Přejít na obsah


Fotka

50 odstínů georůžové (pohodové plkací vlákno)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
6869 odpovědí na toto téma

#821 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2014 - 23:17

Zeptat se na cestu nebo poprosit o kapesník by znamelao jednak připustit, že nejsem dokonalý, dvadnak že ta druhá osoba je lepší.... no to promiň, to je jako tvrdit, že led hoří růžovým plamenem!


  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#822 Zverinec

Zverinec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 163 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2014 - 19:51

Citecko, "Nobody is perfect" :)

 

Tady zmizela část příspěvků, ne???


  • 0

#823 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2014 - 19:54

Jo, odštěpil se kontinent zvíci Brd i s Podbrdskem a vydal se na samostatnou pouť pod názvem "Tremping a geokešing".


  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#824 ladislavappl

ladislavappl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 887 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2014 - 22:22

Bude to sice trochu Out of Brdy, ale je to vysoce inteligentní humor Petra Ebena (který nikdy nezklame).

http://www.youtube.c...h?v=OXoZZs5TQPQ


  • 0
Quaerendo invenietis (Kdo hledá, najde).

#825 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 743 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2014 - 19:58

No, zjevně "slušněj oddíl", kdo tu restauraci nápisu prováděl...Alespoň to výmluvně ilustruje, jak je dobré tyhle drobné památky kolem sebe průběžně fotografovat.  Na http://commons.wikim...Category:Loučim sice už něco z obce máme, ale ten sv. Jan nám tam zatím chybí, takže kolegové kačeři z oblasti DO/KT mají možnost se ukázat. 

 

Nějak nevidím, kudy se tam dají fotky vkládat, ani jaké rozlišení je vhodné.


  • 0

#826 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 743 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2014 - 19:59

Bude to sice trochu Out of Brdy, ale je to vysoce inteligentní humor Petra Ebena (který nikdy nezklame).

http://www.youtube.c...h?v=OXoZZs5TQPQ

Petr byl tatínek, tohle je Marek :)


  • 0

#827 ladislavappl

ladislavappl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 887 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2014 - 22:10

Samozřejmě, Marek to byl. Omlouvám se...

Když ono je těch Ebenů nějak hodně :wacko:

O jeho otci - Petru Ebenovi - se nedávno dost psalo k jeho nedožitým pětaosmdesátinám  (22. 1.) a uvádělo dost jeho skladeb.


  • 0
Quaerendo invenietis (Kdo hledá, najde).

#828 Hamaci

Hamaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 177 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2014 - 23:02

 

Citecka napsal/a 25 Úno 2014 - 14:16:

zato to s tou sirkou, to se používá... i když to dost často nevyjde. Třeba zrovna nedávno o tom točili na jednom trempským blogu a tam jsem se, starej pes, dozvěděl třeba o fíglech s dámskejma tamponama... :huh:  to taky nenosim...

 

No, trochu mám obavy se zeptat, ale zvědavost je zřejmě silnější...

 

Nevím, esli nebudu mimo řeč. Jsem líný to celé číst.

Já ve svém batůžku trvale nosím pytík se dvěma tampóny a magnéziovým škrtadlem (mám tam zapalovač i sirky, ale obojí občas záhadně zmizí).

Tampón se rozcupuje, magnézium se nožem naškrábe do vaty a pak se nožem křísne o škrtadlo. Ano, březovka je stylovější, ale já jsem halt pokrokář a mám rád takovéto hi-tech :)


  • 0

#829 dílna u mnicha

dílna u mnicha

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 346 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2014 - 23:25

Nevím, esli nebudu mimo řeč. Jsem líný to celé číst.

Já ve svém batůžku trvale nosím pytík se dvěma tampóny a magnéziovým škrtadlem (mám tam zapalovač i sirky, ale obojí občas záhadně zmizí).

Tampón se rozcupuje, magnézium se nožem naškrábe do vaty a pak se nožem křísne o škrtadlo. Ano, březovka je stylovější, ale já jsem halt pokrokář a mám rád takovéto hi-tech :)

 

Tampony 2ks nosím taky , jak píšeš nacupuje se a chytá na první škrtnutí , mimo to ještě nosím kompaktní ubrousky ( to je to jak se hodí do vody a je z toho utěrka , po uschnutí je to taky výborné na podpal ) je to nedílná součást mé městské KPZ a hi-tech je to určitě ;)

 

video reaktivace ubrousku : 

 

 

městská KPZ kapsle
hliníková kapsle - vodotěsná
obsahuje:
1x 100Kč
1x 5 euro
2x větru odolná zápalka
1x škrtátko
1x gumička
2x ibalgin 400mg
1x lihový tamponek
1x lékařská čepelka 20
1x zavírací špendlík
2x samolepka na logování
2x náplast s polštářkem
2x utěrka v tabletě (22cm x 24cm)
1x párátko (není na fotce)
2x aspirin protect (není na fotce)

 

1425663_252295238259535_1110021023_n.jpg


  • 0

#830 jessie.r

jessie.r

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 470 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2014 - 7:56

Zírám! Ubrousky v tabletě, to jsem netušila, že něco takového existuje!!! Kde se to koupí?
  • 0

#831 Zverinec

Zverinec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 163 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2014 - 13:13

Hustý (jak by řekly děti). Aspirin je na co?

Podpal pomocí tamponu a škrtadla vyzkouším (snad muž najde škrtadlo) :-).


Tento příspěvek byl upraven od Zverinec: 01 březen 2014 - 13:14

  • 0

#832 Zverinec

Zverinec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 163 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2014 - 13:15

Ještě by mne zajímal obsah vaší (ne)městké KPZ.


  • 0

#833 Raraku

Raraku

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 475 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2014 - 18:59

Ještě by mne zajímal obsah vaší (ne)městké KPZ.

No tak to ti jí budu asi muset někdy ukázat. ;)  Asi si tam přihodím ten tampón, podpalování zní fakt zajímavě. :-)


  • 0

#834 Zverinec

Zverinec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 163 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2014 - 20:42

Raraku, beru :-). Dnes jsem našla na zahradě to škrtadlo, ale podpalování jsem nevyzkoušela, chyběla druhá ingredience :)


  • 0

#835 Zverinec

Zverinec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 163 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2014 - 20:46

Co pátek 7.3. večer v tom podniku, co máte blízko HC? :) Ta minulá sestavička byla docela podařená (a už je to tak dávno).


  • 0

#836 dílna u mnicha

dílna u mnicha

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 346 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2014 - 23:39

Hustý (jak by řekly děti). Aspirin je na co?

Podpal pomocí tamponu a škrtadla vyzkouším (snad muž najde škrtadlo) :-).

 

aspirin protect je jako první pomoc při příznakách mrtvice kterou jsem už jednou měl , takže rozkousat a zavolat záchranku :) 

 

KPZ jsem měl ale bohužel z pidi velikosti mi narostla do 330ml clik - clak a to jsem řekl stop , prošel jsem věci co jsem v ní měl a zjistil jsem že se vlastně všechno opakuje už někde jinde ( v lékarničce, v městské kpz , nebo že to mám prostě v edc tašce ) 

 

mimochodem pomocí ibalginu se dá taky dobře zapálit oheň v případě bílého odpadá škrábání viz video 

 


  • 0

#837 Toniczech

Toniczech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 900 příspěvků(y)

Publikováno 02 březen 2014 - 10:13

Ad phrkt: Nepřihlášeným se nahrávací odkaz nezobrazuje, Najdeš ho tedy hned jak se zapíšeš. Velikost použij max., co z aparátu vylezlo - prostorem a tedy i rozměry či počty jsme prakticky neomezeni. Podrobnější popsání postupo jsem ti poslal jako SZ (časem ten návod možná obecněji přizpůsobím a vystavím na wiki, aby kolegové měli FAQ víc po ruce). 

 

Na Ebeny nám dokonce nadávno na Kladně vznikla keš: BRATRI EBENOVE.

 

http://www.geocachin..._bratri-ebenove

 

 

Docela by mě zajímalo (a možná bychom si měli uspořádat nějaký dotazníček), nakolik jsou ty tradované genderové rozdíly v ochotě ptát se na cestu realitou či mýtem. Osobně myslím, že je to pravda aneb zeptat se na cestu a tím jakoby veřejně přiznat dezorientovanost a "porážku", to prostě není mužský styl.

 

Byv někým dotázán, to si svou zorientovanost vychutnávám, a podrobně radím cestu (kolegyně krajanky, případně další, kdo to u nás znáte, se jistě zasmějete otázce, kterou jsem dostal před pár dny ve Vrapicích: "Jsou tohle Vinařice?").  

 

Ale zeptat se sám? Tomu se opravdu snažím vyhnout, jak jen lze, třeby i za cenu, že ztratím tápáním či nesprávnou zacházkou hodinu dvě a budu čekat na další vlak. Za loňský rok jsem se zeptal jen při jediné (ne-geo) příležitosti, kdy jsem se kamsi prostě MUSEL v časovém okně dostat a měl tak záda na zdi. Necessitas non erubescit, ale standardně opravdu radši tiše trpím a bloudím. Paradoxně mi to tenhle přístup někdy ještě dokáže zhoršit - takhle na venkově se kolikrát blžím nějaké orientačně nejisté odbočce, rozcestí, kde potřebuju zpomalit, rozhlížet se, rozmýšlet, zastavot - a oni tam někde postávají místní. Tak se stydím, aby mě níhodou neoslovoli "Hledáte něco? Potřebujete poradit cestu?", že se snažím na pohled ležérně a sebejistě kolem nich projít a zmizet - někdy právě i za tu cenu, že zvolím nesprávnou variantu. Kombinace hrdé paličatosti a stydlivosti prostě v mém případě umí být na cestách pěkný prevít. :-)


Tento příspěvek byl upraven od Toniczech: 02 březen 2014 - 10:19

  • 0

#838 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 02 březen 2014 - 13:56

Prosim vás, já už asi tak dva dny koukam tady na ty vaše KPZky do města i ven, vrtím hlavou a marně dumám nad tím, na co ty krámy potřebujete :D. Nemohli byste mi to, prosím, blíže vysvětlit, abych se poučila a zdokonalila v geocachingu? :D

 

Ještě tak chápu tu sichrhajcku, kdyby vám někomu praskly kalhoty při lezení na T4,5 v městském parku. To já holt nepotřebuju, dlouhá sukně je volná a při lezení na stromy obvykle nepraská. Ale na co třeba ty sirky? Fakt záhada. Když nepočítám případy, kdy jdu se svíčkou na hřbitov či na nějaký "pietní" event, tak sirky jsem snad venku naposledy potřebovala, když mi bylo asi 20 a v báglu jsem nosila výbavu na 14 dní včetně ešusu a vařiče na pevnej líh. Pokud jdu někam dělat táborák, přibalím obvykle k buřtům celou krabičku a nespoléhám na KPZ, ne? A už vůbec netuším, na co bych asi tak mohla sirky a všechny ty přidružený tampóny a jiný serepetičky potřebovat uprostřed města. Leda snad k podpalování popelnic?

 

Moje "městská" KPZ, totiž jediný "zavazadlo", který obvykle do města nosím, obsahuje:

občanku, průkazku ZP, někdy i přenosnou průkazku MHD (máme společnou do komunity), někdy řidičák (když jedu autem), mobil, klíče, někdy klíče od auta, několik rezervních lístků na MHD, 200Kč (někdy víc, podle toho, co jdu v tom městě provádět) a tužku z Ikey. Tohle nosím v koženým futrálu 11x6x2 cm v jedný kapse mikiny, případně spolu s plátěnou taškou patřičné velikosti na to, co do toho města jdu pořizovat. V druhé kapse mám obvykle látkový (sic!) kapesník, navigaci a případně papírek s vypsanejma hintama, D/T a jinejma poznámkama ke keším, vyskytujícím se na cestě. Nechápu, co dalšího bych měla tahat. Neni nad to, mít volný ruce.

 

Moje "outdoorová" KPZ, totiž brašna na kole, obsahuje jednu velice podstatnou věc- náhradní duši a potřebný vercajk k její výměně a dalším případným opravám. Ta mě už zachránila opravdu mnohokrát a je to de facto ta jediná nutná věc, kterou s sebou vozím. Pak tam mám propisku, zámek na kolo, malinkou tenkou jakž takž nepromokavou větrovku, zadní a přední světlo (použitelné jako baterka do menších kanálů a různých děr) a asi dva gumicuky (vhodné např. k upevnění náruče kopretin na nosič :D). Jo, a tady teda mívám obvykle i sichrhajcku a pár papírovejch kapesníků, hodí se, když člověk potřebuje nahodit spadlej řetěz a nechce se moc ušmudlat. Že bych venku potřebovala nějaký čepelky nebo párátka, to jsem fakt ještě nezažila :D. No, zřejmě nebudu dostatečně "outdoorová", co nadělám :D!


  • 0

#839 Raraku

Raraku

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 475 příspěvků(y)

Publikováno 02 březen 2014 - 15:15

Mám jen jednu verzi KPZ, tahám jí s sebou už roky jak do města tak ven. Níže rozeberu její součásti co používám asi nejvíce a není to kvůli geocachingu, prostě tak obecně:

 

  • malý nožík s nůžkami, pilníkem, pinzetou - ten je v permanenci furt ve městě i mimo, pořád se zatrhávají kůžičky i nehty a taková pinzeta se hodí i na tahání zaseklého kusu papíru v kopírce, nejen na nevhodně vyrostlý chlup :-)
  • jehla a nit - opět využiju ve městě i mimo, jsem asi trhan, stejně tak mí kolegové (už si zvykli že mám s sebou nit jehlu a knoflíky, tak chodí za mnou)
  • náplasti 
  • zavírací špendlík - nemusí se nutně lézt na stromovku, naposledy využito třeba zadělání díry na tričku - kolegyně se tak ponořila do tance, že došlo na díru a na jehlu nebyl čas :-)
  • léky na alergii - včely a vosy potkám všude
  • paralen - když náhle rozbolí hlava, třeba z nějaké noční pařby :-)
  • železná zásoba drobných - v peněžence se mi jich často nedostává, když je nejhůř, vím že mohu sáhnout sem
  • sirky jsem potřebovala například když jsme chtěli zapálit svíčky na dortu, žádný kuřák v dohledu, takže jsem musel hrábnout do KPZ, jinak je tam mám hlavně proto, protože do správné KPZ sirky prostě patří  :D

  • 0

#840 Toniczech

Toniczech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 900 příspěvků(y)

Publikováno 02 březen 2014 - 15:41

No, Jacko, nepřekvapuje mě, že zrovna ty to s duší máš dobře ošetřený... ;-)  

 

Celkem s tebou souhlasím, že některé ty věci mi reálně k použití nepřijdou. Ale některé mají dobré univerzální využití - mně se kupř. osvědčil paklík všehosměsi spínacích gumiček, od maličkých, sotva na obejmutí dvou tužkovek až po velké, které svedou obejmout celou nohu a přidrží pytel či igelitku na botě.

 

Já něco jako specializovanou KPZ nemám, jen s sebou po různých zavazadlech tahám několikery krabičky se vším možným (pinzety, kleště, drát, papír. kapesníčky, tužky, rezervní baterie atp.), takže klíčový problém u mě je spíš přehazování těch propriet mezi ruksaky a kapsami - stejně se mi mnohdy stává, že to, co aktuálně potřebuju, se nechalo doma a naopak vláčí s sebnou něco úplně nesouvisejícího.

 

Na kole, pokud jezdím do 20-30 km od domova (a to je u mě tak 95 % cest) se s duší a montpákama ani nevláčím, jen s pumpičkou - když uchází pozvolna a dá se na několikero dohuštění doklepat na HC, pak dobře, no a když je punkce příliš velká, no tak holt kolo domů dovedu pěšky, cca jednou do roka se to dá vydržet. U vědomí vlastní levorukosti na podobné opravy mi to přijde jistější nelámat si hlavu flikováním na koleni v pangejtě, ale nechat to v klidu na doma. Většinou si takové cesty dokonce snažím časově rozvrhnout tak, abych se nevzdálil na větší vzdálenost, než i v pádě  defektu svedu do tmy domů dovést. 


Tento příspěvek byl upraven od Toniczech: 02 březen 2014 - 15:45

  • 0




7 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 6 návštěvníků 0 anonymních uživatelů


    Bing (1)

Reklama