takový zlozvyk ho psát až do checkeru
Zlozvyk? (Foto)hint dávám do GeoCheckeru aby geokačeři nelikvidovali nějaký objekt, ale přitom aby jej nebylo možné použít k snadnému brute force nálezu.
Publikováno 05 prosinec 2019 - 15:03
takový zlozvyk ho psát až do checkeru
Zlozvyk? (Foto)hint dávám do GeoCheckeru aby geokačeři nelikvidovali nějaký objekt, ale přitom aby jej nebylo možné použít k snadnému brute force nálezu.
Publikováno 05 prosinec 2019 - 17:20
Ono stačí u PM i nastavení notifikací a člověk ví, co se s kterými kešemi v oKolí děje. ;-) Sama mám myslím nastavení na disable, archiv a WN.
Připravila jsem vám k Mikuláši mysterku, která mě deptá a s kterou si momentálně nevěděl rady ani můj operátor ani Xiaomi prodejna v ČB.
Už pár dní mi z dva měsíce starého Redmi 7 neodchází sms. Na telefon chodí, ale odeslat komukoliv nejdou. T-Mobile tvrdí, že nedojdou ani do jejich centra, které mám nastavené správně. Chtěla ksem, aby mi poslali konfigurační SMS, ale to prý funguje jen pro MMS. Xaomi jako poslední možnost doporučuji tovární nastavení, ale to vidím až jako poslední možnost. Po pravdě se mi do něj nechce, mám u různých appek plno nastavení, která než bych dala dohromady....od Locusu přes doplňky a
opravený Brouter pro offline navigování, než bych zase všechno doladila.... A tak se ptám, jestli někdo nemá podobnou zkušenost. Osobně si myslím, že se po nějaké aktualizaci kouše něco v SW - kdyby šlo o HW, nejspíš by SMS nechodily ani ke mně? No, nepoužívám jen jeden telefon, takže i proto se mi do krajního řešení nechce. Zaujala mě totiž zmínka jednoho technika z Xiaomi, že po aktualizacích občas něco třeba týden nechodí...a u mě se šlo z 10 na 11, takže počkám.
Ovšem pokud bych přece jen musela jít do továrního nastavení a SMS by se zprovoznily, znamenalo by to zakázat trvale aktualizace systému?
Měli jste někdo třeba i s jiným telefonem takový problém? Osobně jsem nikdy ani žádný mobil nereklamovala ani neměla v opravě. Dokonce mi funguje prastarý chytrý s Androidem 4, jen je použitelný jen omezeně.
Xiaomi mi fakt sedl, ale aby po dvou měsících neodcházely SMS? Samozřejmě jsem nejdřív hledala chybu u sebe, že jsem sáhla omylem někam v nastavení - to mi operátor tvrdí, že mám OK. Hm, jen aby nebyl mobil chytřejší než technici dohromady. Ještě mě napadlo vir - existuje něco, co by blokovalo jen odchozí smsm a jinak neškodilo?
No a dál už mi dochází fantazie, nic dalšího mě nenapadlo.
...
PS: Karta je OK, tu mi pro jistotu ihned překopírovali v první prodejně T-Mobile, kterou jsem navštívila. Volného místa mám v telefonu také dost...kde ještě může být šotek?
Až na jedno ale... máš T-mobile a tento bug postihuje operátora O2 a mnoho uživatelů Xiaomi, na serveru MIUI CZ&SK radí vypnout funkci VoLTE.
Pokud je v telefonu globalní verze, tak tam běžně v Nastavení>SIMkarty a mobilní sítě položka VoLTE zap/vyp není, je možné ji zviditelnit pomocí kodu *#*#86583#*#*
https://xm.cz/blog/n...ilat-sms-volte/
Publikováno 05 prosinec 2019 - 17:41
Ale oni to do logu píšou, jen je to trochu zakódované do různých frází.
Já bych to rád slyšel (četl) v tom logu přímo. Vždyť pořád tvrdí, že nedělají nic špatného, tak ať se přeci neschovávají za fráze. Ať ukážou, že "mají koule" a napíšou to narovinu. Nebo mají ti dotyční strach, že by je komunita odsoudila? Pak to přeci ale znamená, že vědí, že nedělají něco správně.
Něco jiného je fotolog třeba s keškou nebo logbookem v ruce, když někdo zapomene propisku. To bych neřešila, přestože osobně pokud nemám čím se zapsat, moje blbost a nemám nález.
Irsko, měsíc nazpátek. Keš totálně promočená, pytlíček s logbookem plný vody. Logbook byl z nějakého lesklého papíru, takže přežil. Měl jsem s sebou tři různé propisky, ale ani jednou se nedalo zapsat, inkoust na tom papíru prostě nedržel. Takže, kešku jsem našel, psací potebu měl, ale zapsat se nebylo možné. Jiná možnost, než fotolog tedy nebyla.
Tento příspěvek byl upraven od KulisekW: 05 prosinec 2019 - 17:45
Publikováno 05 prosinec 2019 - 18:03
To ja jednou vyhrabal u Zluticke prehrady cache ze snehu a kdyz jsem nasel legbook, tak to byla kostka ledu. Po chvili se mi podarilo tu kostku ledu otevrit na nahodne strance a tam jsem se na zledovately papir zapsal. Jestli to tam zustalo to nevim, ale pro sichr jsem si to radsi vyfotil. Tehda jsem netusil, zda jsem se zapsal do logbooku nebo na vrstvu ledu na te strance logbooku. Pak bych logicky nebyl zapsan do logbooku ale do zmrzle vody cca 0,1mm nad logbookem. Tak co, zapsal jsem se do logbooku nebo ne?
iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4
S úsměvem jde vše líp
Publikováno 05 prosinec 2019 - 20:54
To máš jak s tou Schrodingerovou kočkou. Do té doby než to zkontroloval owner nebo někdo jiný, jsi byl zároveň zapsán a zároveň nezapsán ;-).
Publikováno 05 prosinec 2019 - 21:53
Irsko, měsíc nazpátek. Keš totálně promočená, pytlíček s logbookem plný vody. Logbook byl z nějakého lesklého papíru, takže přežil. Měl jsem s sebou tři různé propisky, ale ani jednou se nedalo zapsat, inkoust na tom papíru prostě nedržel. Takže, kešku jsem našel, psací potebu měl, ale zapsat se nebylo možné. Jiná možnost, než fotolog tedy nebyla.
Publikováno 05 prosinec 2019 - 22:26
Správně. Je to stejný přečin jako 135 km/h na dálnici nebo jít v noci po polňačce bez reflexního prvku.
Publikováno 05 prosinec 2019 - 22:36
Kolik vody myslíš, že ty kuličky pohltí?
Jo když jich budou aspoň dvě kila a budeš je každou hodinu vyměňovat ....
Zvědavka napsala: Docela by mě zajímala něčí osobní zkušenost. Když vezmeš, jaký minisáček s nimi bývá třeba u bot, tak přepočteno na velikost auta, bych jich pro začátek zkusila odhadem 10 - 20 dkg?
Podívejte se do tabulek. Při teplotě 25 °C je při 100% vlhkosti necelých 23 g vody (ve formě vodní páry) v 1 m3 vzduchu. Auto pár gramů silikagelu v pytlíčku pochopitelně nevysuší, ale u 1/2 litrové krabky se špatně těsnícím víkem by to stálo za pokus. Kdyby to vydrželo uvnitř suché pár měsíců, tak by to byl jistě úspěch.
Pokud se nepletu, tak by těch půl litru 100% vlhkého vzduchu v keši zcela (jednorázově) vysušil 0,1 g suchého silikagelu. (?) A při teplotě 0°C by stačilo 5x méně.
Někde jsem četl, že hygroskopická je i rýže. Asi to zkusím.
Podle rady na tomto fóru jsem namazal těsnění na několika krabkách silikonovým olejem. Na jaře "sa hukáže".
Tento příspěvek byl upraven od ladislavappl: 05 prosinec 2019 - 22:37
Publikováno 05 prosinec 2019 - 22:42
Publikováno 05 prosinec 2019 - 23:27
Publikováno 05 prosinec 2019 - 23:49
Někde jsem četl, že hygroskopická je i rýže.
Je. Proto se doporučuje konzumovat při průjmu a fakt to funguje .
Publikováno 06 prosinec 2019 - 0:03
Publikováno 06 prosinec 2019 - 6:18
Je. Proto se doporučuje konzumovat při průjmu a fakt to funguje .
Myslíš neuvařenou rýži?
Jinak v mobilem v rýži jsem kdysi asi zachránil utopený telefon. Vytáhlo to parádně vlhkost okolo displeje, pokud to nebylo letním počasím a klimatem v podkroví penzionu
Tento příspěvek byl upraven od DogVader: 06 prosinec 2019 - 6:18
Publikováno 06 prosinec 2019 - 6:32
Taky se dává pár zrníček rýže do slánky .
Blbé je, že u nových mobilů baterku nevyndáš. Ale svůj jsem si před pár měsíci omylem zalila místo kytky a 2denní pobyt v rýži (phrkt: neuvařené ) mu pomohl.
Publikováno 06 prosinec 2019 - 6:43
Dobře absorbuje vodu taky koncentrovaná kyselina sírová. A vzhledem k tomu, že je tekutá, tj. vlhkost by se nemusela zevnitř dostávat jen difuzí, by asi fungovala rychle. Asi až moc rychle.
Publikováno 06 prosinec 2019 - 8:24
Myslíš neuvařenou rýži?
Může být i uvařená, ale ne až do "rozbleptana". Stejně ještě do sebe dokáže natáhnout vodu..
Publikováno 06 prosinec 2019 - 10:27
Teplota nikdy v autě nebude rovnoměrná a proudění vzduchu bude ve stojícím autě zanedbatelné nebo nepředvídatelné. Voda se bude srážet tam, kde momentálně překročí rosný bod, tj na plechu po rychlém snížení venkovní teploty, na sklech, apod. Představa že nechám na zadním sedadle pytel silikagelu nebo rýže a nebudou se mi potit okna, je asi nesprávná. Sníží to sice relativní vlhkost, ale jen v okolí a celkově se to vyrovná až za delší čas, nebo když s tím něco zamíchá - pohyb něčeho v autě, slunce když přes skla zahřeje sedačky, atd. Klimatizace nebo topení pomůže určitě lépe.
Publikováno 06 prosinec 2019 - 13:18
Někde jsem četl, že hygroskopická je i rýže. Asi to zkusím.
O rýži je to známé.Pár zrnek do slánky zamezí zvlhnutí soli a ta se stále krásně sype. Využíváme doma již léta...
Publikováno 06 prosinec 2019 - 13:31
Známý je také fakt, že když zapneš v autě klimu, za chvíli máš okna suchá. A to i v zimě. Takže než vozit pytel rejže, radši zmáčknu čudlík.
0 uživatelů, 4 návštěvníků 0 anonymních uživatelů