnicemi, během týdne, jak budou vycházet nové verze, se změna promítne i do zbytku. Jednalo se o takové díry, kde nebyla definovaná nadmořská výška. Změna proběhla na základě připomínky jednoho uživatele mapy, takže zpětná vazba je důležitá. Těžko bych se tím jinak zabýval, takže díky za podporu. Pokud nevíte kam hlásit chyby, napište mi soukromou zprávu, ta mi přijde do emailu, sem chodím jen občas.


  • 2

https://osm.paws.cz -- Offline vektorová mapa.


#404 PeSis

PeSis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 422 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2014 - 21:32

Ahoj, nějak mi se nezobrazují v c:geo vrstevnice ani turistický cesty jak mi to fungovalo na starým ZTE Blade.

neporadí mi někdo jak to rozchodit?

 

Mam poslední mapu z http://osm.paws.cz a osmarender_gccz.zip a nějak to nejde

 

Díky


  • 0

Xiaomi Redmi Note 10 Pro => Locus 4 gold, WhereYouGo, Mapy.cz ; Samsung J5 (iGo navi) ;
GeoGet (+Stator)

 

 

Moje statistika na Geocaching.com

 

 

 


#405 MMike

MMike

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2014 - 13:30

Děkuji, že se s námi dělíte o plody své bohulibé činnosti... Mám začátečnický dotaz: V aktuálním Locusu Pro mám poslední verzi mapy czech_republic_ee.map (a osmarender_gccz.zip). Bohužel se mi ve všech Vzhledech mapy (Nastavení -> Mapa - pokročilé) kromě vzhledu Město (tam to funguje) nezobrazují názvy hlavních ulic (vykreslené světle i tmavě žlutou barvou). Názvy menších ulic (bílá barva) ze zobrazují ve všech vzhledech. Není nějaká možnost, prosím, vidět názvy všech ulic ve všech vzhledech? Děkuji předem za rady!


  • 0

#406 Stepan_M

Stepan_M

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 182 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2014 - 14:29

Ahoj, nějak mi se nezobrazují v c:geo vrstevnice ani turistický cesty jak mi to fungovalo na starým ZTE Blade.

neporadí mi někdo jak to rozchodit?

 

Mam poslední mapu z http://osm.paws.cz a osmarender_gccz.zip a nějak to nejde

 

Díky

 

Mám úplně stejný problém. V c:geo se mi vrstevnice a značky nepodařilo nastavit (v adrake bez problémů).


  • 0

#407 Speirs

Speirs

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 370 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2014 - 6:39

Zdravím, včera jsem se díval na tyhle problémy a v mém vzhledu (osmarender_gccz) jsou vidět názvy ulic, i těch žlutých a oranžových.

 

Stejně tak vrstevnice i cyklo a turistické značky jsou v c:geo vidět, ale jen v mapách gccz nebo ee, NE v té obyčejné, tam nejsou k dispozici.

 

Snad by pomohly souřadnice, kde nejsou ulice vidět a měly by být. Případně ještě zkontrolovat, zda máte správnou mapu a správný vzhled v obou případech.


  • 0

https://osm.paws.cz -- Offline vektorová mapa.


#408 Stepan_M

Stepan_M

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 182 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2014 - 13:27

Zdravím, včera jsem se díval na tyhle problémy a v mém vzhledu (osmarender_gccz) jsou vidět názvy ulic, i těch žlutých a oranžových.

 

Stejně tak vrstevnice i cyklo a turistické značky jsou v c:geo vidět, ale jen v mapách gccz nebo ee, NE v té obyčejné, tam nejsou k dispozici.

 

Snad by pomohly souřadnice, kde nejsou ulice vidět a měly by být. Případně ještě zkontrolovat, zda máte správnou mapu a správný vzhled v obou případech.

 

Mohl bych poprosit o radu jak to přesně v c:geo nastavit? Mám staženou poslední verzi czech_republic_ee.map a osmarender_gccz. Vše je na kartě a v c:geo jsem nastavil mapu i složku se vzhledem. Mapa se zobrazí, ale vrstevnice a turistické značky bohužel ne (v adrake je to bez problémů).

 

EDIT - Vyřešeno: Tak jsem na to už přišel. Nutné ještě v mapě nastavit Menu > Režimy mapy > Vybrat téma mapy, pak už je to bez problémů. :)


Tento příspěvek byl upraven od Stepan_M: 22 leden 2014 - 13:51

  • 0

#409 Speirs

Speirs

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 370 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2014 - 14:09

Jak se zdá, nemám stránky zrovna intuitivní. Sepsal jsem totiž odstaveček pro nově příchozí, kde je v kostce shrnuto, jak vzhled aplikovat. http://osm.paws.cz/kct.php#renderer


  • 0

https://osm.paws.cz -- Offline vektorová mapa.


#410 Stepan_M

Stepan_M

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 182 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2014 - 14:47

Jak se zdá, nemám stránky zrovna intuitivní. Sepsal jsem totiž odstaveček pro nově příchozí, kde je v kostce shrnuto, jak vzhled aplikovat. http://osm.paws.cz/kct.php#renderer

 

Ne tím to není. :) Já následoval doporučení pro návod na cgeo.org, ale špatně jsem to z angličtiny pochopil a myslel jsem, že stačí nastavit složku pro vzhled.


  • 0

#411 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 743 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2014 - 16:00

Ne tím to není. :) Já následoval doporučení pro návod na cgeo.org, ale špatně jsem to z angličtiny pochopil a myslel jsem, že stačí nastavit složku pro vzhled.

Díky, člověk se pořád učí, já jsem doteď když jsem chtěl vrstevnice volal na pomoc Locus, teď už je mám i v c:geo mapě :)


  • 0

#412 MMike

MMike

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2014 - 19:34

Děkuji za rychlou reakci, asi něco dělám špatně, ale nevím co... Dnes jsem po opětovném přečtení popisu (v tomto bodě mi není dost jasný) zkusil ještě změnit umístění souboru osmarender_gccz.xml (včetně podadresářů) z Card\Locus\mapsVector\_themes\ na Card\Locus\mapsVector\_themes\osmarender_gccz\, ale bez výsledku v zobrazování ulic (trasy KČT se zobrazují v obou případech, takže předpokládám, že obojí je použitelné)... Níže jsem přidal sejmuté obrazovky s popiskami (snad to prošlo v pořádku), nějaký nápad, prosím?

 

Děkuji moc předem!

 

Vzhled Turistika, jsou vidět trasy KČT, tak předpokládám, že vzhled funguje...?

Vzhled_Turistika_KCT.jpg

 

Vzhled Turistika, hlavní silnice nemají názvy, malé ano...

Vzhled_Turistika_silnice.jpg

 

Vzhled Město, malé i velké ulice mají názvy

Vzhled_Mesto_silnice.jpg


  • 0

#413 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 743 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2014 - 20:49

Mohl bych poprosit o radu jak to přesně v c:geo nastavit? Mám staženou poslední verzi czech_republic_ee.map a osmarender_gccz. Vše je na kartě a v c:geo jsem nastavil mapu i složku se vzhledem. Mapa se zobrazí, ale vrstevnice a turistické značky bohužel ne (v adrake je to bez problémů).

 

EDIT - Vyřešeno: Tak jsem na to už přišel. Nutné ještě v mapě nastavit Menu > Režimy mapy > Vybrat téma mapy, pak už je to bez problémů. :)

Tady to už napsal kolega.


  • 0

#414 Speirs

Speirs

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 370 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2014 - 22:46

 

Vzhled Turistika, jsou vidět trasy KČT, tak předpokládám, že vzhled funguje...?

 

Vzhled Turistika, hlavní silnice nemají názvy, malé ano...

 

Vzhled Město, malé i velké ulice mají názvy

S tím naprosto souhlasím,, ale co zkusit ten vzhled osmarender_gccz? 

 

Struktura je například složka  /Locus/mapsVector/_themes/osmarender_gccz/ obsahuje složky patterns a symbols a xml soubor osmarender_gccz.xml


  • 0

https://osm.paws.cz -- Offline vektorová mapa.


#415 MMike

MMike

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2014 - 9:42

S tím naprosto souhlasím,, ale co zkusit ten vzhled osmarender_gccz? 

 

Struktura je například složka  /Locus/mapsVector/_themes/osmarender_gccz/ obsahuje složky patterns a symbols a xml soubor osmarender_gccz.xml

Moc děkuji za "nakopnutí"... Já myslel, že ta témata Turistika, Město,... jsou součástí toho vzhledu osmarender_gccz... Po překopírování struktury do uvedeného podadresáře osmarender_gccz/  (a restartování, pro jistotu) šel pak vzhled osmarender_gccz vybrat ve Vzhledech po klepnutí na tlačítko Více (předtím tam nebylo)... Teď už jsou vidět názvy všech ulic, děkuji!


  • 0

#416 DogVader

DogVader

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 854 příspěvků(y)

Publikováno 28 leden 2014 - 20:29

Ahoj, nemate nekdo prosim odkaz na starsi vektorovou mapu cr. Myslim ze to byla v2, ktera bezela jako jedina pod wheryougo. Nevadi,ze uz je celkem neaktualni, hlavne alespon nejaky offline podklad.
Kdyztak diky.

Tento příspěvek byl upraven od DogVader: 28 leden 2014 - 20:29

  • 0
Xiaomi Mi 9 (Android 9) + Locus Pro

#417 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 527 příspěvků(y)

Publikováno 28 leden 2014 - 20:52

Nedavno jsem daval odkaz do vlakna o GPS Monterra. Zkus pohledat.


  • 1

#418 DogVader

DogVader

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 854 příspěvků(y)

Publikováno 28 leden 2014 - 21:10

Jo dik,nasel jsem. Kdyztak pro dalsi hledace je to strana 5.
  • 0
Xiaomi Mi 9 (Android 9) + Locus Pro

#419 marram

marram

    marram.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 682 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2014 - 14:19

Už se to tu kdysi řešilo. Obrovský kus lesa kolem Pradědu (tehdy to bylo něco kolem Velkého Meziříčí) je v multipolygonu. A v souboru czech_republic_gccz.map se nezobrazuje. Tuší někdo co s tím? Po otevření ve zdrojových datech OSM jsem to radši hned zavřel, abych tam nenadělal ještě větší paseku, na mě toho tam bylo jaksi moc. :)


  • 0

#420 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2014 - 14:21

Mrknu na to... 


  • 0




3 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 3 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama