Kolik je ti? Mně dvaašedesát a radši ty nahé holky .
Neco malo pres pulku.
Publikováno 26 leden 2019 - 6:34
Kolik je ti? Mně dvaašedesát a radši ty nahé holky .
Publikováno 26 leden 2019 - 7:35
Kolik je ti? Mně dvaašedesát a radši ty nahé holky .
Vidíš, mně něco přes 40 a ty bych si tam nevěšel...
Já měl v pracovně vždy přírodu :-). Ovšem Masaryka bych si tam taky klidně pověsil.
Publikováno 26 leden 2019 - 15:50
Kolik je ti? Mně dvaašedesát a radši ty nahé holky .
Mně je o 11 let víc. V ordinaci jsem měl kalendář s bonsajemi a kalendář s kočkami. Čtyřnohými. A ještě evakuační plán, který silně připomínal obraz Fr. Kupky https://www.novinky....iliardy-kc.html
Jenže plán (patra polikliniky) nebyl barevný, takže 60 miliónů Kč by mi za něj nikdo nedal... Škoda.
Tento příspěvek byl upraven od ladislavappl: 26 leden 2019 - 15:51
Publikováno 26 leden 2019 - 17:25
Jenže plán (patra polikliniky) nebyl barevný, takže 60 miliónů Kč by mi za něj nikdo nedal... Škoda.
Nojo, no ... dneska holt není umění obraz namalovat, ale prodat.
Publikováno 26 leden 2019 - 22:24
To je fakt.
Ve Východních Čechách (na Skutečsku) působil spisovatel, básník a zřejmě i avantgardní malíř Radim Jedevět (viz keš GC75A1H'>GC75A1H ). Jeden jeho obraz z roku 1922 (reprodukci uvádím v příloze) našel nový majitel chalupy v Bělé u Luže srolovaný na půdě. Zachoval se po těch letech kupodivu v dobrém stavu. Signován je na rubu šifrou R=IX (R. Jedevět!). Rozměr je 64 x 88 cm. Obraz zatím nenalezl kupce, ale určitě bude časem získávat na ceně.
Kdo jste z okolí Chrudimi a Skutče, nevíte o dalších obrazech tohoto mnohostranného umělce?
Tento příspěvek byl upraven od ladislavappl: 26 leden 2019 - 22:34
Publikováno 26 leden 2019 - 22:55
A je to vůbec obraz? Nedával ten hadr na podlahu, aby jí nezacákal, když něco natíral?
Btw: pěkný listing. Kolik toho owner vypil?
A nejsme tady OT?
Tento příspěvek byl upraven od phrkt: 26 leden 2019 - 23:06
Publikováno 26 leden 2019 - 23:22
A nejsme tady OT?
Jsme.
Publikováno 27 leden 2019 - 10:07
Tento příspěvek byl upraven od panzerstepan: 27 leden 2019 - 10:17
Publikováno 27 leden 2019 - 11:18
V minulém příspěvku jsem neuvedl celou pravdu. Ono se těch Jedevětových obrazů zachovalo povícero. Podívejte se na další; to přece nejsou cákance ze štětce při natírání (např.) králíkárny!
Znalci českého moderního umění jistě ocení malířovo hledání formy a úzkostlivé vyhýbání se rukopisu jiných našich i předních světových umělců. Není tu ani stopy po kubistických nebo dalších geometrických tvarech! Vše je podáno vzdušnými a jasnými barvami. Známý vídeňský znalec moderního výtvarného umění prof. Fiedler tento směr označuje jako neoimpresionismus. Podle mne tak "uhodil hlavičku na hřebíček."
Uvidíme, co bude dál. Jsem zvědavý na názor prof. Knížáka.
Tento příspěvek byl upraven od ladislavappl: 27 leden 2019 - 20:19
Publikováno 27 leden 2019 - 11:30
Publikováno 27 leden 2019 - 12:12
Jak jsem tak viděl ten "obraz", hned jsem si říkal, že nechápu dnešní moderní umění. Pak ale koukám, že je to nejspíš mystifikace.
Láďo, zkus to prodat jako moderní obraz. Třeba za to ty miliony dostaneš :-).
To je fakt.
Ve Východních Čechách (na Skutečsku) působil spisovatel, básník a zřejmě i avantgardní malíř Radim Jedevět (viz keš GC75A1H'>GC75A1H ). Jeden jeho obraz z roku 1922 (reprodukci uvádím v příloze) našel nový majitel chalupy v Bělé u Luže srolovaný na půdě. Zachoval se po těch letech kupodivu v dobrém stavu. Signován je na rubu šifrou R=IX (R. Jedevět!). Rozměr je 64 x 88 cm. Obraz zatím nenalezl kupce, ale určitě bude časem získávat na ceně.
Kdo jste z okolí Chrudimi a Skutče, nevíte o dalších obrazech tohoto mnohostranného umělce?
Na depresi je spíše to, co je jako poslední log na té keši :-(
Doufám, že nebudeš archivovat další své keše, které jsem některé i přes značnou vzdálenost si vyluštil, vzhledem k tomu, že o nich často byla zmínka zde ve fóru a mně to nedalo a vyluštil jsem si je, i když jsem věděl, že v řádu nejbližších let se tam asi nedostanu. Ty tvé keše mi přišly co do výpočtu sice těžké, ale zajímavé. A hlavně pokud je člověk chtěl vyluštit, stačilo mu opravdu si pořádně přečíst listing + pár věcí ohledně té věci (alespoň většinou co jsem luštil) a tím pádem se něco zajímavého dozvěděl.
Publikováno 27 leden 2019 - 15:09
Publikováno 27 leden 2019 - 15:14
Na depresi je spíše to, co je jako poslední log na té keši :-(Doufám, že nebudeš archivovat další své keše, které jsem některé i přes značnou vzdálenost si vyluštil...
Sice je budu archivovat nerad, ale udržovat 88 založených keší je už nad mé síly. Znamenalo to plánovat si každý cyklovýlet tak, abych mohl zkontrolovat pár keší. Nejhorší je, když někdo špatně zašroubuje víčko a další nálezce hlásí, že uvnitř je mokro a plesnivo. Jet jenom kvůli té keši na hřeben Krušných hor se mi moc nechce.
Tahle upozornění, že keš koncem roku archivuji, ovšem nemusí platit vždy stoprocentně. Spíš to myslím tak, že ji nechám "vyhnít" a až bude zralá na údržbu, tak ji rovnou archivuji (třeba za dva roky). To hlavně ty vzdálenější a umístěné na Kr. horách.
Mám zkušenost, že hrozba archivace přiměje úspěšné luštitele, aby se podívali do šuplíku, pak do listingu, jestli tam není nějaká změna, a pak keš konečně odlovili.
Publikováno 27 leden 2019 - 15:21
A houby umění. To mistrovi zmoknul projekt, podobný tomuto:
https://www.koridory...-votice-1-cast/
:-)
To je projekt? Spíš bych řekl, že to je operační plán útoku "železných pánů" na Žižkovo vojsko v prostoru Sudoměře. Než ten plán velení křižáků schválilo a rozpracovalo, tak Žižkovo vojsko zaujalo výhodnou pozici na březích dvou rybníků. Husité sice bitvu nevyhráli, ale spořádaný ústupový boj proti tak velké přesile lze pokládat za velký úspěch.
(Třeba křižáci neuspěli proto, že si spletli Sudoměř a Sudoměřice. Asi se divili, kde se tam vzaly ty rybníky...)
Tento příspěvek byl upraven od ladislavappl: 27 leden 2019 - 15:30
Publikováno 27 leden 2019 - 18:34
Ale abych se nezpronevěřoval depresivnímu zaměření tohoto vlákna. Když máte příčně ploché nohy a vbočené palce, tak po 20 km chůze toho máte až až. Zvlášť na nyní všude v horách a lesích pokládaném asfaltu, který je na chůzi snad ještě horší než původní kamenité cesty. A chodit takové štreky jen kvůli údržbě keší se každému zrovna nechce.
Zkoušel jsem nalepovací vložky na příčně ploché nohy ("srdíčka" do bot), pak korektory (gelové vložky mezi palec a 2. prst, bohužel palec ostatní prsty přetlačuje) a docela jsem klouby uvolnil Dornovou metodou. Teď zkouším taping (tejpování). Osa palce se začíná trochu vyrovnávat, tak uvidíme. Na internetu je spousta návodů i videí (stačí zadat třeba "tejpování hallux"). Páska musí být pružná - označená "kineziologic" apod. Přikládám pár fotek.
Mnoho zdaru!
Publikováno 27 leden 2019 - 19:02
Nemusí pršet, jen když kape :-D...
Znalci českého moderního umění jistě ocení malířovo hledání formy a úzkostlivé vyhýbání se rukopisu jiných našich i předních světových umělců. Není tu ani stopy po kubistických nebo dalších geometrických tvarech! Vše je podáno vzdušnými a jasnými barvami. Známý vídeňský znalec moderního výtvarného umění prof. Fiedler tento směr označuje jako neoimpresionismus. Podle mne tak "trefil hlavičku na hřebíček."...
Tento příspěvek byl upraven od TamTenTom: 27 leden 2019 - 19:03
Publikováno 27 leden 2019 - 19:47
A co na to Jára Cimrman? Neznal by taky nějakého vídeňského odborníka?
Publikováno 27 leden 2019 - 20:48
Bohužel Jára Cimrman zemřel pravděpodobně během 1. světové války nebo krátce po ní. Nelze ani předpokládat, že by se s malířem Radimem Jedevětem setkal. Podrobnosti a výsledky mého bádání o konci jeho života jsou v listingu mé keše Cimrman trosečníkem GC2HKWG.
Cimrman žil v letech 1905 - 1908 převážně ve Vídni. O malířství se však zajímal. Všiml si mladého neznámého malíře, který za každého počasí maloval své akvarely ve vídeňských ulicích a v okolí města. Byl to sirotek a třel bídu s nouzí. Budovy mu docela šly, ale zobrazení lidských postav (a koní) mu dělalo značné potíže. Bylo mu ho líto a tak ho občas pozval na skromný oběd do hospody, aby si tam prohřál své zmrzlé prsty a rozmrzla mu voda do vodových barev. Ale jeho péče o malířský talent byla marná. Na Akademii ho dvakrát nepřijali. Pak se jejich cesty rozešly. Cimrman se věnoval zkoumání slepých uliček vědy, zatímco malíř rozpoutal a prohrál druhou světovou válku.
Jméno toho malíře bylo ..... Adolf Hitler. (najeďte si na to myší se stisknutým levým tlačítkem) .
Tento příspěvek byl upraven od ladislavappl: 27 leden 2019 - 20:55
Publikováno 27 leden 2019 - 21:24
To tedy byl Cimrman pěkný Čech! Pokud je mi známo, vyučoval nějaký čas i jistého Konráda H., odnaučoval ho plakat a ten se pak našemu národu pěkně odvděčil!
Tohle je opravdu na depresi .
Publikováno 27 leden 2019 - 21:41
0 uživatelů, 3 návštěvníků 0 anonymních uživatelů