Přejít na obsah


Fotka

Offline (turistická) mapa pro Android


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1244 odpovědí na toto téma

#341 pmoravec

pmoravec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 41 příspěvků(y)

Publikováno 12 červenec 2013 - 8:35

Zdravím,
nemá někdo postup, jak použít Speirsovo téma osmarender_gccz (resp. gccz2) v OruxMaps? V nastavení jsem ta témata nikde nenašel, byť to má fungovat. Je třeba speciální název souboru?

Jinak jsem v posledním týdnu aktualizoval (až na Rakousko, které se mi nechce dogenerovat) mapy okolních států (resp. spolkových zemí Německa poblíž českých hranic) na dříve odkázaném http://goo.gl/5MJjH a přidal jsem pár dalších map (Chorvatsko, Černá Hora, Řecko). Je to generované mezi 4.-10.7. 2013. Jsou to data z geofabrik, takže přesah za hranice konkrétního státu je minimální
  • 0

#342 Speirs

Speirs

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 370 příspěvků(y)

Publikováno 12 červenec 2013 - 16:53

Na stránce http://www.openandro...rg/installation je video, snad mapoví víc.
  • 0

https://osm.paws.cz -- Offline vektorová mapa.


#343 pmoravec

pmoravec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 41 příspěvků(y)

Publikováno 12 červenec 2013 - 20:19

Takže se mi to téma se mi v OruxMaps nakonec podařilo rozchodit, ale za cenu velkých problémů a výrazného přiohýbání. Video nepomohlo, ale komentáře a studium openandromaps už ano. Nastavení tam skutečně možné není, hledá to natvrdo soubor podle názvu mapy. Je nutno udělat následující (ale pro běžného uživatele to není): 1. Rozbalit téma osmarender_gccz.zip do adresáře s mapami (např. /mnt/sdcard/oruxmaps/mapfiles/) a tento adresář (tak jak je na telefonu, ne na PC!) si poznačit. 2. Vzít na osmarender_gccz.xml a nahradit všechny výskyty file:/ za file:/ADRESÁŘ/ (tedy v tomto příkladu za file:/mnt/sdcard/oruxmaps/mapfiles/), nejlépe v textovém editoru na PC. 3. Nakopírovat osmarender_gccz.xml do adresáře s mapami jako czech_republic_gccz.map.xml a pod obdobnými názvy i pro ostatní mapy, kde to má být použito - tedy pro MAPA.map jako MAPA.map.xml (např. slovakia_gccz.map.xml pro Slovensko z OSM.paws.cz nebo poland_pm.map.xml pro mé Polsko). 4. Vybrat mapu v oruxmaps. Pokud se místo mapy po jejím výběru vykreslují černé plochy, je něco špatně v XML souboru - pravděpodobně adresář - tady je asi nutné konzultovat ladící výpisy nebo vše ještě jednou překontrolovat a opravit (smazáním XML souboru by se mělo vše vrátit do původních kolejí). Pokud se mapa sice vykresluje, ale stejně jako předtím, zřejmě není XML soubor správně pojmenován nebo na správném místě.
  • 0

#344 Speirs

Speirs

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 370 příspěvků(y)

Publikováno 12 červenec 2013 - 20:57

Není problém vyměnit strojově část řádky z bodu 2. stejně tak to dělám pro a:drake a nasekat z toho X souborů pro každou mapu. Je to tedy tak, že symbols a patterns jsou v /mnt/sdcard/oruxmaps/mapfiles/ nebo se používá jednotná grafika přímo z programu?
  • 0

https://osm.paws.cz -- Offline vektorová mapa.


#345 Brogar

Brogar

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 13 červenec 2013 - 6:44

Zdravim,
zkoušel jsem mapu narvat do e:drake s tím že jsem postupoval podle návodu, který se mi podařilo po nějaké době najít. Cestu k mapě jsem zadal a v pořádku. Pak jsem ale nakopíroval téma a zadal cestu k němu (osmarender_gccz2.zip) v rozbaleném stavu. Bohůžel e:drake reaguje jako by téma neexistovalo a požaduje zadání cesty k potřebnému tématu. A pokud téma schroupe tak se při spuštění mapy ukazuje pouze bílá obrazovka. Zkoušel jsem najít zda někdo nemá podobný problém, ale nepodařilo se mi nic dohledat. Pokud by jste věděli někdo co stím byl bych rád za jakouko-li radu. Používám Huawei ascendent s android 4,1 (Jelly bean)

Tak chyba vyřešena omlovám se za zbytečný post. Chyba byla jak už to tak bývá v lidském faktoru (má) mapa se nechtěla nahrát dokud nebyli přidány keše do databáze e:drake
  • 0
HTC TouchPro2 starý, ale vydrží vše.(winmob.)† 2012 nyní Huawei ascend y300 (android)

#346 pmoravec

pmoravec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 41 příspěvků(y)

Publikováno 13 červenec 2013 - 10:03

Speirs napsal/a:
Není problém vyměnit strojově část řádky z bodu 2. stejně tak to dělám pro a:drake a nasekat z toho X souborů pro každou mapu. Je to tedy tak, že symbols a patterns jsou v /mnt/sdcard/oruxmaps/mapfiles/ nebo se používá jednotná grafika přímo z programu?


Problém je, že někteří to budou mít na /mnt/sdcard (výchozí nastavení), jiní na /mnt/ext_sd/, další /mnt/sdcard-ext/, /mnt/sdcard/external_sd, atd. (není to standardizované) a část si to narve úplně jinde (např. do adresáře Locusu), takže by těch zip souborů muselo být více a stejně to někomu fungovat nebude.

Adresáře patterns a symbols budou tam, kde se to rozbalí, tedy ve výchozí podobě jak píšeš. Interní vzhled by se dal použít jen pro část ikon (původní osmarender je v oruxmaps k dispozici pod jar:/org/mapsforge/android/maps/rendertheme/osmarender/ s podadresáři patterns a symbols), zbytek (symboly turistických značek, Tebou přidané symboly, ...) chybí a musí se stejně referencovat jako soubory.

Jinak malý poznatek - našel jsem místa, kde se teď na mostech negenerují turistické značky. Mají cesty vytvořené z relací správný layer (má varianta to generuje správně o 1 větší než původní cesta, max. hodnota 5)?
  • 0

#347 Speirs

Speirs

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 370 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2013 - 17:03

Zdravím, dneska jsem si pohrál s mapou, abych ji rozšířil přesah do zahraničí. V sobotu jsem jel kilometr do Bavorska a už jsem musel přepínat mapu. Jenom je to na dlouhé lokte, takže bych takovou mapu dělal nepravidelně, ještě si to ale rozmyslím. Je jen škoda, že reklama na stránkách vydělala 50 korun za tři měsíce. Sice mám teď nějaké peníze na pořádný počítač, ale pořád to nevyjde na všechny komponenty, které zamýšlím. Takže vyzkoušejte, už jsem viděl, že by to někde chtělo přidat, a dejte vědět. http://osm.paws.cz/c...republic_ee.map
  • 0

https://osm.paws.cz -- Offline vektorová mapa.


#348 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 875 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2013 - 23:31

Já bych třeba ocenil jih od Znojma :-)
  • 0

Samsung Galaxy S5  (aDrake / WhereYouGo)
zpracováno programem GeoGet.
Systémy a programy se nechovají náhodně, chovají se zcela chaoticky. (Medvídek, 2006)
Pište prosím do svých logů čas, zajímá mě, s kým jsem se minul. Dík.


#349 Miila

Miila

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2013 - 14:53

Zdravim, diky za mapu, pouzivam czech_republic_gccz.map a osmarender_gccz tema v Locusu. Mam problem ze v nekterych mistech, kde se prekryvaji cyklo a tur. trasy je videt jen trasa turisticka. Je to uz v mape, protoze to nefunguje ani kdyz prepinam temata Locusu Cyklo a Turisticke.

Přiložené miniatury

  • 2013-07-19_15-47-11.jpg

  • 0

#350 Speirs

Speirs

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 370 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2013 - 17:31

Z vaše popisu jsem nic nepochopil, na obrázku vidím, že je vše v pořádku, cyklistická (puntíky) je nad turistickou. Dal jsem si práci a našel podle souřadnic i místo na obrázku. http://mtbmap.cz/#zo...69&lon=14.71915 Zde vidím, že je všechno vykresleno totožně, mtbmapu mám jako etalon toho co má v mapě být a nevidím rozdíl. Vámi popisované přepínání nemůže takové chování odhalit v Turistickém vzhledu přeci nejsou vidět cyklotrasy a naopak.
  • 0

https://osm.paws.cz -- Offline vektorová mapa.


#351 Nemo02

Nemo02

    Nemo02

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2013 - 19:15

to Miila: Myslím, že se jedná o to, že ta cyklotrasa není v mapě vyznačena celá, protože ten úsek do Openstreetmapy ještě nikdo "nezakreslil". OSM vytváří uživatelé a co do mapy nepřidají, to tam není.
Já to taky dělám, že zakreslím jen úseky turistických tras, které jsem prošel s gpskou. Nic nevymýšlím ani nepředpokládám pokračování.
  • 0

#352 Miila

Miila

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2013 - 11:50

Rozumim, jednoduse cyklotrasy tam nejsou zapsane kompletne, stejne jako v mape ze ktere vychazis. Prikladam jak misto vypada na Seznamu, kazdopadne diky za vas cas. Milan

Přiložené miniatury

  • 2013-07-22_12-36-36.jpg

  • 0

#353 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 24 červenec 2013 - 6:49

Nebylo by od věci přímo na web napsat, aspon ve zkratce, která mapa je jaká, resp co je který soubor. Viz např: czech_republic.map - free mapa CZE czech_republic_gccz.map - free GC mapa CZE czech_republic_ee.map - ??? slovakia_gccz.map - free mapa SK osmarender_gccz.zip - zobrazovač dat pro Locus osmarender_gccz2.zip - zobrazovač dat pro a:Drake czech_republic_tb.zip - ???
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#354 skurakai

skurakai

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 513 příspěvků(y)

Publikováno 24 červenec 2013 - 7:08

czech_republic_ee.map - mapa s hraničním přesahem do okolních států czech_republic_tb - mapa pro trekbuddy? Pravdu díš fremene, na webovky by se to Speirsi vážně hodilo. PS: nevím čím to je způsobeno, ale tyto mapy mi na A:Drake nefungují (rsp. způsobují pád aplikace)
  • 0
Garmin Oregon 550
Sony Xperia Tipo ST21i - aDrake Plus

#355 Libor.29

Libor.29

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 289 příspěvků(y)

Publikováno 24 červenec 2013 - 7:41

V Locusu mi mapa běhá dobře, ale v C:Geu ji neumím zprovoznit. Ukazuje mi to jen základní podklad a veškerá turistika a cyklo jsou tatam ... nevíte někdo co s tím?
  • 0

#356 pmoravec

pmoravec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 41 příspěvků(y)

Publikováno 24 červenec 2013 - 10:30

Libor.29 napsal/a:
V Locusu mi mapa běhá dobře, ale v C:Geu ji neumím zprovoznit. Ukazuje mi to jen základní podklad a veškerá turistika a cyklo jsou tatam ... nevíte někdo co s tím?


Je třeba rozbalit ten osmarender_gccz.zip do vhodného adresáře, v nastavení nastavit na ten adresář (ne na podadresář osmarender_gccz) složku s offline tématy map a pak v aktivní mapě v režimu mapy zvolit "Vyber téma mapy" a mělo by to nabízet osmarender_gccz.xml, které je třeba vybrat. Stačí takto stručně?
  • 0

#357 Libor.29

Libor.29

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 289 příspěvků(y)

Publikováno 24 červenec 2013 - 14:06

pmoravec napsal/a:

Libor.29 napsal/a:
V Locusu mi mapa běhá dobře, ale v C:Geu ji neumím zprovoznit. Ukazuje mi to jen základní podklad a veškerá turistika a cyklo jsou tatam ... nevíte někdo co s tím?


Je třeba rozbalit ten osmarender_gccz.zip do vhodného adresáře, v nastavení nastavit na ten adresář (ne na podadresář osmarender_gccz) složku s offline tématy map a pak v aktivní mapě v režimu mapy zvolit "Vyber téma mapy" a mělo by to nabízet osmarender_gccz.xml, které je třeba vybrat. Stačí takto stručně?


Tak po změně výběru adresáře mi to sice nabízí osmarender_gccz.xml, ale celá mapa mi poté zbělá a nic na ní není
Ještě mám něco špatně...
  • 0

#358 Speirs

Speirs

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 370 příspěvků(y)

Publikováno 24 červenec 2013 - 15:03

Já mám v cgeo nastavenou složku s tématy do .../Locus/mapsVector/_themes, protože téma mezi programy sdílím. Ve složce _themes mám další složku osmarender_gccz a v ní jsou složky symbols, patterns a osmarender_gccz.xml tak, jak jsou zabalené v zipu. V aktivní mapě zobrazím možnosti, Režim mapy a Vyber téma mapy. to skurakai: Která mapa nefunguje? Není to spíš pokaženým zobrazovacím tématem?
  • 0

https://osm.paws.cz -- Offline vektorová mapa.


#359 Libor.29

Libor.29

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 289 příspěvků(y)

Publikováno 24 červenec 2013 - 19:36

Super, už mi to běhá, díky moc.
  • 0

#360 skurakai

skurakai

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 513 příspěvků(y)

Publikováno 24 červenec 2013 - 19:48

Speirs: se zobrazovacím tématem, bez zobrazovacího tématu, jiné "konkurenční" mapy ... jediné co skutečně "nepadá" je oficiální mapa z mapsforge.

Mám takový letmý neurčitý dojem, že to ale každopádně dříve u tvé mapy nedělalo. Nemohu ale ověřit.

Prubnul by to někdo v a:drake? Ať pak nezjistíme, že to padá jen mi :-)
  • 0
Garmin Oregon 550
Sony Xperia Tipo ST21i - aDrake Plus




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama