Přejít na obsah


Fotka

Výzvy


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
61 odpovědí na toto téma

#41 jakouback

jakouback

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 251 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2013 - 13:16

Já nevím, ale třeba těch 75 keší za den, to bych musela někam s Joneou. Vydala jsem se před volbami na GeoZoo, což o to, užila jsem si ho, ale nějak mě to kačersky vyčerpalo tak, že jsem dalších 10 dní neměla chuť něco lovit, až dneska. A to jich bylo jen 26  :P . Po 75 nevím jestli bych na to jetě letos sáhla.

To buď ráda že jsi nelovila vlečku na orlík s nějakýma keškama cestou, to bys asi nekešovala ještě za rok


  • 0

logo_spojenci.png

Počet keší, kvalitu vašeho života nezlepší....


#42 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 982 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2013 - 23:19

To buď ráda že jsi nelovila vlečku na orlík s nějakýma keškama cestou, to bys asi nekešovala ještě za rok

 

Jo, tu jsme lovili takříkajíc z hecu, když jsem si přečetl poměrně dost logů o tom jak to spousta lidí nedala najednou tak říkám "to musím dát". To byla výzva. Večer jsem toho dost litoval protože jsem předtím docela dlouho nechodil delší vzdálenosti. Ale bylo tam krásně. ;)

 

PS: To logování pak byla taky výzva :D


Tento příspěvek byl upraven od mr3ska: 06 listopad 2013 - 23:20

  • 0

Outdoor: Oregon 700, Colorado 300, fenix5x

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Telefon jako uložiště tras pro GarminOdolný Xcover 3 VE

 

"The Universe is made of protons, neutrons, electrons and morons"


#43 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 190 příspěvků(y)

Publikováno 07 listopad 2013 - 18:04

Už jsem to psal ke blogu Hansmatty, ale mně by se líbila spíše možnost použít challenge i jako bonusovou keš pro sérii nějakých keší - bez nutnosti někde něco počítat. Škoda, že to se současnými pravidly nelze...

A pro některé - vím, že to dle současných pravidel nelze - psal jsem to i v té původní reakci na ten blog i potom v další odpovědi, která se asi neodeslala... To však neznamená, že by se mi takovéto použití challenge nelíbilo víc, než to použití v tom powertrailu z challengí :-)


  • 3

#44 Jahn Brown

Jahn Brown

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 126 příspěvků(y)

Publikováno 07 listopad 2013 - 18:44

Budu se snažit nadále psát každý log jako krátkou básničku o nejméně 3 slokách.

(i když už je to těžké ...)


Tento příspěvek byl upraven od Jahn Brown: 07 listopad 2013 - 18:44

  • 3
Není důležité zůčastnit se, ale zvítězit. J.B.

#45 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 07 listopad 2013 - 18:53

Už jsem to psal ke blogu Hansmatty, ale mně by se líbila spíše možnost použít challenge i jako bonusovou keš pro sérii nějakých keší - bez nutnosti někde něco počítat.

 

Naprostej souhlas, to by bylo ideální. Nechápu, proč to nelze takto využít ....  :mellow:

Ale to je fuk, někomu se challenge líbí, jinýmu ne, ale časem to stejně vyšumí.

Mě osobně štvou mnohem víc jiný věci, třeba mrtvej bod ve wherigu ....


  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#46 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 707 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2014 - 23:03

Nasbírat stejně FP jako má Dacinka:D má oblíbená vítězka Geo Miss a kačeřice z GeoWestu:D

 

uf, mám radost, výzva splněna :D :wub:  ale dalo to fušku :) hm, tak co si dám jako další výzvu :ph34r:

 

fp.jpg


  • 0

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
pepikov.cz
web o zajímavostech Prahy


#47 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2014 - 23:11

uf, mám radost, výzva splněna :D :wub:  ale dalo to fušku :) hm, tak co si dám jako další výzvu :ph34r:

 

attachicon.giffp.jpg

Přestat se vytahovat :D


  • 2

#48 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 190 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2014 - 23:34

Škoda, že neexistuje statistika podle %, ta by byla trochu víc odpovídající :-).

Přece jen ti, co zakládají keše v hodně navštěvovaných mají dost velkou výhodu... To se pak někteří mohou vychloubat ;-)


  • 2

#49 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 707 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2014 - 23:52

nevidim důvod se nepochlubit, když člověk něco dokáže..

Tento příspěvek byl upraven od prazskychytrak: 02 únor 2014 - 0:02

  • 1

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
pepikov.cz
web o zajímavostech Prahy


#50 SikoCZ

SikoCZ

    SikoCZ

  • Members
  • PipPipPip
  • 244 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2014 - 5:54

uf, mám radost, výzva splněna :D :wub:  ale dalo to fušku :) hm, tak co si dám jako další výzvu :ph34r:

 

attachicon.giffp.jpg

Ono adoptovat caches se stovkami FP , a pak se tady stim chlubit ze jsi neco dokazal..no nevim...usmevny :)


  • 3

Garmin Oregon 600+450 + iPhone 5S  32GB + GSAK 8.7.0.0


#51 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2014 - 6:34

Ale no tak, já jsem to myslela jako srandu a vy jste se do něj do chudáka tak pustili :D. Jasně, že když se člověk nepochválí sám, nikdo to za něj neudělá :D!

 

Samozřejmě, že keším v centru přibejvaj FP úplně jinak než někde i jen na periferii Prahy, dobře zpracovaná tradička nebo krátká nenáročná multina má mnohonásobně větší návštěvnost než těžká mysterka nebo letterbox atd. Ale taky zkuste tu keš v centru udržovat - jednou až dvakrát měsíčně vyměnit logbook, asi tak pětkrát do roka nahradit ukradenou schránku... To si pak rozmyslíte, jestli tam dáte filmovku a nebo keš, která za ten FP stojí.

 

Myslím, že místo závidění i místo chlubení bychom radši jako komunita měli společně podporovat celkový zvyšování kvality, aby tu nevznikaly jen další a další zbytečný keše v zábradlí u základních škol. A díky a úcta patří každýmu, kdo v tom něco dělá, včetně kolegy Chytráka.


  • 1

#52 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 707 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2014 - 8:10

Přesně kvůli takovým příspěvkům od kolegy sika, je to tu právem žumpa :). A pro Romana a dr.votu, ani ta statistika podle procent by nebyla tak odpovídající, když jsem adoptoval ty zaokapovky v centru s tisíci nálezy a 1%, už těžko z nich udělám nějaký pecky s 50% procenty, i když teď mají třeba 177FP :) jinak souhlas s Jackou, spíše by se mělo podporovat celkové zvyšování kvality :)


  • -2

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
pepikov.cz
web o zajímavostech Prahy


#53 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 190 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2014 - 10:39

Ale no tak, já jsem to myslela jako srandu a vy jste se do něj do chudáka tak pustili :D. Jasně, že když se člověk nepochválí sám, nikdo to za něj neudělá :D!

 

Samozřejmě, že keším v centru přibejvaj FP úplně jinak než někde i jen na periferii Prahy, dobře zpracovaná tradička nebo krátká nenáročná multina má mnohonásobně větší návštěvnost než těžká mysterka nebo letterbox atd. Ale taky zkuste tu keš v centru udržovat - jednou až dvakrát měsíčně vyměnit logbook, asi tak pětkrát do roka nahradit ukradenou schránku... To si pak rozmyslíte, jestli tam dáte filmovku a nebo keš, která za ten FP stojí.

 

Myslím, že místo závidění i místo chlubení bychom radši jako komunita měli společně podporovat celkový zvyšování kvality, aby tu nevznikaly jen další a další zbytečný keše v zábradlí u základních škol. A díky a úcta patří každýmu, kdo v tom něco dělá, včetně kolegy Chytráka.

 

Řekl bych, že s tou výměnou logbooků (alespoň u větších krabek, jako má Chytrák) i tím kradením v centru to trochu přeháníš... Jsou možná taková místa, ale většina krabek se určitě tak často neztratí...

Vyměňovat schránku stejně často jako v centru je možné i u kapličky v lese u vesnice, i když je pokaždé jinde (vlastní zkušenost - jednu mou mi např. ukradli loni 5x a FI logů jsem měl 7, z toho asi 3 byly takové, že mi napsali DNFko s důkazem, že byli opravdu na místě, tak jsem jim napsal, ať si keš zalogují, protože tam byli a na místo nemohou - i přesto jsem také dělal jeden z úkrytů trochu lépe udělaný, aby potěšil).

 

Jen mi vadí podobné vychloubání (stejně jako u Alkeho atp.). Ano, mají pěkně zpracované kešky, u Chytráka i listingy, ovšem znám autory, jejichž kešky se mi třeba líbí více, jenže jsou z "periferie", takže prostě nemají dost FP (a nebo mají, jsou na tom lépe než ti, co zakládají na frekventovaných místech). A těch si vážím daleko více...

Osobně se mi líbí třeba kešky Wetua nebo Tailor týmu u nás v kraji - mají pěkný listing, krásné místo i pěkně propracované kešky... Jen o nich není tolik slyšet... A to jsou jen ti, kteří mě teď napadli a od kterých toho mám hodně odloveného... Mám třeba odlovené i nějaké kešky od Berxe (sice precizní zpracování, ale zase místo toho, co jsem našel nic moc). nebo i dalších, ale ty si zase až tolik nepamatuji... Jiní z čelních příček zase mají hodně keší, nebo série, za které dostávají hodně bodů...

 

 

 

Jak to ze neexistuje? http://project-gc.co...Stats/TopFavPct

 

Ale statistika je jeste vice zavadejici nez ta normalni, nejvetsi porci % maj T5, coz jsou vetsinou u nas podprumerne kese zalozene na strome obycejnejsim nez ostatni stromy v lese.

 

Jinak nechapu proc panu doktorovi vadi slovo Zumpa, mel by si zvyknout pouzivaji to vsichni. Kdyby to zumpa nebyla, tak by toto forum nestalo na nekolika moralistech v nekonecnem souboji o pravou podstatu geocachingu a diskuze by se ucastnilo vice racionalne uvazujicich kaceru, kteri se v soucasnosti daji spocitat na prstech jedne ruky.

 

Spatne je akorat, ze mnoho lidi ma zafixovano pod pojmem Zumpa nejenom toto zkazene forum, ale cely tento web. Coz si myslim, ze je nefer vuci jeho tvurcum.

 

Myslel jsem žebříček autorů, ne jen samotných kešek... O tomhle samozřejmě vím...

A zajímalo by mě, kdo podle tebe je ten racionálně uvažující kačer, který se tady účastní debaty :-).

 

PS.: Tahle diskuze by už chtěla přesunout jinam, s tímto tématem už moc nemá společného


  • 6

#54 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 707 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2014 - 17:01

...

 

Takhle jsem nechtěl aby to vyznělo. V podstatě jsem v předchozím příspěvku hodil vše do jednoho pytle, bohužel jen pod tvou citaci. Každopádně ty to dusno až tak nevytváříš...pokud ta poznámka "to se pak někteří mohou vychloubat" byla myšlena ve srandě. Napsal jsi v klidu svůj názor na počet FP a já ti chtěl jen říci, že i ty % jsou často zkreslená. Toť vše.

 

A hlavně, tohle je téma o výzvách. Já co jsem před několika měsíci napsal jsem si splnil a opravdu to nebylo jen tím, že bych 5krát kliknul na "adoptovat"...utracená spousta peněz za materiál, za benzín, obětováno hodně času atd... a to už pro mě je na malé bouchnutí do prsou v podobě jednoho příspěvku do tématu Výzvy, člověk z toho má prostě radost. To že se to týká choulostivých FP, což lidem leží v žaludku, už je věc druhá. Mohl jsem si jako výzvu dát "umístím do Prahy jen velikosti small a větší, které budou provedením nad šedý průměr"... a vsadím se, že kdybych si tu pak zajuchal, že by mě řada lidí poplácala po zádech a jako vychloubání by to nevzala. Krom teda několika jedinců, kteří tu ono dusno vytvářejí. 


  • 0

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
pepikov.cz
web o zajímavostech Prahy


#55 Dan-Sam

Dan-Sam

    Cestovatel a turista

  • Members
  • PipPipPip
  • 806 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2014 - 17:03

Ja se vam divim. Vsichni, co tu diskutujete, vite moc dobre, ze pomerovat se poctem nalezu je nesmysl a pritom hledate neco jineho, podobne neuchopitelneho, co byste radi srovnavali? Decka, zlate pravidlo geocachingu: "Zapomen na cisla ostatnich." :)

 

Edit: oprava překlepů z telefonu.


Tento příspěvek byl upraven od Dan-Sam: 03 únor 2014 - 8:30

  • 1

#56 mirecek7

mirecek7

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 133 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2014 - 9:37

Co takhle nějakou novou výzvu :-)
  • 0

#57 dmitl

dmitl

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 23 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2014 - 12:15

Založit keš v Mariánském příkopu


  • 0
Vybírám vždy tu nejhorší cestu

#58 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 190 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2014 - 14:09

Co takhle nějakou novou výzvu :-)

 

Výzvu si můžeš stanovit jakou chceš. Ty vlastní se překonávají nejhůře. Protože jen ty sám se můžeš kontrolovat.

 

Ale za sebe - v záplavě výzev typu:

- co nejvíce dní s minimálně 1 keší

- o X keši (za den, za měsíc, za rok)

- o X FP bodů dosažených na mých keších

- o X vyplněných políčkách statistik

 

si dávám jednu výzvu:

- Dělat geokešing tak, aby mě i dále bavil... Bez zbytečného dokazování si, jaký jsem úžasný, že jsem zvládnul to či ono... 

 

Většina těch výzev o tom, dosáhnout něčeho se sice dá splnit, ale je to pak už o řeholi a rutině.

- Abych nasbíral přes 500 keší za den, můžu jet na PW. Jenže po 50-ti keších mě to přestane bavit...

- Abych nasbíral hromadu FP bodů - založím sérii pěkně zpracovaných keší někde blízko civilizace u cesty v lese. Jenže to pro mě není ten geokešing jak ho mám rád já, ale podbízení se masám...

- Abych si vyplnil políčka statistik, budu trávit spoustu času v autě, abych dojel na ty "správné" keše, které potřebuji kvůli statistikám, které mi ale nakonec ale moc neuspokojí...

 

A to raději budu dál jen sbírat krabičky při svých výletech, zakládat krabičky na místech, které stojí za ukázání, případně s pěkným zážitkem a nemusím si nic dokazovat :-)


  • 3

#59 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 707 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2014 - 14:20

Já si dávám další výzvu. Udělat pár hezkých, příběhových a na odlov delších keší, kde přistávají pěkné logy. Pro ownera si myslím to nej :)
  • 0

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
pepikov.cz
web o zajímavostech Prahy


#60 Novom

Novom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 611 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2014 - 14:33

- Abych nasbíral hromadu FP bodů - založím sérii pěkně zpracovaných keší někde blízko civilizace v lese. Jenže to pro mě není ten geokešing jak ho mám rád já, ale podbízení se masám...

- Abych si vyplnil políčka statistik, budu trávit spoustu času v autě, abych dojel na ty "správné" keše, které potřebuji kvůli statistikám, které mi ale nakonec ale moc neuspokojí...

To první mi něco připomíná. :D :D :D  Já si náhodou taky dávám výzvu pro sebe, že konečně dodělám ty mé rozestavěné keše, aby nebyly uprostřed ničeho a aspoň někdo tam občas přišel (když už s tím dám tolik práce). Víc než nějaké FP potěší obsáhlé a pěkné logy se zajímavými zážitky. Kdo nasbíral v noci kolik hub, kdo se nechal vylekat více zvuky atd.

 

Po 6 letech stále nemám D/T tabulku hotovou, koukám se sice na to, kde bych si ji mohl dodělat, ale taky si říkám, že se nemá smysl kamkoliv honit jen kvůli jednomu možná ne pěknému bodu. Ale ty 4 poslední keše bych si letos třeba dolovit mohl, pokud bude cesta okolo. :)


  • 1




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama