Přejít na obsah


Fotka

50 odstínů georůžové (pohodové plkací vlákno)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
6869 odpovědí na toto téma

#761 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 25 únor 2014 - 8:13

Jo, zrovna teď o víkendu jsem tebe a tramping vzpomínal... V neděli jsme si udělali krásný výlet kolem Sázavy a procházeli tak kolem pár osad... A tak jsem si říkal, jak vždy jihnu při zpěvu starých romantických trampských písní...

 

Tak to jsi mi v podstatě coural za barákem. :)

 

Bohužel to, co je teď k vidění na Sázavě, tak to je přesně to, co už s trampingem nemá společného vůbec nic - leda tak možná dávnou historii. Dneska už jsou to osady jen chatařů a zahrádkářů ....  :unsure:


  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#762 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 194 příspěvků(y)

Publikováno 25 únor 2014 - 8:34

To jsem si taky říkal. I když některé chatky ještě měly za okny osadní vlajky :-). A na druhou stranu k některým těm chatkám by se dnešní pohodlní Pražáci a chataři neradi se vším vláčeli...

 

Na druhou stranu se přiznám, že co je to ten pravý tramping vlastně nemám ani ponětí a je mi to celkem líto... I když miluji Ryvoly, starý trampský písničky a i další písničky hlavně z těch 60-tejch a 70-tejch let...

Hele, nechceš udělat nějakej Potlach-event? :-)

 

(i když se obávám, že Danu bych tam dostal leda pod stan :-( )


Tento příspěvek byl upraven od Roman_Jaromer: 25 únor 2014 - 8:35

  • 0

#763 dmitl

dmitl

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 23 příspěvků(y)

Publikováno 25 únor 2014 - 8:48

No nic, venku je krásně, jde se na lov. Možná ta dvoustovka už dnes padne :) pěkný den přeji.


  • 0
Vybírám vždy tu nejhorší cestu

#764 Dan76

Dan76

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 62 příspěvků(y)

Publikováno 25 únor 2014 - 8:50

Hymna je jen jedna. O to víc, že komanči poměrně ochotně podporovali právě tu Rosu ;)

 Tak tak,  - podle mě to bylo proto, protože podle " hymny" Rosy na kolejích by byl český tramp  jasně definovaný oficiálně. Tedy tulák, flákač, podvratný živel - vždyť všechno se dá zneužít.

 

Když jsem jezdil v 80. letech na pionýrský tábor do Žďárských vrchů /patřili jsme mezi zelené košile - ty modré jsme měli jen do prvomájového průvodu/ a měli jsme táborový ohěň, tak to bylo vždycky pojato jako potlach - tedy než nás hlavní vedoucí / :-) šerif / pozval do kruhu, tak proběhlo slavnostní zapalování podle Lesní moudrosti a zpívala se místo Vlajky písnička Když kamaráda máš.

Měl jsem to štěstí, že jsem to mohl porovnávat, protože rodiče byli trampové a na potlachy jejich osad jsem jezdil s nimi.


  • 0

#765 Dan76

Dan76

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 62 příspěvků(y)

Publikováno 25 únor 2014 - 9:16

Na druhou stranu se přiznám, že co je to ten pravý tramping vlastně nemám ani ponětí a je mi to celkem líto... I když miluji Ryvoly, starý trampský písničky a i další písničky hlavně z těch 60-tejch a 70-tejch let...

 

 

Já si myslím, že není důležité vědět, co je pravý tramping, ten je potřeba prožívat. Definice není určitá. Vždyť za první republiky stačilo vyjet na výlet na Svatojánské proudy a už jsi byl tramp. Každý má tu definici jinou. Podle mě je tramp člověk, který se vrací do přírody jako domů. Má to tam rád, váží si toho prostředí, ctí ho. To jakým způsobem prožívá volný čas v přírodě je jen rozšiřující. Někdo v rámci oddílu skautů nebo roverů, jiný zase toulkami po kopcích, další zvelebuje místo společných setkání osadu nebo osadní chatu nebo v neposlední řadě v dnešní době třeba jede za keškami. 

 

Ryvolovky, to jsou moje krevní skupina. Kvůli nim jsem se kdysi začal učit hrát na kytaru. desku Tunel jménem čas jsem si pouštěl pořád dokolečka. Sakra - musím si jít teď alespoň jednu písničku zahrát.


Tento příspěvek byl upraven od Tha Family: 25 únor 2014 - 9:28

  • 0

#766 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 25 únor 2014 - 9:40

Před časem jsem byl na multinách v Toulovcových maštalích u Poličky. A na dvou místech jsem narazil na skalní převis. Z klád udělané ležení, zpevněná podlaha, aby se nesesouvala, plechová skříňka s konzervami, ze špalků udělané sezení kolem ohniště, nad ním trojnožka s erárním kotlíkem... Tak tam jsem si představoval živě ty skutečné trempy.


  • 2

#767 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 194 příspěvků(y)

Publikováno 25 únor 2014 - 9:46

Jo, takový Zvláštní znamení woodcraft, Poselství, nebo takový Obyčejný pondělí... :-)

To Obyčejný pondělí je naprosto úžasný... Ta nálada, když člověk musí ráno vstávat do práce po krásně prožitém víkendu v přírodě a prodírat se davy lidí ve městě...

 

Jo, škoda jen, že s kytarou si zazpívám a zahraju tak jednou za měsíc :-( Víc nestíhám, nebo spíše není příležitost a nálada.


  • 0

#768 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 25 únor 2014 - 9:47

To jsem si taky říkal. I když některé chatky ještě měly za okny osadní vlajky :-). A na druhou stranu k některým těm chatkám by se dnešní pohodlní Pražáci a chataři neradi se vším vláčeli...

 

Na druhou stranu se přiznám, že co je to ten pravý tramping vlastně nemám ani ponětí a je mi to celkem líto... I když miluji Ryvoly, starý trampský písničky a i další písničky hlavně z těch 60-tejch a 70-tejch let...

Hele, nechceš udělat nějakej Potlach-event? :-)

 

(i když se obávám, že Danu bych tam dostal leda pod stan :-( )

 

Jasně, někde jsou i osadní vlajky ale jezdit autem na chatu, to prostě není tramping. :)

O "eventopotlachu" už dumám nějakej ten pátek ale furt nějak není čas.


  • 1
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#769 Guest_Paprikas(i)_*

Guest_Paprikas(i)_*
  • Guests

Publikováno 25 únor 2014 - 9:54

no tak ho hlavně udělej někde "u nás" - ať to nemám moc daleko :-) a ne, že tam dáš stop stav.

Už se těším...

 

teda nebude to doufám pro skalní, "plnokrevné" trampy???


  • 0

#770 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 25 únor 2014 - 10:03

Hmmm... co že je to ten tremp... téma mnoha hodin u vohňů, když je ti taknějak čerstvě po-náct.

 

Definice trempingu dle soudruhů padesátejch: Tremping jest západomilným hnutím, které pod falešnou rouškou kamarádství a lásky k přírodě odvádí mládež od třídního boje.

 

Definice dle Peta: Trempové jsou ti, co jezdí tábořit do lesa a sdílejí spolu určité hodnoty.

 

Brdská definice trempingu: Trempové serou v lese.


Tento příspěvek byl upraven od Citecka: 25 únor 2014 - 10:06

  • 7

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#771 Tranicka

Tranicka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 149 příspěvků(y)

Publikováno 25 únor 2014 - 10:13

Jasně, někde jsou i osadní vlajky ale jezdit autem na chatu, to prostě není tramping. :)

O "eventopotlachu" už dumám nějakej ten pátek ale furt nějak není čas.

A bude to i pro netrampy, ale lidi, pro které není auto jediný dopravní prostředek z místa A do místa B? :rolleyes:


  • 0

#772 Slanecek

Slanecek

    lekla ryba

  • Members
  • PipPipPip
  • 463 příspěvků(y)

Publikováno 25 únor 2014 - 10:27

Hmmm... co že je to ten tremp... téma mnoha hodin u vohňů, když je ti taknějak čerstvě po-náct.

 

Definice trempingu dle soudruhů padesátejch: Tremping jest západomilným hnutím, které pod falešnou rouškou kamarádství a lásky k přírodě odvádí mládež od třídního boje.

 

Definice dle Peta: Trempové jsou ti, co jezdí tábořit do lesa a sdílejí spolu určité hodnoty.

 

Brdská definice trempingu: Trempové serou v lese.

 

Nechybi tam neco? Podle tech definic bych totiz mohla byt tremp. Coz by bylo sokujici zjisteni, ktere by mohlo vyznamne zahybat mym zivotem a pohledem na svet. 


  • 1

#773 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 743 příspěvků(y)

Publikováno 25 únor 2014 - 10:39

Nechybi tam neco? Podle tech definic bych totiz mohla byt tremp. Coz by bylo sokujici zjisteni, ktere by mohlo vyznamne zahybat mym zivotem a pohledem na svet. 

Občas se mne týká ta poslední definice :D


  • 0

#774 Slanecek

Slanecek

    lekla ryba

  • Members
  • PipPipPip
  • 463 příspěvků(y)

Publikováno 25 únor 2014 - 10:42

Občas se mne týká ta poslední definice :D

 

Takze jsi brdskej tremp!


  • 0

#775 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 194 příspěvků(y)

Publikováno 25 únor 2014 - 10:53

no tak ho hlavně udělej někde "u nás" - ať to nemám moc daleko :-) a ne, že tam dáš stop stav.

Už se těším...

 

teda nebude to doufám pro skalní, "plnokrevné" trampy???

 

Hmm, se obávám, že to tedy od nás bude pěěěěkně od nás daleko :-( A s mým nabitým programem bude těžké najít volno :-(


  • 0

#776 Dan76

Dan76

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 62 příspěvků(y)

Publikováno 25 únor 2014 - 11:36

Hmm, se obávám, že to tedy od nás bude pěěěěkně od nás daleko :-( A s mým nabitým programem bude těžké najít volno :-(

 

Třeba se podaří uskutečnit i geopotlach kousek za Chrudimí , což pro tebe už tak daleko nebude  ;) .


  • 0

#777 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 25 únor 2014 - 11:37

Event: Chce to brát s rezervou, aby to pak nebylo jako "turistický zájezd do Lovosic. Vyzkoušejte si, jak se slaví jom-kipur. Jarmulky a pravá sádrokartonová synagoga zajištěny."

 

Slaneček: jasně, seš. pokud sdílíš ty určité hodnoty. B)


  • 1

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#778 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 743 příspěvků(y)

Publikováno 25 únor 2014 - 11:41

Takze jsi brdskej tremp!

Super, tak to se můžu přihlásit Kapsovi na ten eventopotlach :)


  • 0

#779 Slanecek

Slanecek

    lekla ryba

  • Members
  • PipPipPip
  • 463 příspěvků(y)

Publikováno 25 únor 2014 - 11:49

Event: Chce to brát s rezervou, aby to pak nebylo jako "turistický zájezd do Lovosic. Vyzkoušejte si, jak se slaví jom-kipur. Jarmulky a pravá sádrokartonová synagoga zajištěny."

 

Slaneček: jasně, seš. pokud sdílíš ty určité hodnoty. B)

 

Urcite hodnoty sdilim se spoustu lidi/skupin. Jsem pomerne hodnotove flexibilni tremp.


  • 0

#780 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 25 únor 2014 - 11:58

Abys pak v těch hodnotách neměla hokej.


  • 0




5 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 5 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama