Přejít na obsah


Fotka

Ubytování - jižní čechy


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
31 odpovědí na toto téma

#21 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2014 - 20:28

Přímo v areálu kláštera ve Vyššmí Brodě jsou relativně rozsáhlé ubytovací prostory. Jedná se ale o pokoje v dosud nerekonstruované části kláštera, takže ubytovací standard je poněkud nižší, čemuž ovšem odpovídá i více než příznivá cena. My jsme platili 100Kč/osoba a noc ve dvojlůžkovém a 80Kč ve vícelůžkovém pokoji.K dispozici byla velká a malá kuchyň, jídelna, sprchy a wc společné na chodbě. My jsme měli i umyvadlo na pokoji, ale nejsem si jistá, jestli to tak bylo všude. Ale třeba lino na podlaze pamatovalo nejmíň Husáka, ne-li Stalina. Člověk dostal čisté povlečení, některé dámy slabší povahy ovšem cítily potřebu pokoj před nastěhováním vygruntovat :D. V létě se tam střídají skauti, mládež a podobné akce. Mám dojem, že kromě těchhle prostor mají v areálu kláštera ještě omezený počet lepších pokojů, ale nás bylo na semináři ke stovce, takže jsme se o "lepší" bydlení ani nezajímali, potřebovali jsme se hlavně vejít do rozpočtu. Jo, při tomhle počtu se taky tu a tam stalo, že večer tekla jen vlažná voda, ale za hodinku dvě se to spravilo, takže "půlnoční směna" :D se zas už sprchovala v horké. Nebo se člověk šel místo toho vycákat do noční Vltavy. Ke klášteru patří taky stará hájovna asi 10 minut cesty v lese, kde bylo už úplně nízkorozpočtové ubytování pro proletariát s vlastními spacáky (tuším 5-10 Kč/noc). Parkování v areálu kláštera, na noc zamčeném a moc milý pan převor a vstřícná komunita bratří. Možnost lovit pěkné keše pěšky i na kole po české i rakouské straně hranic.

 

Možná se tahle informace bude hodit i někomu dalšímu třeba pro přespání na výpravě se skauty apod.

Mo


  • 0

#22 Keres

Keres

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 340 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2014 - 23:03

Ta cena je dobrá, ale na jejich stránkách jsem nenašel informaci o tom, že by poskytovali ubytování veřejnosti nebo kačerům.


  • 0

#23 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2014 - 6:03

Nejspíš proto, že se necítí být hotelem, ale spíše domem, který poskytuje pohostinství potřebným kolemjdoucím a poutníkům, jak velí benediktinská tradice od samého počátku. Domnívám se, že kdyby tam člověk zavolal a oni zrovna měli místo, tak že by vyšli vstříc.


  • 0

#24 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 260 příspěvků(y)

Publikováno 28 leden 2014 - 18:58

Ahoj, díky za tipy. Na Geojihu poradili ještě něco blíž přímo k Lipnu a kousek od vlaku, tak to zatím vypadá nejnadějněji. Přímo v Lipně je ubytování plno, ale s vařením už pomálu, tak kdybyste přeci jen někdo věděl, budu rád...


  • 0

Oregon 650, iPhone SE + Geoget, L4C


#25 Godfrit 32

Godfrit 32

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 36 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2014 - 18:03

Pokud by jste vyrazily do Prachatic, kde je taky překeškováno a město je nádherné, tak mohu jen vřele doporučit toto ubytování http://www.hotely.cz.../#hotel-detail , Je pro 5 lidí a je až směšně levné. ;) V okolí jsou krásné kešky. Npř. Skřítci (kešky na skalách), Řopíková série (linie lehkého opevnění, u každého bunkru je keš) A další série v horách a lesích.


  • 0

#26 homole

homole

    Já jsem to říkal.

  • Members
  • PipPipPip
  • 401 příspěvků(y)
  • LocationLokomotion

Publikováno 29 leden 2014 - 19:59

Já mohu doporučit penzion Pod Lesem v Anníně u Kašperských Hor. Skvělé ubytování, jídlo a velmi výhodné místo pro výlety. A jako bonus ... hned nad penzionem je Mouřenec.


  • 0

#27 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 260 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2014 - 20:09

Pěkné, pěkné, jen se bojím, že než dojdem na tu sjezdovku na Kramolíně, budou nás bolet nožičky :D :D :D

Nicméně si znamenám, v létě se bude hodit ;)


  • 0

Oregon 650, iPhone SE + Geoget, L4C


#28 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2014 - 20:58

Já mohu doporučit penzion Pod Lesem v Anníně u Kašperských Hor. Skvělé ubytování, jídlo a velmi výhodné místo pro výlety. A jako bonus ... hned nad penzionem je Mouřenec.

Penzión neznám, ale potvrzuju, že okolí je překrásné a kolem hromada pěkných keší na všechny strany. Komu nevadí kopečky, tak okolí ideální na kolo, Otava obvykle v létě splavná na kánojích/raftech ze Sušice, zjara i z vyšších poloh, a všude se v ní dá báječně cachtat :D!


  • 0

#29 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2014 - 21:06

A ještě jeden "bonus" v Aníně - možnost navštívit místní sklárnu. Narazila jsem na ni náhodně a dokonce se mi tam povedlo, že jsme měla velice příjemnou průvodkyni sama pro sebe. ;)


  • 0

#30 homole

homole

    Já jsem to říkal.

  • Members
  • PipPipPip
  • 401 příspěvků(y)
  • LocationLokomotion

Publikováno 30 leden 2014 - 11:08

A ještě jeden "bonus" v Aníně - možnost navštívit místní sklárnu. Narazila jsem na ni náhodně a dokonce se mi tam povedlo, že jsme měla velice příjemnou průvodkyni sama pro sebe. ;)

Přesně tak..je to takový malebný kraj. My máme kopečky rádi, takže to byla super volba. Jo a do penzionu smí pes, loni jsme byli i s havákem (AUO), tedy není nejmenší. A cca do 30km skvělé trasy na kolo, turistiku, do Německa na Groser Arber taky blízko.


  • 0

#31 nununka

nununka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 66 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2014 - 13:28

Před dvěma lety jsme byli s přítelem v tomhle hotýlku http://www.hotelfilip.com/hotel-filip-lipno/ příp. jiná verze toho samého http://www.hotel-filip-lipno-nad-vltavou.abc-ubytovani.eu/

Byli jsme spokojení, jídlo taky ok, jen pokoj, který jsem "vyfasovali" byl dost maličký, ale na ten prodloužený víkend na přespání to stačilo... Ovšem je to už dva roky....

Na dolní stanici lanovky pár kroků a večer jsme si s čelovkami udělali procházku na GC15GYA


Tento příspěvek byl upraven od nununka: 30 leden 2014 - 13:34

  • 0

#32 St&nda

St&nda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 331 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2014 - 17:42

Byli jsme zatím dvakrát v Apartmánech Kadleců a maximální spokojenost, vhodné i pro rodiny s dětmi, není to sice žádný luxus, ale řekl bych rozumný poměr "cena/výkon", rodinná atmosféra, příjemní majitelé, na zahradě výběh se zvířátky, ohniště a kryté grilování a místnost pro posezení u piva aj. (a prý už tam párkrát měli nějaké kačery:-) Ve Frymburku se nám zase líbilo v OTRE.


Tento příspěvek byl upraven od St&nda: 09 únor 2014 - 17:45

  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama